blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6530/15

Silné stránky
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • Poměrně drahé náhradní břity
 • Životnost břitu pouhé 4 měsíce

OneBlade Pro QP6530/15 je špičkový zastřihovač, který si hravě poradí se zastřihnutím, tvarováním i holením vašich vousů. Součástí balení je praktický nástavec, který umožňuje 12 nastavení délek. Na jedno nabití dokáže přístroj pracovat 90 minut a opětovné nabití mu zabere pouze hodinu.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 listopadu, 2021
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 13 července, 2022
Obsah článku
Philips OneBlade Pro QP6530/15
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný
Hodnocení
4.1/5
Kde zakoupit

Další povedený holicí strojek z dílny Philips. Zastřihovač Philips OneBlade Pro QP6530/15 má rozhodně co nabídnout. Přečtěte si, v čem spočívají jeho hlavní přednosti a v čem naopak za svými konkurenty mírně pokulhává.

Příslušenství

Co se týče obsahu balení, v tomto případě se nesetkáte s žádným velkým množstvím nástavců, což může být na jednu stranu výhoda — nebudete se bát jejich ztráty. Kromě samotného zastřihovače na vás totiž bude čekat pouze nasazovací hřeben s 12 délkami (od 0,5 do 9 mm) a návod k použití.

Vybrat si můžete z následujících délek střihu: 0,5, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 3,5, 4, 4,5, 5, 7 a 9 mm.

Na rozdíl od jiných modelů Philips OneBlade Pro nejsou součástí balení žádné další nástavce (například na tělo nebo ochranu citlivých partií) a čekat na vás nebude ani praktické cestovní pouzdro, což je trochu škoda.

Funkce holicího strojku Philips OneBlade Pro QP6530/15

Holicí strojek je povedený a hravě si poradí s kratšími i delšími vousy. Pojďme se nyní zaměřit na všechny funkce, které se s ním pojí.

Zastřihuje, tvaruje a holí

S tímto holicím strojkem se budete moct pustit do kompletní úpravy vašich vousů, ať už je chcete pouze zastřihnout a vytvarovat, nebo kompletně oholit.

Přesný hřeben pro zastřihování umožňuje výběr z 12 různých délek od 0,5 do 9 mm. Do délky 5 mm činí odskoky pouhých 0,5 mm, poté jsou po dvou milimetrech. Díky tomu můžete dosáhnout poměrně přesných výsledků zastřihnutí na takovou délku, kterou požadujete.

Délku si volíte pomocí otočného kolečka. Jeho nevýhodou je však skutečnost, že kolečko nemá žádný zámek a pokud o něj při holení zavadíte, můžete si bohužel tuto délku poměrně snadno přenastavit.

Pro tvorbu přesných tvarů a ostrých linií poslouží dvoustranný břit OneBlade, se kterým lze holit vousy v obou směrech. Břit je perfektně ostrý, nevýhodou je však (jako u ostatních modelů OneBlade) nutnost pravidelné výměny. Výrobce sám zmiňuje, že doporučuje břit vyměnit po 4 měsících používání. Vždy však záleží na vašem konkrétním používání.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6530/15
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6530/15
Hodnocení
4.1/5

OneBlade nestříhá tak blízko pokožce jako tradiční žiletka, čímž zabraňuje případnému podráždění.

Starší model Philips OneBlade Pro QP6510/20 nabízí také 12 nastavení délek a Philips OneBlade Pro QP6520/20 dokonce 14 nastavení délek.

Mokré i suché holení

Philips OneBlade Pro QP6530/15 je (stejně jako ostatní modely OneBlade Pro) vodotěsný, a vy si jej proto můžete bez obav vzít s sebou do sprchy. Díky tomu jej můžete používat nejen na suché, ale i na mokré holení. Jakmile strojek použijete, můžete holicí hlavu bez obav zbavit nečistot pod tekoucí vodou.

LED kontrolka informující o stavu baterie

V přední části holicího strojku, konkrétně pod on/off tlačítkem, se nachází praktický LED ukazatel informující o stavu baterie. Sestává ze tří dílků a vy díky němu vždy bezpečně poznáte, kolik energie vašemu přístroji ještě zbývá.

Informování o stavu baterie je sice jednoduché, ale naprosto dostačující. U modelu Philips OneBlade Pro QP6520/20 a Philips OneBlade Pro QP6650/61 poté výrobce vsadil na LED displej, který vám zbývající čas zobrazí ještě přesněji v minutách.

U tohoto modelu zároveň chybí cestovní zámek, který by znemožňoval jeho nechtěné zapnutí na cestách. Tímto zámkem je vybaven například Philips OneBlade Pro QP6650/61.

Kvalita zpracování a ergonomie

Holicí strojek vás na první pohled zaujme svým černozeleným provedením. Zároveň si můžete všimnout, že přístroj působí, jako by se jednalo o žiletkový holicí strojek v elektrickém provedení.

Stejně jako u ostatních modelů Philips OneBlade, i u tohoto přístroje se setkáte s ergonomicky tvarovanou rukojetí. Díky ní se velmi pohodlně drží v ruce a jednoduše se s ním manipuluje. Pod břitem je strojek zúžený (stejně jako v případě Philips OneBlade Pro QP6650/61), díky čemuž je lépe vidět, co holíte. V tomto ohledu se model liší od Philips OneBlade Pro QP6510/20 a Philips OneBlade Pro QP6520/20, které nijak zúžené nejsou.

Holicí strojek se zapíná i vypíná jedním tlačítkem a jeho ovládání je tedy maximálně jednoduché. Zároveň musíme vypíchnout i kvalitní zpracování přístroje. Jednotlivé části na sebe skvěle pasují a konstrukce působí poměrně bytelným dojmem.

Výdrž na baterii a nabíjení

Tento zastřihovač vousů je vybaven poměrně výkonnou Li-iontovou baterií, díky níž dokáže po úplném nabití pracovat 90 minut. Opětovné nabití mu poté zabere zhruba hodinu času (stejně jako Philips OneBlade Pro QP6520/20). K informování o aktuálním stavu baterie přitom slouží zmíněný LED ukazatel. Už za 5 minut nabíjení přitom získáte energii v podobě jednoho dílku LED ukazatele a můžete se tak pustit do rychlého holení.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6530/15
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6530/15
Hodnocení
4.1/5

Co se týče nabíjení, je v tomto ohledu holicí strojek poměrně rychlý. Například u modelu Philips OneBlade QP2520/30 činí doba nabíjení neuvěřitelných 8 hodin, díky kterým dokáže přístroj následně pracovat pouze 45 minut.

Pokud naopak hledáte model, který by na baterii vydržel ještě o něco déle, můžete zkusit Philips OneBlade Pro QP6650/61 (120 minut v provozu).

Holení

Díky nastavitelnému hřebenu se s tímto holicím strojkem spolehlivě zbavíte vousů i chloupků na těle. Philips u tohoto modelu rovněž sází na technologii OneBlade, která si spolehlivě poradí s zastřihnutím, tvarováním i holením. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že holicí strojek není vybaven ochranným nástavcem pro holení citlivých partií (např. podpaží) ani nástavcem na tělo a musíte si tak vystačit s tím základním.

Klouzavý potah, systém dvojité ochrany a zaoblené špičky se postarají o to, že je každé holení mnohem pohodlnější a rychlejší. Ostří se pohybuje 200× za sekundu, a překážkou tak pro něj nejsou ani delší vousy.

Samotný holicí strojek je vodotěsný, což nahrává možnosti jeho použití ve sprše. Sami se tak můžete rozhodnout, zda dáte přednost suchému nebo mokrému holení. Výhodou je také možnost použití strojku v obou směrech.

Nastavitelný hřeben umožňuje výběr z 12 různých délek (0,5, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 3,5, 4, 4,5, 5, 7 a 9 mm). Vzhledem k tomu je vhodný i pro zastřihování delších vousů a chloupků. Možnou nevýhodou je však v takovém případě tendence hřebene se ucpávat, a vy jej proto budete muset průběžně vousů zbavovat.

Čištění a údržba

Z hlediska čištění a údržby není tomuto přístroji co vytknout. Po použití lze jednotlivé nástavce bez obav opláchnout pod tekoucí vodou a stejně tak můžete postupovat u samotné holicí hlavy. Rozhodně se nejedná o nic složitého.

Drobnou nevýhodou je nutnost pravidelného dokupování náhradních břitů, a to zhruba po 4 měsících. V tomto ohledu se strojek liší od planžetových nebo frézových holicích strojků, u nichž bývá životnost břitů až 2 roky.

Se samotnou výměnou břitu však nejsou problémy. Starý břit jednoduše stisknutím tlačítka pod holicí hlavou vyjmete a následně na stroj nasadíte nový.

Náhradní díly

V tomto případě budete nejčastěji řešit pravidelnou výměnu břitů, jak jsme ostatně již nastínili.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6530/15
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6530/15
Hodnocení
4.1/5

Pokud by se s holicím strojkem něco stalo, má Philips na svých webových stránkách uvedený seznam servisních míst, na která se můžete obrátit.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití a jak dlouho trvá opětovné nabití?

Holicí strojek na jedno nabití vydrží pracovat 90 minut. Opětovné nabití mu zabere 60 minut a o stavu baterie vás bude informovat přehledný LED ukazatel.

Jaké nástavce jsou součástí balení?

Součástí balení je jeden nasazovací hřeben s možností volby mezi 12 různými délkami od 0,5 do 9 mm.

Jak často je třeba měnit holicí břity?

Výrobce doporučuje provést výměnu holicích břitů po 4 měsících používání. Vždy však záleží na tom, jak často se holíte.

Jaké konkrétní náhradní břity si zakoupit?

Originální náhradní břity pro tento zastřihovač nesou označení Philips QP220/50.

Lze si vzít holicí strojek i do sprchy pro mokré holení?

Ano, holicí strojek je vodotěsný a můžete jej bez obav používat jak pro suché, tak i mokré holení.

Závěr – pro koho je Philips OneBlade Pro QP6530/15 vhodný?

Tento povedený holicí strojek je vhodný pro všechny, kteří hledají výkonného pomocníka pro péči o své vousy. Díky jedinému nástavci je jeho ovládání maximálně jednoduché a zároveň je tím zabráněno možné ztrátě velkého množství příslušenství. Na jedno nabití vydrží pracovat 90 minut a opětovné nabití mu zabere pouze 60 minut, což není nic hrozného.

O stavu baterie vás bude informovat LED ukazatel. Je sice jednoduchý, ale na informování bohatě postačuje. Drobnou nevýhodou je absence cestovního pouzdra. Počítat dále musíte s nutností pravidelného dokupování náhradních břitů (jako u všech Philips OneBlade modelů).

Philips OneBlade Pro QP6530/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.1

Výkonný stroj pro péči o vaše vousy

OneBlade Pro QP6530/15 je špičkový zastřihovač, který si hravě poradí se zastřihnutím, tvarováním i holením vašich vousů. Součástí balení je praktický nástavec, který umožňuje 12 nastavení délek. Na jedno nabití dokáže přístroj pracovat 90 minut a opětovné nabití mu zabere pouze hodinu.

Pros

 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný

Cons

 • Poměrně drahé náhradní břity
 • Životnost břitu pouhé 4 měsíce
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6530/15
Philips OneBlade Pro QP6530/15
Hodnocení: 4.1/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram