Test a recenze pilníků Scholl Velvet Smooth

Řada pilníků Velvet Smooth od značky Scholl slouží k domácímu broušení ztvrdlé kůže na chodidlech. Na trhu jich existuje hned několik typů. Liší se druhem a drsností brusného válečku, který mají v základní výbavě, a také možnostech použití. Některé modely lze používat i namokro a jiné ne. Další rozdíl spočívá v typu napájení. Seznamte se se všemi rozdíly a zjistěte, jaký pilník Velvet Smooth je ten pravý.

Obsah balení

V balení Scholl Velvet Smooth najdete:

  • tělo pilníku,
  • pilníkové nástavce (množství a typy se u jednotlivých modelů liší),
  • dobíjecí stanice + adaptér nebo 4 AA baterie,
  • obal.

Funkce pilníku

Pilníky Scholl Velvet Smooth slouží k exfoliaci, neboli k odstraňování odumřelých kožních buněk, a k domácímu obrušování ztvrdlé kůže na chodidlech. Ta se tvoří na nejnamáhanějších místech, ke kterým patří hlavně paty, palce a bříška chodidel. Ztvrdlou kůži je vhodné odstraňovat, jinak hrozí, že popraská. Prasklá kůže je velice bolestivá a snadno se zanítí.

Intenzita obrušování závisí na drsnosti brusného válečku. 

Na výběr máte peelingový, jemný, střední, drsný, ultra drsný a kónicky tvarovaný drsný váleček na paty. Přičemž platí, že všechny modely jsou kompatibilní se všemi pilníky. V základní výbavě najdete jeden univerzální, většinou středně drsný, váleček a u některých modelů také peelingový nástavec, se který slouží výhradně k peelingu nohou (chodidel), na obrušování jiných částí těla není určen.

Válečky se postupně opotřebovávají. Jejich výdrž je individuální, záleží, jak tvrdou kůži a kolik jí na nohou máte a také, jak často ji odstraňujete.

Po opotřebení je potřeba váleček vyměnit. Dokupují se v balení po dvou. První váleček, který si koupíte spolu se strojkem, vám vlastně jen pomůže určit, jakou hrubost potřebujete. Pak si podle potřeby pořídíte hrubší nebo jemnější nástavec.

Důležitějším parametrem než váleček je typ pohonu a vodotěsnost. 

Některé modely lze používat jen nasucho, jiné jsou obojživelné a můžete si s nimi brousit paty i ve vaně nebo ve sprše, což se hodí, protože mokrá kůže změkne a lze snáz odstranit. Co se napájení týče, pilníky Scholl Velvet Smooth mohou mít integrovanou Li-ion (lithium-iontovou baterii) s nabíječkou nebo vyměnitelné AA baterie (4 ks).

Porovnání jednotlivých modelů Scholl Velvet Smooth

Scholl Velvet Smooth Wet&dryScholl Velvet Smooth Diamond PinkScholl Velvet Smooth Electronic Foot Care SystemScholl Velvet Smooth ProScholl Velvet Smooth Marine Minerals
Obsah balenítělo dobíjecího pilníku, rotační hlavice wet&dry, dobíjecí stanice s kabelem, adaptértělo pilníku, hlavice s diamantovými krystaly, 4× AA baterie, obaltělo pilníku, hlavice s diamantovými krystaly, extra drsná, peelingová hlavice, 4× AA baterie, obaltělo dobíjecího pilníku, rotační hlavice wet&dry, dobíjecí stanice s kabelem, adaptértělo pilníku, hlavice s mořskými minerály (středně drsná), 4× AA baterie, obal
Počet brusných válečků11211
NapájeníIntegrovaná dobíjecí baterie4 AA baterie4 AA baterieIntegrovaná dobíjecí baterie4 AA baterie
Počet rychlostí21221
VoděodolnostAnoNeNeAnoNe
PoužitíMožno používat nasucho i na mokro (ve sprše i ve vaně).Používejte pouze na ztvrdlou kůži na suchých chodidlech.Pilník je vhodný jen na suchou pedikúru. Hodí se jak na obrušování suché kůže, tak na peeling nohouHodí se pro suchou i mokrou pedikúru.Pilník je vhodný jen na suchou pedikúru.
BarvaModrý.Růžový, modrý.Růžový nebo modrý v ombré stylu.Modrý.Modrý.

Srovnání produktů na pedikúru dle Heureka

Kvalita zpracování a ergonomie

Velvet Smooth se vyrábí v modrém a růžovém provedení. Modely Electronic Foot Care System jsou v efektním ombre stylu, kde přechází modrá či růžová do bílé. Pilníky jsou vybaveny jednoduchým ovládáním. Na rukojeti je tlačítko na vypnutí/zapnutí, u modelů, které nabízí 2 rychlostní stupně, je ještě jedno tlačítko na jejich regulaci. Pilníky určené k použití namokro (Scholl Velvet Smooth Pro a Scholl Velvet Smooth Wet&dry) mají pogumovanou protiskluzovou rukojeť, takže vám nevyklouznou ani ve sprše.

Výdrž na baterii a nabíjení

U bateriově poháněných modelů je potřeba měnit 4 tužkové baterie, což představuje další výdaje navíc. Výměna je jednoduchá, stačí otočit rukojetí a baterie vyměnit. Scholl přidává ke každému modelu na baterie 4 AA do začátku. Pokud se rozhodnete pro bateriovou variantu, pořiďte si rovnou nabíječku a dobíjecí baterie – je to ekologičtější i ekonomičtější řešení.

Hned po otevření balení můžete pilník používat a získáte až 90 minut akceschopnosti.

Modely s integrovanou Li-ion (Scholl Velvet Smooth Pro a Scholl Velvet Smooth Wet&dry) se nabíjí skrze dobíjecí stanici přibližně 3 hodiny. Pilník přiložíte ke stanici tak, aby se oblé body dotýkaly. Stav nabíjení signalizuje dioda. Během nabíjení bliká zelené světlo. Plné dobití je indikováno zeleným nepřerušovaným světlem. Pilník se nesmí používat během nabíjení.

Jak Scholl Smooth Velvet odstraňuje ztvrdlou kůži

Scholl Smooth Velvet slouží k bezpečnému odstraňování ztvrdlé kůže výhradně na chodidlech. Stupeň abrazivity se liší podle typu hlavice. Výhodou je, že všechny modely pilníků jsou kompatibilní se všemi brusnými i peelingovými válečky Scholl Smooth Velvet.

Pokud vám tedy nebude vyhovovat hlavice, která je v originálním balení strojku, můžete si pořídit jinou. Jemnější nebo drsnější, záleží, jakou potřebujete.

Díky tomu odstraníte z chodidel jak odumřelé kožní buňky, tak opravdu odolnou a tvrdou kůži na patách. Při obrušování postupuje jemně a pomalu kružte po místě, které chcete obrousit. Během obrušování si můžete regulovat rychlost. Pilníky mají rychlý a pomalý chod. Na pilník moc netlačte. Pokud na něj zatlačíte příliš, brusný váleček se zpomalí nebo se zařízení zcela vypne, abyste se neporanili.

Na jednom místě nezůstávejte déle než 4 vteřiny.

Ztvrdlá kůže se vždycky lépe odstraňuje, když je odmočená a měkká, a proto je účinnější brousit nohy ve vaně nebo ve sprše. Mokrou pedikúru zvládá Scholl Velvet Smooth Wet&dry a Scholl Velvet Smooth Pro. Po dobroušení odstraňte pomocí ručníku zbytky kůže a ošetřenou pokožku promasírujte hydratačním krémem, který ji vyhladí a zároveň lehce změkčí.

Čištění a údržba

Po použití pilník vypněte, očistěte od zbytků obroušené kůže. Aby se vám strojek lépe čistil, oddělte váleček od těla pilníku a omyjte ho pod tekoucí vodou. Vodotěsné modely (Scholl Velvet Smooth Pro a Scholl Velvet Smooth Wet&dry) můžete omýt celé. Následně pilník i váleček osušte a nechejte vyschnout. Nikdy pilník neomývejte, když je v nabíječce. Hlavice se postupně opotřebovává. Až budete mít pocit, že podává horší výkon. Vyměňte ji za novou.

Náhradní díly

Výhodou pilníků Smooth Velvet je kompatibilnost s náhradními válečky, které se prodávají v balení po 2 kusech.

  • Peelingová hlavice slouží k nejjemnějšímu odstraňování kožních buněk a k jemné masáži, díky níž chodidla prokrvíte.
  • Jemně drsná hlavice je ideálním doplňkem k extra drsnému nástavci. Slouží k dobroušení posledních zbytků ztvrdlé kůže a k ohlazení. Díky své jemnosti je tato hlavice vhodná také k peelingu celých chodidel. Můžete si pořídit i variantu s mořskými minerály.
  • Středně drsná hlavice se hodí k častému odstraňování tenkých vrstev ztvrdlé kůže. Stejně jako u předchozího typu i středně drsnou variantu lze zakoupit s obsahem mořských minerálů.
  • Extra drsná hlavice a je určena k obrušování velmi tvrdých vrstev kůže a mozolů.
  • Ultra drsná hlavice je nejtěžší kalibr, který si může k Smooth Velvet pořídit, a slouží k obroušení té nejodolnější a přetrvávající ztvrdlé kůže.
  • Drsná hlavice se zúženým středem slouží k obrušování ztvrdlé kůže na patách, která začíná praskat.

Pro koho je pilník Scholl Smooth Velvet vhodný

Pilník Scholl Smooth Velvet je ideální volbou takřka pro každého, kdo chce o chodidla pečovat sám doma. Odstraňování ztvrdlé kůže tímto způsobem je naprosto bezpečné a jednoduché. Nemusíte se bát, že se poraníte tak, jako při používání škrabek se žiletkami, které kůži ořezávají. Při pravidelné péči o chodidla se tak můžete zbavit i nepříjemných popraskaných pat.

Dobrým poměrem ceny a výkonu se pyšní voděodolné modely s adaptérem: Scholl Velvet Smooth Pro a Wet&dry, se kterými můžete odstraňovat změklou kůži i ve sprše. Jejich výhodou je také dobíjecí stanice, takže nemusíte neustále nakupovat nové baterie, nebo nabíječku s dobíjecími bateriemi, které zvyšují provozní náklady.

Pilníky jsou nevhodné pro diabetiky a pro lidi, kteří mají problémy s krevním oběhem. Pokud máte pochybnosti, zda do rizikové skupiny taky náhodou nespadáte, poraďte se před použitím se svým lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi

Hodí se pilníky Scholl Velvet Smooth i na drsnou kůži na loktech?

Ne. Pilníky Scholl Smooth Velvet jsou určeny jen k obrušování ztvrdlé kůže na patách. Použití na jiných částech těla se nedoporučuje. Mohlo by dojít k poranění.

Jak se mění hlavice u Scholl Velvet Smooth?

Stlačíte uvolňovací tlačítko na straně pilníku. Pak už stačí vyjmout hlavici a místo ní zasunout novou. Správné umístění poznáte podle cvaknutí.

Jsou všechny brusné válečky (hlavice) kompatibilní se všemi pilníky Scholl Velvet Smooth?

Ano. Pokud vlastníte jakýkoliv pilník z řady Scholl Velvet Smooth, můžete si k němu pořídit libovolnou hlavici.

Dá se dokoupit napájecí kabel k pilníkům Scholl Velvet Smooth?

Bohužel nedá. Pokud ho ztratíte nebo se vám poškodí, náhradní neseženete a musíte zařízení zlikvidovat.

Vážou se ke Scholl Velvet Smooth nějaká zdravotní omezení?

Pokud máte diabetes nebo problémy s krevním oběhem, pilník nepoužívejte. Pilník není vhodný ani v případě, že máte do krve rozpraskané paty či jiná otevřená poranění na nohou (čerstvý puchýř, odřeniny).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *