blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: holicí strojek Philips Series 5000 AquaTouch S5400/06

Silné stránky
 • Suché i mokré holení
 • Tichost provozu
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
Slabé stránky
 • Není ho možné používat při nabíjení
 • Chybí cestovní pouzdro
Celkové hodnocení
3.9/5
Kde zakoupit

Philips AquaTouch S5400/06 je holicí strojek, který se zaměřuje na může s citlivou pokožkou. Nabídne suché i mokré holení a velmi propracovanou holící hlavu, schopnou pohybovat se v pěti různých směrech.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 16 března, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 27 března, 2022
Obsah článku
Philips Series 5000 S5400/06
 • Suché i mokré holení
 • Tichost provozu
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
Hodnocení
3.9/5
Kde zakoupit

Philips Series 5000 AquaTouch S5400/06 představuje typického zástupce střední třídy strojků společnosti Philips. Střední třída nenabídne hvězdné funkce, které jsou běžné u vyšších řad, ale i tak zde lze v těchto objevit zajímavé kousky, kterým tento holicí strojek bez pochyby je. Jak obstál v naší recenzi, na to vám odpoví tato recenze.

Příslušenství

Pokud nahlédnete do balení, spolu se samotným strojkem zde toho mnoho nenajdete. To je ovšem účel. Model S5400/06 se hodí právě pro ty, kteří si potrpí na jednoduchost a minimalistické provedení.

V balení tedy je:

 • holící strojek Philips S5400/06,
 • zastřihovač (bez nástavců),
 • nabíječka,
 • ochraný kryt na holící hlavu.

Jak již bylo zmíněno, model S5400/06 patří do řady Series 5000, představující zlatý střed v nabídce strojků značky Philips. Ale i v této řadě existují mezi strojky výrazné rozdíly. Existují v zásadě tři úrovně strojků, které v této řadě můžete najít, tyto úrovně se pak dále liší například designem.

Abyste měli při rozhodování o ideálním strojku pro vás co nejvíce informací, součástí této recenze bude i porovnání jednotlivých modelů z řady 5000.

Primárně tedy bude pod drobnohledem model S5400/06, ale zmíněn bude i levnější a dražší varianta ze stejné řady. Konkrétně jde o model S5100/06 a dále o nejdražší strojek z řady 5000, S5550.

Holící strojek Philips S5400/06 a jeho funkce

Nyní přišel čas se detailněji podívat na jednotlivé funkce tohoto strojku. Jedná se o vcelku klasickou výbavu, za zmínku ale stojí několik věcí, které příjemně překvapí.

Technologie MultiPrecision pro bezpečné oholení

Díky systému MultiPrecision je možné oholit i ta nejméně dostupná místa. Holící hlavy jsou zaoblené a snadno tak kloužou po tvářích a chrání tak vaši pokožku. To ale není vše, co tyto holící hlavy umožňují.

Technologie MultiPrecison nabídne důkladné holení a netahá za vousy.
Technologie MultiPrecison nabídne důkladné holení a netahá za vousy.

Super Lift & Cut

Pro ještě lepší výsledky při holení vybavil Philips holící hlavy u tohoto strojku technologií Lift & Cut, která se vyznačuje využitím dvou břitů. První z nich vous zdvihne a ten druhý jej poté blízko pokožce uřízne.

Kde koupit Philips Series 5000 S5400/06
Philips Series 5000 AquaTouch S5400/06
Hodnocení
3.9/5

5 směrů otáčení jednotlivých holících hlav

Hladkost oholení dále zvyšuje i maximální flexibilita jednotlivých holících hlav. Každá z ohebných hlav se pohybuje nezávisle na zbylých čtyřech, a proto se dokáže přizpůsobit téměř jakémukoliv tvaru obličeje.

Suché i mokré holení

Philips S5400/06 je možné využívat pro oba dva druhy holení. Je možné si zvolit rychlé, suché holení, nebo se můžete i se strojkem holit ve sprše mokrou metodou (s využitím holicí pěny nebo gelu). S touto vlastností strojku přichází i další výhoda. Celý strojek je možné snadno udržovat ponořením pod tekoucí vodu.

Mokré holení si oblíbí pánové s citlivou pokožkou.
Mokré holení si oblíbí pánové s citlivou pokožkou.

Zároveň ale není možné strojek používat zapojený do nabíječky, právě z bezpečnostních důvodů.

Tato vlastnost je také první, která Philips S5400/06 odlišuje od dalšího strojku z řady 5000, konkrétně nejlevnějšího modelu S5100/06. Ten není možné používat pod vodou, takže mokré holení nepřichází v úvahu.

Pokud máte citlivou pokožku, tvoří se vám po holení pupínky nebo vaše tvář trpí zarudnutím, tak zbystřete. Mokré holení s využitím pěny či gelu tyto problémy elegantně řeší.

Zastřihovač

Aby byla vaše vizáž opravdu dokonalá, je možné použít zastřihovač, který lze nasadit po odepnutí holící hlavy na tělo strojku. Je vhodný na úpravu kotlet, případně kníru.

Bohužel si nemůžete vybrat délku sestřihu, jelikož zde není žádný hřeben, kterým by bylo možné ji nastavit. Existuje zde možnost si takový dokoupit, ale součástí základního balení není. Zastřihovač je dostupný pro všechny strojky řady 5000.

S odepínacími nástavci hrozí ztráta komponent. Podle redakce je zastřihovač v těle strojku pohodlnější.
S odepínacími nástavci hrozí ztráta komponent. Podle redakce je zastřihovač v těle strojku pohodlnější.

Intuitivní displej

Displej ve spodní části těla strojku je navržen tak, aby vám zobrazoval pouze důležité informace. Naleznete zde indikátor nabití baterie, informace o nutnosti vyčištění, cestovní zámek, kterým je možné uzamknout strojek pro případ transportu v zavazadle.

Kvalita zpracování a ergonomie

Jak lze očekávat od strojku ve střední cenové kategorii, prémiové materiály zde nenajdete. Ty si výrobce šetří pro další vyšší produktové řady. Přesto lze modelu S5400 vytknout po této stránce pouze málo.

Tělo strojku je vyrobeno z velmi kvalitního plastu, veškeré součástky velmi dobře zapadají jedna do druhé. Dále, celý strojek je pokryt protiskluzovým povrchem, což se hodí právě v případě mokrého holení.

Kde koupit Philips Series 5000 S5400/06
Philips Series 5000 AquaTouch S5400/06
Hodnocení
3.9/5

Prakticky není možné, aby vám strojek vyklouzl z ruky. A i kdyby k tomu došlo, solidní konstrukce zabrání většímu poškození.

Displej je výborně umístěn ve spodní části strojku, takže uvolnil místo pro velké zapínací tlačítko.

Oproti vyšším modelům (například Philips S7370/12) strojek postrádá pouzdro, do kterého by bylo možné jej vložit při delších cestách. Výrobce se snaží tento nedostatek vyřešit pomocí zámku, který je možné aktivovat před každou cestou, aby alespoň nedošlo k samovolnému zapnutí strojku v zavazadle. Přesto se jedná pouze o náhražku plnohodnotného pouzdra.

Výdrž na baterii a nabíjení

Philips slibuje u modelu AquaTouch S5400/06 výdrž baterie až 45 minut po hodině nabíjení. Výrobce deklaruje na jedno nabití až 15 oholení, což je rozhodně víc, než u modelu S5100, ale podobně jako u něj neodpovídá skutečnosti.

Přes 45 minut provozu – to je asi 15 oholení, odpovídá deklarovaná hodnota realitě?

Podle náročnosti úkolu, který před strojek postavíte, se může počet oholení lišit od 8 do 12 na jedno nabití. Což není hodnota špatná, ale nejedná se ani o žádnou hvězdnou výdrž.

Indikace nabíjení je jednoduchá a jasná. Podrobnější informace o stavu baterie však chybí.
Indikace nabíjení je jednoduchá a jasná. Podrobnější informace o stavu baterie však chybí.

Oproti modelům z vyšší řady zde také chybí stojan pro nabíjení nebo čistící a nabíjecí stanice, která je dostupná například u modelu Philips S9711/31. To je však s ohledem na cenu strojku pochopitelné.

Jak holící strojek Philips S5400 funguje?

Vlastnost, kterou u Philips S5400/06 ocení mnoho uživatelů, je technologie AquaTouch, umožňující mokré holení za použití gelu či pěny. Díky tomu je k pokožce mnohem šetrnější, než běžné frézkové strojky. Co dalšího je na tomto strojku zajímavé?

Komfort a důkladnost

Philips S5400 je naprosto ideální volbou pro ty muže, kteří jsou příznivci kratších vousů. S těmi s totiž strojek poradí na jedničku. V případě kratšího porostu je holení velmi přesné a komfortní. Ideální je holit strniště rostlé 2 až 3 dny.

Dbejte na to, aby vaše vousy nedorostly do rozměrů, kdy začínají být pro strojek problém. Jak již totiž bylo řečeno, s delšími vousy má Philips S5400 potíže. Vyřešit by je ale mohl některý z dostupných zastřihovačů.

Kde koupit Philips Series 5000 S5400/06
Philips Series 5000 AquaTouch S5400/06
Hodnocení
3.9/5

Máte-li na tváři delší porost, bude třeba přejet dané místo alespoň dvakrát, aby strojek zachytil většinu vousů. I tak se ale může stát, že některé vousy na tváři zůstanou a vy budete muset danou oblast přejet znovu, nebo v jiném směru. Pozitivem je, že strojek nijak netahá.

Dalším problémem, se kterým je třeba se potýkat, je značná vzdálenost, která je mezi jednotlivými holícími hlavami. Je třeba si na jejich rozložení zvyknout a naučit se správnými pohyby vykompenzovat mezery, které by kvůli větší vzdálenosti mohly vznikat.

Velkým problémem pro strojek je krk, především v nejužších místech. Nezávislost jednotlivých holících hlav na sobě v tomto ohledu docela pomáhá, ale i tak bývá problémem přizpůsobení individuálnímu tvaru krku každého uživatele.

Frézkový vs. planžetový strojek

Jak již bylo zmíněno, Philips S5400 může mít problém s dosažením naprosto bezchybného hladkého oholení. Není to ovšem přímo konstrukční problém, jelikož se jedná o strojek frézkový. Ten je svým designem určen spíše pro delší vousy. Pro hladké oholení bude zapotřebí spíše strojek planžetový.

Dobrým příkladem může být Braun Series 7 7899cc. Na rozdíl od Philipsu S5400, vousy zde nejsou holeny rotačním pohybem frézkových holících hlav, ale zajedou mezi planžety, kde jsou břitem zkráceny. Vzhledem k minimální tloušťce planžety je možné s tímto typem strojku dosáhnout mnohem hladší tváře, to je ovšem vykoupeno možným podrážděním pokožky a nutností holení opravdu krátkých vousů.

Vzhledem k tomu, že Braun 7899cc patří do vyšší kategorie holících strojků, lze u něj očekávat i lepší vlastnosti a funkce. Rozdíl je tedy poznat jak na příslušenství, kde je k dispozici čistící stanice i praktické cestovní pouzdro, tak u samotných  funkcí. Nevíte, jakou technologii holicího strojku zvolit? Přečtěte si porovnání planžetových a frézkových holicích strojků.

Zastřihovač

U modelu S5400 je dostupný i zastřihovač. Ten svou práci odvádí velmi dobře. Je přesný a snadno se ovládá. Pokud si dokoupíte i nástavec, který vám umožní výběr délky sestřihu, bude vaše zkušenost s tímto kouskem příslušenství téměř dokonalá.

Přesto, pokud máte zájem o opravdu profesionální zastřižení dlouhých vlasů či vousů, bude lepší se spolehnout na zastřihovač, určený přímo pro tuto činnost. U Series 5000 je zastřihovací hlavice pořád jenom bonus.

Čištění a údržba

Pro snadnou údržbu je možná pouze jedna cesta. Philips nevybavil strojek ani kartáčkem, ani čistící stanicí, takže je jedinou zbývající možností opláchnout celou holící hlavici pod tekoucí vodou.

Složitostí údržby vám Phlips S5400 život nijak nekomplikuje.
Složitostí údržby vám Phlips S5400 život nijak nekomplikuje.

Nejlepším postupem je ovšem nejprve vyklepat oholené vousy z prostoru pod frézkami pomocí odklopení holící hlavy a až poté oplach celé hlavy strojku.

Kde koupit Philips Series 5000 S5400/06
Philips Series 5000 AquaTouch S5400/06
Hodnocení
3.9/5

Náhradní díly

K Philipsu S5400 je samozřejmě možné dokoupit náhradní frézky MultiPrecision, které bude dříve nebo později třeba vyměnit, jelikož se používáním opotřebují. Mají označení SH50/50 a jsou stejné pro všechny strojky řady 5000.

Dále je samozřejmostí zakoupení celé holící hlavy. Jako náhradní díl lze považovat i nástavec na zastřihovač vousů SmartClick, který vám umožňuje volbu mezi délkou zastřižení od 1 do 5 mm. Bez nástavce dosáhnete pouze předem dané délky vousů 0,5 mm.

Závěr - pro koho je Philips S5400/06 vhodný?

Tento strojek je rozhodně dobrou volbou pro většinu mužů. Pokud tedy chcete dosáhnout přiměřeně hladkého oholení a vousy si nenecháte narůst delší, než několikadenní strniště.

Oceníte především velmi kvalitní provedení z hlediska ergonomie i materiálů, možnost mokrého i suchého holení díky technologii AquaTouch, ale í solidní výdrž baterie, odpovídající standardům běžným v této cenové hladině.

Pokud se pro tento strojek rozhodnete, rozhodně nebudete zklamáni. Jen je třeba počítat s určitými limity. Model S5400 si neporadí s vousy příliš dlouhými a důkladností oholení se břitvě nevyrovná. Ovšem díky technologii AquaTouch je k vaší pokožce mnohem jemnější a nezpůsobuje podráždění.

Uživatelský manuál Philips AquaTouch S5400/06

Philips Series 5000 S5400/06
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.9

Zlatá střední cesta

Philips AquaTouch S5400/06 je holicí strojek, který se zaměřuje na může s citlivou pokožkou. Nabídne suché i mokré holení a velmi propracovanou holící hlavu, schopnou pohybovat se v pěti různých směrech.

Pros

 • Suché i mokré holení
 • Tichost provozu
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení

Cons

 • Není ho možné používat při nabíjení
 • Chybí cestovní pouzdro
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: holicí strojek Philips Series 5000 AquaTouch S5400/06
Philips Series 5000 S5400/06
Hodnocení: 3.9/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram