blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips S9000 Prestige SP9863/14

Silné stránky
 • Velmi kvalitní oholení
 • Bezdrátové nabíjení
 • Volba rychlosti holení
 • Voděodolný
Slabé stránky
 • Zbytečně velké cestovní pouzdro
 • Není možné používat během nabíjení
Celkové hodnocení
4.4/5

Rotační holicí strojek Prestige SP9863/14 z nejvyšší řady Philips S9000 nekompromisně oholí každou záludnou křivku na obličeji i na krku. Bez podráždění. Je na to vybaven extra ostrými břity a dokonale hladkou hlavicí, která klouže po obličeji jako po másle. Bez zbytečného tření.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 29 listopadu, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Philips S9000 Prestige SP9863/14
 • Velmi kvalitní oholení
 • Bezdrátové nabíjení
 • Volba rychlosti holení
 • Voděodolný
Hodnocení
4.4/5
Kde zakoupit

Značka Philips udává trendy ve světě elektrických holicích strojků a modely z nejvyšší řady S9000 Prestige, k nimž patří i model SP9863/14, jsou nabité jak nejnovějšími technologiemi, tak zkušenostmi z předchozích modelů. Pokud patříte mezi náročné uživatele, kteří si potrpí na kvalitě. Jste na správném místě.

Obsah balení

Balení Philips Series 9000 Prestige SP9863/14 Wet & Dry je poměrně skromné a obsahuje:

 • holicí strojek,
 • dobíjecí stanici Qi s USB kabelem,
 • nástavec s rotačním čistícím kartáčkem na obličej,
 • nástavec na zastřihování vousů,
 • pevné pouzdro na zip, kam se vejde strojek se všemi nástavci i s nabíjecí stanicí,
 • návod k použití.

Čisticí stanici v balení nečekejte.

Kompletní balení modelu SP9863/14
Kompletní balení modelu SP9863/14

Ve srovnání s levnějším modelem S9711/31 ze série Philips Series 9000 v balení schází čisticí stanice. Tu provedení Prestige bohužel nenabízí.

Funkce holicího strojku

Prestige SP9863/14 je frézkový holicí strojek, který má ve výbavě ještě další dvě výměnné hlavice.

 • Hlavní je rotační hlavice se třemi kruhovými holicími prvky, které jsou plovoucí a nezávisle na sobě se naklání do všech směrů. Snadno s ní oholíte vousy různé délky
 • Zastřihovací nástavec. Pokud svou vizáž rádi měníte, nebo máte vousy různé délky, u nichž potřebujete část obličeje oholit dohladka a část vousů jen upravit a zkrátit, využijete druhý zastřihovací nástavec s nastavitelnou délkou střihu, který funguje na stejném principu jako zastřihovače vlasů
 • Užitečnou vychytávkou je poslední nástavec - rotační kartáček, který vám jemně promasíruje obličej a odstraní zbytky oholených vousů.

Výhodou tohoto modelu je ruční regulace intenzity holení. Můžete si vybrat ze 3 rychlostních programů:

 • normal pro běžné každodenní holení, 
 • sensitive na jemné holení citlivé nebo podrážděné pleti,
 • fast na rychlé oholení, když spěcháte.

Vedle frézkových holicích strojků pro muže najdete na trhu ještě planžetové modely, které jsou vhodné pro každodenní holení tváří s méně výraznými rysy a nabízí velmi hladké oholení podobně jako klasická holítka. Planžetové elektrické strojky se hodí také pro ty, kteří si potrpí na precizní tvarování vousů či licousů. To může být s těmi frézkovými trochu oříšek.

Pokud váháte jaké řešení, je pro vás to pravé, mrkněte na podrobné porovnání planžetových a frézkových strojků.

Kvalita zpracování a ergonomie

Prestige SP9863/14 má ergonomicky tvarovanou rukojeť tak, aby dobře padla do mužské dlaně. Tělo je z tvrdého plastu, který výrobce zvolil pro celkové odlehčení modelu. Při delším holení se příjemněji pracuje s lehčím strojkem, ale i přesto bychom uvítali alespoň část krytu z broušeného hliníku. Rozdíl ve váze by nebyl nijak závratný a pocit z holicího strojku by byl ještě prémiovější.

Kde koupit Philips S9000 Prestige SP9863/14
Test a recenze: Philips S9000 Prestige SP9863/14
Hodnocení
4.4/5
Pogumování zadní strany holicího strojku je standardem
Pogumování zadní strany holicího strojku je standardem

Nevýhodou tohoto povrchu je lesklé provedení plastu, na němž jsou viditelné otisky prstů. Po bocích má rukojeť protiskluzovou gumou, díky níž vám strojek nevyklouzne ani ve chvíli, kdy máte mokré ruce.

Výdrž baterie a nabíjení

Philips S9000 Prestige SP9863/14 vyčnívá z řady možností bezdrátového nabíjení nabíječkou se standardem Qi. Dodávaná nabíjecí podložka působí stejně prémiovým dojmem, jako strojek samotný. Rozhodně tak bude skvělým doplňkem vaší koupelny.

Odkládání holicího strojku po holení s vědomím toho, že je při dalším použití plně dobitý a vy nemusíte nic řešit, je návykové.

100% elegance
100% elegance

Strojek je vybaven lithium-iontovou baterií, která vydrží v provozu až 60 minut. Z 0 na 100 % ji nabijete za 3 hodiny. Pokud zapomenete strojek nabít, musíte ho nechat na nabíjecí podložce alespoň 18 minut, abyste se jednou oholili. Nepříjemnému čekání se snaží Philips předcházet velkým přehledným displejem, který jasně ukazuje % nabití.

Nevýhodou je, že ani v případě nouze nemůžete strojek napíchnout na napájecí kabel a oholit se bez předchozího nabití.

Díky USB koncovce lze dobíjecí podložku napájet jak pomocí adaptéru klasicky ze sítě, tak přes powerbanku. Když se ocitnete v zahraničí, kde je jiný typ zásuvek, a nemáte po ruce redukci, můžete si svůj holicí strojek nabít i přes laptop. Mějte však na paměti, že se záložními zdroji energie může být nabíjení pomalejší.

Jak Philips S9000 Prestige SP9863/14 holí

Holicí strojek SP9863/14 si poradí na jedničku jak s hustým týden starým strništěm, tak s jemnými vousy díky senzoru BeardAdapt, který 15× za vteřinu kontroluje hustotu vousů a podle toho přizpůsobuje své pracovní nasazení.

Díky chytrému systému detekce vousů a pružným hlavicím dosáhnete dokonalého oholení rychleji. Na méně tahů. Na obrázku níže lze pozorovat úroveň přiléhavosti holicí hlavy. Její spodní část je přesně na záhybu obličeje. Horní část přiléhá a něco hůře (břity nepřiléhají úplně, ale jen z části).

Přiléhavost holicí hlavy na zakřivení je výborná
Přiléhavost holicí hlavy na zakřivení je výborná

SP9863/14 má břity (SH98) zesílené nanočásticemi, díky nimž jsou jejich hrany mimořádně silné a odolné vůči otupení.

Nanotechnologie propůjčuje břitům dlouhou životnost.

Kde koupit Philips S9000 Prestige SP9863/14
Test a recenze: Philips S9000 Prestige SP9863/14
Hodnocení
4.4/5

Strojky Philips ze Series 9000 Prestige SP9862/14 a SP9863/14 Wet & Dry jsou vodotěsné, takže se s nimi klidně můžete oholit i ve sprše nebo ve vaně.

Pokud patříte k zastáncům holení nasucho, potěší vás model SP9863/14 jemnými holicími kroužky Superb SkinComfort, které díky mikrofilmu z kovových pigmentů kloužou po obličeji stejně hladce, jako byste použili holicí pěnu. Jestli však nedáte na pěnu dopustit, klidně ji můžete používat dál.

Kroužky jsou komfortní. Těžko hodnotit, zda jsou opravdu s kovovými částicemi, případně jaký je jejich přínos.
Kroužky jsou komfortní, těžko hodnotit, zda jsou opravdu s kovovými částicemi případně jaký je jejich přínos.

Čištění a údržba

Jak už bylo výše zmíněno, elektrický holicí strojek Prestige SP9863/14 nemá ve výbavě automatickou čisticí stanici, kde stačí zmáčknout tlačítko a chvilku počkat.

Nicméně výrobce slibuje snadné čištění i bez ní díky chytře navržené vnitřní komoře. Celý proces vám zabere méně než minutu. Stačí, když otevřete holicí hlavu vysypete zbytky vousů, propláchnete strojek i kryt po proudem tekoucí vody a necháte vyschnout.

I automatická čistička strojku potřebuje údržbu, takže ani s ní není péče o strojek zcela bez práce.

Pokud si říkáte, že ruční čištění je otrava. A koketujete s myšlenkou, že si pořídíte model s čistící stanicí, kam strojek po použití jen zasunete a stisknete tlačítko. Vezměte v úvahu, že ani čistící stanice není samospásná. I o ni se musíte starat. Každé 2 měsíce je v potřeba vyměnit kazetu s čisticí kapalinou. A obecně platí, že čím špinavější holicí strojek budete do čističky strkat, tím častěji budete muset kapalinu měnit. Takže i když máte model s čističkou, vyplatí se strojek očistit.

Náhradní díly

U rotačního holicího strojku Prestige SP9863/14 je potřeba každé dva roky měnit hlavici za typ SH98. Výměnu provedete tak, že vycvaknete kryt holicí jednotky a nasadíte nový. Následně strojek vyresetujete 7vteřinovým stisknutím tlačítka zapnout/vypnout a máte hotovo.

Výměna frézek se v porovnání s předchozím vrcholovým modelem razantně zlepšila. Nyní jsou všechny tři frézky na jednom kusu plastu. U modelu Philips S9711 je nutné měnit jednotlivé frézky speciálním klíčem. Při demontáži a montáži jednotlivých frézek můžete snadno poškodit celou holicí hlavu. To však není případ tohoto inovovaného řešení.

Kartáček se sice neotupí, ale nejde vyčistit. Z hygienických důvodů byste ho měli také měnit.

Pokud si navyknete na pravidelné používání kartáčku, tak počítejte s tím, že i ten je potřeba jednou za 3 měsíce vyměnit za náhradní hlavu RQ560.

Kde koupit Philips S9000 Prestige SP9863/14
Test a recenze: Philips S9000 Prestige SP9863/14
Hodnocení
4.4/5

Prodloužená záruka

Philips dříve nabízel dva totožné modely s odlišným označením SP9862/14 a SP9863/14. Rozdíl mezi nimi spočíval v typu záruky. Když svůj strojek zaregistrujete do 3 měsíců od nákupu na philips.cz/myphilips, získáte rok záruky navíc, což u SP9863/14 znamenalo 3+1 rok navíc (nově 2+1). U takřka totožného modelu SP9862/14 je 2letá celosvětová záruka, za registraci získáte také rok zdarma navíc. V současné době však v jednotlivých modelech není žádný rozdíl.

Komu je Philips S9000 Prestige SP9863/14 určen

Řada S9000 Prestige, k nimž patří i recenzovaný SP9863/14, patří mezi pánskými holicími strojky značky Philips i mimo ni ke špičce. Tomu odpovídá jak cena, tak kvalita. Za vyššími pořizovacími náklady se skrývá strojek, s nímž snadno oholíte nepoddajné a drsné vousy na obličeji s výraznými rysy i na krku. Bez podráždění. Bez pořezání.

Pokud rádi měníte styl úpravy vousů a potrpíte si na precizním oholení, investice do SP9863/14 se vám určitě vyplatí. S kombinací zastřihovacího a holicího nástavce si vousy snadno upravíte do mnoha stylů.

Nevýhodou jsou větší rozměry celého setu. Když často cestujete, není tahání velké dobíjecí podložky zrovna nejpraktičtějším řešením.

I přes větší rozměry nabíjecí podložky se vše úhledně vejde do tvrzeného pouzdra
I přes větší rozměry nabíjecí podložky se vše úhledně vejde do tvrzeného pouzdra

Jestli vám přijde SP9863/14 moc drahý nebo zatím nevíte, zda vám frézkový holicí strojek vůbec vyhovuje, vyzkoušejte modely z nižší řady Philips S7000 nebo S5000.

Uživatelský manuál Philips S9000 Prestige SP9863/14

Philips S9000 Prestige SP9863/14
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.4

Precizní oholení bez podráždění

Rotační holicí strojek Prestige SP9863/14 z nejvyšší řady Philips S9000 nekompromisně oholí každou záludnou křivku na obličeji i na krku. Bez podráždění. Je na to vybaven extra ostrými břity a dokonale hladkou hlavicí, která klouže po obličeji jako po másle. Bez zbytečného tření.

Pros

 • Velmi kvalitní oholení
 • Bezdrátové nabíjení
 • Volba rychlosti holení
 • Voděodolný

Cons

 • Zbytečně velké cestovní pouzdro
 • Není možné používat během nabíjení
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
2 comments on “Test a recenze: Philips S9000 Prestige SP9863/14”
 1. Prodloužená záruka

  Philips nabízí dva totožné modely s odlišným označením SP9862/14 a SP9863/14. Rozdíl mezi nimi spočívá v typu záruky. Když svůj strojek zaregistrujete do 3 měsíců od nákupu na philips.cz/myphilips, získáte rok záruky navíc, což u SP9863/14 znamená 3+1 rok navíc. U takřka totožného modelu SP9862/14 je 2letá celosvětová záruka, za registraci získáte také rok zdarma navíc.
  Koupil jsem SP9863/14 (tedy záruka 3+1) po registraci na philips.cz/myphilips přišel potvrzovací mail na záruku 2+1. Kde je chyba??? Dík SvoB.
  P.S. Nebo pláču na špatném hrobě?

 2. Dobrý den,

  ověřovali jsme stav u výrobce a tato akce byla bohužel zrušena. Část článku jsme aktualizovali. Děkujeme za připomínku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips S9000 Prestige SP9863/14
Philips S9000 Prestige SP9863/14
Hodnocení: 4.4/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram