blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6650/61

Silné stránky
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Hřeben se 14 nastavitelnými délkami
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Nabíjecí stojánek a cestovní pouzdro
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • Krátká životnost břitu
 • Poměrně drahé náhradní břity
Celkové hodnocení
4.5/5

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61 je dalším velmi povedeným přístrojem z dílny Philips. Pomůže vám přitom jak při holení vousů, tak i chloupků na těle.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 listopadu, 2021
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Philips OneBlade Pro QP6650/61
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Hřeben se 14 nastavitelnými délkami
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Nabíjecí stojánek a cestovní pouzdro
 • Vodotěsný
Hodnocení
4.5/5
Kde zakoupit

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61 je dalším povedeným přístrojem z dílny Philips. Pomůže vám přitom jak při holení vousů, tak i chloupků na těle. Zjistěte více o jeho funkcích a použitých technologiích v naší obsáhlé recenzi.

Příslušenství

Když jsme Philips OneBlade Pro QP6650/61 poprvé rozbalili, naskytl se nám pohled na celý obsah balení. Kromě samotného zastřihovače se můžete těšit na:

 • náhradní holicí břit,
 • hřeben se 14 délkami (od 0,4 do 10 mm),
 • nasazovací ochranný nástavec,
 • nasazovací hřeben na tělo s délkou 3 mm,
 • nabíjecí stojánek,
 • cestovní pouzdro
 • a návod k použití.

Už na první pohled působí holicí strojek velmi kvalitním dojmem a díky nabíjecímu stojánku si jej můžete prakticky postavit do koupelny a mít jej neustále po ruce.

Funkce holicího strojku Philips OneBlade Pro QP6650/61

Pokud chcete o holicích strojcích Philips OneBlade zjistit více, nenechte si ujít stránku s jejich kompletním srovnáním.

Pro zastřihování, tvarování i holení

Tento holicí strojek najde široké uplatnění u všech, kteří potřebují zkrotit své vousy a chloupky. V případě nastavitelného hřebenu si můžete vybrat ze 14 různých délek, a to od 0,4 do 10 mm. V prvním pásmu jsou odskoky po 0,2 mm, poté po 0,5 mm a následně po 1 a 2 mm. Díky tomu si budete moct vousy zcela oholit, případně si pěstovat požadované několikadenní strniště.

Pro zastřihování chloupků na těle využijete nasazovací hřeben na tělo. Pokud toužíte po tvarování přesných linií, oceníte oboustranný břit. Díky němu lze totiž vousy bez problémů holit oběma směry a dosáhnout tak požadovaného výsledku.

Holicí strojek samozřejmě můžete využít pro oholení celého těla. Vzhledem k tomu, že neholí tak nakrátko jako klasická žiletka, nedochází k podráždění pokožky. Součástí jsou přitom hned dva břity – jeden na obličej a jeden na tělo. Abyste se vyhnuli pořezání v citlivých oblastech, jako je například podpaží, můžete na strojek nasadit speciální ochranný nástavec.

Díky oboustrannému břitu se můžete bez obav holit po i proti směru růstu vašich vousů.

U předchozího modelu Philips OneBlade Pro QP6520/20 najdete nástavec se 14 nastaveními délky a u modelu Philips OneBlade Pro QP6510/20 nástavec se 12 nastaveními délky.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.5/5

Mokré i suché použití

Philips OneBlade je vodotěsný (stejně jako předchozí modely), díky čemuž jej můžete pohodlně používat na sucho i na mokro (například ve sprše). Zároveň se můžete holit s pěnou i bez ní. Po použití lze holicí hlavu bez obav zbavit nečistot pod tekoucí vodou.

Přehledný displej

V přední části se nachází přehledný LED displej, který vám bude zobrazovat aktuální nabití baterie (v procentech). Zároveň vás bude informovat o tom, zda je spuštěn cestovní zámek, který zamezuje nechtěnému spuštění strojku na cestách.

S displejem se setkáte i u strojku Philips OneBlade Pro QP6520/20, model Philips OneBlade Pro QP6510/20 má pouze 3 LED kontrolky.

Kvalita zpracování a ergonomie

Philips OneBlade Pro QP6650/61 kombinuje černou barvu s výrazným zeleným odstínem, díky čemuž zaujme na první pohled. Když se na něj podíváte, může se zdát, jako by se jednalo o žiletkový holicí strojek v elektrickém provedení. To ostatně jen nahrává jeho zajímavému designu.

Philips vsadil na ergonomicky tvarovanou rukojeť, díky které se s přístrojem snadno manipuluje. Zároveň se tak lépe dostanete do všech potřebných míst. Jediné tlačítko obstará vše, co je potřeba. Jeho stisknutím uvedete spotřebič do provozu a opětovným stisknutím jej naopak vypnete. Jednodušší už to být nemůže.

Výhodou holicího strojku i je jeho zúžení pod břitem, díky čemuž jde lépe vidět, co holíte. U předchozích modelů Philips OneBlade Pro QP6510/20 a Philips OneBlade Pro QP6520/20 bylo tělo strojku poměrně široké a zavazelo. V tomto ohledu tedy získává palec nahoru.

Z hlediska kvality zpracování není tomuto stroji prakticky co vytknout. Jeho konstrukce totiž působí neošizeným dojmem. Moderní provedení ostatně podtrhuje i přítomný digitální displej, který vás bude informovat o nutnosti nabití přístroje. Přítomný nabíjecí stojánek se rovněž pyšní kvalitním zpracováním a vy si tedy holicí strojek můžete pohodlně postavit na polici v koupelně a mít jej každé ráno po ruce.

Výdrž na baterii a nabíjení

Philips OneBlade Pro je vybaven Li-iontovou baterií, díky které dokáže na plné nabití pracovat 120 minut v kuse. Opětovné nabití mu poté zabere přibližně hodinu času. K nabíjení využijete praktický stojánek. Digitální displej vám vždy přehledně zobrazí, kolik minut provozu ještě zbývá.

Holicí strojek lze nabíjet nejen prostřednictvím stojánku, ale i rovnou pomocí kabelu, který je součástí balení. Díky funkci rychlonabíjení už za 5 minut na nabíječce získáte 7 % baterie.

Nabíjení je tedy oproti konkurenčním modelům poměrně rychlé. Například Philips OneBlade QP2520/30 budete nabíjet 8 hodin a odvděčí se vám pouze 45 minutami provozu. Philips OneBlade Pro QP6520/20 vydrží pracovat 90 minut (s 1 hodinou nabíjení) a Philips OneBlade Pro QP6510/20 vydrží na jedno nabití pouze 60 minut.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.5/5

Holení

A nyní k samotnému holení. Díky vyměnitelným nástavcům se s tímto strojkem spolehlivě zbavíte vousů i chloupků. Technologie OneBlade s klouzavým potahem a zaoblenými špičkami zajišťuje mimořádně snadné a pohodlné holení. Ostří se pohybuje 200× za sekundu, díky čemuž si poradí i s delšími vousy.

Jelikož je přístroj vodotěsný, můžete si jej bez obav vzít s sebou do sprchy. Skvěle totiž zvládá suché i mokré holení. Philips OneBlade můžete používat v obou směrech, což při holení rozhodně oceníte.

Při zastřihování vousů si můžete vybrat z 14 různých délek, které se nastavují pohodlně prostřednictvím otočného kolečka. Při zastřihování delších a hustých vousů mají hřebeny tendenci se ucpávat, a vy je proto budete muset průběžně zbavovat vousů. Díky oboustrannému břitu navíc dosáhnete skvělých výsledků při detailním tvarování kdekoliv na tváři.

Čištění a údržba

Čištění přístroje je tak jednoduché, jak jen to jde. Jednotlivé nástavce lze bez problémů opláchnout pod tekoucí vodou. Vzhledem k tomu, že je strojek vodotěsný, můžete pod tekoucí vodu umístit i jeho holící hlavu.

Zmínit ovšem musíme nutnost pravidelné výměny břitů. U planžetových nebo frézových holicích strojků bývá životnost jednotlivých břitů až 2 roky. V tomto případě však výrobce deklaruje životnost pouhé 4 měsíce a následně doporučuje jejich výměnu.

Samotná výměna je však jednoduchá a intuitivní. Původní břity uvolníte stisknutím tlačítka pod holicí hlavou. Poté je stačí vyjmout a na jejich místo nasadit nové.

Náhradní díly

Z hlediska náhradních dílů je třeba počítat s pravidelnou výměnu břitů, jak jsme ostatně už zmínili. Výhodou je však jejich velmi dobrá dostupnost.

Pokud by náhodou zastřihovač přestal fungovat, můžete využít některé ze servisních míst, které Philips uvádí na svých webových stránkách.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití a jak dlouho trvá opětovné nabití?

Philips OneBlade Pro QP6650/61 vydrží na jedno nabití pracovat 120 minut. Opětovné nabití poté zabere pouze jednu hodinu.

Jaké nástavce jsou součástí balení?

Součástí balení je hřeben se 14 nastavitelnými délkami od 0,4 do 10 mm. Vybrat si můžete z následujících délek: 0,4, 0,6, 0,8, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 3,5, 4, 5, 6, 8 a 10 mm. Dále zde najdete nasazovací hřeben na tělo s délkou 3 mm. Těšit se můžete i na náhradní holicí břit a nasazovací ochranný nástavec.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Test a recenze zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.5/5
Jak často je třeba měnit holicí břity?

Philips doporučuje pravidelnou výměnu holicích břitů po 4 měsících používání. Tento údaj samozřejmě berte orientačně. Závisí totiž na tom, jak často budete přístroj používat.

Jaké konkrétní náhradní břity si zakoupit?

Originální náhradní břity na tento zastřihovač mají kódové označení Philips QP240/50.

Závěr – pro koho je Philips OneBlade Pro QP6650/61 vhodný?

Jednoduše pro všechny, kteří chtějí přejít z klasických žiletek na elektrické holicí strojky. Sice se nevyhnete pravidelným výdajům za náhradní břity, na druhou stranu si zastřihovač zásluhou přítomných nástavců skvěle poradí jak s vašimi vousy, tak i ochlupením kdekoliv na těle.

Jeho předností je až dvouhodinový provoz na jedno nabití, přičemž opětovné nabití mu zabere pouze hodinu času. Pozitivně hodnotíme také přítomný nabíjecí stojánek, do kterého lze přístroj jednoduše umístit. Součástí balení je i cestovní pouzdro, díky kterému si můžete vzít přístroj s sebou i na cesty. A používat jej lze při suchém i mokrém holení.

Philips OneBlade Pro QP6650/61
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.5

Summary

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61 je dalším velmi povedeným přístrojem z dílny Philips. Pomůže vám přitom jak při holení vousů, tak i chloupků na těle.

Pros

 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Hřeben se 14 nastavitelnými délkami
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Nabíjecí stojánek a cestovní pouzdro
 • Vodotěsný

Cons

 • Krátká životnost břitu
 • Poměrně drahé náhradní břity
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6650/61
Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení: 4.5/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram