blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 září, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 20 dubna, 2022
Obsah článku

Holicí strojky Braun Series 9

Holicí strojky ze série Braun Series 9 představují moderní způsob dokonale efektivního a pohodlného holení. Představme si je v následujících řádcích podrobněji.

Obecné informace o řadě holicích strojků Braun Series 9

Zařízení zmiňované řady se vyznačují unikátním holicím systémem, který poskytuje maximálně precizní výsledek a současně zachovává vysokou šetrnost k pokožce. To je způsobeno tím, že pro dokonalé oholení stačí pouze jediný tah. Kůži tak není nutno více dráždit opakovaným přejížděním břitu.

Použité technologie

Braun Series 9 je vylepšena o jedinečný titanový zastřihovač.

Technologie SyncroSonic je schopna provést až 40 000 střihů za minutu a dokáže se přizpůsobit hustotě vousů pro dokonalou efektivitu při holení.

Vysoce odolný materiál je zároveň mimořádně tvrdý, nepodléhá korozi a ani jinému časnému opotřebení.

Hlavici SyncroSonic charakterizují hned čtyři jedinečné prvky:

 • Tím prvním je OptiFoil™, který se stará o hladké oholení s dlouhou výdrží.
 • Dalším je speciální zastřihovač Direct&Cut se kterým snadno zkrotíte vousy rostoucí do všech směrů.
 • Zastřihovač HyperLift&Cut dokáže vousy nadzdvihnout, proto si holicí strojky Braun Series 9 dokáží poradit i s vousy rostoucími naplocho.
 • Ochranná technologie SkinGuard se postará o holení, které vám už nikdy nezpůsobí podrážděnou tvář.

Strojky z této série jsou zvláště flexibilní díky holicí hlavě, která je výkyvná v deseti směrech. Proto mohou být břity v kontaktu s tváří, což se projevuje i na výsledné kvalitě holení. Tento systém zvaný MacroMotion spolu s technologií MicroMotion, tedy se samostatným uchycením veškerých střihacích prvků, reprezentuje nejnovější trend v péči o mužskou tvář.

Čtyři prvky holicí hlavy v praxi.
Čtyři prvky holicí hlavy v praxi.

Moderní muž potřebuje nejen být za všech okolností dokonale upraven, ale ocení i úsporu času. Proto jsou holicí strojky konstruovány jako voděodolné. Snadno je tak vyčistíte pouze s použitím tekoucí vody. Pro zdokonalenou hygienu lze také využít speciálně vyvinutou stanici Clean&Charge, která dokáže strojek vyčistit, promazat,dezinfikovat a zároveň dobít. Tato volba je však dostupná pouze u vybraných produktů.

Manipulace se strojky je díky ergonomicky tvarované rukojeti pohodlná a současně i bezpečná. Díky pogumovanému texturovanému povrchu vám zařízení nemůže vyklouznout ani z mokrých rukou. Použitý plast zároveň vykazuje vysokou odolnost. Designové provedení jednotlivých modelů lze také považovat za velmi zdařilé.

Nejlepší holicí strojek z řady Braun Series 9, model 9290cc

Výkyvná holicí hlavice, která se může pohybovat až v úhlu 40° zajistí spolu s technologií SynchroSonic přizpůsobení křivkám tváře, takže při holení neunikne ani jediný vous bez ohledu na to, v jakém směru roste.

V rámci zvýšení komfortu se můžete holit s tímto strojkem také namokro, účinně tak minimalizujete riziko nepříjemného zarudnutí kůže. Výrobce jej označil jako Wet&Dry, což znamená, že je vhodný i pro použití s holicí pěnou či gelem. Možnost výběru mezi příjemnějším holením za mokra anebo rychlejším za sucha určitě uvítáte podle toho, kde a jak budete strojek nejčastěji využívat. Holení na sucho vám přijde vhod vždy, když spěcháte.

Recenze elektrického holicího strojku pro muže Braun Series 9 9290cc.
Recenze elektrického holicího strojku pro muže Braun Series 9 9290cc.

Vysoká efektivita holení spolu s příznivou pořizovací cenou je tím faktorem, proč je tento model v celé produktové řadě Braun Series 9 tak oceňován zákazníky. K uživatelskému komfortu rozhodně přispívá také nízká hlučnost při provozu.

Po oholení se čisticí stanice Clean&Charge o strojek Braun Series 9 9290cc postará místo vás – vyčistí, vydezinfikuje a dobije. A to vše stiskem jediného tlačítka. Její obsluhu zvládne skutečně každý. Výsledkem je tak neustálá připravenost strojku k akci a také prodloužení životnosti zařízení.

Obsah balení Braun Series 9 9290cc
Obsah balení Braun Series 9 9290cc

V balení najdete kromě samotného strojku rovněž čisticí kartáček a cestovní pouzdro. Oboje opět najde uplatnění na cestách. Snadno ho sbalíte a můžete si strojek vzít někam, kde není možnost ho omýt.

Péči o váš strojek vám usnadní rovněž vestavěný indikátor výměny hlavice. Díky němu budete vždy vědět, že si včas máte pořídit nový díl. Doporučená frekvence výměny je od výrobce průměrně jednou za 18 měsíců.

K napájení využívá holicí strojek vestavěný akumulátor. Strojek na jedno nabití vydrží 50 minut holení, poté potřebuje 1 hodinu k nabíjení. Dobíjení je možné dle potřeby.

Vestavěná baterie nemá paměťový efekt a netrpí výraznějším samovybíjením.

Zařízení je opatřeno také indikátorem nabíjení a umožňuje využít funkci rychlonabíjení, kdy vám stačí pouze 5 minut na dobití, se kterým se následně můžete jednou oholit. Z toho vyplývá současně i fakt, že ho lze využít pouze pro holení na baterii, nikoli ze sítě.

Silné stránky:

 • poměr cena a výkon,
 • snadná údržba,
 • vysoká účinnost při holení,
 • nízká hlučnost.

Slabé stránky:

 • provoz pouze na baterii,
 • chybí nastavení intenzity holení.

Pokud chcete to nejlepší, co si od značky Braun můžete pořídit, dál nehledejte. V Series 9 naleznete možná exkluzivnější modely, ty však budou zaostávat horším poměrem cena/výkon, nebo jim bude chybět některé z pšíslušenství, které nabízí právě model 9290cc.

Braun 9290cc kategorie recenzí zařízení Braun
Braun 9290cc kategorie recenzí zařízení Braun

Zobrazit cenu

Přečíst kompletní recenzi

Braun Series 9 9295cc

Rozdíly jsou napříč jednotlivými modely Series 9 poměrně malé, u jednotlivých zařízení zůstávají zachovány inovativní funkce. Ve srovnání s nejlépe hodnoceným modelem Braun Series 9 9290cc je tato verze shodná z hlediska konstrukce i co se týče parametrů, liší se pouze barevným provedením.

U modelu 9290 si výrobce připravil efektní stříbrnou a klasickou černou. Verze 9295 je chromovaná. Svůj strojek tak můžete proměnit v hlavní hvězdu každé koupelny. I v tomto případě můžete využít stanici Clean&Charge, což poznáte podle značení modelu, kde ono cc znamená právě Clean&Charge. Je ještě důležité upozornit na to, že strojky, pro které čisticí stanici používat nelze, jsou také levnější.

Silné stránky:

 • kvalitní oholení,
 • zdařilý design,
 • možnost využití čisticí stanice.

Slabé stránky:

 • pouze na baterii,
 • nelze nastavit intenzitu holení.

Braun Series 9 9299s

Model Braun Series 9 9299s zachovává všechny přednosti nejoblíbenějšího modelu včetně unikátní technologie SynchroSonic. Navíc k nim přidává ještě exkluzivní černozlaté designové provedení. Majitele citlivé pleti pak potěší, že se jedná o verzi zařízení označovanou jako Wet&Dry. Můžete ho proto používat také s holicí pěnou nebo gelem, což zajistí ještě lepší pocit v průběhu holení.

Ke zlaté edici se navíc dodává speciální kožené cestovní pouzdro, na kterém najdete vyražený symbol fotbalového klubu Bayern Mnichov.

Strojek je bohužel dodávaný bez stanice Clean&Charge, čímž na prémiovosti něco ztrácí, protože tam "přeci jenom něco chybí".

Silné stránky:

 • unikátní barevné provedení,
 • kvalitní kožené cestovní pouzdro.

Slabé stránky:

 • absence čisticí stanice (pouze nabíjecí stojánek),
 • holení pouze bez připojeného kabelu,
 • nelze nastavit intenzitu holení.

Braun Series 9 9260s

Speciální technologie SynchroSonic si dokáže poradit s vousy rostoucími všemi směry. Díky funkci 10-D se perfektně přizpůsobí liniím každé tváře. Přizpůsobený výkon zvládne velmi snadno oholit i místa, kde vousy rostou velmi hustě.

Strojek můžete používat jednoduše za sucha anebo využít způsob mokrého holení. Gel, pěna či obyčejná voda vám tak zajistí dokonalý skluz strojku po pokožce, která bude absolutně hladká.

Stejně jako model 9290cc má matnou povrchovou úpravu, která lépe odolává otiskům prstů. Čisticí stanici v balení tohoto modelu bohužel nenajdete.

Silné stránky:

 • dlouhá výdrž akumulátoru,
 • tichý,
 • holí dohladka a bez podráždění.

Slabé stránky:

 • horší poměr cena/výkon,
 • chybí čisticí stanice.

Zobrazit cenu

Braun Series 9 9240s

Přizpůsobivá výkyvná hlava a možnost mokrého i suchého holení dokonale naplní to, co od holicího strojku očekáváte. Technologie SynchroSonic zvládne až 10 000 vibračních pohybů a 40 000 holicích pohybů. Současně si strojek sám na základě hustoty vousů nastaví potřebný výkon. Povrchová úprava je v tomto případě klasicky v lesku a čisticí stanice Clean&Charge se spolu s tímto strojkem použít nedá.

Silné stránky:

 • kvalitní ergonomie,
 • holí i delší vousy.

Slabé stránky:

 • neumožňuje použití stanice Clean&Charge,
 • zjednodušená LED indikace,
 • odlišný design od top modelu.

Zobrazit cenu

Závěr

Celá řada Braun Series 9 osloví především náročné zákazníky, kteří si potrpí na kvalitu. Holení se strojky Braun Series 9 je troufáme si říct, téměř srovnatelné s žiletkou, zároveň je i velmi snadné a rychlé. Je ale nutné předem počítat s vyššími pořizovacími cenami jednotlivých modelů, což ale odpovídá výsledkům.

Po výrobcích z jiné série budou muset sáhnout ti, kteří preferují použití na kabel. Na rozdíl od série 7 se zde také nedá regulovat intenzita holení. Pro koho tak představuje Braun Series 9 příliš nákladnou volbu, měl by zvážit pořízení některého výrobku ze Series 7, která je stále ještě vhodnou alternativou. Zvážit byste v rámci nákladů měli navíc nejen základní pořizovací cenu, ale také sumy, které vydáte za náhradní díly.

 
Vítěz testu planžetových elektrických strojků
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.5

Braun Series 9 9290cc Clean&Charge Wet&Dry

 • ideální pro každodenní holení,
 • maximálně hladké oholení,
 • kvalitní zpracování (výrobeno v Německu),
 • čisticí a nabíjecí stanice = bezstarostná údržba.
Zobrazit cenu
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (1 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram