blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: zastřihovač vlasů Philips Series 7000 HC7460/15

Silné stránky
 • 60 různých nastavení délky vlasů
 • Kvalita stříhání
 • Bezúdržbové břity
 • Baterie i síťové napájení
Slabé stránky
 • Hůře zvládá větší množství hustých vlasů
 • Není vodotěsný

Celkové hodnocení
4.6/5
Kde zakoupit

Pokud chcete zastřihovač, na který se můžete plně spolehnout, Philips HC7460/15 je přesně pro vás. Vysoký výkon, robotické posouvání hřebenů na požadovanou délku a skvělá výdrž baterie dělají z tohoto strojku kousek, který ve vaší koupelně nesmí chybět.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 9 března, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 27 března, 2022
Philips Series 7000 HC7460/15
 • 60 různých nastavení délky vlasů
 • Kvalita stříhání
 • Bezúdržbové břity
 • Baterie i síťové napájení
Hodnocení
4.6/5
Kde zakoupit

Philips Series 7000 HC7460/15 patří do rodiny zastřihovačů renomované společnosti, která si právem drží pozici jednoho z leaderů na trhu s pánskými holicími potřebami. Series 7000 představuje jednu z nejpropracovanějších řad zastřihovačů, jaká kdy byla vytvořena. Jak si tedy povede tento exemplář? To se dozvíte v této recenzi.

Příslušenství

Mimo jiné i příslušenství dělá z tohoto zastřihovače zajímavý produkt, proto je vhodné ho zde podrobně popsat. Co tedy najdete v balení?

 • Zastřihovač Philips HC7460/15,
 • nastavitelný hřeben na vlasy 1 až 7 mm,
 • nastavitelný hřeben na vlasy 7 až 24 mm,
 • nastavitelný hřeben na vlasy 24 až 42 mm,
 • nabíječka,
 • čistící kartáček.
Obsah balení by vzhledem k zařazení v portfoliu mohl být rozmanitější.
Obsah balení by vzhledem k zařazení v portfoliu mohl být rozmanitější.

Series 7000 rozhodně není jedinou řadou zastřihovačů od Philipsu, obsahující strojky určené pro úpravu vlasů. Vývojáři z Philipsu představili další takové zastřihovače jako součást Series 5000. Abyste si mohli opravdu dobře vybrat, který zastřihovač je pro vás vhodný, je třeba znát co nejvíce informací.

Z toho důvodu zde budou uvedeny jednotlivé rozdíly mezi oběma řadami. Aby bylo srovnání názornější, jako protějšek Philipsu HC7460/15 zde bude představen model HC5450/80 a jednotlivé rozdíly budou probrány v té části recenze, která se věnuje danému tématu.

Zastřihovač Philips HC7460/15 a jeho funkce

V originále je tento strojek nazván Philips Hair Clipper a je nutno říci, že vývojáři udělali opravdu maximum pro to, aby tento zastřihovač uspokojil i ty nejnáročnější uživatele. Takže, jaké funkce ho staví vysoko nad průměr?

Výběr ze 60 délek sestřihu

Tento zastřihovač poskytuje téměř naprostou svobodu v rámci výběru délky vlasů. Díky třem nastavitelným hřebenům a možnosti používat strojek bez hřebenu je možné si zvolit mezi délkou od 0,5 do 60 mm. V případě prvního hřebenu, který pokrývá délku mezi 1 a 7 mm, je mezera mezi jednotlivými kroky 0,2 mm, u druhých dvou hřebenů pak 1 mm.

Délku zastřižení nastavíte talčítky na těle holicího strojku.
Délku zastřižení nastavíte talčítky na těle holicího strojku.

V případě modelu HC5450/80 si můžete vybírat v rozmezí nesrovnatelně menším, od 1 do 23 mm. Zároveň je ovšem třeba zmínit, že Philips HC5450 nabízí narozdíl od modelu popisovaného v této recenzi hřeben pro holení vousů, což z něj dělá částečně multifunkční strojek, v porovnání s modelem HC7460, který je zaměřen čistě na vlasy.

Intuitivní ovládání a jemná mechanika

Samotné nastavování délky probíhá pomocí dvou tlačítek na přední straně zastřihovače. Ty jsou napojeny na motorový systém nastavení délky, který automaticky posune hřebeny do vybrané polohy. Takže, narozdíl od jiných zastřihovačů můžete díky této inovativní technologii dosáhnout stále se opakující přesnosti na desetiny milimetrů.

Vaše nastavená délka bude zobrazena na displeji, který se nachází nad oběma tlačítky. Další výhodou je to, že strojek si bude pamatovat délku, při které byl naposledy používán.

Kde koupit Philips Series 7000 HC7460/15
Philips HC7460 jako váš osobní kadeřnický salón.
Hodnocení
4.6/5

Oproti tomu model HC5450 spoléhá na klasické mechanické nastavování délky, kdy máte vše doslova v rukách. Jednotlivé velikosti jsou zde nastavovány pomocí ozubeného válečku, nacházejícího se v prostředku strojku.

Vysoký výkon a technologie DualCut

Samotní střihací jednotka je vyrobena z nerezové oceli a je vybavena technologií DualCut, což v zásadě znamená, že jsou jednotlivé břity nabroušené z obou stran a proto stříhají vlasy dvakrát rychleji, než obyčejný strojek bez této technologie. Vysoký výkon zaručuje Turbo mód, který se automaticky aktivuje v případě potřeby.

Břity se zároveň brousí samy o sebe a proto jsou i po mnoha používáních stále stejně ostré jako při zakoupení. Celý zastřihovač je vybaven robustním ocelovým krytem, který brání případnému poškození při pádu.

Model HC5450 je také vybaven technologií DualCut a samotné břity jsou vyrobeny z oceli (vyšší modely jsou osazeny kvalitnějšími, titanovými břity), což jim zajišťuje dostatečnou trvanlivost i ostrost po delší dobu. Také Turbo mód je zde dostupný, takže pokud se setkáte s hustšími vlasy, nebude to žádný problém.

Kvalita zpracování a ergonomie

Pro výrobu tohoto zastřihovače byl využit převážně plast, ze kterého je vyrobena celá zadní část strojku, dále pak kov, který byla využita na výrobu krytu, který chrání přední část strojku a střihací jednotku před poškozením nárazem.

Vyměnitelné hřebeny jsou vyrobeny z dostatečně robustního plastu, takže nehrozí jejich zlomení nebo poškození.

Tvar těla přispívá ke skvělé ovladatelnosti zařízení.
Tvar těla přispívá ke skvělé ovladatelnosti zařízení.

Podobně jako multifunkčního zastřihovače Philips MG3740/15 zde výrobce šetřil tlačítky. Jsou clekem tři. Dvě, kterými lze řídit nastavování délky zastřižení. Dalším nepostradatelným tlačítkem je to pro zapínání a vypínání.

Philips HC5450 je naproti tomu vyroben celý z plastu, jak lze od zastřihovače v nižší cenové hladině očekávat. V jiných oblastech ho lze popsat v zásadě podobně jako model 7460.

Výdrž na baterii a nabíjení

Toto je oblast, ve které Philips 7460 září. Podobně jako další zastřihovač z řady 7000, Philips MG7720/15, nabízí uživateli famózní výdrž baterie po velmi krátkém čase stráveném v nabíječce. Výdrž, udávaná výrobcem odpovídá skutečnosti. Otvor pro nabíjení se nachází ve spodní části zastřihovače. Příjemným bonusem je, že zastřihovač lze používat i během nabíjení.

Přestože ve své cenové hladině je Philips HC5450 výjimkou díky výdrži baterie, s řadou 7000 se rovnat nemůže. Za hodinu v nabíječce získáte o půl hodiny méně, tedy 90 minut provozu bez nabíjení.

Kde koupit Philips Series 7000 HC7460/15
Philips HC7460 jako váš osobní kadeřnický salón.
Hodnocení
4.6/5

Výkonná lithium-iontová baterie zajistí po 1 hodině nabíjení až 120 minut provozu bez kabelu.

Jak Philips HC7460/15 funguje?

Zastřihovač byl pro redakci k dispozici k testování po dva měsíce, proto byly dopodrobna prozkoumány všechny jeho silné i slabé stránky na základě použití u různých typů vlasů. Přišel tedy čas sumarizovat získané poznatky.

Komfort

Z hlediska ergonomie není strojku co vytknout. Zastřihovač je velmi kvalitně zpracován a vzhledem k tomu, že jej není možné používat ve sprše, odpadá potřeba osazení protiskluzovými prvky. Zastřihovač má ale i takový tvar, že je prakticky nemožné, aby z ruky vyklouzl. I kdyby se to ale stalo, ocelové krytí zabrání většímu poškození.

Při nasazování hřebenů není třeba výrazné opatrnosti, jsou vyrobeny z kvalitního plastu a proto nehrozí, že by se zlomily. Opatrnost však není na škodu, určitě vám hřebeny vydrží o to delší dobu.

Zastřihování vlasů

Philips HC7460 skutečně dostojí všem očekáváním. Poradí si s úpravou i těch nejhustších vlasů, před které ho postavíte. Pokud jsou vlasy přiměřeně husté i zamotané, ostříhá je opravdu bez problémů.

Hlavní výhodou tohoto zastřihovače je široká škála délek, které poskytuje. Vybrat si mezi délkou vlasů od 0,5 do 60 milimetrů rozhodně není obvyklé a při používání strojku to rozhodně potěší a hlavně výrazně rozšíří možnosti střihů.

Systém nastavování délky je jednoduchý a automatizace celého procesu zajistí, že vždy stříháte na stejnou délku.

Nastavování délky zastřižení si oblíbíte.
Nastavování délky zastřižení si oblíbíte.

Díky Turbo módu zvládne zastřihovač i ty nejhustší vlasy. Problém nastává pouze v případě, že zastřihujeme opravdu husté vlasy na temeni hlavy. Zde je zastřižených vlasů tolik, že občas dojde k ucpání prostoru mezi břity a hřebenem a je proto třeba ho vyklepat.

To je ovšem situace, ke které dochází pouze ve výjimečných případech a jinak strojek funguje bez problémů.

Jako další nevýhodu je možné zmínit absenci voděodolnosti, což vylučuje používání ve sprše nebo s mokou dlaní. Mnoho uživtelů by však takovou funkci asi ani nevyužilo a tak se výrobce přiklonil k možnosti použití s napájecím kabelem.

Kde koupit Philips Series 7000 HC7460/15
Philips HC7460 jako váš osobní kadeřnický salón.
Hodnocení
4.6/5

V porovnání s popisovaným modelem trpí nižší model Philips HC5450 více neduhy. Především, strojek je i přes přítomnost Turbo módu méně výkonný a proto dochází ke zpomalování a ucpávání mnohem častěji, než u HC7460. Turbo mód se navíc neaktivuje automaticky, proto je třeba myslet na to, že je třeba ho v případě potřeby aktivovat.

Ale, narozdíl od Philipsu HC7460, nabízí model HC5450 i separátní hřeben pro zastřihování vousů, což lehce rozšiřuje jeho využití.

Čištění a údržba

Jak již bylo zmíněno výše, strojek není vodotěsný. Ovšem, střihací hlavice ano, aby ji bylo možné v případě potřeby opláchnout pod tekoucí vodou, aby nedocházelo k hromadění ustřižených vlasů u pohonu holicí hlavice. Pokud by ani tento proces nestačil, je možné využít kartáček, který je součástí balení.

Speciální údržbu bude vyžadovat přední leštěný panel, který je náchylný na otisky prstů.

Magnet na otisky prstů vyřeší otření hadříkem.
Magnet na otisky prstů vyřeší otření hadříkem.

Závěr - pro koho je Philips 7460 vhodný?

Nezbývá než konstatovat, že tento zastřihovač je přístroj velmi povedený. Perfektně splňuje to, pro co je určen. Uživatelům nabízí široký výběr možných délek zastřižení a poradí si i s velmi hustými vlasy.

Jedná se o skvělou kombinaci kvalitních materiálů a inovací. Samotné zastřihování je velmi rychlé a komfortní, díky technologii DualCut a Turbo módu, který se aktivuje při vyšší hustotě vlasů. To vše vám zajistí ještě lepší výsledek při holení. Dlouhá výdrž baterie staví tento zastřihovač mezi nejlepší, které lze za danou cenu pořídit.

Tento zastřihovač je jednoduše vhodný pro muže, kteří se nebojí připlatit za kvalitu a chtějí pro svou dokonalou vizáž udělat co nejvíce. Philips Series 7000 Hair Clipper HC7460/15 si tedy rozhodně místo v pánské koupelně zaslouží.

Specifikační list Philips Series 7000 HC7460/15

Philips Series 7000 HC7460/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.6

Perfektní volba pro zastřižení vlasů

Pokud chcete zastřihovač, na který se můžete plně spolehnout, Philips HC7460/15 je přesně pro vás. Vysoký výkon, robotické posouvání hřebenů na požadovanou délku a skvělá výdrž baterie dělají z tohoto strojku kousek, který ve vaší koupelně nesmí chybět.

Pros

 • 60 různých nastavení délky vlasů
 • Kvalita stříhání
 • Bezúdržbové břity
 • Baterie i síťové napájení

Cons

 • Hůře zvládá větší množství hustých vlasů
 • Není vodotěsný
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: zastřihovač vlasů Philips Series 7000 HC7460/15
Philips Series 7000 HC7460/15
Hodnocení: 4.6/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram