blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 1 listopadu, 2020 | aktualizace: 19 dubna, 2022

Vosk na vousy: který zvolit, proč a jak jej používat?

Vosk na vousy: který zvolit, proč a jak jej používat?

Máte neposedné vousy, které ne a ne se nechat zkrotit? Při snaze o tvarování trčí do všech stran a úhlednost jim vůbec nic neříká? Pak je možná načase zařadit do své rutiny v péči o vousy právě vosk.

Kvalitní vosk si poradí i těmi nejdivočejšími vousy a promění je v uhlazené bradky a knírky. Jaké jsou další výhody či naopak nevýhody vosků na vousy? V tomto článku se dozvíte jaká jsou úskalí vosků i jejich přínos.

Proč vosk používat?

Vosk na vousy je stylingový přípravek pro všechny muže, kteří preferují uhlazený a přesně definovaný vzhled svých vousů. Snadno s ním vytvarujete rozlítaný knír i poněkud neposednou bradku. Poradí si také s vousy, které rostou různými směry, na nichž obyčejný balzám či hřeben na vousy nestačí. Díky obsahu esenciálních olejů vosk rovněž pomáhá změkčovat vousy, což usnadňuje jejich následnou úpravu.

Stylingový přípravek, který zajistí uhlazený a elegantní vzhled vašich vousů.

Co vosky na vousy obsahují?

Vosky na vousy obsahují zpravidla přírodní suroviny. Základ většiny těchto produktů tvoří kvalitní včelí vosk, vazelína či lanolin, esenciální oleje (nejčastěji arganový a kokosový olej, které zjemňují vousy), vitamíny (nejčastěji A a C), které podporují růst vousů a také například aloe vera či spirulina. Síla jednotlivých vosků je dána poměrem jednotlivých surovin. Co se týká vizuální podoby, vosky mohou být čiré i zbarvené, záleží na konkrétním výrobci.

Díky obsahu esenciálních olejů a včelího vosku budu vaše vousy poddajné a lesklé.

Pro koho jsou vosky na vousy vhodné?

Vosky jsou vhodné pro všechny majitele nepoddajných a tvrdých vousů, kteří mají problém dosáhnout požadovaného tvaru a uhlazeného vzhledu. Největším benefitem je, že usnadní práci s vousy a umožní styling podle vašich představ. Zkrátka vousy vytvaruje a udrží na svém místě.

Vosky jsou vhodné pro muže, kteří si chtějí dopřát stylingovou úpravu vousů či kníru podle svých preferencí.

Jak se vosk aplikovat?

Základem správné aplikace je vosk rozehřát, aby změknul na požadovanou konzistenci. Většinou postačí balení zahřát v dlaních, nahřát jej fénem, ponořit na chvilku do teplé vody či před použitím umístit na teplý radiátor. Některé vosky stačí zahřát prostým nošením v náprsní kapse nebo v kapse u kalhot.

Ve chvíli, kdy začne zahřátý vosk v dlaních získávat správnou konzistenci, tj. lepit, nastává ten správný moment pro aplikaci na vousy. Vosk vždy aplikujte na čisté a suché vousy, poté pročešte kartáčem a vylaďte do požadované finální podoby. Pokud voskem tvarujete knír, začněte vždy od prostředka a postupně jej rozetřete do stran.

Pokud používáte olej na vousy, pak se ujistěte, že se olej dostatečně vstřebal. V případě použití nepřiměřeného množství oleje vám vosk nebude spolehlivě fungovat.

Dávejte vždy pozor na množství (stejně jako u olejů) – v případě vosku rozhodně platí, že méně je více. Pokud to s množstvím přeženete, mohou vousy přijít o svoji přirozenost a i na omak budou velmi nepříjemné.

Při aplikaci je nejdůležitější vosk rozehřát, aby získat správnou konzistenci a nepřehnat to s množstvím při nanášení.

Jaký je ten nejlepší?

Výběr vosku záleží nejen na délce, hustotě a tvrdosti vašich vousů ale také na vašich zkušenostech. Obecně doporučujeme začínat s měkčími vosky a se získanými zkušenostmi postupně zkoušet vosky tvrdší.

Vosky na vousy, které podle nás stojí za to

Angry Beards vosk na plnovous

Ideální pomocník pro zkrocení neposedných vousů na celém obličeji. Lesk a tvar zajistí kvalitní včelí vosk s lanolínem. Benefitem je příjemná exotická vůně, kterou si zamilujete vy i vaše partnerka.

Angry Beards vosk na vousy
Angry Beards vosk na vousy

Zobrazit cenu

Captain Fawcett Maharajah vosk na knír

Středně silný vosk na vousy a knír od renomované značky. Jeho vůně se skládá z pepře, pižma, kůže, cedru a svrchních citrusových tónů. Elegantní vůně a styling pro elegantní muže.

Noberu Sandalwood Strong Hold

Vosk na bázi včelího vosku, který slouží k detailní úpravě kníru. Jeho předností je příjemná vůně s tóny kůže, santalového dřeva, pižma a limetky.

Reneé Blanche Mustache Wax

Multifunkční vosk na tvarování vousů, bradky a kníru. Navíc s úžasnou vůní éterických olejů, pačuli, dřeva, máty a hřebíčku. Nejlepší kombinace pro dokonalou výživu a úpravu vousů.

Noberu Amber-Lime Strong Hold

Vosk na tvarování kníru se silnou fixací, který jej po celý den udrží na uzdě a zajistí styling přesně podle vašich představ. Benefitem je vůně limetky, pomeranče, cedrového dřeva a jantaru.

Závěr

Pokud chcete začít se stylingem vašich vousů, doporučujeme pořídit menší balení slabšího, nebo středně silného vosku. Pokud jej budete aplikovat na čisté vousy v přiměřeném množství, tak nemáte příliš co zkazit. Dejte si však pozor na používání vousků v kombinaci s oleji, prestylery a jinou kosmetikou. Po čase jistě nasbíráte dostatek zkušeností a budete si moci troufnout na tvrdé vosky v kombinaci s jinými produkty.

Shrnutí
Vosk na vousy: který zvolit, proč a jak jej používat?
Název článku
Vosk na vousy: který zvolit, proč a jak jej používat?
Popis
Máte neposedné vousy, které ne a ne se nechat zkrotit? Při snaze o tvarování trčí do všech stran a úhlednost jim vůbec nic neříká? Pak je možná načase zařadit do své rutiny v péči o vousy právě vosk.
Autor
Vydavetel
Ohol.cz
Logo
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram