blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips OneBlade QP2630/30

Silné stránky
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Vhodné pro citlivou pokožku
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • Poměrně drahé náhradní břity
 • Dlouhá doba nabíjení

Hledáte spolehlivého pomocníka pro úpravu vousů? Objevte přístroj, který kombinuje to nejlepší z holicího strojku a zastřihovače. Vše navíc v ideáním poměru ceny a kvality. Vaše image je odteď čistě otázkou vaší volby a preferencí. 

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 18 října, 2020
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Philips OneBlade QP2630/30
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Vhodné pro citlivou pokožku
 • Vodotěsný
Hodnocení
3.6/5
Kde zakoupit

Měli byste rádi doma přístroj, který kombinuje vlastnosti holicího strojku a zastřihovače? Zkrátka takový, který vám zajistí upravený vzhled přesně podle vašich preferencí? Otestovali jsme pro vás holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20 ze série OneBlade od značky Philips, který všechny tyto vlastnosti slibuje. Přečtěte si detailní recenzi, ve kterém vám představíme všechny jeho funkce.

Obsah balení

Co je obsahem balení? Těšit se můžete na bohaté příslušenství včetně 4 zastřihovacích hřebenů na úpravu strniště různé délky.

 • Samotný holicí strojek
 • 4 hřebeny pro zastřihování (1, 2, 3, 5 mm)
 • Nasazovací chránič pokožky
 • Nasazovací hřeben na tělo (3 mm)
 • Měkké pouzdro
 • 2 břity – 1 na tvář, 1 na tělo
 • Ochranný kryt
Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30
Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30

Kromě všech praktických nástavců a chráničů, o kterých si více povíme v dalších odstavcích, jistě mnohé potěší také praktické cestovní pouzdro, které přístroj ochrání například během služebních cest a dovolené. Na první pohled tedy přístroj splňuje to, co od něj očekáváme a nabízí opravdu široké využití.

Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30 a jeho funkce

Pokud vás zajímají multifunkční přístroje, pak by holicí strojek OneBlade QP2630/30 rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti. Podobně jako ostatní holicí strojky z řady OneBlade v sobě kombinuje funkce holicího strojku a zastřihovače v jednom praktickém přístroji. Pojďme se na jeho funkce podívat zblízka a ověřit si, zda opravdu dostál všem parametrům.

3 v 1: Holí, zastřihuje, tvaruje

Holicí strojek OneBlade QP2630/30 disponuje dvěma břity pro oholení tváře i celého těla. Břity jsou z technického hlediska totožné, dělení na tvář a tělo má především hygienický důvod. Možnost holení proti směru růstu zajistí, že si přístroj hravě poradí s vousy a chloupky jakékoliv délky. Oboustranný břit umožňuje přesné tvarování, díky kterému byste měli vyladit váš styl do „posledního vousu“. Čtyři nástavce (1, 2, 3, 5 mm) umožňují velmi variabilní úpravu vašich vousů podle vaší aktuální nálady či stylu. Pokud hledáte ještě vyšší míru variability v délce zastřižení, pak by vám mohl lépe vyhovovat nejvyšší model celé série — Philips OneBlade Pro QP6520/20, který je standardně dodávaný s hřebenovým nástavcem s 14 délkami v rozmezí 0,4 mm až 10 mm.

Pokud často často měníte image a ladíte styl, bude se vám pravděpodobně zamlouvat. Ještě větší variability však dosáhnete s jeho „příbuzným“ modelem Pro.

Technologie OneBlade zajistí perfektní péči

Účinná technologie OneBlade, která je podle slov výrobce postavená na výkonném ostří (200 pohybů za sekundu) umožňuje zastřihnout, holit a tvarovat vousy všech délek. Zároveň však poskytuje perfektní ochranu proti podráždění pokožky. Jednak je pohyblivý holicí nůž umístěn vně pevného břitu a také klouzavý potah v kombinaci se zaoblenými špičkami zajistí komfort bez zbytečného zásahu do struktury kůže, jako je tomu například v případě klasických žiletek.

Výsledek po holení při stadardním tlaku
Výsledek po holení při stadardním tlaku

My jsme přístroj vyzkoušeli na několikadenním strništi. Pokud vaše vousy rostou ve vzpřímené poloze, nebudete mít s holením problém. Ten může nastat v případě, že jsou vaše vousy přiléhavé a rostou v různých směrech.

Abyste dosáhli požadovaného výsledku, budete nuceni vyvinout větší tlak, který může způsobit podráždění. Mějte proto na paměti, že přístroj opravdu nebyl primárně vyvinut pro hladké oholení, ale spíše pro zastřihování a tvarování, ve kterém skutečně vyniká.

Kde koupit Philips OneBlade QP2630/30
Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení
3.6/5
Výsledek po holení při vysokém tlaku na pokožku
Výsledek po holení při vysokém tlaku na pokožku

Holení bez podráždění pokožky potěší každého majitele citlivé pleti. Při standardním používání vám nehrozí. Netlačte však na OneBlade nepřiměřeně.

Kvalita zpracování a ergonomie

Přístroj je velmi lehký, ale zároveň bytelný a kvalitně zpracovaný. Jeho kompaktnost a absenci kabelu proto oceníte zejména na cestách. Výhodou je také pogumované a strukturované tělo, které je protiskluzové. To se bude hodit všem, kteří preferují mokré holení, jenž přístroj díky své vodotěsnosti nabízí. Můžete si tak být jisti, že vám při sprchování už nikdy nevypadne z ruky.

Vemte si strojek klidně i do sprchy. Pogumované tělo a protiskluzový povrch to umožňuje.

Výdrž na baterii a nabíjení

Samotný výrobce uvádí, že díky Li-iontové baterii přístroj plně nabijete za 4 hodiny, přičemž poté vystačí na 60 minut konstantního výkonu. Tuto informaci můžeme potvrdit. Samozřejmě záleží na vás, zda vám doba nabíjení vyhovuje. Mnozí uživatelé často nabíjejí zařízení přes noc a nebudou mít problém. Jsou mezi námi ale tací, kteří si na nabití holicího strojku vzpomenou přesně v moment, kdy ho potřebují. Ti by jistě ocenili rychlonabíjení, nebo alespoň kratší dobu nabíjení samotného. Model OneBlade Pro QP6520 vám například nabídne 90 minut provozu po pouhé hodině nabíjení.

Co ale rozhodně oceňujeme je šikovná kontrolka na spodní straně přístroje, která například na rozdíl od nižšího modelu OneBlade QP2520/30, informuje i o stavu nabíjení a upozorní také na plné nabití a vybití baterie (pro úplnost — nižší model pouze v případě nutnosti dobití baterie zabliká).

Jak OneBlade QP2630/30 holí a zastřihuje?

Snadná manipulace

Díky celkové koncepci, designu a výkonu přístroj snadno kopíruje linie obličeje a záhyby těla. Neoholí sice vaši tvář tak detailně jako žiletka, zato vám ale nepodráždí kůži. Toto ovšem platí, jak jsme již detailněji shrnuli v rámci popisu funkcí, pouze pokud vaše vousy rostou vzpřímeně a nejste tudíž nuceni na přístroj vyvinout větší tlak. V opačném případě může bohužel dojít dokonce i k podráždění kůže. Také celková manipulace s přístrojem byla však snadná a hodnotíme ji pozitivně.

Výkyvná holicí hlava krásně kopíruje křivky vašeho obličeje
Výkyvná holicí hlava krásně kopíruje křivky vašeho obličeje

Hladké oholení není jeho doménou

Pokud jste zastáncem dokonale hladkého oholení, pak se spíše poohlédněte po klasických holicích strojcích, například z dílny německé značky Braun či mateřské společnosti Philips. Výborné holicí vlastnosti a top kvalitu nabízí například modely Braun Series 9 9290cc či Philips S9000 Prestige SP9863/14. Tady se však samozřejmě pohybujeme již v jiné cenové hladině.

Pěstěné strniště a tvarování pro náročné

Přístroj OneBlade QP2630/30 je bez nadsázky „must have“ pro muže, kteří si potrpí na pěstěné strniště různých délek. Toužíte po moderním nedbalém looku? Vsaďte na 5 mm hřeben. Máte rádi spíše uhlazenější vzhled, ale přesto neholduje oholení do hladka? Sáhněte po 1 mm nástavci. 3 mm hřeben si pak oblíbí muži, kteří preferují eleganci s kapkou nespoutanosti. Vyzkoušeli jsme všechny možnosti a musíme uznat, že tohle jde tomuto zastřihovači opravdu bravurně.

Výměna nástavců je přitom velmi jednoduchou a intuitivní záležitostí, kterou zvládnete během několika sekund. Výborným parťákem bude také pro všechny muže, kteří si pěstují knírek či tvarují vousy.

S OneBlade QP2630/30 můžete pohotově měnit svoji image podle aktuálního rozpoložení. Dokonale hladké oholení však nečekejte“

Kde koupit Philips OneBlade QP2630/30
Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení
3.6/5

Čištění a údržba

Díky vodotěsnosti se přístroj opravdu velmi pohodlně čistí. Celou holicí hlavici, bez nutnosti odepnutí, pouze snadno propláchnete pod vodou, čímž odstraníte případnou pěnu a chloupky. Zastřihovač není nutné promazávat ani jinak složitě připravovat. Celý proces je bleskový a holicí strojek je pak opět připraven do akce.

Přístroj stačí propláchnout pod tekoucí vodou a je v mžiku připraven k dalšímu použití.

Náhradní díly

Jak sám výrobce Philips uvádí, každý břit vydrží cca 4 měsíce při 2 kompletních oholeních za týden. V potaz je samozřejmě potřeba vzít také typ vousů, jejich délku aj. Právě nutnost výměny břitů bývá často důvodem, proč uživatelé zvažují koupi tohoto holicího strojku. Jeho benefiy a unikátnost však velmi často zvítězí nad modely konkurenčních značek. Pokud se vám podaří břity ztratit či poškodit, můžete si je tedy snadno zakoupit,.

Výměna holicího břitu je velmi intuitivní
Výměna holicího břitu je velmi intuitivní

V konečném důsledku je na zvážení každého, zda mu princip pravidelné výměny břitů vyhovuje či nikoliv. Při pořizování přístroje je tak potřeba počítat s pravidelnými finančnímu náklady na jeho provoz.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaká je životnost břitů přístroje Philips OneBlade QP2630/30?

Náhradní břity budete muset pořídit zpravidla po 4 měsících používání (při použití 2krát týdně), což uvádí rovněž samotný výrobce. Samozřejmě se jedná o individuální záležitost, která bude ve výsledku záležet na skutečné četnosti použití, typu a tvrdosti vousů aj. Břit by tedy měl průměrně vystačit na 30 oholení. Přednost vždy dávejte originálním břitům od značky Philips, které nesou označení QP230/50.

Jaká technologie je charakteristická pro tento přístroj?

Účinná technologie OneBlade, která je postavená na výkonném ostří, jenž umožňuje zastřihnout, holit a tvarovat vousy všech délek. Vyznačuje se inovativním oboustranným břitem, díky němuž je zejména tvarování vousů velmi komfortní a přesné. Zaoblené špičky břitu zase zajistí, že při holení (s vyvinutím standardního tlaku) nedojde k podráždění pokožky. Pro holení intimních partií skvěle poslouží ochranný nástavec, který je součástí příslušenství.

Zaoblený břit chrání před poraněním
Zaoblený břit chrání před poraněním
Jak dlouho trvá nabití a jaká je výdrž baterie u zastřihovače Philips OneBlade QP2630/30?

Li-iontovou baterii, kterou je přístroj opatřen, zcela nabijete za 4 hodiny, přičemž poté vystačí na standardních 60 minut konstantního výkonu. O stavu baterie a plném nabití či vybití vás informuje šikovná kontrolka.

Poradí si Philips OneBlade QP2630/30 i s precizně hladkým oholením?

Ten přístroj je primárně určen k zastřihování a tvarování vousů, se kterým si bravurně poradí. Pro opravdu hladké oholení zvolte spíše holicí strojky z dílny Braun nebo Philips, které jsou k tomuto účelu přímo navrženy.

Proč si vybrat právě přístroj Philips OneBlade QP2630/30?

Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30 je vhodným pomocníkem pro muže, kteří si potrpí na dokonalé strniště a rádi experimentují jak s délkou vousů, tak také jejich tvarem. Díky své kompaktnosti je vhodný na cesty a nabízí možnost klasického i mokrého holení, kterou preferuje řada mužů. Určitou nevýhou představuje absence cestovního zámku, která by se vzhledem k velikosti zařízení velmi hodila. Touto funkcí disponuje například model Philips OneBlade Pro QP6520/20.

Mnohé potěší také jeho univerzálnost, díky níž je vhodný na holení obličeje i těla. To vše navíc za velmi příznivou cenu.

Závěr – pro koho je Philips OneBlade QP2630/30 vhodný?

Tento holicí strojek a zastřihovač je vhodný pro všechny uživatele, kteří si potrpí na přesnou a detailní údržbu vousů. Díky nástavcům s přístrojem snadno vykouzlíte ležérní eleganci i uhlazenější vzhled. Zkrátka si domů pořídíte s trochou nadsázky svůj vlastní „barber salon“.

Kde koupit Philips OneBlade QP2630/30
Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení
3.6/5

Přístroj neopak není vhodný pro muže, kteří vyžadují dokonalé hladké oholení, které kvůli svému technickému zpracování nedokáže zajistit. V tomto případě je lepší se poohlédnout například po klasickém holicím strojku.

Zastřihovač poskytuje však vynikající ochranu pro pokožku, kterou ani při častém holení či zastřihování nedráždí, a proto je ideální volbou pro muže s citlivou pletí.

Pravděpodobně nejvýznamnějším mínusem může být nutnost výměny nástavců v pravidelném intervalu cca 4 měsíců, která s sebou samozřejmě nese finanční náklady.

Náročnější uživatele ve všech ohledech pravděpodobně více uspokojí nejvyspělejší model řady OneBlade — Philips OneBlade Pro.

Porovnávací tabulka modelů Philips OneBlade

NázevPhilips OneBlade Pro QP6520/20Philips OneBlade Pro QP6510/20Philips OneBlade QP2630/30Philips OneBlade QP2530/20 Philips OneBlade QP2520/30
NáhledOneBlade Pro QP6520/20OneBlade Pro QP6510/20OneBlade QP2630/30OneBlade QP2530/20OneBlade QP2520/30
Hodnocení4.5/54.3/53.6/53.4/53.4/5
Výdrž baterie 90 min.60 min.60 min.60 min.45 min.
Doba nabíjení1 hod.1 hod.4 hod.4 hod.8 hod.
Mokré holení
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
Rychlonabíjení
 • Ano
 • Ano
 • Ne
 • Ne
 • Ne
Nástavce 14 délek: 0,4 - 10mm12 délek: 0,5 - 9mm1, 2, 3, 5 mm1, 2, 3, 5 mm1, 3, 5 mm
Indikace
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu nabití/vybití
 • LED s plným rozlišením
 • Digitální displej
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu nabití/vybití
 • 3 úrovně, LED
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu úplného nabití/vybití
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu úplného nabití/vybití
 • Indikátor nabíjení na adaptéru
Příslušenství
 • Nabíjecí stojánek
 • Cestovní pouzdro
 • Bez příslušenství
 • Měkké pouzdro
 • Ochranný nástavec
 • Hřeben na tělo
 • Náhradní břit
 • Bez příslušenství
 • Náhradní břit
CenaZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenu
Philips OneBlade QP2630/30
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.6

Pokud vám obyčejný zastřihovač nestačí

Hledáte spolehlivého pomocníka pro úpravu vousů? Objevte přístroj, který kombinuje to nejlepší z holicího strojku a zastřihovače. Vše navíc v ideáním poměru ceny a kvality. Vaše image je odteď čistě otázkou vaší volby a preferencí. 

Pros

 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Vhodné pro citlivou pokožku
 • Vodotěsný

Cons

 • Poměrně drahé náhradní břity
 • Dlouhá doba nabíjení
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips OneBlade QP2630/30
Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení: 3.6/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram