blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6550/15

Silné stránky
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Hřeben se 14 nastavitelnými délkami
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • Krátká životnost břitu
 • Poměrně drahé náhradní břity
Celkové hodnocení
4.6/5

Precizní zastřižení a holení snadno a bez nepříjemného podráždění kůže nebo rizika pořezání. Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15 je velké zařízení v malém kompaktním těle s digitální displejem.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 listopadu, 2021
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Philips OneBlade Pro QP6550/15
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Hřeben se 14 nastavitelnými délkami
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný
Hodnocení
4.6/5
Kde zakoupit

V dnešní recenzi se podrobně zaměříme na holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15, respektive Philips OneBlade Pro 6550/30. Tyto dva přístroje na první pohled vypadají zcela totožně a nabízí i totožné funkce. Jaké konkrétně to jsou?

Příslušenství

Když jsme poprvé otevřeli krabici s tímto holicím strojkem, naskytl se nám pohled na samotný přístroj i množství praktického příslušenství.

Součástí balení je totiž:

 • samotný holicí strojek,
 • hřeben se 14 délkami (0,4 až 10 mm),
 • nasazovací ochranný nástavec,
 • hřeben na tělo s délkou 3 mm,
 • náhradní břit,
 • cestovní vak,
 • nabíječka
 • a návod k použití.

V případě nasazovacího hřebene si můžete vybrat ze 14 různých délek střihu: 0,4, 0,6, 0,8, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 3,5, 4, 5, 6, 8 a 10 mm.

Přítomné nástavce symbolizují takovou klasiku, se kterou se lze setkat u většiny OneBlade Pro modelů. Jinak je tomu však například u strojku Philips OneBlade Pro QP6530/15, u kterého je součástí balení pouze jeden nasazovací hřeben.

Pokud hledáte holicí strojek, který si budete moct do koupelny postavit na čestné místo, můžete zvážit pořízení modelu Philips OneBlade Pro QP6650/61, který disponuje praktickým nabíjecím stojánkem.

Funkce holicího strojku Philips OneBlade Pro QP6550/15 (/30)

Pojďme se nyní podrobněji podívat na všechny funkce, které tento holicí strojek nabízí. Pokud vás o Philips OneBlade zajímá víc, podívejte se na stránku s jejich kompletním srovnáním.

Pro zastřihování, tvarování i holení

Tento holicí strojek nabízí poměrně multifunkční využití. Oceníte jej totiž při zastřihování, tvarování i holení vousů a chloupků na těle. Práce s ním je přitom jednoduchá a rychlá.

Nastavitelný hřeben umožňuje výběr ze 14 různých délek (od 0,4 do 10 mm, stejně jako u Philips OneBlade Pro QP6650/61). V prvním pásmu jsou odskoky po 0,2 mm, poté po 0,5, 1 a nakonec 2 mm. Díky tomu si můžete snadno pěstovat několikadenní strniště.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6550/15
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení
4.6/5

V případě použití bez nástavce strojek neholí tak nakrátko jako klasická žiletka, díky čemuž nedochází ke zbytečnému podráždění pokožky.

V případě zastřihování chloupků na těle využijete nasazovací hřeben na tělo, který zkracuje chloupky na délku 3 mm. Díky oboustrannému břitu si přitom můžete vytvarovat poměrně přesné linie.

Pro holení citlivých partií (například podpaží) slouží speciální ochranný nástavec, který redukuje případné podráždění pokožky.

U předchozího modelu Philips OneBlade Pro QP6520/20 najdete nástavec se 14 nastaveními délky a u modelu Philips OneBlade Pro QP6510/20 nástavec se 12 nastaveními délky.

Mokré i suché holení

Popisovaný Philips OneBlade Pro je vodotěsný, a proto se s ním můžete bez obav pustit do suchého i mokrého holení. Stejně tak umožňuje holení s pěnou. Po použití lze holicí hlavu bez obav opláchnout pod tekoucí vodou.

Digitální displej

V přední části přístroje se nachází přehledný digitální displej, který zobrazuje informace o aktuálním stavu baterie. Zároveň vám poskytne informace o tom, zda je aktivován cestovní zámek, který zabraňuje nechtěnému spuštění strojku na cestách.

Digitální displej na vás čeká i u modelu Philips OneBlade Pro QP6520/20 a Philips OneBlade Pro QP6650/61. Philips OneBlade Pro QP6510/20 má pouze 3 LED kontrolky.

Kvalita zpracování a ergonomie

V tomto ohledu se holicí strojek příliš neliší od ostatních modelů z rodiny Philips OneBlade Pro. To znamená, že nabízí kvalitní zpracování s ergonomicky tvarovanou rukojetí, která vám usnadní manipulaci s ním. Zároveň se díky ní lépe dostanete i do těžko dostupných míst.

Holicí strojek od nás získává plusové body i za praktické zúžení pod břitem, díky kterému jde mnohem lépe vidět, co holíte. U předchozích modelů Philips OneBlade Pro QP6510/20 a Philips OneBlade Pro QP6520/20 totiž bylo tělo strojku poměrně široké a tomuto výhledu zavazelo.

K ovládání strojku slouží jediné tlačítko, kterým jej uvedete do provozu i vypnete. Tlačítko má velmi dobrou odezvu a celkové zpracování je zkrátka a jednoduše na dobré úrovni. Jednotlivé nástavce se na holicí strojek jednoduše nasazují.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6550/15
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení
4.6/5

Moderní provedení dále podtrhuje i integrovaný digitální displej, který zobrazuje aktuální stav baterie.

Výdrž na baterii a nabíjení

Tento Philips OneBlade Pro je vybaven výkonnou Li-iontovou baterií, podobně jako ostatní modely z této řady. Na plné nabití dokáže pracovat 120 minut, čímž se řadí mezi výkonnější holicí strojky. Opětovné nabití poté trvá 1 hodinu a v tomto ohledu jsou tedy jeho vlastnosti zcela totožné jako u Philips OneBlade Pro QP6650/61.

U modelů Philips OneBlade Pro QP6520/20 činí provoz na jedno nabití 90 minut (s 1 hodinou nabíjení) a Philips OneBlade Pro QP6510/20 vydrží na jedno nabití pouze 60 minut.

Pokud spěcháte a holicí strojek je úplně vybitý, stačí jej jen na 5 minut připojit do zásuvky. Za tak krátkou dobu se dokáže nabít na 7 %.

Holení

Dostáváme se k samotnému holení. Dvoustranný břit skvěle kopíruje obrysy tváře a postará se o vytvoření přesných tvarů a linií. Navíc s ním lze holit v kterémkoliv směru. Použitá technologie od Philips OneBlade pracuje s klouzavým potahem a zaoblenými špičkami, díky čemuž je holení mnohem jednodušší a pohodlnější. O perfektní výsledky se ostatně stará i ostří pohybující se 200× za sekundu, které si bez problémů poradí i s delšími vousy a chloupky.

Holení je poměrně důkladné a s tímto přístrojem vousy zkrátíte na opravdové minimum. Při našem testování se přitom ukázalo, že nejlepších výsledků zastřihovač dosáhl na 4 a více denním strništi. Holení vzpřímených vousů je naprosto bezproblémové. Pokud vám vousy spíše přiléhají k pokožce nebo rostou všemi směry, je třeba při holení vyvinout o něco větší tlak.

Předností holicího strojku je jeho vodotěsnost, díky které si jej můžete bez obav vzít s sebou do sprchy a pustit se jak do suchého, tak i mokrého holení. Při zastřihování si dále můžete vybrat ze 14 různých délek střihu, díky čemuž si na své přijde prakticky každý. Jednotlivé odskoky délek jsou nejprve po 0,2 mm, poté po 0,5 mm, 1 mm a nakonec po 2 mm.

Čištění a údržba

Čištění holicího strojku je zjednodušeno na maximum. Jednotlivé nástavce lze totiž pohodlně zbavit nečistot pod tekoucí vodou, stejně tak lze postupovat i v případě samotné holicí hlavy.

Z hlediska údržby není nutné provádět žádné speciální kroky. Myslet musíte v podstatě jen na jednu věc, a to pravidelnou výměnu břitů. Výrobce sám zmiňuje, že doporučuje provést výměnu po 4 měsících používání. V praxi však pochopitelně závisí na vaší konkrétní frekvenci holení.

Se samotnou výměnou nástavců nejsou žádné problémy. Stačí jen jednoduše stisknutím tlačítka uvolnit původní břity a na jejich místo nasadit nové.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6550/15
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení
4.6/5

Náhradní díly

Jak jsme nastínili v předchozí části, je třeba počítat s pravidelnou výměnou náhradních břitů. Naštěstí jsou však poměrně dobře dostupné.

Pokud se váš holicí strojek nějakým způsobem rozbije nebo přestane fungovat, můžete se obrátit na jedno ze servisních míst, které Philips uvádí na svých webových stránkách.

Nejčastější otázky a odpovědi

Existuje nějaký rozdíl mezi Philips OneBlade Pro QP6550/15 a OneBlade Pro QP6550/30?

V podstatě ne. Oba holicí strojky vypadají na první pohled totožně a nabízí i stejné funkce. Zároveň mají totožné vlastnosti týkající se jednotlivých nástavců i výdrže baterie.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití a jak dlouho trvá jeho opětovné nabití?

Holicí strojek vydrží na jedno nabití 120 minut. Jeho opětovné nabití mu poté zabere pouze hodinu. Využít však můžete i funkci rychlonabíjení, díky které se už za 5 minut nabíjení dostanete na 7 % baterie.

Jak často je třeba měnit břity?

Philips doporučuje pravidelnou výměnu břitů po 4 měsících. V praxi však pochopitelně vždy záleží na míře jejich opotřebení.

Jaké konkrétní břity si mám zakoupit?

Originální náhradní břity na tento zastřihovač mají kódové označení Philips QP240/50.

Jaké nástavce jsou součástí balení?

Součástí balení je nasazovací hřeben se 14 délkami (0,4, 0,6, 0,8, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 3,5, 4, 5, 6, 8 a 10 mm). Dále se můžete těšit na nasazovací ochranný nástavec a nástavec na tělo s délkou 3 mm.

Závěr – pro koho je Philips OneBlade Pro QP6550/15 (/30) vhodný?

Philips OneBlade Pro QP6550/15, potažmo QP65550/30 je ideální holicí strojek pro všechny, kteří si chtějí úpravu vousů a chloupků zjednodušit na maximum. Jeho výhodou je pečlivě navržený tvar, díky kterému se snadno dostanete přesně tam, kam potřebujete. Na jedno nabití dokáže bez problémů pracovat 120 minut v kuse, přičemž jeho opětovné nabití trvá pouze jednu hodinu. Potěší i funkce rychlonabíjení v případě, že zrovna nestíháte.

Počítat je třeba s nutností pravidelného dokupování náhradních břitů, to však platí obecně pro všechny modely Philips OneBlade. U tohoto holicího strojku dále nechybí praktické nástavce, které vám s úpravou vousů a chloupků maximálně pomohou. Pokud často cestujete, oceníte i praktický vak pro uložení přístroje.

Philips OneBlade Pro QP6550/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.6

Summary

Precizní zastřižení a holení snadno a bez nepříjemného podráždění kůže nebo rizika pořezání. Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15 je velké zařízení v malém kompaktním těle s digitální displejem.

Pros

 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Hřeben se 14 nastavitelnými délkami
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný

Cons

 • Krátká životnost břitu
 • Poměrně drahé náhradní břity
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6550/15
Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení: 4.6/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram