blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 7 září, 2019 | aktualizace: 19 dubna, 2022

Nejlepší zastřihovač chloupků v nose

Nejlepší zastřihovač chloupků v nose

Chloupky v nose či uších fungují jako obranný systém lidského těla. Zachycují škodlivé kousky prachu a další látky, a také udržují vlhkost ve vzduchu, který dýcháme. Přesto jsou mnohdy příliš dlouhé, působí nevzhledně a trápí nejednoho muže. Ti se je snaží odstranit méně či více efektivními způsoby.

Připravili jsme pro vás přehled jednotlivých metod pro odstranění a úpravu nežádoucích chloupků a srovnání zastřihovačů, které můžete za tímto účelem využít. Jistě mezi nimi najdete takový, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Recenze vybraných produktů

Obsah článku

Jak se zbavit chloupků v nose: metody a jejich porovnání

Existuje řada metod a věříme, že jste některé z nich již vyzkoušeli. Níže uvedené možnosti odstranění chloupků se týkají jak těch v nose, tak v uších.

Zaoblené nůžky

Zaoblené nůžky pro zastřižení chloupků v nose a uších
Zaoblené nůžky pro úpravu chloupků

Jednou z oblíbených metod je použití drobných nůžek, které zakoupíte snad v každé drogerii. Při výběru nůžek se ujistěte, že mají zaoblené hrany. Zabráníte tak případnému poškození pokožky. Pomocí nůžek ovšem zvládnete odstranit či zkrátit jen viditelné chloupky a navíc je tato metoda relativně pomalá. Pro základní úpravy nosních chloupků však použití nůžek zcela dostačuje.

Jednoznačnou výhodou této metody odstranění chloupků v nose i v uších jsou pořizovací náklady. Investice nepřesáhne stokorunu.

Nevýhod je na druhou stranu celá řada:

 • nůžky neodstraní přilehlé chloupky a tak často musíte zkracování opakovat,
 • úprava chloupků především v uších je v zrcadlovém pohledu problematická a kostrbatá,
 • hrozí tedy vyšší riziko poranění.

Trhání a voskování

Epilace chloupků v nose voskem
Epilace chloupků v nose voskem

Poměrně časté bývá trhání pinzetou. Přeci jen, pinzetu míváme často doma k dispozici. Jenže vytrhávání pinzetou bývá pomalé a bolestivé.

Některé kosmetické salony dokonce nabízí odstranění chloupků pomocí vosku. Bohužel trhání chloupků (ať už pinzetou či voskem) může vést k tvorbě ranek, do kterých se následně snadno dostane infekce. Tato metoda sice odstraní chloupek i s kořínkem, ale je skutečně bolestivá a zvláště odstraňování pomocí vosku může vést až k poškození pokožky hluboko v nose.

Pokud vás i přesto odstranění chloupků pomocí vosku zaujalo, můžete se poohlédnout po speciálních voscích. Ty byly navrženy tak, aby odstraňovaly chloupky pouze u okraje nosní dírky. Pokud se rozhodne vosk aplikovat sami doma, ujistěte se, že postupujete podle návodu.

Laserové odstranění

Laserová epilace chloupků v nose
Laserová epilace chloupků v nose

Aby byl náš výčet úplný, nemůžeme opomenout variantu laserového odstranění. Ta je ovšem velmi nákladná a navíc může poškodit sliznice uvnitř nosní dutiny.

Proto je tato metoda k odstraňování chloupků v nose spíše nevhodná a měli byste se ji raději vyhnout. Případné problémy nevyváží možné benefity tohoto ošetření.

Tenhle fakt platí i pro IPL epilaci, kterou s laserovou epilací mimochodem často zaměňují i samotné profesionální salony.

Pokud byste jen přeci jen měli zájem o laserovou epilaci. Pak počítejte s tím, že lze odstranit chloupky jen na okraji a že budete muset absolvovat nejméně 3 návštěvy k dosažení uspokojivých výsledků.

Specializované zastřihovače

Stále populárnější metodou pro odstranění chloupků v nose a uších jsou právě specializované zastřihovače. Nejen, že jejich použití je bezbolestné, ale také šetrné a rychlé. Řada zastřihovačů má dokonce i další užitečné funkce a příslušenství, jako například nástavec k zastřižení obočí, nástavce na čištění pleti, nástavce na masáž pleti a další.

Zastřižení chloupků v nose
Zastřižení chloupků v nose
Zastřižení chloupků v uších
Zastřižení chloupků v uších
Zastřižení obočí
Zastřižení obočí

Jedním z výrobců zastřihovačů je například značka Philips. Zastřihovače tohoto výrobce si dlouhodobě získávají přívržence svou kvalitou a nejinak je tomu například i u zastřihovače chloupků v nose Philips Series 3000 s označením NT3160/10, na který naleznete recenzi v našem blogu. Mezi jeho hlavní přednosti patří ostré čepele, díky kterým odstraníte nežádoucí chloupky rychle a bezbolestně. Navíc jistě oceníte voděodolnost a kvalitní zpracování.

Zastřihovače seženete v cenovém rozpětí od několika set korun až po nižší tisíce. To je nesrovnatelně více, než je nákup zaoblených nůžek, nicméně v porovnání s ostatními metodami odstranění chloupků je tato investice poměrně malá. S ohledem na komfort, bezpečnost a výsledek, který za sebou specializovaný zastřihovač nechává, se jedná o skvělou koupi.

Co obsahuje typické balení zastřihovačů chloupků v nose

V balení samozřejmě naleznete nejen strojek jako takový ale často také dodatečné příslušenství jako jsou stojánek, zastřihovací nástavce, masážní nástavce, nebo kartáče na čištění pleti. Příslušenství tohoto typu se však nachází v baleních spíše dražších modelů zastřihovačů.

Balení standardních zastřihovačů zpravidla obsahuje:

 • zastřihovač chloupků daného výrobce,
 • kryt čepele,
 • ochranný obal,
 • baterie AA / nabíjecí adaptér.

Až si budete vybírat svůj zastřihovač, tak jistě zaregistrujete, že produkty v nižší a střední cenové kategorii se od sebe výbavou a funkcemi příliš neliší. Cenový rozdíl je závislý spíše na značce.

Typické balení specializovaného zastřihovače střední třídy
Typické balení specializovaného zastřihovače střední třídy

Jaké funkce specializované zastřihovače nabízí

Stejně jako u obsahu balení, i funkce se mohou odlišovat podle výrobce a cenové kategorie, kterou zvolíte. Již zmíněný zastřihovač Philips Series 3000 NT3160/10 disponuje například technologií ProtecTube. Ta zajišťuje, že jsou čepele chráněny velmi tenkou fólií se zaoblenými rohy, díky které jste chráněni před vznikem oděrek na pokožce.

Dalšími typickými funkcemi, se kterými se jistě setkáte jsou voděodolnost a bezúdržbové břity.

Mezi levnější zastřihovače na trhu se řadí například SENCOR SNC 101 BL. Ten kromě zastřihování chloupků v nose a uších oceníte i při úpravě kotlet, nabízí totiž depilační nástavec. Navíc má integrované i osvětlení, takže uvidíte i na ty nejméně nápadné chloupky.

Většina zastřihovačů pracuje na rotačním principu, díky kterému je odstranění chloupků skutečně rychlé a bezbolestné.

Ergonomie zastřihovačů chloupků v nose

I v rámci ergonomie můžete očekávat jisté rozdíly. Levnější varianty zastřihovačů jsou většinou zkonstruovány z plastu a stříhací nože bývají z nerez oceli. Nicméně většinou se shodují ve snadném ovládání a příjemném držení, které ocení nejeden uživatel. Častá je také pogumovaná rukojeť, díky které můžete zastřihovač snadno používat například i ve sprše a nevyklouzne vám z ruky.

Pokud však porovnáte ergonomii, kterou nabízí ostatní metody zastřižení chloupků v nose s tou, kterou nabízí specializované zastřihovače, tak věřte tomu, že se setkáte s propastnými rozdíly. Specializované zastřihovače na nos a uši jsou jednoznačným vítězem v porovnání s ostatními metodami zastřihování.

Napájení a doba provozu

Provoz zastřihovače je často zajišťují klasické AA baterie. Stejné řešení zvolil výrobce například i u zastřihovače Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1. Pokud si tedy pořídíte zastřihovač na AA baterie, budete je muset dobíjet v samostatné nabíječce, případně zakoupit nové.

Z hlediska ekologie doporučujeme zakoupení nabíjecích baterií, společně s nabíječkou. Výdrž takové baterie se pohybuje okolo 1,5 měsíce při používání a zvoleném typu baterie.

Některé zastřihovače však AA baterie nevyužívají. Alternativou bývají například baterie AAA, jako je tomu u přístroje Valera 619.01 a jindy zastřihovač disponuje vestavěným dobíjecím akumulátorem a napájecím adaptérem.

Mezi akumulátorové zastřihovače patří například Moser 9865-1901 EasyGroom Detailer. Ten po nabití vydrží až 120 minut bez kabelového provozu, tedy s přehledem více, než 2 měsíce.

Čištění a údržba

Většina dostupných zastřihovačů je voděodolná, takže přístroj stačí pouze opláchnout pod tekoucí vodou. Neplatí to však u všech. Například zastřihovač BaByliss E650E bohužel voděodolný není.

Další společnou výhodou mnoha zastřihovačů je odnímatelná hlavice, díky které čištění provedete skutečně snadno.

Některé zastřihovače, jako například Philips NT5180/15, jsou bezúdržbové. A vy tak nemusíte promazávat jejich břity. Pokud je však údržba nutná a břity potřebují promazávat olejem, pak je často součástí balení rovnou i olejnička. Tu najdete například u zastřihovače Rowenta TN 3500.

Zajímavou volbou s ohledem na hygienu je také zastřihovač Remington NE 3850. Ten disponuje antimikrobiálním nano stříbrným povrchem a systémem Active BladeClean.

Systém Active BladeClean aktivně redukuje výskyt bakterií a výrazně snižuje jejich tvorbu.

Mezi dražší zastřihovače se řadí Philips NT5180/15. Ten se dodává v elegantním pouzdře spolu se sadou na manikúru, takže můžete vzít svou úpravu skutečně kompletně.

Kombinované zastřihovače

Pokud chcete upravovat své chloupky v nose a uších, nemusíte si nutně pořizovat specializované zastřihovače. V dnešní době řada multifunkčních zastřihovačů nabízí i speciální nástavec určený právě k tomuto využití.

Pokud se poohlížíte po zastřihovači vousů nebo vlasů a zároveň přemýšlíte o pořízení zastřihovače chloupků v nose, tak zvažte investici do multifunkčního zastřihovače.

Jedním multifunkčních zastřihovačů je například Braun MGK. Tento univerzální zastřihovač poskytuje komplexní plejádu služeb a pokud jej máte k dispozici, tak byste neměli potřebovat žádný další nástroj pro úpravu svého vzhledu. Speciální nástavec pro chloupky v nose a uších vás jich zbaví snadno, rychle a bez tahání.

Obdobné funkce nabízí i prémiový multifunkční zastřihovač Philips Series 7000 MG7770/15, který mezi svými 18 nástroji nabízí právě i nástavec pro úpravu chloupků v nose a uších. A pokud holdujete značce Philips, tak vás jistě osloví i multifunkční Philips Series 3000 MG3740/15.

Pokud je univerzální zastřihovač právě to, co hledáte, tak doporučujeme k přečtení náš srovnávací článek o zastřihovačích Braun MGK. Najdete v něm nejen srovnání jednotlivých produktů, ale i přehled jejich funkcí a výhod.

Ergonomie multifunkčních zastřihovačů není zcela dokonalá
Ergonomie multifunkčních zastřihovačů není zcela dokonalá

U multufunkčních zastřihovačů počítejte s horší ergonomií, než u zastřihovačů přimo určených k odstraění chloupků v nose a uších. Rozdíl v ergonomii však není důvodem, proč si pořizovat dvě různá zařízení.

Porovnávání zastřihovačů chloupků v nose a uších

Jednotlivé zastřihovače se samozřejmě v řadě ohledů liší. Nejen cenou, ale i svými vlastnostmi, výdrží, údržbou, apod. Připravili jsme pro vás porovnání, ve které najdete srovnání několika zastřihovačů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Žebříček je sestaven tak, aby pokrýval potřeby většiny uživatelů. Cílem není dostat do popředí nejdražší a nejvybavenější zařízení, protože pro mnoho uživatelů nemusí být tím vhodným.

NázevPhilips NT3160/10Remington NE3850Philips NT5180/15Sencor SNC 101BLPhilips NT1150/10Babyliss E650ERowenta TN3500Valera 619.01Remington NE3150
NáhledPhilips NT3160Remington NE3850Philips NT5180/15Sencor SNC 101BLPhilips NT1150/10Babyliss E650ERowenta TN3500Valera 619.01Remington NE3150
Hodnocení4.8/5
 • kvalitní zpracování
 • skvělý poměr cena/výkon
 • vítěz testu
4.5/5
 • kvalitní zpracování
 • pouze AAA baterie
4.5/5
 • kvalitní zpracování
 • bohaté příslušenství
4.2/5
 • nízká cena
 • nízká kvalita zpracování
4.1/5
 • kvalitní zpracování
 • absence příslušenství
3.9/5
 • kvalitní zpracování
 • hlavice se zahřívá
3.8/5
 • tichý chod
 • tahá chloupky
3.5/5
 • nízká kvalita zpracování
3.5/5
 • technologicky zastaralý
Příslušenství
 • nástavce na obočí 3 a 5 mm
 • kryt zastřihovače
 • pytlík pro uskladnění
 • 2 nástavce na obočí
 • oboustranný vertikální zastřihovač
 • rotační zastřihovač
 • nástavce na obočí 3 a 5 mm
 • kryt zastřihovače
 • cestovní pouzdro
 • sada na manikúru
 • rotační zastřihovač
 • zastřihovač kontur
 • kryt zastřihovače
 • stojánek
 • kryt zastřihovače
 • kryt zastřihovače
 • nástavce na obočí 2/4 a 6/8 mm
 • kryt zastřihovače
 • pytlík pro uskladnění
Funkce
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
Vlastnosti
 • šířka záběru 21 mm
 • napájení AA baterií
 • nerezové břity
 • bezúdržbové břity
 • plně omyvatelný
 • 2letá celosvětová záruka
 • napájení AAA baterií
 • antimikrobiální břity
 • otevírací čepele pro snadné čištění
 • plně omyvatelný
 • šířka záběru 21 mm
 • napájení AA baterií
 • nerezové břity
 • bezúdržbové břity
 • plně omyvatelný
 • 2letá celosvětová záruka
 • napájení AA baterií
 • nerezové břity
 • omyvatelné nástávce
 • šířka záběru 21 mm
 • napájení AA baterií
 • nerezové břity
 • bezúdržbové břity
 • plně omyvatelný
 • 2letá celosvětová záruka
 • napájení AA baterií
 • omyvatelná hlava
 • 3letá spotřebitelská záruka
 • napájení AA baterií
 • nerezové břity
 • omyvatelná hlava
 • napájení AAA baterií
 • nerezové břity
 • bezúdržbové břity
 • omyvatelná hlava
 • napájení AA baterií
 • lineární zastřihovač
 • plně omyvatelný
CenaZobrazit cenuZobrazit cenuJíž se neprodáváZobrazit cenuJíž se neprodáváZobrazit cenuZobrazit cenuJíž se neprodáváZobrazit cenu

Pokud si stále nejste jisti metodou pro odstranění chloupků v nose a uších, můžete se zkusit poradit například s dermatologem či s holiči v barber shopech.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, tak mějte na paměti, že i chloupky v nose a uších mají svou funkci. Pokud je tedy chcete odstranit, spíše se zaměřte na části, které vám vadí z estetických důvodů a vyvarujte se poranění vnitřní části nosu.

Vítěz porovnání: Philips Series 3000 NT3160/10
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.4

Kvalitní zastřihovač se skvělým nejlepším poměrem cena/výkon

Ostré, bezúdržbové břity, které zaručeně netahají. Drobné příslušenství k zasřižení obočí a bezpečnému uskladnění. To vše od renomované značky a za pár stokorun. Naše odborná redakce tento produkt jednoznačně doporučuje.

Zobrazit cenu
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejlepší v testu
Philips Series 3000 NT3160/10
Test a recenze: Philips Series 3000 NT3160/10 zastřihovač chloupů v nose a uších
 • Nástavce na obočí
 • Bezbolestný střih
 • Baterie vydrží opravdu dlouho
Zobrazit cenu Zobrazit recenzi
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram