blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00

Silné stránky
 • Při opakovaném používání vidno výsledky
 • 2 nástavce
 • Cestovní pouzdro
 • Dostatečně dlouhý kabel
Slabé stránky
 • Bez baterie, pouze přímé napájení
 • Vyšší hmotnost
Celkové hodnocení
4.2/5

Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 poslouží díky výměnným nástavcům stejně dobře jako vyšší modely Prestige. A platí, že čím výraznější kontrast je mezi chloupky a pokožkou, tím lepšího a rychlejšího výsledku dosáhnete. Pokud vám nevadí nutnost připojení k elektřině, tak ušetříte balík a získáte skvělý epilátor.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 12 února, 2020
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Philips Lumea Advanced SC1998/00
 • Při opakovaném používání vidno výsledky
 • 2 nástavce
 • Cestovní pouzdro
 • Dostatečně dlouhý kabel
Hodnocení
4.2/5
Kde zakoupit

Proč by vás měla recenze modelu Advanced IPL SC1998/00 zajímat? Značka Philips udává trendy v beauty elektronice a přenesla technologii IPL, která se už léta používá k odstraňování chloupků v salonech krásy, do epilátorů určených k domácímu použití. Bezpečně a hlavně bez bolesti se tak můžete zbavit chloupků až na 3 měsíce pomocí IPL epilátoru.

Obsah balení

V balení Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 najdete:

 • IPL epilátor,
 • nástavec na obličej s ochranným filtrem o velikosti 2 cm²,
 • nástavec na oblast bikin o velikosti 2 cm²,
 • nástavec na tělo s plochou 4 cm²,
 • měkké cestovní pouzdro,
 • napájecí adaptér,
 • hadřík na čištění,
 • návod k použití.
Obsah balení IPL epilátoru Philips Lumea Advanced SC1998
Obsah balení IPL epilátoru Philips Lumea Advanced SC1998

Funkce epilátoru

Epilátor Philips Lumea Advanced odstraňuje chloupky pomocí technologie IPL. Zkratka IPL vychází z anglického názvu intense pulsed light neboli intenzivní pulzující světlo, které je ve vysoké intenzitě odstraňuje nežádoucí chloupky na několik týdnů až měsíců, záleží na partii (každá partie má rozdílný životní cyklus chloupku).

Jak IPL epilátory fungují

Při IPL epilaci se odstraňují chloupky i s kořínky. Tmavé barvivo (melanin), které je obsaženo v chloupcích, se po osvícení pulzujícím světlem zahřeje natolik, že se chloupek uvede do neaktivního stavu a po pár týdnech samovolně vypadne. Všechny chloupky na těle však nerostou najednou, a proto je potřeba pro dosažení hladké pokožky aplikaci opakovat.

Podrobnější informace o IPL technologii najdete v článku o IPL epilátorech Philips Lumea. Jestli vás zajímá spíše porovnání jednotlivých metod na odstraňování chloupků, mrkněte na srovnávací článek IPL epilace versus klasická epilace a depilace.

Omezení IPL epilace

Použití IPL technologie má svá omezení, která se týkají nejen zdravotního stavu, ale i barvy kůže a kontrastu mezi barvou ochlupení a pokožkou. Pulzující světlo cílí na tmavé barvivo (melanin), ale není schopno rozeznat, kde se barvivo nachází, jestli v chloupku nebo v kůži. IPL epilace není vhodná:

 • pro majitele velmi tmavé kůže, na níž chloupky a pokožka splývají, 
 • pro osoby s velmi světlým ochlupením (bílé až blond, zrzavé),
 • pro těhotné a kojící,
 • na ošetření krku, brady a genitálů u mužů,
 • na oblast kolem očí,
 • pro lidi s chronickým onemocněním, poškozením či podrážděním kůže (jizvy, rány, oděrky, štípance, spáleniny, křečové žíly),
 • na místa s permanentním make-upem, na tetování a v místech, kde máte pihy, znaménka nebo implantáty,
 • pro lidi s kardiostimulátory,
 • po užívání léků, kosmetických přípravků (s obsahem AHA kyselin) i absolvování procedur (chemický peeling), po nichž se máte vyhýbat slunečnímu záření,
 • u osob s diabetem a metabolickými poruchami,
 • 3 měsíce po absolvování radioterapie a chemoterapie.

Různé IPL epilátory podporují různé odstíny pokožky a chloupků. Philips Lumea Advanced SC1998/00 dokáže epilovat chloupky na pokožkách odpovídajícím odstínům I - IV. Vyšší model Prestige BRI956 zvládá i tmavší odstín pokožky "V".

Fitzpatrickova škála
Fitzpatrickova škála

Kvalita zpracování a ergonomie

Philips vsadil u Lumea Advanced IPL SC1998/00 na neutrální kombinaci lesklé bílé a matné stříbrné. Madlo epilátoru působí robustním dojmem. To stejné bohužel nelze říci o horním krytu holicí hlavy.

Z hlediska kvality se tento epilátor jistě nemá za co stydět. Nečekejte však kvalitu, jakou jste dostali před 15 lety. Svět spotřební elektroniky se v tomto ohledu bohužel změnil.

Kde koupit Philips Lumea Advanced SC1998/00
IPL epilátor Philips Lumea Advanced SC1998
Hodnocení
4.2/5
Epilátor padne skvěle do ruky
Epilátor padne skvěle do ruky

Tato Lumea váží více než 800 g, ale díky ergonomicky tvarované rukojeti dobře padne do ruky a i přes vyšší hmotnost se s ním dobře pracuje. Modely, které disponují vestavěným akumulátorem, jsou na tom z hlediska hmotnosti ještě hůř. Dobře si tedy rozmyslete, jestli je pro vás větší priorita hmotnost, nebo epilace bez kabelu.

Napájení

Epilátor Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 lze používat jedině s napájecím kabelem stejně jako levnější variantu SC1997/00. Pokud se vám to zdá omezující, podívejte se na vyšší model Prestige Lumea BRI956/00, který umožňuje provoz jak s bateriovým, tak se síťovým napájením. Počítejte však s tím, že při bateriovém napájení je odstraňování chloupků pomalejší. Lampa v IPL epilátoru se musí před každým zábleskem nabít a to jde s bateriovým pohonem vždy o něco pomaleji.

U epilátoru se síťovým napájením si nemusíte hlídat stav baterie, ani se nemusíte bát přerušení provozu uprostřed epilace.

Jak Philips Lumea Advanced IPL epiluje

Bezbolestná epilace

Epilace IPL epilátorem je bezbolestná, během odstraňování chloupků cítíte jen teplo. Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 je vybaven automatickým snímačem odstínu pleti, který si před ošetřením i během něj sám nastaví intenzitu podle barvy pleti, když zjistí, že původně nastavená intenzita neodpovídá, zastaví se. Pokud nechcete spoléhat na autopilota, můžete si intenzitu světla 1 až 5 nastavit manuálně.

Nastavení IPL epilátoru naleznete na horní straně u vypínacího tlačítka
Nastavení IPL epilátoru naleznete na horní straně u vypínacího tlačítka

Jemné pálení a štípání je u citlivé pokožky běžné a nemusí vás znepokojovat.

Pokud by vás epilace nepříjemně pálila, je vaše pokožka na použití IPL technologie moc tmavá, nastavili jste si vyšší intenzitu záblesku, než potřebujete, nebo jsou vaše chloupky moc dlouhé. Před použitím IPL epilátoru chloupky oholte klasickým holítkem nebo elektrickým depilátorem. Nikdy před IPL epilací nepoužívejte vosk, cukrovou pastu ani jinou epilační metodu. Zbavili byste se chloupků v aktivní fázi, na které IPL epilátor cílí.

Každé místo ošetřete během epilace jen jednou. V opačném případě hrozí popálení.

Nástavce

Model Lumea Advanced IPL SC1998/00 je vybaven 2 nástavci, které lze použít na:

 • obličej (brada, kotlety, horní ret),
 • oblast bikin.

Bez nástavce potom epilátor můžete použít na tělo.

Nástavec s filtrem pro epilaci obličeje
Nástavec s filtrem pro epilaci obličeje
Nástavec pro epilaci citlivých partií mimo obličej
Nástavec pro epilaci citlivých partií mimo obličej

Bez nástavce tělo ošetříte plochu o velikosti 4 cm². Toto použití je vhodné na odstranění chloupků na rozsáhlejších partiích těla, jako jsou nohy, záda nebo třeba ruce. Díky jemnému prohnutí se dobře přizpůsobí křivkám vašeho těla. Ošetření nohou od kolena dolů vám zabere přibližně 15 minut.

Kde koupit Philips Lumea Advanced SC1998/00
IPL epilátor Philips Lumea Advanced SC1998
Hodnocení
4.2/5

U mužů se nedoporučuje ošetření brady a krku kvůli odlišné struktuře ochlupení a také intimních partií z důvodu jiného typu pokožky.

Na odstraňovaní chloupků v oblasti bikin zvolte menší nástavec, který ošetří plochu o velikosti 2 cm². Druhý nástavec na ošetření obličeje má také záběrovou plochu 2 cm², ale je navíc vybaven vestavěným světelným filtrem, který chrání oči před poškozením.

Nástavce na ošetření oblasti bikin a obličeje nikdy nezaměňujte. Jen ten obličejový má světelný filtr a je bezpečný pro použití v blízkosti očí.

Vyšší model BRI956/00 nabízí 4 specializované nástavce (na podpaží, obličej, tělo a na oblast bikin). Liší se velikostí, tvarováním a filtry. Naopak nižší model SC1997/00 je ve srovnání s SC1998/00 ochuzen o bikiny nástavec.

Po ošetření epilátorem

Po IPL epilaci neočekávejte okamžité výsledky. První úbytek chloupků uvidíte až po prvních 3 ošetřeních. Na krásně hladkou pokožku si počkáte 4 až 8 týdnů, během nichž absolvujete přibližně 12 ošetření.

Hladká pokožka vám na nohou vydrží přibližně 3 měsíce bez zarůstajících chloupků. Ošetřené partie chraňte aspoň 2 dny před přímým slunečním zářením.

Pro dosažení nejlepších výsledků Philips vyvinul aplikaci Philips Lumea IPL, která vás po zadání vstupní údajů upozorní na další kolo epilace.

S aplikací Philips Lumea si vytvoříte osobní epilační plán
S aplikací Philips Lumea si vytvoříte osobní epilační plán

Níže naleznete odkazy ke stažení mobilní aplikace:

Čištění a údržba

Během použití se IPL epilátor zahřívá, a proto ho před čištěním nechejte v pokojové teplotě vychladnout. Sejměte hlavici a jemně očistěte přiloženým hadříkem okénko snímače a vnější i v vnitřní stranu nástavce.

Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 není omyvatelný ani voděodolný, a proto ho nikdy neumývejte vodou. 

Kde koupit Philips Lumea Advanced SC1998/00
IPL epilátor Philips Lumea Advanced SC1998
Hodnocení
4.2/5

Náhradní díly 

Philips Lumea Advanced IPL má životnost 250 000 záblesků, což při běžném používání stačí přibližně na 5 let provozu. Z bezpečnostních důvodů nelze lampu vyměnit.

Záruka

Philips nabízí u Lumea Advanced IPL SC1998/00 k 2leté záruce 1 rok navíc, který můžete získat po registraci epilátoru na webu výrobce www.philips.cz/myphilips, ale musíte tak učinit nejpozději do 3 měsíců od nákupu. Výhodou je také celosvětová platnost záruky.

Komu je Philips Lumea Advanced IPL určen

Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 je vhodný pro ženy i muže, kteří se chtějí dlouhodobě a hlavně bezbolestně zbavit nežádoucích chloupků v podpaží, na nohou, zádech, na rukou a na dalších partiích.

S Lumeou se budete mít jako v bavlnce
S Lumeou se budete mít jako v bavlnce

Pokud jsou vaše chloupky příliš světlé, pokožka příliš tmavá, nemůžete ze zdravotních důvodů IPL technologii využívat nebo se vám nechce do epilátoru investovat tolik peněz, podívejte se na klasický mechanický epilátor, vosk nebo cukrovou pastu. Z mechanických epilátorů můžeme doporučit Braun Silk-épil 9 9-561.

Uživatelská příručka Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00

Philips Lumea Advanced SC1998/00
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
4.2

Dlouhodobé odstranění chloupků bez bolesti

Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00 poslouží díky výměnným nástavcům stejně dobře jako vyšší modely Prestige. A platí, že čím výraznější kontrast je mezi chloupky a pokožkou, tím lepšího a rychlejšího výsledku dosáhnete. Pokud vám nevadí nutnost připojení k elektřině, tak ušetříte balík a získáte skvělý epilátor.

Pros

 • Při opakovaném používání vidno výsledky
 • 2 nástavce
 • Cestovní pouzdro
 • Dostatečně dlouhý kabel

Cons

 • Bez baterie, pouze přímé napájení
 • Vyšší hmotnost
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: Philips Lumea Advanced IPL SC1998/00
Philips Lumea Advanced SC1998/00
Hodnocení: 4.2/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram