blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Epilátory Philips Satinelle, který je ten nejlepší?

Silné stránky
 • hladká pokožka po několik týdný
 • chloupky jsou časem jemnější a méně viditelné
 • multifunkční nástroj na všechny partie
Slabé stránky
 • epilace může být bolestivá
Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Philips Satinelle Prestige BRE650/00 nabízí rozsáhlé příslušenství k epilaci takřka celého těla. Kromě nástavců k samotné epilaci nabízí také depilační nástavec s hřebenem a hlavice pro péči po holení. V nabídce Philips naleznete i vybavenější modely, ale jejich pořizovací cena už je poměrně vysoká. Levnější modely zase nenabídnou tolik příslušenství. Suma sumárum žádný jiný model Satinelle nenabídne tolik funkcí za stejnou cenu. BRE650 je ten pravý!

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 6 prosince, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 21 dubna, 2022
Obsah článku
Philips Satinelle
 • hladká pokožka po několik týdný
 • chloupky jsou časem jemnější a méně viditelné
 • multifunkční nástroj na všechny partie
Hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Pod názvem Philips Satinelle se skrývají 3 řady epilačních holicích strojků pro ženy. Řady Prestige, Advanced a Essential se liší designem, výbavou, možnostmi využití a v neposlední řadě také cenou.

Nejvyšší a zároveň nejdražší je řada Prestige, která díky bohaté výbavě nástavců a krytů nabízí multifunkční využití a zvládá nejen epilaci, ale i masáž, peeling a pedikúru. Řada Advanced je specialistou na epilaci s jednodušší nabídkou doplňkových funkcí a Essential nabízí základ za příznivou cenu.

Jaké funkce epilátory Satinelle kombinují

Jednotlivé modely Satinelle mají některé nebo všechny z těchto funkcí:

 • epilace těla,
 • depilace (holení),
 • zastřihávání třísel,
 • epilace obličeje,
 • masáž těla, 
 • odstraňování ztvrdlé kůže na patách,
 • čištění pokožky - peeling.

Nabídka doplňkových funkcí umí udělat z epilátoru multifunkční zařízení. Než začnete zkoumat jednotlivé řady a modely, odpovězte si na otázku, co od holicího strojku Philips Satinelle vlastně chcete. Pokud vám stačí epilace nohou párkrát za léto, nemusíte investovat tisíce do vytuněného modelu z řady Prestige, ale vystačíte si levnějším kouskem Essential nebo Advanced.

Pro koho se hodí epilátory

Pokud máte jasno v tom, co je to epilace, depilace a IPL epilace, tuto část klidně přeskočte. V opačném případě by se vám mohly následující tipy hodit. 

Při epilaci se chloupky vytrhávají i s kořínky. Díky tomu oholení vydrží i několik týdnů, ale pro někoho může být tato procedura bolestivá. Pokud k nim patříte, ale i tak byste se chloupků ráda zbavila na delší dobu než pár dní, seznamte s bezbolestnou epilací pomocí IPL epilátorů.

Jestli si nejste jistá, zda je pro vás epilace tou pravou metodou, podívejte se na podrobné porovnání epilace, depilace a IPL epilace. Některým ženám vyhovuje spíš elektrický holicí strojek s depilační hlavicí, který chloupky jen seřezává. Podobně jako klasické holítko.

V případě, že hledáte pomocníka na odstranění chloupků z obličeje, podívejte se raději na jemnější epilátory na obličej, které zachytí i jemné chloupky.

Jaké jsou rozdíly mezi řadami Prestige, Advanced a Essential

Tvar a vzhled

Na první pohled vypadají řady Advanced a Prestige velice podobně. Jsou vybaveny esovitě zahnutou štíhlou rukojetí v bílé barvě s pastelovými nástavci. Vedle toho epilátory Essential mají klasický oválný tvar připomínající vejce s lehce profilovanou rukojetí a zkosenou špičkou. Jsou k mání jak v bílé s pastelovými detaily, tak v čistě pastelových barvách.

Philips Satinelle Prestige
Philips Satinelle Presige
Philips Satinelle Advanced
Philips Satinelle Advanced
Philips Satinelle Essential
Philips Satinelle Essential

Epilátory Advanced a Prestige mají dlouhou štíhlou rukojeť. Modely Essential má vejcovitý tvar. V praktickém použití působí modely Prestige a Advanced subtilněji. Jejich ergonomie je bez pochyby lepší. Modely Essential jsou však naprosto bezproblémové a rozhodně vám v používání nebudou překážkou.

Použití namokro a nasucho

Modely Advanced a Prestige se dají použít jak na suchou, tak na mokrou epilaci, kterou uživatelky většinou hodnotí jako příjemnější a méně bolestivou. Modely z řady Essential nabízí jen epilaci nasucho.

S modely Essential se ve sprše neoholíte.

Epilace

Řada Essential je vybavena klasickými pinzetovými kotouči, které efektivně odstraňují hrubší ochlupení. Vedle toho modely Advanced a Prestige mají epilační disky v podobě keramických kotoučů. Ty si poradí i s jemnějšími chloupky.

Keramická epilační hlava modelů Prestige a Advanced
Keramická epilační hlava modelů Prestige a Advanced
Standardní epilační hlava modelů Essential
Standardní epilační hlava modelů Essential

Holení (depilace)

V každé ze tří řad najdete minimálně 2 modely, které nabízí vedle základní epilační hlavy také výměnnou depilační neboli holicí hlavu. Tu můžete použít na zkrácení chloupků v citlivých partiích, jako jsou třísla nebo podpaží. Některé modely mají navíc ještě malý nástavec určený přímo na depilaci třísel. S tímto příslušenstvím se můžete zbavit chloupků takřka na celém těle.

Depilační hlava se dvěma planžetami (modely Advanced a Prestige)
Depilační hlava se dvěma planžetami (modely Advanced a Prestige)
Depilační hlava s jednou planžetou (modely Essential)
Depilační hlava s jednou planžetou (modely Essential)

Výměnná depilační hlava vám rozšíří možnosti. Kvalita depilace je vyšší u dražších modelů. Vzhledem ke dvěma planžetám u řad Advanced a Prestige.

Výbava

Modely v rámci jednotlivých řad mají stejný základní strojek, ale liší v doplňkové výbavě. Advanced a Essential nabízí vždy alespoň jeden levnější model se základním příslušenstvím. Essential jde v jednoduchosti až na dřeň a model BRE225/00 obsahuje jen strojek a nabíječku, což se příznivě promítá i do výsledné ceny. Vedle toho řada Prestige nabízí bohatou výbavu u všech modelů. V každém balení tak najdete minimálně 3 další různé nástavce a alespoň 4 doplňkové kryty.

Modely Philips Satinelle Prestige nabízí nadstandardní výbavu, která může suplovat většinu zařízení, které v péči o pleť a chloupky budete potřebovat. Modely Advanced jsou zlatým středem a Essential se nebojí zkrouhnout příslušenství až na dřeň.

Pokud chcete trávit s Philips Satinelle hodně času, tak se investice do modelu Prestige rozhodně vyplatí.

Levnější modely, z řady Essential a Advanced, nejsou zase o tolik levnější, jak by se možná dalo očekávat. Sáhněte tedy buď po hodně vybaveném modelu, nebo rovnou po tom nejlevnějším.

Pokud hledáte epilátor s příslušenstvím, model Prestige je jasná volba!
Pokud hledáte epilátor s příslušenstvím, model Prestige je jasná volba!

Čištění pokožky

V řadách Essential a Prestige najdete ve výbavě rotační kartáček na čištění pokožky. U řady Prestige je k mání jak v podobě nástavce (tělový peeling), který nacvaknete na strojek, tak jako samostatný přístroj (kartáček na čištění obličeje). V řadě Essential ho nabízí jen jeden model v podobě samostatného miničističe (kartáček na čištění obličeje).

Pokud si chcete vedle epilace dopřát i efektivní čištění obličeje pomocí rotačního kartáčku, zaměřte se na modely z řady Essential a Prestige. U Advanced ho nenajdete.

Philips Satinelle Prestige s nástavcem na čištění pokožky
Philips Satinelle Prestige s nástavcem na čištění pokožky
Samostatné zařízení na čištění pleti, jako příslušenství epilátoru
Samostatné zařízení na čištění pleti, jako příslušenství epilátoru

Světlo

Ve všech třech řadách dámských holicích strojků Satinelle najdete modely vybavené praktickým světlem, díky němuž vám při epilaci nohou neunikne ani chloupek. Pokud vám světlo přijde jako zbytečný nadstandard, v řadě Essential najdete 2 modely bez něj.

Nabíjení

Epilátory z řady Advanced a Prestige jsou bezdrátové. Mají lithium-iontovou baterii, která je i při úplném vybití akceschopná po 5 minutách nabíjení. Plného nabití dosáhnou po 90 minutách a vydrží v provozu až 40 minut, základní přehled o stavu baterie vám dá světelný indikátor v dolní části rukojeti. Modely Essential na baterii nepracují a epilují pouze při napájení ze sítě.

Modely z řad Prestige a Advanced získávají díky akumulátoru body za ergonomii a komfort při krátkém cestování. Řada Essential na tom bude lépe v případě používání v rámci několika let, kdy už akumulátory nejsou, co bývaly.

Čištění a údržba

U všech epilátorů Satinelle lze snadno vycvaknout epilační hlavici a omýt ji pod tekoucí vodou. 

Možnost snadného čištění pod tekoucí vodou spojuje všechny modely Satinelle.

Srovnání modelů Philips Satinelle Prestige

Modely z řady Prestige jsou poháněny dobíjecí baterií a kvůli bezpečnosti se dají používat pouze bezdrátově. Baterie vydrží při plném nabití až 40 minut. Výhodou těchto epilátorů jsou 30milimetrů široké epilační hlavy s keramickými kotouči. Hodí se na mokré i suché holení. Ze všech tří řad jsou nejdražší a zároveň nabízí nejbohatší výbavu, která rozšiřuje využití epilátoru. Díky přídavným nástavcům je lze použít k k tělovému peelingu, k broušení suché kůže na patách, k masáži, k zastřihování chloupků i ke klasickému holení stejně jako elektrické holicí strojky pro ženy.

NázevPhilips Satinelle Prestige BRE650Philips Satinelle Prestige BRE586Philips Satinelle Prestige BRE652
NáhledPhilips Satinelle Prestige BRE650Philips Satinelle Prestige BRP586Philips Satinelle Prestige BRE652
Hodnocení4.6/5
 • vítěz porovnání
 • skvělý poměr cena/výkon
4.4/5
 • vyšší pořizovací cena
4.3/5
 • horší poměr cena/výkon
Funkce
 • výdrž baterie: 40 minut
 • doba nabíjení: 90 minut
 • mokré holení: ano
 • rychlonabíjení: ano
 • rychlostní stupně: 2
 • světlo: ano
 • indikace: stav baterie
 • výdrž baterie: 40 minut
 • doba nabíjení: 90 minut
 • mokré holení: ano
 • rychlonabíjení: ano
 • rychlostní stupně: 2
 • světlo: ano
 • indikace: stav baterie
 • výdrž baterie: 40 minut
 • doba nabíjení: 90 minut
 • mokré holení: ano
 • rychlonabíjení: ano
 • rychlostní stupně: 2
 • světlo: ano
 • indikace: stav baterie
Příslušenství
 • polštářek pro masáže těla
 • tělový peelingový kartáček
 • kryt pro obličej
 • kryt pro citlivé oblasti
 • masážní kryt
 • napínač pokožky
 • pouzdro
 • čisticí kartáček
 • holicí hlava
 • zastřihovací hřeben
 • polštářek pro masáže těla
 • tělový peelingový kartáček
 • pouzdro
 • čisticí kartáček
 • zastřihovací hlava pro oblast třísel
 • hřeben zastřihovače oblasti třísel
 • holicí hlava
 • zastřihovací hřeben
 • elektrický pilník pro pedikúru chodidel
 • miničistič obličeje
 • polštářek pro masáže těla
 • tělový peelingový kartáček
 • kryt pro obličej
 • kryt pro citlivé oblasti
 • masážní kryt
 • napínač pokožky
 • pouzdro
 • čisticí kartáček
 • hřeben zastřihovače oblasti třísel
 • zastřihovací hlava pro oblast třísel
 • elektrický pilník pro pedikúru chodidel
Porovnání cenZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenu

Srovnání modelů Philips Satinelle Advanced

Řada Advanced nabízí stejný epilační komfort i design jako epilátory Prestige. Všechny modely jsou rovněž vybaveny mimořádně širokými epilačními disky s keramickými kotouči, které zachytí a vytrhnou i jemné chloupky. Rozdíl mezi nimi je v doplňkové výbavě.

NázevPhilips Satinelle Advanced BRE640Philips Satinelle Advanced BRE635Philips Satinelle Advanced BRE620
NáhledPhilips Satinelle Advanced BRE640Philips Satinelle Advanced BRE635Philips Satinelle Advanced BRE620
Hodnocení4.5/5
 • bohaté příslušenství
 • skvělý poměr cena/výkon
4.4/5
 • vyšší pořizovací cena
3.9/5
 • méně přislušenství
Funkce
 • výdrž baterie: 40 minut
 • doba nabíjení: 90 minut
 • mokré holení: ano
 • rychlonabíjení: ano
 • rychlostní stupně: 2
 • světlo: ano
 • indikace: stav baterie
 • výdrž baterie: 40 minut
 • doba nabíjení: 90 minut
 • mokré holení: ano
 • rychlonabíjení: ano
 • rychlostní stupně: 2
 • světlo: ano
 • indikace: stav baterie
 • výdrž baterie: 40 minut
 • doba nabíjení: 90 minut
 • mokré holení: ano
 • rychlonabíjení: ano
 • rychlostní stupně: 2
 • světlo: ano
 • indikace: stav baterie
Příslušenství
 • hřeben zastřihovače oblasti třísel
 • zastřihovací hlava pro oblast třísel
 • čisticí kartáček
 • kryt pro citlivé oblasti
 • kryt pro obličej
 • masážní kryt
 • holicí hlava
 • napínač pokožky
 • zastřihovací hřeben
 • holicí hlava
 • napínač pokožky
 • kryt pro obličej
 • zastřihovací hřeben
 • kryt pro citlivé oblasti
 • pouzdro
 • čisticí kartáček
 • holicí hlava
 • zastřihovací hřeben
 • masážní kryt
 • pouzdro
 • čisticí kartáček
Porovnání cenZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenu

Srovnání modelů Philips Satinelle Essential

V řadě Essential najdete 6 modelů s pinzetovými kotouči a různorodou výbavou. Epilátory Essential jsou ze všech tří řad Satinelle nejlevnější a nejmenší. Hodí se pro cestovatelky, které potřebují ušetřit místo v zavazadle.

NázevScholl Velvet Smooth Wet&Dry (Pro)Scholl Velvet Smooth Express PediScholl Velvet Smooth Electronic Foot Care SystemScholl Velvet Smooth Diamond Pink
NáhledScholl Velvet Smooth Wet&dry (Pro)Scholl Velvet Smooth Marine MineralsScholl Velvet Smooth Electronic Foot Care SystemScholl Velvet Smooth Diamond Pink
Hodnocení4.8/54.2/53.7/53.2/5
Obsah balení
 • tělo pilníku
 • středně drsná hlavice
 • dobíjecí stanice s kabelem
 • adaptér
 • tělo pilníku
 • středně drsná hlavicey
 • 4× AA baterie
 • obal
 • tělo pilníku
 • extra drsná hlavice
 • peelingová hlavice
 • 4× AA baterie
 • obal
 • tělo pilníku
 • extra drsná hlavice
 • 4× AA baterie
 • obal
NapájeníIntegrovaná dobíjecí baterie4x AA baterie4x AA baterie4x AA baterie
Počet rychlostí2121
Voděodolnost
Použití
 • mokrá pedikůra (ve vaně či sprše)
 • suchá pedikůra
 • mokrá pedikůra (ve vaně či sprše)
 • suchá pedikůra
 • mokrá pedikůra (ve vaně či sprše)
 • suchá pedikůra
 • mokrá pedikůra (ve vaně či sprše)
 • suchá pedikůra
BarvyModráModráRůžová nebo modrá v ombré styluRůžová
Porovnání cenZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenu

Na jakou řadu se zaměřit

Pokud hledáte jednoduchý epilátor na cesty nebo čistě na epilaci nohou, zaměřte se na modely z řady Essential. Jsou malé a levné a depilaci hrubých chloupků zvládají na jedničku.

Jestli hledáte především výkonný epilátor, který si poradí i s těmi nejjemnějšími chloupky, zvolte některý z modelů Advanced. Tato řada je vybavena výkonnými keramickými kotouči, stejně jako vyšší řada Prestige, ale nemá tak bohatou výbavu, takže je průměrně levnější se stejnou kvalitou epilace.

Když chcete s jedním holicím strojkem vyřešit vše od epilace chloupků na nohou, přes depilaci a zastřižení třísel až po masáž a odstranění ztvrdlé kůže na chodidlech, sáhněte po některém epilátoru z řady Prestige, který je díky bohaté výbavě multifunkčním pomocníkem v oblasti krásy a relaxu.

Vítěz srovnávacího testu: Philips Satinelle Prestige BRE650/00 Wet&Dry
 • Kvalita epilace
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.3

Ideální epilátor, který se o vás postará od hlavy až k patě

Philips Satinelle Prestige BRE650/00 nabízí rozsáhlé příslušenství k epilaci takřka celého těla. Kromě nástavců k samotné epilaci nabízí také depilační nástavec s hřebenem a hlavice pro péči po holení. V nabídce Philips naleznete i vybavenější modely, ale jejich pořizovací cena už je poměrně vysoká. Levnější modely zase nenabídnou tolik příslušenství. Suma sumárum žádný jiný model Satinelle nenabídne tolik funkcí za stejnou cenu. BRE650 je ten pravý!

Pros

 • hladká pokožka po několik týdný
 • chloupky jsou časem jemnější a méně viditelné
 • multifunkční nástroj na všechny partie

Cons

 • epilace může být bolestivá
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Epilátory Philips Satinelle, který je ten nejlepší?
Philips Satinelle
Hodnocení: 4.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram