blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

IPL epilátory Philips Lumea: vše co potřebujete vědět

IPL epilátory Philips Lumea: vše co potřebujete vědět

IPL epilace je na trhu dostupná téměř 25 let. Ovšem až v poslední době se tato technologie vymanila z exkluzivní nabídky kosmetických salonů a je tak možné ji využívat k odstranění chloupků i v pohodlí vašeho domova.

Společnost Philips uvedla na trh epilátory Lumea, které právě technologii IPL využívají. V tomto článku se bez příkras a objektivně dozvíte, jak IPL technologie funguje a jakého výsledku s tímto typem epilace dosáhnete.

Recenze vybraných produktů

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 8 května, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 15 dubna, 2022
Obsah článku
Nejlepší v testu
Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI958
 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška
Zobrazit cenu Zobrazit recenzi

V čem spočívá epilace chloupků pomocí IPL technologie?

Zkratka IPL pochází z angličtiny a v překladu znamená intenzivně pulzující světlo. A právě světlo o vysoké frekvenci a intenzitě je využíváno k odstranění vašeho ochlupení.

Důležité je zmínit, že cílem IPL epilace je odstranění chloupků i s kořínkem. Pro odstranění pouze viditelné části chloupku (bez kořínku) se používá termín depilace. Nejběžnější depilační technikou dneška je holení žiletkovými holicími strojky.

Jinými slovy, epilace má vliv na životní cyklus chloupku, kdežto depilace nikoliv. O životním cyklu chloupku se dozvíte níže v článku.

Za zbarvení kůže i chloupků je zodpovědné barvivo zvané melanin. Nejvíce melaninu se nachází v koříncích chloupků, v pouzdře, ze kterého vyrůstají. Čím více melaninu, tím je chloupek či kůže tmavší. Výjimkou jsou blond, zrzavé nebo šedé chloupky, které obsahují malé množství melaninu.

IPL světlo cílí právě na zmiňovaný melanin. Zábleskem epilátoru proniká světlo chloupkem a melanin zde přítomný zahřeje na vysokou teplotu (nezahřeje však okolní tkáně). Díky tomu dojde k uvedení chloupků do neaktivního stavu (viz. fáze růstu chloupků), a poté v průběhu několika týdnů k samotnému vypadnutí chloupku. Tím se IPL epilace liší od klasických epilátorů, u kterých epilace probíhá pomocí vytržení chloupku i s kořínkem. Zástupcem této klasické pinzetové epilace je například Braun Silk-épil 7 7-561 nebo Braun Silk-épil 7 7-561.

IPL epilace není pro všechny

V případě, kdy chloupek neobsahuje dostatečné množství melaninu, nelze IPL technologii efektivně využívat. Příkladem jsou zmiňované zrzavé, světlé blond, nebo šedivé chloupky.

Vhodné odstíny chloupků pro IPL epilaci
Vhodné odstíny chloupků pro IPL epilaci

IPL technologii nelze dále použít na tmavou pokožku, která obsahuje velké množství melaninu. V případě použití na tomto typu pokožky by vám hrozilo popálení.

Vhodné odstíny pokožky pro IPL epilaci
Vhodné odstíny pokožky pro IPL epilaci

Obecně efektivita IPL technologie stoupá ruku v ruce s kontrastem mezi odstínem pokožky a chloupků. Čím vyšší kontrast, tím lepší výsledky.

Zbaví vás IPL epilátor chloupků natrvalo?

Kořínky chloupků na všech částech těla procházejí v průběhu své existence třemi fázemi:

 • Anagenní fáze: tato fáze je známá jako fáze růstu. Tato fáze trvá v 4 až 6 měsíců (v případě vlasů 3 - 7 let). Vytržení těchto chloupků je bolestivé a vyžaduje vyvinutí síly.
 • Katagenní fáze: známá jako přechodová fáze. Tato fáze umožňuje obnovení folikulu a růst nového vlasu nebo chloupku. Trvá přibližně 2 až 4 týdny a zasahuje přibližně 1 % ochlupení na těle v daném čase. Během této fáze dochází k přerušení dodávky krve (živin).
 • Telogenní fáze: fáze odpočinku a uvolnění. V této fázi jsou folikuly nečinné po dobu 1 až 4 měsíců. Chloupky nebo vlasy samovolně vypadávají nebo jdou jednoduše a bezbolestně vytrhnout. Na konci této fáze dochází k obnovení růstu, kdy je staré vlákno vytlačeno nově rostoucím (tato mezifáze se nazývá exogenní fází). Po tomto vytlačení chloupek přirozeně přechází zpět do anagenní fáze. V této fázi je v daném čase přibližně 10 - 15 % vláken.
Část tělaTelogenní fázeKategenní fázeAnagenní fáze
Oboči3 měsíce1 - 2 týdny6 měsíců
Uši3 měsíce1 - 2 týdny6 měsíců
Brada4 měsíce2 - 3 týdny9 měsíců
Horní ret2 měsíce2 - 3 týdny3 měsíce
Podpaží1 měsíc2 - 3 týdny4 měsíce
Třísla3 měsíce2 - 3 týdny5 měsíců
Ruce4 měsíce2 - 3 týdny7 měsíců
Nohy6 měsíců3 - 6 týdnů12 měsíců
Fáze růstu chloupků
Fáze růstu chloupků

Doba trvání jednotlivých fází se samozřejmě liší jak na jednotlivých partiích těla, tak u jednotlivců.

Největší rozdíl v době trvání aktivní fáze představují vlasy a chloupky na těle. To je také důvod, proč můžeme mít dlouhé vlasy, ale ne už tak dlouhé chloupky.

Jak růstové fáze chloupků souvisi s IPL epilací?

Epilací pomocí IPL zasáhnete pouze ty chloupky, které jsou v anagenní (aktivní) fázi. Ta část vláken, která je v katagenní nebo telogenní fázi zasažena není, a proto je nutné vyčkat, než budou opět v aktivní (růstové) fázi. V praxi to znamená epilaci pomocí IPL epilátoru několikrát opakovat s dostatečným časovým odstupem v závislosti na partii.

Doba i počet ošetření, než zachytíte veškeré chloupky v aktivní fázi a dosáhnete tak pokožky bez chloupků, se může lišit nejen podle dob trvání jednotlivých fází růstu, ale také podle zbarvení vaší pokožky a ochlupení.

Kolikrát musíte Philips Lumea použít k dosažení hladké pokožky?

Zatímco dámy s velmi světlou pokožkou a tmavými chloupky mohou očekávat rychlé a velmi dobré výsledky, tak dámy s tmavší pokožkou a světlejšími chloupky budou potřebovat více ošetření, aby se dostavil požadovaný efekt. Tento fakt už ani tak nesouvisí s růstovým cyklem, ale s množstvím melaninu obsaženého v chloupcích.

Proceduru je nutné v průběhu prvních týdnů opakovat. I poté je důležité v epilaci pokračovat, pouze intenzita už bude nižší. Tak se dostane i na kořínky chloupků, které byly při první aplikaci v přirozené klidové fázi, kdy na ně IPL nemělo vliv.

Samotný výrobce doporučuje následující postup. První tři ošetření by měla proběhnout vždy jednou za dva týdny. Již na konci tohoto období byste měli mít zhruba o 92 % chloupků méně než na začátku. Abyste efekt udrželi, je třeba epilaci provádět dále, pouze po delším časovém úseku v rozmezí 4 - 8 týdnů. Konkrétní časové rozmezí je samozřejmě závislé na partii, hustotě chloupků, jejich zbarvení a zbarvení pokožky.

IPL epilátory vás tedy nezbaví chloupků na trvalo, pouze prodlouží dobu, po kterou se nebudete muset epilovat, protože chloupky v růstové (anagenní) fázi uvede do fáze kataggení a následné telogenní. Než se tak vytvoří nová vlákna, může to v závislosti na partii trvat až několik měsíců. I to je však dobrý výsledek, nemyslíte? Mějte na paměti, že IPL nezabrání vašemu organismu produkovat nová vlákna.

Jaké partie lze s IPL Philips Lumea epilovat?

Jednodušší je zmínit, které partie epilovat nelze. Pouze horní část vašeho obličeje, zejména obočí a oblast kolem očí. To především z bezpečnostních důvodů.

IPL lze používat i genitálií musíte však dát pozor, protože pokožka zde může být tmavší, chloupky tvrdší a porost hustší. Tmavé zbarvení může pohlcovat více energie, což může způsobit nepříjemný pocit.

S Philips Lumea, nebo obecně s IPL lze tedy spolehlivě epilovat všechny části vašeho těla. Philips navíc k epilátorům dodává nástavce na různé partie. Ty se liší jak použitým filtrem, který ovlivňuje intenzitu světla, tak velikostí okénka, skrz které je pokožka osvícena. Případně se také liší zakřivení hlavice. Díky tomu můžete na každou část vašeho těla použít ten správný nástavec.

Péče o pokožku před epilací, postup při epilaci a péče po epilaci

Celý proces epilace lze shrnout do několika bodů:

 1. Oholte si místa, která hodláte epilovat vaším oblíbeným způsobem. Je v zásadě jedno, jestli to bude žiletkou či strojkem pouze se vyhněte chemickým přípravkům. Pokud si pokožku jakýmkoliv způsobem podráždíte, je lepší počkat než se uklidní. K oholení využívejte pouze depilační metody, které neovlivňují životní cyklus chloupků. V případě využití epilačních metod se výsledky IPL epilace dostaví výrazně později.
 2. Nastavte optimální intenzitu světla podle tónu vaší pokožky. Některé epilátory disponují senzorem SmartSkin, který intenzitu nastaví automaticky za vás. Pokud váš epilátor senzorem nemá, budete muset vyzkoušet nastavení, které vám vyhovuje a není nepříjemné.
 3. Samotná epilace je s Philips Lumea velmi jednoduchá. Není třeba používat žádný epilační gel. Pouze přiložte přístroj pevně k pokožce a stiskněte spínač.
 4. Vyhněte se opakovanému používání na stejném místě. Mohlo by to způsobit nepříjemné popálení či podráždění pokožky. Pokud přístroj používáte na obličeji, dbejte na to, aby bylo okénko vždy celou svojí plochou přitisknuto na kůži. Unikající intenzivní světlo by mělo negativní vliv na vaše oči.
 5. Po skončení procedury není třeba dalších kroků. Pouze si pamatujte, že byste se měli v následujících dvou dnech vyhnout přímému slunci. Vaše pokožka by mohla reagovat podrážděním.

Je epilace pomocí Philips Lumea bolestivá?

Výrobce sám se touto otázkou intenzivně zabýval a před zveřejněním této řady epilátorů prováděl testy, které měly určit, zda je jeho používání bolestivé, případně za jakých podmínek.

Provedené testy ukázaly, že epilace je bezbolestná, pokud se provádí správně. Mohou se objevit vedlejší účinky. Jedná se zejména o:

 • zahřátí v ošetřených oblastech,
 • brnění a svědění,
 • zarudlá kůže,
 • citlivá až podrážděná pokožka,
 • zvýšený výskyt pih.

Většina těchto vedlejších účinků by měla ve velmi krátkém čase zmizet. V případě prvních dvou vedlejších účinků můžete aplikovat chladící nebo antiseptický gel, který by měl pokožku uklidnit.

Bolest se ovšem může vyskytnout v těchto případech:

 • Použili jste Philips Lumea na neoholenou pokožku. Kvůli melaninu v chloupcích může dojít k popálení ošetřeného místa.
 • Pokud je vaše pokožka velmi světlá a vy jste použili příliš vysokou intenzitu světla.
 • Pokud přístroj použijete několikrát na stejném místě.
 • Pokud vaše kůže není v přirozeném stavu a vy na ni použijete IPL epilátor, je možné že se objeví bolest. Řeč je zejména o popáleninách, otevřených ranách či zánětech, tetováních, apod.
 • Pokud použijete epilátor na nevhodném odstínu kůže nebo chloupků.

Pokud tedy Lumeu používáte na zdravé oholené kůži, se správným nastavením, bolest by se vůbec neměla objevit.

Je IPL epilace zdravotně nezávadná?

Jakmile proniknete do fungování IPL epilace, pravděpodobně vám vyvstane v hlavě několik otázek ohledně bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti. Naštěstí tato technologie není nová, na trhu existuje více než 20 let, takže na většinu potenciálních otázek existuje odpověď.

Jak již bylo řečeno, samotný Philips Lumeu několik let testoval, aby vyloučil negativní dopad IPL technologie. Zde je proto výčet těch nejpalčivějších otázek ohledně bezpečnosti Philipsu Lumea:

 • Má IPL technologie negativní účinky na mou pokožku: Během 25 let dostupnosti této technologie se nepodařilo prokázat jakýkoliv dlouhodobý negativní účinek na lidské tělo. Nemusíte se tedy bát ani rakoviny či ztráty plodnosti. UV filtr zajišťuje, že světlo účinkuje pouze na chloupky a ne na vaši pokožku. Philips Lumea navíc nebude fungovat, pokud nástavec nebude přiložen na pokožku celou svou plochou, takže i vaše oči jsou chráněny.
 • Lze používat IPL epilátor v těhotenství a při kojení: Ne, Philips Lumea by neměl být využíván těhotnými či kojícími ženami. Testy přístroje nebyly na kojících a těhotných ženách prováděny a přední dermatologové to také nedoporučují.
 • Mohou IPL epilátor používat muži: Ano, mohou. IPL epilace není nijak závislá na pohlaví uživatele a muži ji tak mohou využívat. Vzhledem k tvrdosti a hustotě pánského ochlupení ale nebudou výsledky tak dobré jako u žen.
 • Mohu se přístrojem Lumea popálit: Jak již bylo vysvětleno výše, za určitých podmínek to možné je. Pokud budete ovšem využívat přístroj v souladu s návodem, nic vám nehrozí.
 • Je IPL světlo nebezpečné pro oči: Ano, pokud byste oči vystavili působení IPL světla, mohly by se dostavit nepříjemné vedlejší účinky. Proto Philips Lumea není možné použít, pokud není okénko, skrz které světlo vychází, přiloženo na pokožku celou plochou. Zároveň výrobce nedoporučuje používat Lumeu na oblast obočí.
 • Existují nějaké zdravotní problémy, bránící použití IPL epilátoru: Ano, existují. Pokud trpíte různými kožními chorobami, či je vaše kůže poškozená fyzickým zraněním, není vhodné využívat IPL epilátor. Dále, pokud máte diagnostikovány potíže s žílami a krevním oběhem, v oblastech takto postižených byste IPL epilátor neměli využívat. Podobné je to v případě kůže spálené či velmi opálené, dále pak na mateřských znaménkách. IPL epilátor nebude v nejlepším případě fungovat, vzhledem ke zvýšenému výskytu melaninu v pokožce, v horším případě vám způsobí popálení a či nepříjemnou bolest.

Srovnání epilátorů Philips Lumea

Samotný Philips vydal celou řadu IPL epilátorů, které se liší jak cenou, tak hlavně dostupnými funkcemi a příslušenstvím. Abyste se při výběru zařízení vhodného pro vás dobře orientovali, je zde pro vás tato tabulka, která přehledně ukáže rozdíly všech variant epilátorů Lumea.

Předtím, než začnete porovnávat

IPL epilátory mají mnoho společných specifik a funkcí, které nejsou v porovnání zmíněny a přesto považujeme za důležité, abyste o nich věděli. Níže přinášíme jejích výčet.

Životnost

Důležitým parametrem u IPL epilátorů je životnost žárovky. U všech porovnávaných epilátorů představuje životnost více, než 250 000 záblesků. To představuje při standardním používání životnost lampy delší, než 15 let.

Typy pokožky

Ne všechny epilátory jsou vhodné pro všechny typy pokožek. Modely z nižší cenové hladiny budou zpravidla podporovat méně odstínů pokožky než ty dražší. Možnost epilace tmavší pokožky oceníte, pokud se často opalujete a kontrast mezi vašimi chloupky a barvou kůže tak není vždy ideální.

Odstíny pleti, na kterou můžete epilátor použít se uvádějí na Fitzpatrickově škále.

Fitzpatrickova škála
Fitzpatrickova škála

Odstíny pleti se na této škále se označují římskými číslicemi. Zvažte tento parametr při výběru IPL epilátoru. Pokud jste typ II a zpravidla se neopalujete. Možná je pro vás investice do dražšího epilátoru zbytečná.

Senzor SmartSkin

Tento senzor umožňuje automatické nastavení IPL epilátoru na základě skenu vaší pokožky. To, zda tento senzor oceníte, opět souvisí s vaším odstínem pleti. Pokud máte na některých místech těla pokožku tmavší a jinde světlejší, nebo se rádi opalujete a vaše barva se v průběhu roku měni, tak pořízení IPL epilátoru s touto funkcí jistě dává smysl. Pokud dříve uvedené neplatí, tak si můžete dovolit ušetřit, protože manuální nastavení kvůli stálosti odstínu vaší pokožky budete volit stále stejné.

Typy napájení

Některé IPL epilátory dovolují použití na baterii. To s sebou přináší výhody i nevýhody. Výhodou je vyšší flexibilita. Nevýhodou poté vyšší hmotnost zařízení a delší prodleva mezi záblesky.

Epilace s použitím připojeného napájecího kabelu je tak díky častějším zábleskům rychlejší (výbojka se nabije dříve). Proto řada uživatelů epilátor odpojuje od napájení ze sítě jen v případě, kdy provádí epilaci na místech, kde by jim kabel překážel. Dobře tedy zvažte, zda je pro vás tato funkce opravdu důležitá.

Nejlepší epilátor Philips Lumea

 Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00Philips Lumea Series 9000 IPL BRI958/00Philips Lumea Series 9000 IPL BRI955/00Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00Philips Lumea Advanced SC1998/00Philips Lumea Advanced SC1997/00Philips Lumea Advanced SC1994/00
NázevPhilips Lumea Prestige BRI956/00Philips Lumea Series 9000 BRI958/00Philips Lumea Series 9000 BRI955/00Philips Lumea Prestige BRI950/00Philips Lumea Advanced SC1998/00Philips Lumea Advanced SC1997/00Philips Lumea Advanced SC1994/00
Hodnocení4.4/54.4/54.3/54.3/54.2/54.0/53.5/5
Systém SmartSkinAnoAnoAnoAnoAnoNeNe
Podpora pletiI - VI - VI - VI - VI - IVI - IVI - IV
Napájení
 • kabel
 • baterie
 • kabel
 • baterie
 • kabel
 • baterie
 • kabel
 • baterie
 • kabel
 • baterie
 • kabel
 • baterie
 • kabel
 • baterie
Životnost lampy>250 000 záblesků>450 000 záblesků>450 000 záblesků>250 000 záblesků>250 000 záblesků>250 000 záblesků>250 000 záblesků
Nástavce
 • tělo
 • tvář
 • oblast bikin
 • podpaží
 • tělo
 • tvář
 • oblast bikin
 • podpaží
 • tělo
 • tvář
 • oblast bikin
 • podpaží
 • tělo
 • tvář
 • oblast bikin
 • podpaží
 • tělo
 • tvář
 • oblast bikin
 • podpaží
 • tělo
 • tvář
 • oblast bikin
 • podpaží
 • tělo
 • tvář
 • oblast bikin
 • podpaží
Nejlepší nabídkaZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenu

Podrobné recenze zařízení

Philips představil pět různých verzí přístroje Lumea. Všechny se liší jak příslušenstvím, tak jednotlivými funkcemi. Abyste si vybrali opravdu dobře, jsou zde pro vás k dispozici dvě podrobné recenze.

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 představuje vrchol série Lumea. Může se pochlubit například plným počtem nástavců na tělo, což vám zajistí dokonalou epilaci na všech dostupných partiích.

Philips Lumea Advanced SC1997/00 na druhou stranu v celé sérii hraje roli cenově dostupného IPL epilátoru, který kombinuje příznivější cenu se zachováním většiny kladných vlastností vyšších modelů. Nezajistí vám tak dokonalou epilaci jako Lumea Prestige, ale i tak budete více než spokojeni.

Na tomto místě je třeba zmínit, že Philips Lumea samozřejmě není jediný epilátor na českém trhu. Společnost Braun se může pochlubit dvěma řadami epilátorů. Řada Silk-épil představuje tradičnější epilátory, založené na pinzetové epilaci chloupků. Klasickým zástupcem této řady může být Braun Silk-épil 9 9-561.

Řada Silk-expert také využívá IPL technologii, ale oproti produktům Philips Lumea se produkty z této řady nemohou pochlubit stejným vybavením a funkcemi. Braun Silk-expert BD 5001 nenabízí žádné nástavce, které by usnadnily epilaci a přizpůsobily proceduru jednotlivým částem těla. Odpovídá tomu ale i cena epilátoru, takže může pro mnohé uživatele představovat alternativu.

Zdroj: www.philips.com

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
4.4

Král IPL epilátorů

Holení, které zdržuje, obtěžuje, zkrátka ukrajuje vám čas na mnohem příjemnější činnosti? Dejte mu definitivně sbohem s moderní technologií IPL. Objevte možnosti nových epilátorů Philips Lumea. Stanou se vaší nejen letní láskou.

Zobrazit cenu

Pros

 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 3 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška

Cons

 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Cena
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
24 comments on “IPL epilátory Philips Lumea: vše co potřebujete vědět”
 1. Dobrý den,
  prosím mám dotaz.... jsem kosmetička a ráda bych po dobré zkušenosti s Vaším přístrojem IPL Lumea zařadila tento přístroj i do svého kosmetického studia. Je prosím možné tento přístroj používat i v kosmetických salonech? A je možné získat prohlášení, že se může používat v provozovnách kosmetických služeb? Předem moc Děkuji za odpověď .

 2. Dobrý den,
  Mám dotaz na životnost - píšete cca 250 000 záblesků? Změní se záblesk při snížení výkonnosti žárovky? Dá se žárovka vyměnit?
  Jak poznám, že je životnost žárovky u konce?
  Děkuji Pavla

 3. Dobrý den,

  záblesk může na konci životnosti zeslábnout, případně se může vlákno přerušit a k záblesku vůbec nedojde – to záleží na mnoha faktorech. Takto i poznáte, že je výbojka na konci životnosti. Vyměnitelná bohužel není. Nicméně 250 000 záblesků bude při běžném používání sloužit klidně i 15 let. Nemusíte mít tedy strach, že byste brzo narazila na limit použitelnosti IPL epilátoru.

 4. Dobrý den, který z přístrojů se může použít i na oblast kolem prsních dvorců? Děkuji

 5. Dobrý den,

  záleží na barvě kůže v ošetřované oblasti. Zkontrolujte prosím Fitzpatrickovu škálu v článku a poté podporované odstíny ve srovnávací tabulce.

  Pokud je kůže tmavší doporučujeme Philips Lumea Prestige BRI956 nebo 950. Pokud kůže tmavá není, vystačí i modely Philips Lumea Advanced SC1998, SC1997 nebo SC1994.

  Děkujeme za dotaz!

 6. Dobrý den, hrozí nějaké riziko, pokud na podpaží použijí některý z jiných nástavců? Děkuji J.

 7. Dobrý den, ideálně používejte nástavce určené na konkrétní partie. Ty se liší nejen velikostí okénka, ale také zakřivením a filtry. V oblasti podpaží to nepříklad nebude takový problém, jako na obličeji (hlavně kvůli ochraně oční). Přesto však doporučujeme používat nástavce v souladu s tímto doporučením, abyste dosáhla co nejlepšího efektu.

 8. Dobry den,
  Měla bych dotaz,zda epilator SC 1997 můžu použit i do oblasti bikin? Děkuji,Martina

 9. Dobrý den, mam nový tip Philips Lumea. Chci se zeptat mam prsní implantáty můžu použít přístroj na podpaží? To by asi nemělo ničemu vadit? Píšu že ne v blízkosti implantátu. Moc děkuji za odpověď Jana

 10. Dobrý den, použití v podpaží je v tomto případě naprosto v pořádku.

 11. Dobry den, v cem je problem pri kojeni, kdyz svetlo pronika jen ke korinkum chloupku. Kojim vic nez rok pouze 2x v noci a tak chci vedet zda to muze ublizit. Dekuji

 12. Dobrý den, IPL epilátory nebyly testovány těhotnými, nebo kojícími ženami. Z toho důvodu výrobce nemůže prohlásit, že je pro takové uživatelky zdravotně nezávadný.

 13. Dobrý den, mohu po ošetření namazat nohy krémem nebo použít v oblasti podpaží deodorant? Děkuji.

 14. Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Za předpokladu správného použití epilátoru by vaše pokožka neměla být nijak podrážděná. V takovém případě můžete používat krém i deodorant.

 15. Dobrý den,

  výrobce neuvádí, že by v testoval IPL epilátor na dětech. V redakci s tím zkušenosti také nemáme. V principu by se nemělo stát nic negativního. Řada zdravotníků doporučuje vyčkat do pozdějšího věku (například 15+) z důvodu dospívání a hormonálních změn, se kterými se pojí také změny ochlupení. IPL epilátor tak použijte na vlastní riziko.

 16. Dobrý den,

  depilace chloupků žiletkou je naopak žádoucí. V případě dlouhých chloupků by mohlo dojít k podráždění pokožky při další IPL epilaci. Epilaci jinou, než IPL metodou, se však vyhněte – nepoužívejte tedy vosk, cukrovou pastu či pinzetový epilátor.

 17. Dobrý den,

  v příbalovém letáku k Philips Lumea 9000 bylo psáno, že by se neměl používat na pokožku ošetřenou dlouhodobým deodorantem. Používám ale DRICLOR a ráda bych se vyhla úplnému vysazení. Nemáte nějaké doporučení jak pracovat okolo toho? Kolik dní po aplikaci DRICLOR by bylo možné použít IPL případně jak dlouho po IPL použít DRICLOR. Děkuji

 18. Dobrý den,

  poraďte se, prosím, se svým dermatologem. Tuto otázku bohužel nelze vyhodnotit on-line.

  Děkujeme za pochopení.

 19. Dobrý den, jak poznám kolik záblesků udělala Lumea , je to nějak dohledatelné?

 20. Dobrý den, počet záblesků bohužel nikde nedohledáte. Nemusíte se však obávat, že by vám snad nevydržela. Životnost při běžném používání dosahuje 15 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram