blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Series 7000 MG7720/15, multifunkční zastřihovač vlasů a vousů

Silné stránky
 • Rukojeť z hliníku
 • Bezúdržbový provoz
 • 14 nástavců
 • Cestovní pouzdro
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • Není možné používat během nabíjení
 • Úzké nástavce na stříhání
Celkové hodnocení
4.8/5
Kde zakoupit

Proč utrácet za chození do barber shopu, když si můžete stejný komfort a profesionální péči dopřát i z pohodlí domova? Philips Multigroom Series 7000 je vysoce výkonný a multifunkční zastřihovač vhodný pro všechny muže.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 30 prosince, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Philips Series 7000 MG7720/15
 • Rukojeť z hliníku
 • Bezúdržbový provoz
 • 14 nástavců
 • Cestovní pouzdro
 • Vodotěsný
Hodnocení
4.8/5
Kde zakoupit

Multifunkční zastřihovač vlasů, vousů a chloupků Philips Multigroom Series 7000 MG7720/15 je strojkem pro náročné pány ale i pro mladé muže, kteří teprve do světa holení a zastřihování pronikají.

Jedná se o produkt z řady Series 7000, která představuje vrchol z hlediska nabídky víceúčelových zastřihovačů značky Philips. Jestli si tento model opravdu zaslouží být na vrcholu potravního řetězce zastřihovačů se dozvíte v recenzi.

Příslušenství

Obsah balení tohoto zastřihovače je velmi pestrý, odpovídá požadavkům náročnějších zákazníků a samozřejmě svému zařazení v portfoliu výrobce.

Dodávané příslušenství umožňuje:

 • zastřižení dlouhých vousů, krátkých vousů i strniště,
 • zastřižení dlouhých i krátkých chloupků na těle,
 • tvarování ostrých linií i jemné tvarování,
 • holení a tvarování ve stylu kozí bradky.

V balení naleznete:

 • 14 prémiových nástrojů, které si zvolíte dle vaší preference,
 • cestovní a ochranné pouzdro,
 • nabíječku a manuál.
S Philips MG7720/15 dostanete opravdu mnoho příslušenství.
S Philips MG7720/15 dostanete opravdu mnoho příslušenství.

Co přesně 14 prémiových nástrojů představuje?

 • kovový zastřihovač,
 • přesný kovový zastřihovač,
 • přesný holicí strojek,
 • zastřihovač chloupků v nose a uších,
 • holicí strojek na tělo,
 • nástavec na ochranu pokožky těla,
 • nastavitelný hřeben na vousy, 3 až 7 mm,
 • 2 hřebeny na strniště (1 a 2 mm),
 • 3 hřebeny na vlasy (9, 12 a 16 mm),
 • 2 hřebeny na tělo (3 a 5 mm).
S Philips MG7720/15 dostanete opravdu mnoho příslušenství.

Zastřihovač Philips MG7720/15 a jeho funkce

Philips Multigroom Series 7000 MG7720/15 je univerzálním řešením, které se o vás postará od hlavy až k patě. Bohužel od něj nemůžete očekávat důkladné oholení, jako od elektrických holicích strojků, které se na holení tváře specializují. Tento zastřihovač je vhodný pro muže, kteří svoje vousy upravují například na strniště. Ano, zastřihovač umí oholit poměrně důkladně, ne však tak, jako klasický holicí strojek.

Tělo zastřihovače Philips MG7720/15 je poměrně subtilní.
Tělo zastřihovače Philips MG7720/15 je poměrně subtilní.

Pokud hledáte holicí strojek pro důkladné oholení, tak vám pomůže srovnání jednotlivých modelů, které jsme na webu recenzovali.

Bez problémů se zbavíte nechtěných chloupků po celém těle, na tvářích nebo v nose a uších. A to vše nasucho nebo namokro, dle vaší libosti a zkušeností. Při holení či zastřihování chloupků poskytuje Philips Multigroom Series 7000 velmi vysoký komfort.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7720/15
Philips Series 7000 MG7720/15 zastřihovač vlasů a vousů
Hodnocení
4.8/5

Technologie Dual Cut

Dual Cut v praxi znamená, že čepel zastřihovače disponuje dvojnásobným počtem břitů. Holicí hlava působí precizním zpracováním a díky vyššímu počtu břitů máte pocit, že se holíte skutečně prémiovým nástrojem, ne neohrabaným holítkem.

Dvojnásobné množství břitů přidá na přesnosti i na komfortu.
Dvojnásobné množství břitů přidá na přesnosti i na komfortu.

Díky Dual Cut je MG7720 schopen zastřihnout vousy, vlasy nebo chloupky při pohybu břitu v obou směrech (jak vlevo, tak vpravo). Výsledkem je rychlejší holení a zastřihovačem stačí menší počet přejetí dané oblasti (nevynechává).

Automatické broušení

Břity holicího strojku se při provozu také automaticky brousí. Tuto funkci oceníte až po čase, když zjistíte, že zastřihovač podává pořád stejný výkon a vy nemusíte utrácet za novou holicí hlavu. Během redakčního testu jsme však tuto vlastnost zastřihovače netestovali. Test by v takovém případě musel být dlouhodobý, opravdu dlouhodobý. Vzhledem k tomu, že na přístroj výrobce poskytuje záruku 5 let.

Voděodolnost

Voděodolnost je poměrně standardní vlastností všech typů holicích strojků i zastřihovačů od střední třídy. Výjimkou není ani MG7720, který můžete použít při na suché i mokré holení. Provoz ve sprše není problém, zapomeňte však na připojený kabel během holení. Z bezpečnostních důvodů to samozřejmě nelze.

Další výhodou voděodolnosti je zjednodušená údržba zastřihovače.

Rychlonabíjení

Funkce rychlonabíjení výrobci neintegrují pouze do elektrických holicích strojku a epilátorů, ale samozřejmě také do zastřihovačů.

Philips MG7720 není výjimkou. V případě, že spěcháte a nutně potřebujete zastřihnout jakoukoli partii těla, pak stačí zastřihovač na 5 minut připojit k napájení, čímž získáte přibližně 10 minut provozu.

Prodloužená záruka na 5 let

Philips chce dokázat, že svým výrobkům věří a tak nabízí všem zákazníkům 3 roky bezplatné záruky navíc. Po pořízení zastřihovače Philips MG7720/15 (nebo jiného výrobku značky Philips) se stačí zaregistrovat (do 3 měsíců po nákupu) na webových stránkách výrobce. Konkrétně na https://www.philips.cz/myphilips

Kvalita zpracování a ergonomie

Pokud si zastřihovač zaslouží za něco pochválit, tak je to rozhodně kvalita zpracování, která je opravdu příkladná a snadno předčí i výrazně dražší modely zastřihovačů.

Hliníkové tělo zastřihovačů Multigroom Series 7000 je z části pokryto decentní protiskluzovou pryží, která je přesně na místě, na kterém je potřeba. Pogumované části sekunduje na protější straně těla zastřihovače vroubkovaná, protiskluzová část, kterou však představuje povrchová úprava samotného hliníkového těla.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7720/15
Philips Series 7000 MG7720/15 zastřihovač vlasů a vousů
Hodnocení
4.8/5
Protiskluzová část je přesně tam, kde byste ji očekávali.
Protiskluzová část je přesně tam, kde byste ji očekávali.

Kromě vypínacího tlačítka a indikátoru stavu baterie nenajdete na zastřihovači nic, co by jakkoli rušilo estetické provedení zařízení.

Výměna jednotlivých nástrojů je jednoduchá a samotný proces výměny na vás bude působit solidním dojmem. Vždy budete vědět, že příslušný nástroj je na místě a připravený k použití.

Mnozí by možná uvítali, aby k zastřihovači Philips dodal také stojánek, nebo nabíjecí stanici. Můžete si být však jistí, že ani jedno není potřeba. Když zastřihovač postavíte na jeho spodní stranu, tak je dostatečně stabilní. Vzhledem k tomu, že nabíjení se bude dít jednou za čas se tak můžete těšit z toho, že vám nebude další kus plastu hyzdit koupelnu.

Philips Series 7000 MG7770/15

Series 7000 představuje vrchol v nabídce multifunkčních zastřihovačů společnosti Philips. Philips Series 7000 MG7720/15, popisovaný v této recenzi, ovšem není vrcholem této řady.

Ještě více vychytaným modelem je Philips Series 7000 MG7770/15. Oba dva zastřihovače mohou na první pohled působit podobným dojmem, ale existuje několik odlišností, které budou teď popsány v detailu. Pouze tak budete přesně vědět, mezi čím se rozhodujete.

Zaprvé, zastřihovače se liší materiálem, využitým pro konstrukci těla. Zatímco pro Philips Series 7000 MG7720/15 byl využit hliník, pro Philips Series 7000 MG7770/15 výrobce zvolil nerezovou ocel, čímž zajistil ještě větší odolnost celého strojku.

Dále, počet nástavců a hřebenů byl u Philips Series 7000 MG7770/15 zvýšen z 14 na 18, abyste tak za své peníze dostali ještě komplexnější oholení, než u Philips Series 7000 MG7720/15.

Jedním ze čtyř nových doplňků je tzv. široký zastřihovač vlasů, který vám zajistí snadnější oholení hustých vlasů díky širšímu rozložení břitů, které má oproti klasickým 3 cm, centimetry 4.

Mezi další doplňky patří tři nové hřebeny, jeden na vlasy o velikosti 4 mm, další dva také na vlasy, ale tentokrát se speciálním účelem. Díky těmto dvěma hřebenům můžete vaše vlasy zastřihovat více na pravé nebo na levé straně, podle sklonu hřebenu.

Posledním rozdílem v porovnání těchto modelů je výdrž baterie, o které bude více pojednáno v následující části recenze.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7720/15
Philips Series 7000 MG7720/15 zastřihovač vlasů a vousů
Hodnocení
4.8/5

Výdrž na baterii a nabíjení

Přecházíme do další části recenze, která bude plná chvály. Při recenzování modelu OneBlade Pro QP6520/20 jsme byli oslněni jeho 90 minutovou výdrží za pouhou hodinu nabíjení.

Philips MG7720 je na tom ještě lépe. Výrobce deklaruje provoz v délce 120 minut. Ještě lepší zpráva je, že nabíjení zabere pouhou hodinu. OneBlade Pro QP6520/20 tak získává z hlediska výdrže další dva přemožitele. Dalším přemožietelem je dříve zmíněný Philips MG7770/15. U toho byla výdrž baterie prodloužena na 5 hodin oproti původním dvěma hodinám. Této výdrže dosáhnete po 2 hodinách nabíjení.

Philips MG7720/15 má nejlepší výdrž na baterii ze všech dosud testovaných zařízení.
Philips MG7720/15 má nejlepší výdrž na baterii ze všech dosud testovaných zařízení.

Co v praxi tyto hodnoty znamenají? To samozřejmě závisí na frekvenci používání zastřihovače a na rozsahu péče, kterou vašemu tělu věnujete. Někdo bude model 7720 nabíjet jednou za dva měsíce, někdo jednou za dva týdny (při opravdu intenzivním používání). V každém případě budete výdrží baterie ohromeni.

Výdrž baterie je po hodině nabíjení je 120 minut. To znamená, že zastřihovač budete připojovat k nabíječce třeba jednou za měsíc.

Při vybití baterie vás na nutnost dobití upozorní decentní bílé světlo na těle zastřihovače. Tentýž indikátor vás také bude informovat o tom, zda je akumulátor opět plně nabitý.

Jak zastřihovač Philips MG7720/15 funguje

Nyní přecházíme k nejdůležitější části této recenze. Pojďme si říct, jak zastřihovač plní svoje poslání a co můžete při jeho používání očekávat.

Přestože je výměna nástavců a samotné ovládání zastřihovače velmi jednoduché. Model Philips Multigroom Series 7000 MG7720/15 nijak nezaostává v kvalitě střihu. Naopak zastřihování jako takové mu jde na jedničku, ať už díky Dual Cut technologii, ergonomii nebo výkonu motoru.

Vše do sebe krásně zapadá a celkový dojem, který zastřihovač zanechává je špičkový.

Zastřihování vlasů

Philips k variantě zastřihovače 7720/15 dodává 3 hřebenové nástavce na vlasy o délkách 9, 12 a 16 mm. Pokud potřebujete upravit vlasy i v jiné délce, nic vám samozřejmě nebrání v použití i jiných nástavců, které jste společně se zastřihovačem obdrželi. Pokud by vám ani 16 mm nestačilo, tak Braun MGK3080 nabízí nástavec o délce 21 mm.

Zastřihovač si při úpravě vlasů poradí s poměrně hustým porostem a překvapivě i s kudrnatými vlasy. Občas se vám však může stát, že vlasy z hřebene samovolně nevypadnou. V takovém případě jim budete muset trošku pomoci vyklepáním či vyfouknutím. Hřeben kvůli tomu naštěstí sundávat nemusíte, takže se nejedná o žádnou tragédii.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7720/15
Philips Series 7000 MG7720/15 zastřihovač vlasů a vousů
Hodnocení
4.8/5

Zastřihovač se při úpravě vlasů nijak nezasekává ani netahá. Kdyby jej někdo použil v profesionálním barber shopu, nebylo by to žádné překvapení.

Zastřihování vousů

Úprava vousů se nese v podobném duchu, jako úprava vlasů. I zde platí, že nemusíte používat jen nástavce primárně určené k úpravě vousů. Pokud máte delší vousy použijte ten nástavec, který vám nejlépe vyhovuje.

Výměna hřebenových nástavců je rychlá a spolehlivá.
Výměna hřebenových nástavců je rychlá a spolehlivá.

S použitím nástavců na strniště funguje zastřihovač naprosto perfektně. Stejně tak v případě použití nastavitelného nástavce, se kterým můžete upravit svoje vousy na 3 až 7 mm. V podstatě zastřihovači při použití nástavců není co vytknout. Philips MG7720 nijak nekouše, nezasekává se a holení jako takové je velmi příjemné.

Pokud máte například bradku a vyžadujete delší, než dodávané nástavce, pak by vám mohl do jisté míry pomoci již zmiňovaný model MGK3080 od Braunu.

Holení bez nástavce je také překvapivě hladké. Pokud je však vaším cílem mít to nejhladší oholení, rozhodně je na místě zvolit některý z klasických elektrických holicích strojků. Pokud je vám však bližší koncept zastřihovače, tak důkladnějšího oholení dosáhnete jak s některým z modelů OneBlade (skvělý kompromis mezi zastřihováním a holením), tak i s pomocí zastřihovače od Gillette (pokud preferujete důkladnější oholení), který na holení využívá žiletkový břit.

Philips MG7720/15 jednoduše není natolik univerzální, aby vás ke všemu ještě dokonale oholil. Naštěstí jak OneBlade tak i Gillette Styler mají tak příznivou cenu, že si je můžete dokoupit jako doplňkové nástroje. Nebo jednoduše využít žiletkový strojek či váš současný elektrický holicí strojek.

Zastřihování chloupků na těle

Ochlupení na těle je zpravidla jemnější než vlasy a vousy. Z pohledu zastřihovače Philips MG7720 to znamená jediné, ještě méně námahy. V případě holení citlivých partií opět oceníte dvojnásobné množství břitů na holicím prvku a hlavně nástavec na ochranu proti poranění. Holení je tak jemnější a strojek nekouše. Jistou pozornost však věnujte talku, který při holení na zastřihovač vyvíjíte. V redakci se nám zranit nepodařilo, to však neznamená, že je to nemožné.

Zastřihování chloupků v nose

V modelové variantě 7720 s označením "15" (za lomítkem) dostanete i nástavec, který je určen pro zastřihování chloupků v nose a v uších. Zastřihování vás může šimrat. Není to však nic, na co by si nešlo zvyknout. Při zastřihování chloupků v nose vás může nástavec sem tam i zatahat. Nejedná se však o nic, co by muž využívající tento zastřihovač nevydržel.

Čištění a údržba

Čištění a údržba je velmi jednoduchá. Po použití stačí od zastřihovače odpojit všechny nástavce, následně je pečlivě umýt pod tekoucí vodou, jemně usušit a máte hotovo. Následně je možné zastřihovač používat opět znovu bez jakýchkoliv dalších starostí.

Údržba zastřihovače spočívá v opláchnutí vodou, jednoduché.
Údržba zastřihovače spočívá v opláchnutí vodou, jednoduché.

V případě nutnosti můžete také použít standardně dodávaný čisticí kartáček. Většinou se bez něj ale obejdete.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7720/15
Philips Series 7000 MG7720/15 zastřihovač vlasů a vousů
Hodnocení
4.8/5

Jak již bylo uvedeno dříve v recenzi, břity zastřihovače se udržují nabroušené zcela automaticky. Navíc je nemusíte ani promazávat, jsou tak zcela bezúdržbové.

Závěr - pro koho je zastřihovač vhodný?

Philips MG7720/15 má opravdu velmi málo slabých míst. Téměř ve všem, co nabízí, tak zároveň exceluje. Pokud hledáte dříče, společníka, který se o vás postará od hlavy až k patě, tak jste jej právě našli.

Zastřihovač se vám pravděpodobně nezavděčí jen v tom případě, pokud toužíte po důkladném oholení, které nabízí například klasické elektrické holicí strojky, či žiletkové holítko. Těmi však můžete Philips Series 7000 doplnit a dosáhnout tak ještě lepších výsledků.

Stejně tak se vám zastřihovač nezavděčí v případě, že máte dlouhý plnovous a chcete jej upravit s použitím hřebenového nástavce místo použití nůžek.

Tyto dva malé nedostatky se však nebudou většiny zákazníků týkat. Pro majoritu bude zásadní:

 • špičkové zpracování,
 • perfektní výkon při zastřihování hustých vlasů i vousů,
 • 120 minutová výdrž na baterii (při pouhé hodině nabíjení),
 • široké spektrum standardně dodávaných nástrojů,
 • absolutně bezúdržbový provoz.

Uživatelský manuál Philips Series 7000 MG7720/15

Philips Series 7000 MG7720/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.8

Špičková kvalita za přijatelné náklady

Proč utrácet za chození do barber shopu, když si můžete stejný komfort a profesionální péči dopřát i z pohodlí domova? Philips Multigroom Series 7000 je vysoce výkonný a multifunkční zastřihovač vhodný pro všechny muže.

Pros

 • Rukojeť z hliníku
 • Bezúdržbový provoz
 • 14 nástavců
 • Cestovní pouzdro
 • Vodotěsný

Cons

 • Není možné používat během nabíjení
 • Úzké nástavce na stříhání
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips Series 7000 MG7720/15, multifunkční zastřihovač vlasů a vousů
Philips Series 7000 MG7720/15
Hodnocení: 4.8/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram