blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 11 října, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 19 dubna, 2022
Obsah článku

Holicí strojky Braun Series 1

Holicí strojky Braun Series 1 představují perfektní volbu z hlediska kvality holení a svým konceptem se hodí pro začátečníky, v hierarchii jednotlivých sérií Braun se v podstatě jedná o jakousi základní třídu. Následující řádky vám o nich poví více. Zjistíte také který z nich je ten nejlepší pro vás.

O produktové řadě Braun Series 1

Maximální komfort při používání si může každý užít s ergonomickým designem. Další výhodu představuje vysoká šetrnost k pokožce a účinnost při holení díky velmi široké holicí hlavě. Obsahuje pouze základní funkce, jednoduchost ovšem není nijak na závadu, pokud si vybíráte svůj první strojek a zatím nevíte, které funkce využít chcete a které ne. Velkou předností této řady jednoznačně navíc je možnost použití vybraných modelů také ze sítě.

Holicí strojky z řady Series 1 od značky Braun
Holicí strojky z řady Series 1 od značky Braun

Na velmi dobré úrovni je v této sérii také zastřihovač. Samozřejmě ale nemůžeme čekat takové množství funkcí, které se objevují ve vyšších produktových řadách, jako například ultrazvuková technologie Sonic nebo holicí prvek Lift&Cut. Od této řady neočekávejte ani kvality, které mají holicí strojky vyšších řad. Při hodnocení bereme v potaz cenovou kategorii produktů a také konkurenční výrobky v této třídě. Samozřejmě u Series 1nemůžeme čekat takové množství funkcí, které se objevují ve vyšších produktových řadách, jako například ultrazvuková technologie Sonic nebo holicí prvek Lift&Cut. Od této řady neočekávejte ani kvality, které mají holicí strojky vyšších řad, například Series 5, Series 7 nebo Series 9. Při hodnocení holicích strojků bereme vždy v potaz jejich cenovou kategorii produktů a také konkurenční výrobky v této třídě.

Použité technologie

Speciální holicí systém

Holicí byl pro dokonalý efekt navržen se dvěma planžetami a integrovaným středním zastřihovačem. Ten si poradí i s delšími a obtížně přístupnými vousy.

FreeFloat

Široká pohyblivá planžeta dokáže precizně kopírovat všechny křivky vaší tváře. Díky tomu zajistí perfektně hladké oholení.

SmartFoil

Speciální tenká čepel se dostává při holení do těsnějšího kontaktu s pokožkou. Díky tomu lépe holí a zároveň poskytuje pokožce větší komfort.

Výsuvný zastřihovač

Střední zastřihovač stačí jednoduše vysunout a upravit dlouhé vousy, kotlety nebo třeba knír. Zastřihovač není u holicích strojků nijak zásadní. U řady 1 vás však překvapí to, že i u holicího strojku této cenové kategorie dokáže opravdu zastřihovat.

Voděodolnost dle IPX7

Strojky z této produktové řady jsou voděodolné dle certifikace IPX7, to znamená, že mohou být ponořeny do maximální hloubky 5 metrů. V praxi tak lze strojek velmi jednoduše vyčistit, stačí ho opláchnout pod tekoucí vodou.

LED indikace a rychlonabíjení

Baterie vyžaduje 1 hodinu nabíjení na 30 minut holení, o stavu baterie informuje LED indikátor. Strojky obsahují možnost zrychleného nabíjení, kdy během 5 minut nabijete akumulátor do té míry, že vám vydrží na jedno oholení.

Variabilní možnost napájení

K napájení všech holicích strojků z řady 1 můžete využít připojení přímo ze sítě nebo baterii v závislosti na konkrétním modelu. Bateriové modely strojků se tak hodí na cesty, ty s připojením do sítě ocení jedinci, kteří preferují spolehlivost a holí se zpravidla v pohodlí domova.

Ergonomický design

Důmyslné provedení zajišťuje spolehlivý úchop. Tělo strojku je v místě držení navíc opatřeno praktickým pogumováním. To zajišťuje velmi dobrou manipulaci se strojkem a velmi přesné oholení i zastřihování. Navíc je používání bezpečné, guma je protiskluzová, strojek vám tak nevypadne ani z mokrých rukou.

Nejlepší holicí strojek řady Braun Series 1, model 130s

Jak vlastně Series 1 130s vypadá, co dostanete v balení, v jaké kvalitě a za jakou cenu? Na to vám nejlépe dopoví kompletní recenze tohoto zařízení. Pokud vás zajímá především desig a balení, vystačí vám i toto video.

Pro co nejlepší efekt strojek využívá již zmiňovanou technologii SmartFoil s mimořádně tenkou čepelí, která dokonale přilne na kůži a oholí každý záhyb. K důkladnému oholení pomáhá i tenká hlavice. Výsuvný zastřihovač pak slouží k dotvarování vousů. Snadno s ním upravíte knír, dlouhé vousy nebo kotlety.

Překvapení me, že i v této cenové kategorii zastřihovač opravdu funguje. Za to si Braun zaslouží pochvalu.

Po použití je možno strojek snadno očistit. Je voděodolný a měl by zvládnout hloubku až 5 metrů. Při běžném provozu vás ale přirozeně nejvíce bude zajímat to, že ho díky této vlastnosti můžete jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou. Braun tak v této sérii jako jeden z mála současných výrobců zachovává možnost holení s připojeným kabelem. Nechcete-li se zaobírat tím, zda je strojek dostatečně nabitý a vy se můžete oholit, představuje model Braun Series 1 130s dobrou volbu. S přívodním kabelem je ale nutno zacházet s citem, liší se od původních šňůr starších typů. A může mít i sklony k vypadávání. A to i z hlediska vysoké úrovně kvality zpracování, tělo je plastové a použité materiály mu propůjčují dostatečnou odolnost. Zařízení v chodu není rozhodně tak tiché, jako u modelů Series 7 a Series 9. V této cenové kategorii se však jedná o lepší standard.

Obsah balení modelu 130s
Obsah balení modelu 130s

Absence jakýchkoli funkcí navíc zajišťuje uživatelům velmi pohodlné ovládání a snadnou manipulaci s tímto strojkem. Současně na rozdíl od jiných vybavených modelů Braun Series 1 130s vítězí mimořádně přívětivou cenovkou. Strojek si tak zachovává to nejdůležitější, tedy přesné a spolehlivé oholení.

Na rozdíl od modelů vyšších řad je ale potřeba počítat s tím, že lépe holí krátké vousy, s delšími může mít tento výrobek problém.

Ergonomický design přesně padne do každé ruky a zamezí nechtěnému vyklouznutí strojku. Při každodenním používání zcela jistě oceníte i velmi nízkou hmotnost celého přístroje. Elegantní tmavě modré barevné provedení potěší každého majitele, kterého už nudí konzervativní černá.

Silné stránky:

 • vysoká kvalita holení,
 • příznivá cena,
 • napájení ze sítě.

Slabé stránky:

 • méně kvalitně zpracovaná nabíječka,
 • hlučnost v porovnání s vyššími řadami.
Braun Series 1130s-1

Zobrazit cenu

Braun Series 1 190s

Základ společný pro celou řadu 1 zůstal i v tomto modelu zachován. Opatřen je tedy úzkou holicí hlavou, která dokáže přesně kopírovat křivky tváře. Tím poskytuje především precizní oholení se zachováním dostatečné šetrnosti k pokožce. Nenabízí mnoho funkcí navíc, uspokojí tak vyznavače jednoduchosti a spolehlivosti. Prostě se nemá co rozbít.

Braun Series 1, model 190s
Braun Series 1, model 190s

Tato verze holicího strojku je už opatřena akumulátorem, podobně jako většina na trhu dostupných zařízení. Výdrž plně nabitého akumulátoru je přibližně na 30 minut holení. Poté je potřeba dát strojek opět nabít. Do plného stavu se akumulátor dobije za 1 hodinu. Strojek je opatřen funkcí rychlonabíjení, což znamená, že pokud opravdu spěcháte, můžete si za 5 minut nabít strojek tak, abyste se s ním mohli jednou oholit. Stav nabíjení snadno poznáte podle LED indikátoru.

Silné stránky:

 • dobrý poměr ceny a výkonu, 
 • nízká hmotnost, 
 • dlouhá výdrž baterie.

Slabé stránky:

 • problémy se signalizační diodou,
 • méně výkonný na delší vousy.

Zobrazit cenu

Braun Series 1 170s

Stejně tak, jako jeho příbuzní z modelové řady, je i tento strojek založený na jedinečném plovoucím systému FreeFloat, který poskytuje i náročným uživatelům skvělý výsledek. Mimo samotné funkce holení obsahuje taktéž zastřihovač. Pro jednoduchou údržbu je zařízení plně omyvatelné. Manipulaci s ním usnadní taktéž nízká hmotnost.

Jedná se o strojek, který se napájí pouze ze sítě. Nemá tedy baterii, což představuje pro některé uživatele významnou výhodu z hlediska zmiňované hmotnosti a výdrže zařízení, u kterého nemusíte řešit opotřebování baterie.

Od předchozího modelu Braun Series 1 190s, který je taktéž navržen jako akumulátorový, se neliší funkčností, ale pouze barevným provedením.

Silné stránky:

 • napájení ze sítě, 
 • jednoduchost a spolehlivost.

Slabé stránky:

 • slabší výkon, 
 • krátký kabel.

Zobrazit cenu

Braun Series 1 195s

Také v tomto případě zůstal zachován systém dvou planžet a integrovaného středního zastřihovače. I když už tak společnost Braun na trh vyslala několik sérií modernějších, Braun Series 1 stále nijak neztrácí na kvalitě a oblibu mezi uživateli si udržuje. Jeho výhodou je všestranné použití. Dobíjet ho můžete ze sítě, případně pro jeho provoz využijete vestavěný akumulátor, který disponuje na svou třídu mimořádně dlouhou výdrží. Nevýhodou tak snad může být v porovnání s ostatními verzemi vyšší pořizovací cena, kterou lze chápat jako nutnou „daň“ za rozmanitější funkce.

Silné stránky:

 • kombinované napájení,
 • holí hladce a šetrně,
 • velká výdrž akumulátoru.

Slabé stránky:

 • hlučnější při provozu,
 • drahé náhradní díly. 

Braun Series 1 197s

Jako všechny modely staví i poslední zástupce této řady na pohyblivé planžetě FreeFloat a zdokonalené čepeli SmartFoil. Díky tomu strojek poskytuje přesné oholení s maximálním komfortem. Základní odlišnost, která ho vyčleňuje ze série, je možnost kombinovaného použití. Jedná se tak v podstatě o obdobu modelu Braun Series 1 195s v jiném barevném provedení. Tomu odpovídá i dostačující výdrž na jedno nabití, stejně jako velmi kvalitní materiálové zpracování produktu. Cenou už tento výrobek však zasahuje do Series 3. Proto dobře zvažte, zda se vám tato investice stále vyplatí.

Silné stránky:

 • provoz na baterii i ze sítě,
 • výdrž na jedno nabití,
 • kvalita zpracování.

Slabé stránky:

 • zahřívání planžety při holení.
Náš tip na holicí strojek z řady Series 1
 • Holení
 • Zpracování
 • Cena/výkon
2.5

Braun 130s

 • bezbateriový - nízká hmotnost,
 • jednoduchá, bezporuchová kontrukce,
 • holí hůře delší vousy - vhodný pro denní holení.
Zobrazit cenu
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram