blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: holicí strojek Braun Series 5 5050cc

Silné stránky
 • Vysoká kvalita holení
 • Holí vousy rostoucí různými směry
 • Nabíjecí a čistící stanice
 • Provoz na baterii i síťové napájení
Slabé stránky
 • Absence holení na mokro
 • Levné cestovní pouzdro
Celkové hodnocení
3.6/5
Kde zakoupit

Špičková německá kvalita a nejmodernější technologie jdou ruku v ruce v tomto elektrickém krotiteli vousů. Braun 5050cc se pyšní FlexMotionTec technologií a o 20 % větším výkonem než jeho kolegové z branže. Hravě tak zkrotí vousy kolem krku i brady.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 29 dubna, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 července, 2022
Braun Series 5 5050cc
 • Vysoká kvalita holení
 • Holí vousy rostoucí různými směry
 • Nabíjecí a čistící stanice
 • Provoz na baterii i síťové napájení
Hodnocení
3.6/5
Kde zakoupit

Strojek, který si poradí s tím nejhustším strništěm a oholí vousy i v těch nejméně přístupných místech. Braun Series 5 5050cc slibuje zkrocení hustých vousů a perfektní oholení. Pojďme se podívat tomuto elektrickému krotiteli blíže na zoubek a zjistit, co doopravdy dokáže.

Příslušenství

S elektrickým strojkem obdržíte jen to, co opravdu potřebuje. Žádné zbytečnosti, jen praktické doplňky. Jakmile otevřete krabici, vykoukne na vás:

 • samotný holicí strojek Braun 5050cc,
 • nabíjecí a čistící stanice Clean&Charge (ono záhadné "cc" v označení strojku),
 • cestovní taška,
 • čistící kazeta,
 • hřeben pro holicí hlavu,
 • napájecí kabel a
 • čistící kartáček.

Oproti starším modelům minulých sérií vyladil Braun u strojku 5050cc příslušenství do (skoro) posledního detailu. Těšit se tak můžete i na cestovní tašku, které se například Braun Series 3 3030s nedočkal.

Co všechno naleznete v kabici modelu 5050cc?
Co všechno naleznete v kabici modelu 5050cc? Samozřejmě, čisticí kazetu dostanete také.

Tu oceníte nejen na dovolené, ale i na pracovních cestách. Schováte do ní strojek i nějaké to menší příslušenství. Co je ovšem nepraktické, je přenos celé nabíjecí stanice. Tu už do malé tašky nevložíte. Pokud plánujete vycestovat někam na delší dobu, musíte si stanici sbalit samostatně. U kratších výletů to však není třeba řešit. Strojek se bez stanice nějakou chvíli obejde.

Funkce holícího strojku Braun 5050cc

Tento malý parťák v sobě schovává hned několik skvělých technologií, které ocení nejeden gentleman. Braun 5050cc se například pyšní FlexMotionTec technologií a o 20 % větším výkonem než jeho kolegové z branže. A to je co říct.

MultiHeadLock - Přesné oholení na krku i bradě

Určitě znáte ten pocit, když nemůžete dohladka oholit krk a oblast kolem brady. Braun vyslyšel naše prosby, nelenivěl a připravil holící strojek, který si poradí i s těmi nejjemnějšími konturami.

Hlava FlexMotionTec od pánského holícího strojku Braun 5 5050cc je speciálně uzpůsobená na problémová místa.

Poděkovat za to můžete technologiím Micro a MacroMotion a 5 nastavitelným úhlům holení (MultiHeadLock). Stačí vyvinout minimální tlak na pokožku a hlava přesto dokonale přilne a oholí všechny vousy.

UltraActiveLift - Ani vousy rostoucí všemi směry nemají šanci

Světě div se, ale je to tak. Planžetový holící strojek Braun 5 5050cc je vybaven technologií UltraActiveLift, která se vypořádá s vousy rostoucími všemi směry. Občas ale nějaký uteče, zejména u delších a hustých vousů. Proto mějte oči na stopkách a v případě potřeby zajeďte strojkem na dané místo ještě jednou. A netahá! Žádné bolestivé trhání vousů se nekonalo. Samozřejmostí je také displej ukazující stav baterie a cestovní zámek, který ocení cestovatelé.

Kde koupit Braun Series 5 5050cc
Braun 5050cc představuje model střední třídy planžetového strojku.
Hodnocení
3.6/5

Kvalita zpracování a ergonomie

Strojek je opravdu bytelný a pohodlně se drží. Díky snadnému úchopu je práce s ním příjemná a jak se říká - jde to hezky od ruky. Za zmínku stojí i pogumovaný materiál a voděodolnost. Holící strojek tak neklouže v mokrých rukách a bez problému si jej můžeme vzít i do sprchy.

Protiskluzový povrch pokrývá těměř celé tělo holicího strojku.
Protiskluzový povrch pokrývá těměř celé tělo holicího strojku.

Kdo je zvyklý na menší a lehčí holicí strojky, může mu tento model připadat trochu těžší. Váží necelých 800 gramů, ale není to nic, na co byste si nezvykli.

Po obvodu je strojek doplněn gumovou protiskluzovou aplikací, která by byla ideální pokud při holení využíváte pěnu či gel. To se vám však s tímto holicím strojekm nepoštěstí. Model 5050cc mokré holení však neumožňuje. Pokud hledáte vhodný holicí strojek na mokré holení, nenechte si ujít recenzi tothoto holicího strojku: Braun Series 7 7899cc.

Výdrž na baterii a nabíjení

Díky baterii lze strojek dobíjet téměř neustále, aniž by se snižovala její kapacita. Plné nabití trvá 1 hodinu a poskytuje až 45 minut “bezkabelového” holení. V reálu to vystačí na cca 6 - 9 holení. Počet oholení je však individuální. Závisí na délce a typu vousů.

Pokud je Braun 5050cc vybitý a nechce se vám čekat, stačí jej před ranní kávou připojit do sítě a po kávě se už můžete v klidu oholit. Kapacita nebude 100%, ale na jedno oholení 5 minut v síti naprosto vystačí.

Problém však není ani v holení s připojeným kabelem.

Vzledem k absenci funkce Wet&Dry (možnosti holení mokrou metodou) můžete strojek použít i s připojením do sítě. Mnozí z vás tuto funkci jistě ocení.

Holení

Braun Series 5 5050cc patří k opravdu efektivním holícím strojkům na husté vousy v problémových partiích - kolem krku a brady. Na pomyslném stupínku by však obsadil až druhé, možná třetí místo, a to po Series 9, která je na husté vousy špička. Velikým překvapením byla rychlost, se kterou mizí vousy z tváře. Nečekejte ale kouzelné odstranění vousů lusknutím prstu. Pár minutek to potrvá. Přesto je oholení mnohonásobně rychlejší, než například u modelu nižší třídy Braun Series 3 3030s.

Braun Series 5 5050cc je v černo stříbrné barevné kombinaci velký elegán.
Braun Series 5 5050cc je v černo stříbrné barevné kombinaci velký elegán.

Mistr na problémové partie

Díky ostrým břitům a technologii UltraActiveLift nemusíte ani tlačit. Hlavice jezdí po obličeji “skoro sama”. Podle výrobce uspěje 5050cc tam, kde všechny ostatní strojky selžou. A něco na tom opravdu bude. Zejména na krku, v prohlubních a kolem brady bývá občas nadlidský úkol se dobře (a hlavně rychle) oholit. Tenhle planžetový holící strojek je ale na tato místa přímo dělaný. Po zkušenosti se strojky Series 7 a Series 3 (konkrétně 3030s) je to příjemná změna.

Tichý, voděodolný společník

Kromě skvělého střihu oceníte i tichý režim. Strojek je oproti předchozím modelům tišší a navíc voděodolný. Při holení vás tak neruší zbytečně hlasité bzučení a v klidu se tak můžete věnovat své rutinně (dokonce i při holení).

Kde koupit Braun Series 5 5050cc
Braun 5050cc představuje model střední třídy planžetového strojku.
Hodnocení
3.6/5

Precizní zastřihnutí knírku

Braun Series 5 5050cc má stejně jako jeho kolegové stejné série integrovaný zastřihovač knírku a kotlet, se kterým precizně vytvaruje a zkrátíte, co je potřeba. Se zastřihovačem se poměrně lehce manipuluje. Stačí držet strojek v jedné ruce a pomocí lehkého pohybu palce “vytasit” nástavec. Ničím vás nenadchne ani nepřekvapí, je to jednoduše vestavěný zastřihovač. Pokud se sháníte po špičkovém zastřihovači, pak k tomuto účelu byl Philips OneBlade přímo stvořen.

Čištění a údržba

Ruční čištění hlavice od ostříhaných vousů se může zdát ze začátku složitější. Časem si ale najdete ten správný grif, a pak už jde čištění raz dva. Pokud vás nebaví čistit strojek ručně, vytvořil Braun skvělou vychytávku - čistící stanici. Ta se postará o všechno za vás.

Čistící a nabíjecí stanice jen hygieničtější, než běžné oplachování vodou.
Čistící a nabíjecí stanice jen hygieničtější, než běžné oplachování vodou.

Čistící stanice sice patří k těm základním řadám, přesto svůj účel plní na jedničku. Vyčistí a promaže. A to za krásné 2-3 minutky. Stačí zasadit strojek do stanice, zmáčknout jedno tlačítko a hotovo. Chytrá mašinka se o to sama postará. Navíc je vybavena chladící technologií a čistící tekutinou na bázi alkoholu, která odstraní až 99,9 % bakterií (dle údajů od výrobce).

Ale není všechno tak růžové, jak se zdá. Stanice bohužel nemá integrované sušení, takže jste nuceni počkat i několik hodin, než holící strojek proschne a můžete jej znovu použít.

Čištění přes stanici je komfortní a navíc výrazně hygieničtější než bežné oplachování voddou.

Náhradní díly

Braun myslel na kompatibilitu a na trh vypustil náhradní díly vhodné pro většinu strojků Series 5. Pokud máte jiný model stejné řady a zůstaly vám náhradní hlavice, bez problémů můžete použít zbylý kousek do 5050cc. To stejné platí i o čistící hlavici a adaptéru k napojení do sítě.

Náhradní planžety nesou označení 52S/52B.
Náhradní planžety nesou označení 52S/52B.

Planžety stačí vyměnit jednou za několik měsíců, někdy i několik let. Záleží na frekvenci používání. Přesto je vhodné je mít někde doma schované, kdyby náhodou. Náhradní holicí hlavu naleznete v obchodech pod označením 52S nebo 52B.

Závěr - pro koho je Braun 5 5050cc vhodný?

Pro ty, kteří se pyšní hustými vousy a hledají kompromis mezi cenou a kvalitou. I pro ty, kteří chtějí precizní oholení za poměrně krátkou dobu. Strojek nepatří k nejlevnějším, ale ani nebudete utírat slzy, když jej budete platit. Je však výrazně levnější než Braun Series 9 9290cc, ale o kapku dražší než Braun 3030s. Přesto věřte, že za ten výkon a péči, kterou vám poskytne, to opravdu stojí.

Využijete ho i v případě, že máte porost na tváři jemnější a ne příliš hustý. Myslete však na to, že Braun Series 5 5050cc je dělaný na holení nezkrotných vousů. Svým výkonným motorem a našláplou technologií se staví Series 5 do přední linie holících strojků uzpůsobených na holení problémových partií.

Suma sumárum, Braun 5 5050cc je vhodný pro muže, kteří:

Kde koupit Braun Series 5 5050cc
Braun 5050cc představuje model střední třídy planžetového strojku.
Hodnocení
3.6/5
 • se pyšní hustým porostem, se kterým má problém kdejaký elektrický holicí strojek,
 • mají vousy rostoucí různými směry,
 • ocení tichý režim při holení.

Uživatelský manuál Braun Series 5 5050cc

Braun Series 5 5050cc
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.6

Planžetový krotitel vousů střední třídy

Špičková německá kvalita a nejmodernější technologie jdou ruku v ruce v tomto elektrickém krotiteli vousů. Braun 5050cc se pyšní FlexMotionTec technologií a o 20 % větším výkonem než jeho kolegové z branže. Hravě tak zkrotí vousy kolem krku i brady.

Pros

 • Vysoká kvalita holení
 • Holí vousy rostoucí různými směry
 • Nabíjecí a čistící stanice
 • Provoz na baterii i síťové napájení

Cons

 • Absence holení na mokro
 • Levné cestovní pouzdro
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: holicí strojek Braun Series 5 5050cc
Braun Series 5 5050cc
Hodnocení: 3.6/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram