blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: IPL epilátor Beurer IPL8500

Silné stránky
 • Životnost lampy 300 000 záblesků - několik desítek let
 • 6 úrovní intenzity
 • Fungování na baterii i zásuvku
Slabé stránky
 • Nástavce nelze snadno vyměnit
 • Není voděodolný - čištění pouze na sucho
Celkové hodnocení
4.3/5

Beurer IPL8500 je výkonný epilátor, který perfektně vystačuje na běžné denní použití. Výsledky jsou viditelné už po prvním použití a vy se budete moct radovat z hedvábně jemné pokožky.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 10 dubna, 2021
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Beurer IPL8500
 • Životnost lampy 300 000 záblesků - několik desítek let
 • 6 úrovní intenzity
 • Fungování na baterii i zásuvku
Hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Beurer IPL8500 je IPL epilátor, který vám pomůže zbavit se chloupků kdekoli na těle. V rámci tohoto testu naleznete nejen podrobnosti o výbavě a ergonomii epilátoru, ale také dlouhodobé zkušenosti, které pro vás budeme průběžně aktualizovat.

Obsah balení

IPL epilátor se prodává v klasické papírové krabici, která měří přibližně 26×23×11 cm. Po jejím otevření se vám naskytne pohled na celý obsah balení, ve kterém nechybí:

 • samotný IPL epilátor,
 • nástavec na obličej a oblast bikin,
 • napájecí adaptér,
 • ochranný vak
 • a návod k použití.

Jednotlivé příslušenství je v krabici dobře zajištěno a hygienicky zabaleno v plastovém obalu. Ochranný vak můžete využít při cestování, případně v něm epilátor uschovávat i doma.

Funkce epilátoru

Beurer IPL8500 je moderní přístroj, který má rozhodně co nabídnout. Kromě samotného IPL ošetření disponuje i dalšími zajímavými funkcemi. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Pokud bychom Beurer IPL8500 porovnali například s konkurenčním přístrojem Lumea BRI950, získali bychom podobné funkce (ale v případě Philips Lumea za více peněz).

Model Lumea SC1998 vychází cenově prakticky totožně, nicméně funguje pouze na kabel a nemá například automatickou detekci tónu pleti.

Pokud by vám funkce u Beurer IPL8500 nepostačovaly, můžete například vyzkoušet Philips BRI956, který je sice dražší, nicméně nabízí zase trochu navíc.

IPL ošetření

Hlavní funkcí epilátoru je pochopitelně samotné IPL ošetření. Jedná se o moderní epilační metodu, která má svůj původ v kosmetických salonech.

Epilátor funguje na principu pohlcování intenzivního pulzního světla melaninem, který je obsažený ve vlasovém folikulu, z něhož chloupek vyrůstá. Znatelné výsledky se objevují přibližně po prvních 3 až 4 ošetřeních.

Kde koupit Beurer IPL8500
Test a recenze IPL epilátoru Beurer IPL8500
Hodnocení
4.3/5

Ošetření je zpočátku vhodné opakovat po 2 týdnech. Po 3 ošetřeních výrobce doporučuje prodloužit interval mezi ošetřeními na 4 týdny, abyste udrželi žádoucí stav.

Automatický režim

IPL epilátor nabízí i speciální automatický režim. Pokud budete spoušť držet po dobu 3 po sobě jdoucích záblesků, bude epilátor vydávat záblesky automaticky (a vy nebudete muset neustále mačkat spoušť). S vydáváním záblesků přestane v okamžiku, kdy jej oddálíte od kůže. Jedná se o praktickou funkci, která zpříjemňuje celkovou práci a šetří čas.

Automatické rozpoznání tónu pleti

Pokud si nebudete jistí, jakou intenzitu světla zvolit, můžete využít funkci automatického rozpoznání tónu pleti. Tato funkce je dostupná při zapnutí spotřebiče a stisknutí symbolu lupy.

Při testování se však tato funkce příliš neosvědčila. V našem případě se po spuštění postupně rozsvěcovaly jednotlivé stupně intenzity, ale ani po 5 minutách od přiložení nenastala žádná změna a přístroj tón pleti nerozpoznal. V případě opakování postupu s následným stisknutím spouště zůstaly všechny stupně intenzity rozsvícené. Bohužel se v rámci testu nepodařilo identifikovat, zda toto chování znamená, že je možné využít nejvyšší stupeň intenzity, nebo zda rozpoznání nezafungovalo. Výrobce se k této funkci blíže nevyjadřuje ani v uživatelském manuálu. V tomto ohledu jsme proto museli tón pleti nastavit manuálně.

Automatické rozpoznání tónu pleti není intuitivní.

Nastavení intenzity světla

Pokud se na automatické rozpoznání tónu pleti nechcete spoléhat, můžete si intenzitu světla nastavit sami. K dispozici máte celkem 6 úrovní. Pokud si nastavíte určitou intenzitu a budete pociťovat nepříjemné pálení, zkuste ji o stupeň snížit. Ošetření by vám nemělo být vyloženě nepříjemné.

Manuální nastavení intenzity IPL světla

Nástavec na tvář/oblast bikin

Základní nástavec má okénko s celkovou plochou 4,5 cm2. Pokud se však rozhodnete pro epilaci tváře nebo oblasti třísel, oceníte speciální nástavec s plochou 2 cm2, který umožňuje přesnější zaměření světla.

Za takto rozměrnou plochu má od nás základní nástavec rozhodně palec nahoru. Konkurenční Philips Lumea SC1998 totiž nabídne pouze 4 cm2 a Philips Lumea BRI956 4,1 cm2. Díky tomu je celý proces epilace rychlejší.

Integrovaný bezpečnostní systém

Používání epilátoru Beurer IPL8500 je naprosto bezpečné. Disponuje totiž zabudovaným bezpečnostním systémem, který brání nechtěným zábleskům. Pokud epilátor nemá kontakt s pokožkou a vy jej budete chtít použít, rozsvítí se kontrolka oranžově a žádný záblesk nevyšle.

Indikace chybějícího kontaktu s pokožkou
Indikace chybějícího kontaktu s pokožkou

Při epilaci vám může být trochu nepříjemné typické IPL světlo, na druhou stranu není nijak nebezpečné a vy nemusíte používat žádné ochranné brýle. Výrobce pouze doporučuje epilátor používat v dobře osvětlené místnosti, abyste předešli případnému oslnění.

Kde koupit Beurer IPL8500
Test a recenze IPL epilátoru Beurer IPL8500
Hodnocení
4.3/5

V průběhu ošetření se vyhněte pihám, mateřským znaménkům a případným poraněním kůže. Epilátor by zároveň neměly používat těhotné a kojící ženy.

Ošetření bez gelu

Pro ošetření IPL epilátorem není potřeba žádný speciální gel. Epilace probíhá nasucho, a vy se jí můžete věnovat například při sledování vašeho oblíbeného seriálu.

Před epilací je pouze potřeba zbavit partie chloupků klasickou depilací. Pokožka by měla být čistá, suchá a zbavená make-upu.

Kvalita zpracování a ergonomie

Z hlediska kvality zpracování není tomuto přístroji téměř co vytknout. Jeho konstrukce totiž působí pevně a bytelně. Navíc se pohodlně drží v ruce a ošetření je s ním opravdu snadné. Pokud se rozhodnete pro epilaci celého těla, může vám po chvíli připadat trochu těžký - přece jen váží téměř půl kila (což je dáno vestavěnou baterií) a po půl hodině provozu už to může být znát. Na druhou stranu to snadno vyřešíte krátkou přestávkou.

Na menší problémy můžete narazit při výměně nástavců, které by dle naší zkušenosti mohli "sedět" lépe. Nástavce je třeba dobře nasměrovat a opatrně zasunout. Doporučujeme tedy trpělivý a opatrný postup, při správném nasazení není nutné vyvíjet vysoký tlak.

Při samotném ošetření se s epilátorem manipuluje poměrně obratně a vše lze ovládat pohodlně jednou rukou. Problém může nastat při epilaci zadní strany nohou, kam si přirozeně tolik neuvidíte. Ideální je postupovat s pomocí zrcadla, případně požádat o pomoc partnera.

Pokud přístroj ke kůži nepřiložíte správně, rozsvítí se oranžová kontrolka. Díky tomu budete vždy vědět, že je třeba trochu změnit úhel a zkusit záblesk vyslat znovu.

Výdrž na baterii a nabíjení

Přístroj je vybaven integrovanou 7,4V Li-Ion baterií. Velmi pozitivně lze přitom hodnotit její výdrž. Přístroj skvěle zvládl důkladné ošetření obou nohou a stále nevykazoval známky vybití. Používat jej však bez obav můžete, i když bude připojený do zásuvky.

V rámci manuálního režimu nelze nijak výrazně pozorovat změnu ve frekvenci záblesků při provozu na baterii a napájení ze sítě. Pokud však zvolíte automatický režim, rozdíl již uvidíte. V takovém případě je při napájení ze sítě přístroj mnohem rychlejší. Tento jev je i u jiných IPL epilátorů poměrně běžný.

Jakmile je epilátor vybitý, zabere mu opětovné plné nabití pouze 2 hodiny.

Cenově podobný konkurenční model Philips Lumea BRI950 rovněž funguje na baterii, ovšem často vychází u prodejců dráž. Philips Lumea SC1998 naopak nabízí pouze provoz na kabel. Pokud by vám šlo o samotnou baterii, lze zvolit také Philips Lumea BRI956. Ale kvůli samotnému bateriovému provozu nemá až takový smysl investovat o tolik více.

Kde koupit Beurer IPL8500
Test a recenze IPL epilátoru Beurer IPL8500
Hodnocení
4.3/5

Jak Beurer IPL8500 epiluje

Práce s epilátorem je velmi jednoduchá a intuitivní. Ošetření jako takové nebolí, vzniklý záblesk na pokožce jen trochu hřeje. Pokud patříte mezi citlivější jedince, můžete při ošetření pociťovat mírné štípání. Toto štípání se rovněž může objevit v případě, že zvolíte příliš vysokou intenzitu světla.

Abyste mohli přístroj použít, je třeba se nejprve depilovat běžnou žiletkou, jako jste byli zvyklí. Následně přistoupíte k samotné epilaci. Je třeba, abyste byli opravdu důslední, při epilaci postupovali systematicky a žádné místo nevynechali.

V průběhu ošetření nepřikládejte epilátor na jedno místo opakovaně - mohli byste se popálit.

V průběhu ošetření není třeba čekat, až se epilátor po záblesku znovu nahřeje. Používat jej můžete zcela kontinuálně. Režim Auto-Flash přitom bude světelné impulzy vysílat automaticky (pokud má kontakt s pokožkou), bez nutnosti stisknutí spouštěcího tlačítka.

Dlouhodobé zkušenosti

Epilátor Beurer IPL8500 budeme testovat dlouhodobě a tuto sekci průběžně aktualizovat. Neváhejte se proto později vrátit, abyste si mohli o přístroji udělat ještě lepší obrázek.

Zkušenosti po první epilaci

Při testování epilátoru jsme byli v redakci velmi mile překvapení, jelikož částečně lze výsledky spatřit už po prvním ošetření. IPL epilátor použila naše redaktorka na celou oblast nohou, přičemž je třeba říct, že do té doby neměla s tímto způsobem epilování žádné zkušenosti. Tuto redaktorku jsme vybrali záměrně, abychom dokázali co nejvěrohodněji simulovat situaci, kdy si produkt koupí nový zákazník.

V průběhu ošetření nepociťovala žádné nepříjemné pocity, pouze teplo. Po necelém týdnu od ošetření se na nohou již začaly objevovat první chloupky (stejně jako byla zvyklá při depilaci žiletkou). Při bližším ohlédnutí jsou však některá místa, kde se chloupky vůbec nenachází. Je to dáno tím, že epilátor dokáže působit pouze na chloupky, které jsou v daném okamžiku v takzvané anagenní (růstové) fázi. Proto je třeba ošetření průběžně opakovat, aby mohl epilátor postupně působit na veškeré vlasové folikuly na dané ploše. Na přiložené fotografii si můžete prohlédnout, že na některých místech chloupky zcela chybí.

Ošetření obou nohou zabralo přibližně 15 minut.

7 dní po první epilaci
7 dní po první epilaci

Zkušenosti po druhé epilaci

Druhé ošetření redaktorka provedla přesně po dvou týdnech od první epilace. Stejně jako u prvního ošetření, i to druhé bylo naprosto bezbolestné a neobjevila se po něm žádná reakce v podobě zarudnutí nebo něčeho dalšího.

Na níže přiložené fotografii si můžete prohlédnout stav chloupků. Fotka byla pořízená 7 dnů po druhé epilaci. Chloupky jsou slabší a na některých místech zcela chybí, jako bylo patrné již po prvním ošetření. Na druhou stranu mezi prvním a druhým ošetřením zase takový rozdíl vidět není - přece jen je třeba ošetření ještě párkrát zopakovat.

Kde koupit Beurer IPL8500
Test a recenze IPL epilátoru Beurer IPL8500
Hodnocení
4.3/5
7 dní po druhé epilaci
7 dní po druhé epilaci

Zkušenosti po třetí epilaci

Třetí ošetření bylo provedeno opět po 14 dnech od druhého ošetření, dle doporučení výrobce. Stejně jako v ostatních případech, ani tentokrát nebyla epilace nijak nepříjemná.

Po tomto ošetření byl efekt epilace prozatím nejpatrnější. Na přiložené fotografii si můžete prohlédnout výsledek po 10 dnech od třetí epilace, přičemž mezitím nedošlo k žádnému holení. Chloupků výrazně ubylo a i když na některých místech stále jsou, jsou o poznání slabší a kratší, než by tomu bylo v minulosti. 

10 dní po třetí epilaci
10 dní po třetí epilaci

Zkušenosti po čtvrté epilaci

V pořadí čtvrtá epilace byla provedena opět po 14 dnech od té předchozí. Samotný proces byl opět bezbolestný a obešel se bez jakýchkoliv komplikací.

Co se týče výsledku, mezi třetí a čtvrtou epilací jsme si nevšimli žádného zásadního rozdílu. Chloupků je pořád výrazně méně a jsou slabší, než tomu bylo před zahájením testování, ale pokožka stále není zcela bez chloupků. I když výrobce v tuto chvíli doporučuje další ošetření provádět po 4 týdnech místo 2, v testu jsme se kvůli výsledku rozhodli pokračovat s dvoutýdenní frekvencí, dokud nebude pokožka zcela bez chloupků. Na přiložené fotografii opět najdete výsledek epilace po 10 dnech od ošetření.

10 dní po čtvrté epilaci
10 dní po čtvrté epilaci

Zkušenosti po páte epilaci

V tomto okamžiku se již redaktorka rozhodla přistoupit na tvrzení výrobce, že ošetření stačí provádět po čtyřech týdnech. Stále platí, že je chloupků méně a jsou slabší, než byly původně, ale mezi jednotlivými ošetřeními už nejsou patrné výrazné rozdíly

Ke klasické žiletce je proto stále třeba přistoupit, nicméně frekvence holení již není tak častá, jako tomu bývalo dříve. I po týdnu jsou například nohy stále ve skvělém stavu bez nutnosti holení, což bylo před započetím celého testování nemyslitelné.

Na přiložené fotografii si můžete prohlédnout výsledek epilace po týdnu od 5. ošetření.

7 dní po páté epilaci
7 dní po páté epilaci

Čištění a údržba

IPL epilátor je třeba po každém ošetření vyčistit. Tento konkrétní model bohužel není voděodolný, a proto je třeba při čištění používat pouze suchou utěrku (případně čisticí prostředek speciálně vyvinutý pro elektronické přístroje). Po ošetření jemně otřete povrch celého přístroje, zvláště pak jeho světelné plochy.

Náhradní díly

Pokud dojde k nějakému poškození přístroje, je třeba obrátit se na autorizovaný servis značky Beurer. Sám výrobce udává, že lampa dosahuje životnosti až 300 000 záblesků.

U konkurenčních modelů Philips Lumea výrobce deklaruje životnost 250 000 záblesků, tedy o 50 000 méně. V praxi však tento rozdíl s největší pravděpodobností nezaznamenáte.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaká je životnost epilátoru?

Výrobce udává životnost lampy 300 000 záblesků, což vám v závislosti na míře užívání vystačí i na několik desítek let.

Kde koupit Beurer IPL8500
Test a recenze IPL epilátoru Beurer IPL8500
Hodnocení
4.3/5
Je používání IPL epilátoru Beurer IPL8500 bezpečné?

Ano. IPL epilace nemá žádný negativní účinek na lidské zdraví. Celý proces je bezbolestný, maximálně ucítíte lehké štípání. Epilátor byste však neměli používat v těhotenství a při kojení – v těchto podmínkách totiž nebyl testován. Vyhnout byste se měli poraněným místům, pihám a mateřským znaménkům.

Lze epilátor použít i na pánské vousy?

IPL epilátory obecně nejsou vhodné na pánské vousy. V porovnání s chloupky jsou totiž vousy silnější, a proto by na ně světelná energie nemusela mít takový efekt.

Jaké nástavce jsou součástí balení?

Součástí balení je nástavec pro epilaci obličeje a oblasti bikin, který disponuje okénkem o ploše 2 cm2.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Při našem testování jsme s epilátorem dokázali ošetřit celé tělo (nohy, podpaží i třísla), aniž by vykazoval známky vybití.

Závěr

Pokud vás neustálé holení žiletkami nebaví, velmi rychle si IPL epilaci oblíbíte. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že vám ošetření zabere více času než pouhé holení žiletkou, na druhou stranu budou chloupky postupem času ubývat a vy budete po žiletce sahat čím dál méně. Skvěle hodnotíme fakt, že výsledky byly částečně znát už po prvním ošetření a lze tedy předpokládat, že po delším testování budou výsledky ještě lepší.

Přístroj se pohodlně drží v ruce a jednoduše se ovládá. Používat jej můžete i bezdrátově a nejste tedy omezeni na bezprostřední přítomnost elektrické zásuvky. Vyniká také ve výdrži baterie, díky které hravě ošetříte celé tělo na jedno nabití. Opětovné nabití poté epilátoru zabere 2 hodiny.

Beurer IPL8500
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
4.3

Epilátor, který zatočí s vašimi chloupky

Beurer IPL8500 je výkonný epilátor, který perfektně vystačuje na běžné denní použití. Výsledky jsou viditelné už po prvním použití a vy se budete moct radovat z hedvábně jemné pokožky.

Pros

 • Životnost lampy 300 000 záblesků - několik desítek let
 • 6 úrovní intenzity
 • Fungování na baterii i zásuvku

Cons

 • Nástavce nelze snadno vyměnit
 • Není voděodolný - čištění pouze na sucho
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: IPL epilátor Beurer IPL8500
Beurer IPL8500
Hodnocení: 4.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram