blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Series 5000 S5130/06

Silné stránky
 • Rychlé a přesné oholení na sucho
 • Indikátor čištění / výměny holicích hlav
 • Lze používat i během nabíjení

Slabé stránky
 • Problematická výměna hlavy za zastřihovač
 • Chybí štěteček pro vyčištění hlav
 • Určen výhraně na suché holení
Celkové hodnocení
3.3/5
Kde zakoupit

Pokud jste zastáncem suchého holení a chcete výkonný strojek za dobrou cenu. Jste na správném místě. Philips snížil náklady a výslednou cenu S5130/06 tím, že zkrouhnul doplňkové příslušenství a zbavil se voděodolnosti, ale na strojku samotném nešetřil. Kulaté pohyblivé hlavice, chytrý systém otvorů a nadzvedávací břity se postarají a rychlé a efektivní oholení.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 prosince, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 27 března, 2022
Philips Series 5000 S5130/06
 • Rychlé a přesné oholení na sucho
 • Indikátor čištění / výměny holicích hlav
 • Lze používat i během nabíjení

Hodnocení
3.3/5
Kde zakoupit

Pánský holicí strojek S5130/06 má ve výbavě sice jen základní příslušenství, ale na druhou stranu mu dal Philips do vínku prvky z vyšších řad. Za příznivou cenu získáte model s efektivním nadzvihávačem vousům, pohodlnou ergonomicky tvarovanou rukojetí a hladkou holicí hlavicí.

Obsah balení Philips Series 5000 S5130/06

U strojku schází cestovní pouzdro a čisticí kartáček na odstranění zbytků vousů. Nejedná se ale o nic, co by nešlo ke strojku zakoupit. O tomto i jiném příslušenství se dozvíte více v sekci Náhradní díly.

Balení Philips S5130/06 je skromné a obsahuje jen:

 • holicí strojek,
 • zastřihovač (bez hřebenových nástavců),
 • ochranný plastový kryt na holicí hlavu,
 • nabíječku,
 • návod k použití.
Obsah balení modelu Philips S5130/06
Obsah balení modelu Philips S5130/06

Funkce holicího strojku

Všechny z funkcí, které nabídne tento model naleznete také u modelů vyšších tříd. Budou ale zpravidla na vyšší úrovni. Indikátor bude více technologicky pokročilý, holicí hlava se bude hýbat ve více směrech apod. Pokud tedy uvidíte, že výčet funkcí je stejný, jako u strojků vyšších tříd, nemusí tomu tak skutečně být.

Indikace

Strojek má jednoduchý displej, kde se zobrazují ikony, které vám napovídají, jak je S5130/06 na tom a co potřebuje. Pomocí ikon zjistíte stav baterie a nutnost výměny holicích hlav. Indikátor signalizuje také potřebu čištění a aktivaci cestovního zámku, který zajišťuje, že se strojek nespustí sám od sebe v cestovní tašce.

Díky indikátorům se na displeji dozvíte, co strojek potřebuje a v jakém je stavu.

Otvory Multiprecision a břity Lift & Cut

Philips vybavil strojek S5130/06 systémem drážek a otvorů Multiprecision, který zachycuje delší i kratší vousy a posunuje je k břitu.

Další vychytávkou je nadzvedávací břit Lift & Cut, jehož funkce spočívá v narovnání a lehkém nadzvednutí vousů tak, aby je holicí břit mohl zastřihnout v úrovni nebo dokonce lehce pod úrovní pokožky.

Jak je možné, že vás strojek oholí i pod úrovní pokožky? Podívejte se na video výrobce, které tuto technologii popisuje.

Kde koupit Philips Series 5000 S5130/06
Philips S5130 snadno rozpoznáte podle červeného lemování
Hodnocení
3.3/5

Chytrá kombinace otvorů, drážek a nadzvihávacího břitu zajistí hladké oholení s minimem tahů a poradí si i se zákeřnými vousy, které leží naplocho na pokožce.

Přizpůsobivé hlavice

3 hlavice se pohybují nezávisle na sobě. V 5 různých směrech. Jsou hladké, oblé a hezky kloužou po pokožce podobně jako u vyšších tříd S7000 a S9000. Snadno se přizpůsobí různorodým křivkám obličeje, brady a krku. Na přesné tvarování vousů (bradka, licousy, knír) je určen výměnný zastřihávací nástavec, který na strojek nacvaknete systémem SmartClick místo holicí hlavice.

Kvalita zpracování a ergonomie

Výrobce u holicího strojku S5130/06 vsadil červeno-černou barevnou kombinaci, ale při výběru a porovnávání modelů můžete narazit i na strojek S5110 v šedo-černé a na S5100 v modro-černé kombinaci. Ty jsou, co se výbavy a schopností týče naprosto totožné. Rozdíl je v barvě. Pokud tedy nejste fixovaní na konkrétní barevnou kombinaci, porovnejte si cenové nabídky jednotlivých modelů. Vyplatí se vám to.

Stejný model v jiné barvě může být za jinou cenu.

Přední část S5130/06 je z lesklého plastu. Zbytek těla pokrývá matný plast, který je v místě úchopu lehce perforovaný, aby v dlani neklouzal. Rukojeť je prohnutá tak, aby dobře zapadla do dlaně a snadno se se strojkem pracovalo.

Philips S5130 snadno rozpoznáte podle červeného lemování
Philips S5130 snadno rozpoznáte podle červeného lemování

Výhodou plastu je nízká hmotnost. Výhodou matu je, že na povrchu nejsou vidět otisky prstů.

Výdrž baterie a nabíjení

Holicí strojek je vybaven lithium-iontovou baterií, která při plném nabití vydrží v provozu až 40 minut, což průměrně stačí na 13 oholení, ale záleží, jak si s tím vyhrajete a jak hustý porost vlastníte. Z 0 na 100 % se baterie dobije za 60 minut. Pokud S5130/06 zapomenete nabít a potřebujete se oholit, stačí, když mu dáte 5 minut v nabíječce a můžete jít na věc nebo se může holit rovnou s nabíjecím kabelem.

Díky absenci funkce mokrého holení se můžete oholit i se strojkem, který se zrovna nabíjí.

Strojek je vybaven jednoúrovňovým indikátorem baterie, z něhož se dozvíte, zda je vybitá nebo nabitá, ale podrobnější info o stavu nečekejte.

Jak Philips S5130/06 holí

Philips S5130/06 předvede nejlepší výkon u jemnějších vousů, které denně nebo aspoň jednou za 2 až 3 dny zkracujete. Majitelé hustých a drsných vousů, kteří rádi střídají hladce oholenou tvář s plnovousem nebo delším strništěm, by se měli poohlédnout po strojku z vyšší třídy s vyšším výkonem a lepšími technologiemi, které oholí i tvrdé vousy rychleji, na méně tahů.

Kde koupit Philips Series 5000 S5130/06
Philips S5130 snadno rozpoznáte podle červeného lemování
Hodnocení
3.3/5

Model S5130/06 je určen výhraně na suché holení.

Pokud se rádi holíte ve sprše nebo namokro, poohlédněte se po strojku, který je určen jak na mokré, tak na suché holení například S5400/06 ze stejné řady nebo Philips S7370/12 Wet & Dry z té vyšší. Jestli jste majitelem velmi citlivé pokožky, zaměřte se spíše na modely, které umožňují mokré holení.

Stejně jako u každého jiného frézkového holicího strojku i s tímto byste při holení měli volit krouživé pohyby. Dosáhnete tak nejmenšího podráždění a nejlepšího efektu, takže nebudete muset několikanásobně přejíždět danou oblast. S5130 tímto postupem zachytí většinu vousů. Čas od času mu však budete muset odpustit unikající vousy zejména na krku a bradě.

Čištění a údržba

Čištění je snadné, ale vyžaduje vaši účast. Otevřete holicí hlavu strojku, vysypete a vyfouknete zbytky vousů. Ty, co zbydou, spláchnete tekoucí vodou a strojek necháte vyschnout. 

Složitostí údržby vám Phlips život nijak nekomplikuje.
Složitostí údržby vám Phlips život nijak nekomplikuje.

V balení S5130/06 nenajdete čisticí kartáček z toho důvodu, abyste s ním nepoškodili holicí hlavu.

Pokud byste čištění raději přenechali strojům, zaměřte se na modely s automatickou čisticí stanicí, do níž zaneřáděný strojek jen strčíte a máte splněno. Mějte však na paměti, že ani čistička není samospásná a i ona potřebuje čas od času vyměnit kazetu s čisticí kapalinou a drobnou údržbu. Výkonnou čisticí stanicí má ve výbavě například model z řady S9000 Philips S9711/31.

Jestli se vám S5130/06 líbí, ale čisticí stanice vám v balení přece jen schází, můžete si ji dokoupit zvlášť. Strojek je kompatibilní s modelem SmartClean CP0253.

Náhradní díly

Všechny břity se jednou otupí a to platí i pro ty, které jsou v holicím strojku S5130/06. Když už jsou na odpis, rozsvítí se na rukojeti kontrolka. Při běžném používání by o sobě měla dát poprvé vědět přibližně po dvou letech, ale jestli máte husté a drsné vousy, může to být i dřív. Až na to dojde, čeká vás nákup náhradních holících fréz Philips SH50/50, která vyjde takřka na polovinu kupní ceny strojku. Po výměně je potřeba strojek resetovat.

Výměnu břitů nepodceňujte. Tupé břity zbytečně dráždí pokožku, a navíc mohou zhoršit výkon strojku.

Philips poslal model S5130/06 do světa jen se základní výbavou, aby dosáhl nízké ceny, ale nabízí k dokoupení širokou paletu příslušenství a doplňků. Můžete si tak pořídit jen to, co uznáte za vhodné. V nabídce najdete pevné cestovní pouzdro CP9062, napájecí zástrčku CRP136/01, čisticí sprej na holicí hlavy a zastřihovač chloupků v nose a  uších CP0480.

Kde koupit Philips Series 5000 S5130/06
Philips S5130 snadno rozpoznáte podle červeného lemování
Hodnocení
3.3/5

Prodloužená záruka

S5130/06 má standardní 2letou záruku. Pokud svůj produkt zaregistrujete na webu Philips, získáte jeden rok navíc.

Komu je Philips S5130/06 ze série 5000 určen

Pokud sháníte holicí strojek na rychlé a přesné oholení na sucho, bez zbytečného příslušenství a za výhodnou cenu, je Philips S5130/06 určen právě vám.

Jedná se o solidní střední třídu, která nabízí dobrý poměr ceny a výkonu. Mnozí z vás jistě ocení, že jako jeden z mála holicích strojků dnešní doby stále umožňuje holení s připojeným napájecím kabelem.

Jestli vám připadá Philips S5130/06 nedostatečně vybaven a máte větší rozpočet, zaměřte se vyšší řadu Philips S7000 nebo na hi-tech modely Philips Prestige SP9863/14 a S9711/31 z nejvyšší řady S9000, která patří k tomu nejlepšímu, co si ze světa elektrických holicích strojků od značky Philips můžete dopřát. Nabízí bohatší příslušenství, možnost holení jak namokro, tak nasucho a také kvalitnější materiály.

Uživatelský manuál Philips S5130/06

Philips Series 5000 S5130/06
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.3

Spolehlivé suché holení za výbornou cenu

Pokud jste zastáncem suchého holení a chcete výkonný strojek za dobrou cenu. Jste na správném místě. Philips snížil náklady a výslednou cenu S5130/06 tím, že zkrouhnul doplňkové příslušenství a zbavil se voděodolnosti, ale na strojku samotném nešetřil. Kulaté pohyblivé hlavice, chytrý systém otvorů a nadzvedávací břity se postarají a rychlé a efektivní oholení.

Pros

 • Rychlé a přesné oholení na sucho
 • Indikátor čištění / výměny holicích hlav
 • Lze používat i během nabíjení

Cons

 • Problematická výměna hlavy za zastřihovač
 • Chybí štěteček pro vyčištění hlav
 • Určen výhraně na suché holení
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: Philips Series 5000 S5130/06
Philips Series 5000 S5130/06
Hodnocení: 3.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram