blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: epilační cukrová pasta Purity Vision BioEpil

Silné stránky
 • Trvanlivá a jednoduchá depilace
 • Zanechá kůži jemnou
 • Velmi dobře těsnící víčko - nenavlhne 
Slabé stránky
 • Chce to trochu cviku
 • Nevhodný na větší plochy těla
Celkové hodnocení
4.3/5

Epilační cukrové pasty Purity Vision Bioepil se rozhodně nemusíte bát. V porovnání s voskovou nebo epilací, nebo epilací pomocí pinzetového epilárotru je šetrnější k pokožce a zároveň stejně dobře funkční. Nevýhodou je, že v porovnání s pinzetovým epilátorem musíte pastu neustále dokupovat, nebo vařit svépomocí.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 17 listopadu, 2020
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Purity Vision BioEpil
 • Trvanlivá a jednoduchá depilace
 • Zanechá kůži jemnou
 • Velmi dobře těsnící víčko - nenavlhne 
Hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Cukrová pasta Purity Vision od Bioepil slibuje, že šetrně a rychle odstraní chloupky a zanechá vaši pokožku hladkou. Otestovali jsme ji na vlastní kůži a naše dojmy jsme sepsali do recenze.

Co je to epilace cukrovou pastou

Cukrové pastyjsou staronovým hitem v odstraňování chloupků. Používaly se už ve starověku a dnes slaví renesanci, ale narozdíl od starých egypťanů si nemusíte pastu vyrábět sami, ale můžete si ji jednoduše koupit. Jednou z hotových cukrových past je i Bioepil od Purity Vision.

Cukrová pasta Purity Vision Bioepil – standardní 400g balení
Cukrová pasta Purity Vision Bioepil – standardní 400g balení

U koupené cukrové pasty budete mít jistotu, že má správnou konzistenci a že bude dělat to, co se od ní čeká – vytrhávat chloupky.

Klasická cukrová pasta se vyrábí svařením cukru, vody a citronové šťávy. Pokud chcete, vyrobte si ji sami doma podle ověřeného receptu. Pasta Bioepil obsahuje navíc růžovou vodu, dezinfekční čajovníkový olej a hojivý heřmánkový olej. Cukrová pasta na první pohled připomíná horký karamel nebo med a funguje podobně jako vosk. Zahřátá hmota se nanese na pokožku, uzamkne do sebe chloupky a ty jsou pak trhnutím odstraněny i s kořínky. Více informací o cukrové epilaci se dozvíte v dalším článku.

Příprava před epilací cukrovou pastou Bioepil

Než se vrhnete na samotnou epilaci, připravte se na to. S ulepenýma rukama, pak budete horko těžko shánět po bytě zrcátko, lovit z tašky epilační pásky a zjišťovat, jak se to vlastně dělá.

Zjistěte, jak ohřát cukrovou pastu

První krok je zahřátí cukrové pasty. To můžete udělat 4 způsoby.

 • Nejjednodušší a nejvíc profi způsob je rozehřívání v ohřívači vosku, v malém spotřebiči, který se na tuto činnost specializuje. Jeho výhodou je, že udržuje pastu ve stálé teplotě. Pokud však s cukrovou epilací začínáte a chcete si ji jen vyzkoušet, je zbytečné, abyste do ohřívače investovali.
 • Dalším způsobem je ohřev v horké vodní lázni. Ohřátou vodu nalijte do hlubšího hrnce nebo mísy a nádobu s pastou do ní postavte. Voda by měla dosahovat asi 1 cm pod okraj. A chvíli počkejte.
 • Pastu lze ohřát také v mikrovlnce. Zvolte nižší intenzitu ohřevu, otevřete nádobku a zbavte ji jak víčka tak vnitřního krytu. Při ohřevu buďte opatrní a celý proces sledujte. Pasta by neměla začít bublat.
 • U epilací menšího rozsahu, kdy nepotřebujete cukrové pasty tolik, ji lze rozehřát fénem. Horní vrstva změkne a můžete ji použít k epilaci.
Ohřev epilační pasty v horké vodní lázni
Ohřev epilační pasty v horké vodní lázni

Pasta musí mít při nanášení příjemnou hřejivou teplotu a rozhodně by neměla na pokožce pálit.

Připravte si potřeby pro nanášení a práci s cukrovou pastou

Cukrovou pastu můžete nanášet prsty, ale poněkud čistější a elegantnější variantou je nanášení pomocí kosmetické špachtle. Pokud ji nemáte, může vám stejně dobře posloužit příborový nůž. Pastu nanášejte vždy proti směru růstu chloupků.

Se strháváním vám mohou pomoci epilační pásky.

Kde koupit Purity Vision BioEpil
Epilační cukrová pasta Purity Vision BioEpil
Hodnocení
4.3/5

Místo jednorázových pásků můžete použít nastříhané pruhy nepružné látky. Ty lze po použití vyvařit a používat opakovaně. Je to ekologičtější řešení než jednorázové pásky.

Pokud se chystáte na epilaci obličeje, intimních partií nebo jiných částí těla, na které dobře nevidíte, bude se vám hodit zrcátko.

Během epilace se vždycky (i když použijete špachtli) trochu ulepíte, a proto oceníte misku s teplou vodou nebo napuštěné umyvadlo, kde si můžete ruce opláchnout. K rozehřívání zatuhlé hmoty se hodí fén.

Vyhraďte si dostatek času

Epilace cukrovou pastou je (obzvláště poprvé) časově náročnou záležitostí. Vyhraďte si na ni proto minimálně hodinu. A začněte jen jednou oblastí. Přece jen chvíli trvá, než si všechno připravíte, než se s pastou trochu oťukáte a než to všechno zase uklidíte.

Seznamte se s technikami

 • Použití s epilační páskou – Pokud chcete vidět výsledky hned při prvním použití, použijte epilační pásky. S nimi je použití cukrové pasty opravdu hračka a hodí se i na odolnější chloupky v podpaží a na intimních partiích. Rozehřátou pastu stačí pomocí prstů nebo kosmetické špachtle nanést na pokožku, proti směru růstu chloupků. Na rozehřátou hmotu následně přiložit pásek. Chvíli počkat a strhnout. Pásku strhávejte vždy ve směru růstu chloupků a těsně nad pokožkou, pokud byste páskou trhli (kolmo) směrem od pokožky, jinak si způsobíte modřinky. Tímto způsobem odstraníte nejvíc chloupků na největší ploše.
 • „Kulička“ – Na dlaň si naneste množství pasty o velikosti lískového ořechu, uválejte z něj kuličku a přejíždějte s ní po chloupcích. Tato metoda je vhodná jen na nejjemnější chloupky (obličej). Po jednom místě je potřeba přejet víckrát a ani tak nebude výsledek 100%. Výhodou je snadná aplikace. Chloupky tímto způsobem můžete trhat i na gauči u televize.
 • Ručně nebo pomocí špachtle – Tato metoda je ekonomická (spotřebujete jen málo pasty) a zároveň účinná. Hodí se na nohy, ruce a obličej, ale musíte chytit ten správný grif, což chvíli trvá. Na začátku to vypadá jako nadlidský úkol, budete upatlaní až za ušima a nevytrhnete ani chlup. Nevzdávejte to. Pokud vám to nejde, nejčastěji je na vině špatná teplota. Pastu naneste pomocí prstů nebo špachtle proti růstu chloupků a pak trhnete rychlým pohybem po směru jejich růstu, těsně nad pokožkou. Pasta se odlepí i chloupky. Stejnou hmotu můžete používat opakovaně.

Nechejte si narůst chloupky

Ideální délka chloupků je 4 mm. U delších by bylo trhání zbytečně bolestivé a kratší chloupky se do pasty dostatečně nezachytí a nevytrhnete je.

Epilace cukrovou pastou Bioepil

Alfou a omegou používání cukrové pasty je teplota hmoty a výběr a provedení techniky. Aby cukrová pasta trhala chloupky musí mít správnou teplotu, která ovlivňuje konzistenci a tím i funkčnost. Pokud je pasta příliš teplá, hodně se lepí a nic nevytrhne. Vlastně to vypadá to, jako byste se popatlali medem. V takovém případě stačí chvíli počkat, než pasta vychladne.

Pokud s epilací nemáte žádné zkušenosti, použijte epilační pásky
Pokud s epilací nemáte žádné zkušenosti, použijte epilační pásky
Výsledek po stržení epilační pásky
Výsledek po stržení epilační pásky
Výsledek bezprostředně po epilaci
Výsledek bezprostředně po epilaci
Citlivější pokožka může chvíli po epilaci vypadat podrážděně
Citlivější pokožka může chvíli po epilaci vypadat podrážděně

Ideální konzistence připomíná roztavené sklo nebo žvýkačku.

Dalším důležitým faktorem úspěšnosti je správný výběr a provedení techniky. Výše najdete popsány všechny tři: kulička, epilační páska, ruka či špachtle. Každá z nich je jinak účinná.

Pastu nanášejte vždy proti směru růstu chloupků a strhávejte po směru, těsně nad pokožkou.

S jemnými chloupky (tvář, ruce, nohy) si cukrová pasta poradí bez problémů a na jedno trhnutí epilační pásky odstraníte drtivou většinu chloupků. Zbytek pak při druhém pokusu. Při trhání rukou nebo špachtlí, je většinou potřeba aplikovat pastu na jedno místo víckrát. Počítejte s tím, že po omytí zbytků pasty nemusí být výsledek úplně 100%.

Kde koupit Purity Vision BioEpil
Epilační cukrová pasta Purity Vision BioEpil
Hodnocení
4.3/5

Místy najdete pár zbloudilých chloupků, ale ty vytrhnete pinzetou nebo oholíte.

U hrubších chloupků (podpaží, intimních partie) to jde hůř a trhání je o dost bolestivější, protože chloupky mají tužší kořínek. V těchto oblastech je nejlepší postupovat po malých ploškách pomocí epilačních pásek. Snáze se tak dostanete do všech záhybů a nebude tak náročné (fyzicky i psychicky) pásku strhnout. Otrlejší z vás mohou zkusit i metodu se špachtlí nebo prsty, ale počítejte s tím, že to bude dlouhý proces a pravděpodobně se vám nepodaří vytrhat úplně všechno. Abyste dosáhli dokonalého výsledku, budete muset pozůstalé chloupky oholit.

Epilace podpaží a hlavně intimních partií pomocí cukrové pasty je poměrně časově náročnou záležitostí, takže si vyhraďte dostatek času.

Ošetření pokožky po epilaci cukrovou pastou

Po epilaci se objeví jemné zarudnutí, které do druhého dne zmizí. U citlivějších jedinců se sklonem k tvorbě modřin nebo při nesprávném provedení se mohou objevit modřinky. Po ošetření pokožku omyjte vlažnou vodou od zbytků cukru a nepoužívejte žádnou kosmetiku. Pokud vás kůže pálí, zkuste chladivý gel s aloe vera.

Tip pro vás

Cukrovou pastu nikdy poprvé nezkoušejte před důležitou životní událostí (první rande, svatba, dovolená), může se stát, že se vám to úplně nepovede nebo na to vaše kůže zareaguje přehnaně a popraskají vám cévky a budete mít spoustu nevzhledných malých modřinek.

Pokud epilaci neprovedete správně nebo máte citlivou pokožku, můžou se objevit modřinky
Pokud epilaci neprovedete správně nebo máte citlivou pokožku, můžou se objevit modřinky

Pro koho je cukrová pasta Purity Vision Bioepil vhodná

Jestli sháníte ekologického a ekonomického pomocníka, se kterým se zbavíte chloupků na nohou na delší dobu (v řádech týdnů), pak je pro vás cukrová pasta Purity Vision Bioepil určitě dobrým řešením.

Pokud chcete rychlé a bezbolestné odstranění chloupků, pořiďte si holítko.

Epilace cukrovou pastou není vhodná, pokud máte křečové žíly, spěcháte a chcete se chloupků zbavit co nejrychleji a 100% bezbolestně. Vhodnou alternativou je v tomto případě klasický holicí strojek, se kterým se oholíte během několika málo minut ve sprše. S pastou to trvá déle.
Pokud chcete jednodušší, ale zároveň dlouhodobější řešení, vsaďte na klasický epilátor, například Philips Satinelle nebo na IPL epilátor Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00. Podrobnější srovnání jednotlivých metod najdete v článku (D)epilace cukrovou pastou.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho není (d)epilace cukrovou pastou Bioepil vhodná?

Pro všechny, kteří mají křečové žíly, otevřená poranění (oděrky, popáleniny, puchýře). V případě křečových žil se poraďte se svým lékařem, ten je schopen určit závažnost vašeho stavu.

Bolí odstraňování chloupků pomocí cukrové pasty Bioepil?

Ano, bolí. Jde o vytrhávání chloupků i s kořínky, a to se zcela bez bolesti nikdy neobejde, ale nebojte se, není to nic strašného. Strhnutí je rychlé a po několika použitích chloupky slábnou, takže se dá bez nadsázky říct, že to bolí méně a méně. A taky si na bolest částečně zvyknete, podobně jako u vytrhávání obočí.

Kde koupit Purity Vision BioEpil
Epilační cukrová pasta Purity Vision BioEpil
Hodnocení
4.3/5
Potřebujete k použití cukrové pasty Purity Vision Bioepil (d)epilační pásky?

Ne, jde to i bez nich, ale s nimi je to (minimálně poprvé) jednodušší. Nanesete cukrovou pastu, nalepíte pásek, počkáte, než pasta ztuhne a trhnete po směru růstu chloupků. Vytrhávání chloupků bez pásek si žádá trochu cviku a hlavně dobrý odhad správné teploty cukrové pasty.

Jak dlouho cukrová pasta Bioepil vydrží?

To záleží, jakou metodu vytrhávání zvolíte a jak často ji budete používat. Pro lepší představu: na epilaci jednoho lýtka pomocí špachtle nebo prstů spotřebujete množství o velikosti vlašského ořechu. Výrazně víc pasty si vyžádá epilace pomocí epilačních pásek. K ošetření celých nohou spotřebujete zhruba 40 % z celého 400g balení. Záleží, jak silnou vrstvu nanesete a jak velkou plochu budete epilovat.

Jak se liší cukrová pasta Bioepil od vosku?

Na první pohled jsou obě metody takřka totožné, ale cukrová pasta je k pokožce výrazně šetrnější. Vosk spolu s chloupky totiž strhává i tenkou vrstvičku kůže (mrtvé, ale i stále živé kožní buňky), což způsobuje větší podráždění. Cukrová pasta trhá jen chloupky a odumřelé kožní buňky. Rozdíl spočívá také v trhání. Cukrovou pastu strháváte po směru růstu chloupků, kdežto vosk trháte proti směru, což opět způsobuje větší podráždění.

Purity Vision BioEpil
 • Kvalita epilace
 • Cena/hodnota
4.3

Zbavte se všech chloupků na těle jednou metodou

Epilační cukrové pasty Purity Vision Bioepil se rozhodně nemusíte bát. V porovnání s voskovou nebo epilací, nebo epilací pomocí pinzetového epilárotru je šetrnější k pokožce a zároveň stejně dobře funkční. Nevýhodou je, že v porovnání s pinzetovým epilátorem musíte pastu neustále dokupovat, nebo vařit svépomocí.

Pros

 • Trvanlivá a jednoduchá depilace
 • Zanechá kůži jemnou
 • Velmi dobře těsnící víčko - nenavlhne 

Cons

 • Chce to trochu cviku
 • Nevhodný na větší plochy těla
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: epilační cukrová pasta Purity Vision BioEpil
Purity Vision BioEpil
Hodnocení: 4.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram