blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 24 března, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 20 července, 2022
Obsah článku

Porovnání univerzálních zastřihovačů Braun MGK

Univerzální zastřihovače Braun MGK se soustředí na poskytování co nejkomplexnějších služeb. Když držíte v ruce strojek od Braunu z této série, neměli byste potřebovat žádný další nástroj pro to, abyste dosáhli dokonalého vzhledu. Jaké jsou tedy obecné charakteristiky pro zastřihovače z této řady a v čem se naopak jednotlivé modely liší?

O zastřihovačích Braun MGK

Tato řada zastřihovačů je typická právě svou všestraností, která je nejvíce reprezentovaná množstvím příslušenství, které je k dos s každým modelem. V této sérii jsou zařazeny čtyři zastřihovače. I ten nejlevnější z nich má k dispozici pět různých nástavců. V další části této recenze bude podrobně rozebrán každý kousek příslušenství, který je u této série k dostání.

Vrchol nabídky představuje Braun MGK3080. Porovnání zastřihovačů řady MGK naleznete níže v článku.
Vrchol nabídky představuje Braun MGK3080. Porovnání zastřihovačů řady MGK naleznete níže v článku.

Pojďme se nejprve zaměřit na několik prvků, které jsou přítomny u každého strojku.

Břity jsou u všech modelů vyrobeny z nerezové oceli, a proto můžete očekávat velmi slušnou trvanlivost a odolnost.

Podobně je to i s baterií. U většiny zastřihovačů z této sady můžete očekávat dobrou výdrž. U nejlepšího z nich na jednu hodinu v nabíječce připadá jedna hodina používání. Tyto hodnoty jsou udávány výrobcem, ale zároveň jsou velmi blízko reálné výdrži. O stavu baterie vás informuje LED kontrolka, umístěná ve spodní části každého zastřihovače.

Zároveň výrobce vybavil tyto zastřihovače technologií umožňující nabíjení téměř na celém světě. Nabíječka se automaticky přizpůsobí jakémukoliv napětí v rozmezí 100 - 240 V.

Velmi důležitou vlastností této řady je vodotěsnost. Technologii Wet&Dry tedy uživatelé vděčí za možnost zastřihovač používat pro vlhké holení s pěnou, či dokonce pro zastřižení ochlupení na těle ve sprše. Čištění strojků z řady MGK je díky tomu také velmi snadné. Stačí je ponořit pod tekoucí vodu.

Zde je tedy výčet jednotlivých nástavců, se kterými je možné se u zastřihovačů z této řady setkat.

Styl strniště

Pro ty uživatele, kteří si potrpí na velmi krátké vousy, si Braun připravil dva speciální nástavce, díky kterým mohou své vousy zastřihnout na požadovanou délku. Hřebeny s pevnou velikostí 1 a 2 mm, spolu s možností využít zastřihovač bez nástavce, pokrývají vaše potřeby, co se týče strniště. Tyto hřebeny naleznete u všech zastřihovačů v této řadě.

Zastřihovací nástavce na strniště. 1 a 2 mm.
Zastřihovací nástavce na strniště. 1 a 2 mm.

Krátké vousy

Další nástavec, který se věnuje vousům nebo vlasům, vám umožňuje zvolit délku od 3 do 11 mm. Jednotlivé kroky jsou potom po 2 mm. Tento nástavec je vyroben z velmi pevného plastu, proto se není třeba bát, že by neopatrnou manipulací došlo k jeho poškození.

Nástavec na krátké vousy
Nástavec na krátké vousy/vlasy

Dlouhé vousy

Maximální délka vlasů či vousů, kterou je možné si u této řady zastřihovačů zvolit, je 21 mm. Nejmenší možná délka tohoto nástavce je 13 mm. Tu vám zajišťuje další nástavce pro dlouhé vousy. Ten funguje na podobném principu jako nástavec pro krátké vousy/vlasy.

Nástavec na dlouhé vousy
Nástavec na dlouhé vousy/vlasy

Přesné zastřihování vousů

Pro ty uživatele, kteří chtějí své vousy upravit s co největší přesností, připravili vývojáři v Braunu další nástavec. Hodí se jak pro vytvoření velmi jemných vzorů a zákrutů ve vašich vousech, tak pro pouhé začištění okrajů.

Přesný zastřihovač
Přesný zastřihovač

Zastřihování v nose a uších

Pro ty muže, kteří se potýkají s chloupky v nose a uších má Braun připravený další nástavec. Ten vám umožňuje se rychle a šetrně zbavit všech chloupků v těchto partiích a to bez tahání.

Zastřihovač chloupků v nose a uších
Zastřihovač chloupků v nose a uších

Péče o tělo

Výčet nástavců by nebyl kompletní, kdyby nebyl zmíněný ten, určený pro péči o tělo. Díky unikátnímu designu se není třeba bát poranění při úpravě ochlupení na žádném místě těla.

Nástavec na holení chloupků na těle
Nástavec na holení chloupků na těle

Doplňkové strojky od Gillete

Výše zmíněné nástavce nejsou přítomné u všech modelů v této řadě. Proto Braun do balení k některým strojkům přidal doplňkové strojky od Gillete. Ty jsou určeny pro pokrytí oblastí, které chcete oholit s maximální důkladností.

S některými modely zastřihovačů obdržíte doplňkový žiletkový strojek
S některými modely zastřihovačů obdržíte doplňkový žiletkový strojek

Tvarování kontur

Jako další způsob pro jemné tvarování vousů se nabízí využití samotného zastřihovače bez jakéhokoliv nástavce. Snadno jím zapravíte kotlety, vlasy na temeni hlavy i vousy.

Zastřihování vlasů

Ani na úpravu vlasů není u těchto zastřihovačů zapomenuto. Stejné nástavce, které můžete použít pro úpravu vousů lze se stejnou měrou úspěchu použít i pro úpravu vlasů.

Braun MGK3020

Tento zastřihovač představuje spodní linii této série. Nabízí pouze základní vybavení, ale přesto s ním dokážete mnohé. Z výše zmiňovaných nástavců máte k dispozici především ty určené pro úpravu vlasů a vousů. Spolu s nástavcem pro odstranění chloupků v nose a uších.

Pokud se ale hodláte postarat i o vaše ochlupení na těle, či se chystáte na vytvoření přesných kontur u vašeho plnovousu, tento zastřihovač vám bohužel nepomůže. Pokud model MGK3020 trpí nějakým neduhem, je to výdrž baterie. 40 minut používání na deset hodin nabíjení je opravdu špatný výkon.

Obsah balení zastřihovače Braun MGK3020
Obsah balení zastřihovače Braun MGK3020

Silné stránky:

 • voděodolný,
 • lehký, padne do ruky,
 • 5 nástavců pro holení.

Slabé stránky:

 • výdrž baterie,
 • nešetrný k pokožce na zakřivených místech,
 • chybí zde nástavec pro péči o tělo.

Zobrazit cenu

Braun MGK3040

S vyšší cenou přichází i rozdílné vybavení, které řeší některé z problémů předcházejícího strojku. Co se týče vlasů a vousů, vybavení zůstává téměř stejné, pouze došlo k přidání přesného zastřihovače, abyste mohli dosáhnout i těch nejjemnějších detailů.

Vzhledem k tomu, že se strojek nachází stále spíše na levnějším konci této sady, pro péči o tělo připojil výrobce do balení pouze separátní strojek Gillete Body. Zároveň byl z vybavení tohoto zastřihovače vyškrtnut nástavec pro holení chloupků v nose a uších.

I v oblasti baterie došlo ke zlepšení, ale stále bude trvat osm hodin nabíjení, než získáte hodinu používání.

Obsah balení zastřihovače Braun MGK3040
Obsah balení zastřihovače Braun MGK3040

Silné stránky:

 • voděodolný,
 • 5 nástavců pro holení,
 • strojek Gillete Body zdarma.

Slabé stránky:

 • výdrž baterie,
 • neholí vousy rovnoměrně,
 • nešetrný k pokožce, zejména na krku.

Braun MGK3060

U zastřihovačů v této sadě můžete pozorovat, že čím vyšší produktové číslo, tím lepší vybavení. Ani tento strojek není výjimkou. Oproti předchozím dvěma strojkům se zde setkáte se všemi nástavci pro holení vlasů i vousů, včetně přesného zastřihovače. Přítomen je i nástavec pro zastřihování chloupků v nose a uších.

Abyste mohli dosáhnout i hladce oholené tváře, přidal Braun do balení i samostatný strojek Gillete Fusion ProGlide zdarma.

I u tohoto modélu si na plné nabití budete muset bohužel počkat celých 8h. Provoz na baterii je opět 60 minut.

Obsah balení zastřihovače Braun MGK3060
Obsah balení zastřihovače Braun MGK3060

Silné stránky:

 • 6 nástavců pro holení,
 • voděodolný,
 • žiletkový strojek zdarma.

Slabé stránky:

 • výdrž baterie,
 • nešetrný k pokožce na zakřivených místech,
 • neholí vousy rovnoměrně.

Braun MGK3080

Model 3080 představuje vrchol řady multifunkčních zastřihovačů, a proto si Braun dal záležet, aby se jednalo o opravdu famózní produkt. Veškeré příslušenství, které bylo pro tuto sérii vytvořeno, je u tohoto strojku k dispozici. Pro zastřihování vousů a vlasů máte na výběr mezi klasickými nástavci i přesným zastřihovačem pro dosažení maximálního detailu.

Pro péči o tělo je zde speciální nástavec, takže na rozdíl od předchozích strojků v této řadě se o vás výrobce postaral i v této kategorii. Nechybí samozřejmě ani nástavec pro odstranění chloupků z nosu a uší. Pro hladkou tvář pak strojek Gillete Fusion ProGlide.

Výdrž baterie je také o mnoho lepší, než u předchozích strojků. Na hodinu používání je třeba pouze hodina v nabíječce. Není divu, že tento zastřihovač zvítězil jako nejlepší z řady MGK. Pokud máte zájem o více informací, Braunu MGK3080 se věnuje celá recenze.

Obsah balení zastřihovače Braun MGK3080
Obsah balení zastřihovače Braun MGK3080

Silné stránky:

 • 7 nástavců pro holení,
 • výdrž baterie,
 • vodotěsnost (Wet & Dry),
 • lehký, padne do ruky,

Slabé stránky:

 • nešetrný k pokožce na zakřivených místech,
 • neholí vousy rovnoměrně.
Nejlepší model z řady: Braun MGK3080
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.7

Opravdu univerzální zastřihovač

Pokud hledáte zastřihovač, který vás nezklame, Braun MGK3080 je právě pro vás. Až 9 různých způsobů holení, vodotěsné provedení, a navrch skvělá výdrž baterie. Spolehněte se na multifunkční zastřihovač pro muže, kteří vědí, jaký styl je pro ně nejlepší.

7 nástavců pro holení, skvělá výdrž baterie, funkce Wet & Dry

[sc name="Braun_MGK3080_btn"]

Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
One comment on “Porovnání univerzálních zastřihovačů Braun MGK”
 1. Můj holící strojek má 10 různých nástavců, s těmito nástavci upravím na kompletku celé tělo. Super je rychlé nabíjení, kdy za 5 minut je úplně vybitý strojek opět nabitý. Plusem je také možnost použit strojek ve sprše, proto že je voděodolný. Holení a zastřihávaní jde snadno, nedráždí kůži. Moje volba se zdá byt správná, vybral jsem dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram