blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5440/15

Silné stránky
 • Poměr cena kvalita
 • Bezúdržbové břity 
 • Baterie i síťové napájení
Slabé stránky
 • Pomalé nabíjení
 • Nezvládá větší množství hustých vlasů
 • Není vodotěsný
Celkové hodnocení
3.5/5
Kde zakoupit

Zastřihovač Philips HC5440/15 míří na nenáročné uživatele, kteří hledají jednoduchý způsob zastřižení. Ne však na úkor kvality. Nízká cena, břity z nerezové oceli, technologie DualCut a 24 možných délek vousů dělají z tohoto strojku zajímavý produkt.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 25 února, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 27 března, 2022
Obsah článku
Philips Series 5000 HC5440/15
 • Poměr cena kvalita
 • Bezúdržbové břity 
 • Baterie i síťové napájení
Hodnocení
3.5/5
Kde zakoupit

Model Philips HC5440/15 patří mezi zastřihovači vlasů k velmi zajímavým kouskům. Společnost Philips, která jej uvedla na trh, si mezi zákazníky dlouho drží vynikající pověst. Jak si tedy povede tento konkrétní strojek?

Příslušenství

V kartonovém obalu tohoto zastřihovače se neskrývá mnoho, přesto má však Philips HC5440/15 co nabídnout. Co zde tedy najedete?

 • zastřihovač samotný,
 • zastřihovací nástavec,
 • čistící kartáček,
 • nabíječka.
Obsah balení je skromný. V této cenové hladině se to však dá očekávat.
Obsah balení je skromný. V této cenové hladině se to však dá očekávat.

Model HC5440/15 rozhodně není v celé řadě nazvané "Series 5000" jediným zastřihovačem. Existují i další modely a ve změti jednotlivých produktových čísel mohou zaniknout jednotlivé rozdíly. Proto zde budou přehledně uvedeny dostupné verze recenzovaného zastřihovače spolu se zajímavým alternativním strojkem.

Především, k zastřihovači Philips HC5440/15 existuje téměř identická sesterská verze, nazvaná HC5440/80. Ta se od zastřihovače popisovaného v této recenzi liší vyšší cenou, která je způsobená dodatečným příslušenstvím.

Mezi ně patří nástavec pro zastřihování vousů a plastový kufřík, který usnadňuje manipulaci se strojkem na cestách.

Philips HC5450

Philips při vývoji zastřihovačů myslel i na zákazníky, kteří jsou ochotni si připlatit. Proto uvedl na trh vyšší verzi zde hodnoceného zastřihovače, pod názvem Philips HC5450.

U toho je opět na výběr mezi dvěma verzemi, tedy modelem HC5450/15 a HC5450/80. Podobně jako u zde popisovaného zastřihovače, rozdíl opět spočívá v rozdílném příslušenství.

Hlavní rozdíl mezi modely HC5450 a 5440 spočívá v baterii a materiálech použitých k výrobě samotných zastřihovačů. Pro větší názornost budou jednotlivé rozdíly popsány v příslušných kapitolách této recenze.

Zastřihovač Philips HC5440/15 a jeho funkce

Originální název tohoto strojku je Philips Hair Clipper a to napovídá mnohé o jeho primární funkci. Vývojáři Philipsu udělali opravdu maximum pro to, aby tento zastřihovač dělal svoji práci perfektně. Toto je výsledek.

Kde koupit Philips Series 5000 HC5440/15
Obsah balení je skromný. V této cenové hladině se to však dá očekávat.
Hodnocení
3.5/5
HC5440 se povedl, nemyslíte?
HC5440 se povedl, nemyslíte?

Stříhací jednotka se sníženým třením

Tento zastřihovač je vybaven stříhací jednotkou vyrobenou z nerezové oceli, která díky technologii DualCut stříhá dvakrát rychleji, než běžné zastřihovače od Philipsu. Dvojitě broušená řada břitů je navržena tak, aby došlo ke drastickému snížení tření, což ještě zvýší výkon tohoto strojku.

Robustní ocelový kryt zajišťuje ochranu před poškozením a nárazy. Díky tomu, že jsou břity umístěny blízko sebe se během používání samy brousí, budou i po několika letech používání stejně ostré jako při prvním zapnutí.

24 délek

Při stříhání vlasů je možné si vybrat mezi 24 různými délkami sestřihu v rozmezí od 0,5 mm po 23 mm. Vše je možné velmi jednoduše nastavit pomocí ozubeného válce, umístěného v horní části hlavice strojku. Nejkratší možné délky je ovšem možné dosáhnout až po odebrání hřebenu.

Délku jednoduše nastavuje kolečkem integrovaným do těla zastřihovače.
Délku jednoduše nastavuje kolečkem integrovaným do těla zastřihovače.

Jak již bylo zmíněno výše, modely HC5440 a HC5450 se od sebe liší mimo jiné i použitými materiály. Zatímco pro zastřihovač popisovaný v této recenzi byly využity břity z nerezové oceli, modely HC5450 i HC9450 jsou obdařeny břity titanovými, které mu zajišťují ještě lepší výkon.

Kvalita zpracování a ergonomie

Jak lze očekávat u produktu v této cenové hladině, hlavním materiálem, využitým pro výrobu, je plast. Což ovšem nikterak zastřihovač nesráží. Právě naopak. Strojek se při holení drží dobře a je lehký. Napomáhá tomu i speciální vykrojený tvar.

Zastřihovač se díky ergonomickému tvaru skvěle ovládá.
Zastřihovač se díky ergonomickému tvaru skvěle ovládá.

Při holení s mokrou dlaní nikterak neprokluzuje a to není vybaven ani zvláštními protiskluzovými prvky. Nasazovací hřeben je vyroben z dostatečně tvrdého plastu, aby nehrozilo jeho zlomení při transportu čí nasazování.

Podobně jako u Braunu MGK 3080, byl výrobce skoupý na tlačítka (což ale není na škodu). Nachází se zde pouze jedno na vrchní straně zastřihovače, kterým se zapíná a vypíná a poté jedno i zespodu, které slouží k rychlému odepnutí holící hlavice.

Oproti modelu 5450 zde chybí tlačítko pro aktivování Turbo módu, který není pro tento model dostupný a budete si muset vystačit s jedním stálým výkonem.

Výdrž na baterii a nabíjení

Napájecí kabel je podobný jako u všech produktů společnosti Philips, (na rozdíl od strojků firmy Braun, např. model Series 3 3000s) není tedy zatočený a je dostatečně dlouhý. Otvor pro připojení nabíječky se nachází na spodní straně strojku, aby tak nepřekážela v případě, že si přejete zastřihovač využívat během napájení.

Nabíječka = spolehlivá klasika.
Nabíječka = spolehlivá klasika.

Doba udávaná výrobcem na nabíjení i výdrž bohužel odpovídá skutečnosti. Při nízké kapacitě baterie, příbližně po hodině porovozu, strojek ztrácí výkon a jeho schopnosti se s postupujícím úbytkem energie nadále zhoršují.

Kde koupit Philips Series 5000 HC5440/15
Obsah balení je skromný. V této cenové hladině se to však dá očekávat.
Hodnocení
3.5/5

75 minut použití bez kabelu po dlouhých 8 hodinách nabíjení.

Vyšší model HC5450 již dosahuje na poli nabíjení baterie úplně jiných hodnot. Během hodiny je možné jeho baterii nabít pro dalších 90 minut předvádění.

Jak Philips HC5440/15 funguje?

Zastřihovač byl v redakci k dispozici k volnému testování po celý měsíc, a proto je možné jej dnes objektivně ohodnotit. Byl vystaven různým druhům i délkám vlasů, proto je možné téměř s jistotou mluvit o tom, jak dobře funguje.

Komfort

Po stránce ergonomické nelze zastřihovači nic vytknout. Díky speciálnímu tvaru padne dobře do ruky a neexistuje téměř situace, za jaké by mohl vyklouznout.

Díky ocelovému krytí stříhací jednotky by ale byl i v případě takové nehody a pádu z výšky na zem dobře chráněn. I přes velmi nízkou pořizovací cenu jsou použité materiály velmi kvalitní a i v této oblasti si tak zastřihovač vede skvěle.

Zastřihování vlasů

Říká se, že v jednoduchosti je síla a taková byla i filosofie za tímto zastřihovačem. Žádné zbytečné nástavce, funkce či tlačítka, vše jednoduché a orientované na výsledek. A je třeba říct, že pokud před tento zastřihovač nepostavíte příliš husté nebo zamotané vlasy, odvede svou práci dobře.

Takový důraz na jednoduchost může být ovšem pro náročné uživatele problém. Pro takové zákazníky bude lepší některý z multifunkčních zastřihovačů, např. Philips Series 7000 7720/15, který nabídne profesionální péči od hlavy až k patě.

Pokud jsou vlasy rovné a kratší, zastřihovač pracuje perfektně. Problémy přichází v případě, že jsou vlasy delší či zamotané, v takovém případě má zastřihovač dva nedostatky. Díky chybějícímu turbo módu strojek jednoduše nemá takový výkon, aby si poradil s hustším porostem a je třeba postupovat při stříhání pomalu, aby nezačal místo stříhání vlasů za vlasy tahat.

Další problém je spíše konstrukčního rázu. V případě hustých vlasů se prostor mezi samotným zastřihovačem a hřebenem rychle plní ustřiženými vlasy a je proto třeba velmi často nástavec odepnout a vlasy vytřepat.

Navzdory velkým rozsahům mezi zuby hřebene v některých případech dochází k ucpávání.
Navzdory velkým rozsahům mezi zuby hřebene v některých případech dochází k ucpávání.

Čištění a údržba

Jako u většiny zastřihovačů, i u modelu HC5440 existují dvě možnosti, jak jej čistit. Buď pomocí přiloženého kartáčku, či pomocí odepnutí celé holící hlavice a jejího opláchnutí pod vodou.

Kde koupit Philips Series 5000 HC5440/15
Obsah balení je skromný. V této cenové hladině se to však dá očekávat.
Hodnocení
3.5/5
Údržba spočívá v prostém oplachu vodou.
Údržba spočívá v prostém oplachu vodou.

Dále je třeba pravidelně sundávat nástavec a vyklepávat vlasy, které se pod ním zachycují.

Břity nepotřebují žádnou speciální údržbu. Není třeba je promazávat olejem a díky technologii DualCut se břity brousí samy o sebe.

Prodloužená záruka na 5 let

Philips chce dokázat, že svým výrobkům věří a tak nabízí všem zákazníkům 3 roky bezplatné záruky navíc. Po pořízení zastřihovače (nebo jiného výrobku značky Philips) se stačí zaregistrovat (do 3 měsíců po nákupu) na webových stránkách výrobce. Konkrétně na https://www.philips.cz/myphilips.

Závěr - pro koho je Philips HC5440/15 vhodný?

Máme-li posoudit tento zastřihovač, nezbývá než konstatovat, že se jedná o přístroj rozhodně povedený. Určený speciálně pro zastřihování vlasů, svou práci odvádí velmi dobře.

Má i své mouchy, převážně absenci turbo režimu a problém se zastřiženými vlasy v případě, že zastřihujete vlasy husté. Hodí se tak pro všechny muže, kteří nemají příliš vlasy a chtějí zastřihovač, na který se mohou spolehnout.

Philips HC5440/15 ve výsledku dobře kombinuje nízkou cenu, zpracování a použitou technologii. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky.

Philips Series 5000 HC5440/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.5

Nízká cena, skvělý výsledek

Zastřihovač Philips HC5440/15 míří na nenáročné uživatele, kteří hledají jednoduchý způsob zastřižení. Ne však na úkor kvality. Nízká cena, břity z nerezové oceli, technologie DualCut a 24 možných délek vousů dělají z tohoto strojku zajímavý produkt.

Pros

 • Poměr cena kvalita
 • Bezúdržbové břity 
 • Baterie i síťové napájení

Cons

 • Pomalé nabíjení
 • Nezvládá větší množství hustých vlasů
 • Není vodotěsný
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5440/15
Philips Series 5000 HC5440/15
Hodnocení: 3.5/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram