blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: depilátor Braun LS 5560

Silné stránky
 • Výměnné nástavce
 • Baterie i síťové napájení
 • Omyvatelný
Slabé stránky
 • Dražší náhradní díly
 • Chybí cestovní pouzdro
Celkové hodnocení
3.8/5

Je pro vás holení trápení a hladká nepodrážděná kůže vypadá jako zážitek z říše snů? S depilátorem Braun to tak být už nemusí. Netrapte se už dál neestetickými chloupky a zažijte moderní způsob holení.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 1 července, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Braun Silk-épil LS 5560
 • Výměnné nástavce
 • Baterie i síťové napájení
 • Omyvatelný
Hodnocení
3.8/5
Kde zakoupit

Model Braun LS neboli Lady Shaver5560 patří mezi klasické depilátory. Značka Braun nabízí dva produkty s označením Silk-épil. Vedle této produktové řady nabízí značka Braun ještě epilátory a epilátory na bázi IPL technologie. Co všechno umí a jak se používá?

Obsah balení

Balení je pojato velkoryse, mimo vlastního depilátoru nechybí příslušenství v podobě nástavců. Drobností, kterou potěší, je taktéž cestovní pouzdro. Byť praktičtější by místo textilního sáčku určitě bylo pouzdro pevné.

Vzhledem k ceně holicího strojku je obsah balení poměrně velkorysý.
Vzhledem k ceně holicího strojku je obsah balení poměrně velkorysý.

V balení naleznete:

 • depilátor LS 5560,
 • zásuvný kryt,
 • exfoliační nástavec,
 • zastřihávací nástavec,
 • pouzdro,
 • čisticí kartáček,
 • nabíječka.

Zamrzet by vás tak snad v rámci balení mohla jen absence stojánku, na který je možné si depilátor odložit, abyste jej vždy měla po ruce. Ty, které budou depilátor často převážet, pravděpodobně zamrzí i fakt, že výrobce nepamatoval na kryt na holicí hlavici. To by znamenalo větší jistotu, že hlavici nepoškodíte, zatímco budete strojek přenášet třeba v kosmetické taštičc.

Funkce depilátoru

Stejně jako pánské holicí strojky, nebo epilátory má i depilátor Braun LS 5560 řadu funkcí. Pojďmě si je tedy rozebrat.

Holení (depilace)

Jedná se v principu o klasický dámský holicí strojek. To znamená, že se odstraňují pouze viditelné části chloupků. Holení je tedy zcela bezbolestné a mělo by docházet pouze k minimálnímu podráždění pokožky (nebo žádnému). Na rozdíl od epilace tedy nedochází k trvalému ničení nežádoucího ochlupení, holení je proto nutné častěji opakovat.

Exfoliace

Díky jemné vibrující hlavici současně dochází k tzv. exfoliaci neboli obrušování vrchních vrstev kůže. Tyto buňky jsou odumřelé a pokožka tak po jejich odstranění získává svěží vzhled, je vyhlazená a zpevněná.

Systém SoftStrip

Systém určený pro ještě kvalitnější oholení díky šetrnému napínání pokožky. Integrovaný polštářek EasyGlide pak zajišťuje hladší skluz strojku po pokožce.

Kvalita zpracování a ergonomie

Z hlediska materiálů i kvality jejich zpracování nelze mít proti depilátoru Braun LS 5560 námitek. Vše na sebe doléhá, takže tento holicí strojek působí dostatečně pevně.

Kde koupit Braun Silk-épil LS 5560
Dámský holicí strojek Braun LS 5560
Hodnocení
3.8/5

Vyměnitelné nástavce jsou nespornou předností tohoto depilátoru, umožňují snazší oholení. Nasadit nástavec zvládne i naprostý laik, nemusíte se tak bát komplikovaného použití.

Drobnou nevýhodou je to, že v čase mohou být problematickými součástmi hlavně plastové úchyty právě u nástavců a konektor na nabíjení. Tyto části podléhají mechanickému opotřebování, tudíž i riziku vylomení.

Ergonomické zpracování depilátoru je na velmi dobré úrovni, protože vám perfektně padne do ruky a snadno s ním budete po pokožce doslova klouzat po všech potřebných místech. Výhodu představuje stejně tak i nízká hmotnost strojku. K pohodlnému pocitu přispívá i dostatečně dlouhý přívodní kabel, díky kterému se nemusíte nijak omezovat ani během provozu na síť.

Kompaktní hmotnost a šikovný tvar bude vyhovovat.
Kompaktní hmotnost a šikovný tvar bude vyhovovat. Zdroj: Filip Fríd

Podařený design ve fialové z hlediska funkčnosti přirozeně sice žádný zásadní vliv nemá, nicméně si zaslouží vyzdvihnout rovněž a je příjemným bonusem. Ostudu si tak výrobek v žádné koupelně zaručeně neudělá.

Způsob napájení

Značka Braun v tomto směru s modelem LS 5560 konkurenční výrobky převyšuje. Ve své kategorii existuje totiž jen málo přístrojů, které by umožňovaly provozování v síti i na baterie. Výrobcem deklarované parametry jsou:

40 minut provozu na baterii a přibližně 1 hodinu a 40 minut nabíjení, přičemž uvedené hodnoty realitě odpovídají.

Napájecí kabel je dostatečně dlouhý.
Napájecí kabel je dostatečně dlouhý.

Jen je potřeba počítat s tím, že úplně první nabíjení může trvat delší dobu. O stavu nabití vás informuje integrovaný ukazatel. Při provozu v síti můžete díky automatické úpravě napětí depilátor bez obav připojit do zdroje kdekoli na světě.

Jak Braun LS 5560 depiluje?

Strojek je vybavený kulatou zastřihávací hlavou. Díky ní se zvládne snadno přizpůsobit každé křivce těla a poskytuje dokonalejší oholení. K preciznímu výsledku přispívá i plovoucí planžeta a zastřihovač. Zanechává tak po sobě perfektně hladkou pokožku a upravené chloupky. Navíc si můžete být jista, že kůže nezůstane zarudlá a podrážděná, depilátor svou „práci“ koná maximálně šetrně.

Proto jej mohou používat i majitelky citlivé pokožky, ženy trpící atopickým ekzémem atd., které nesnesou klasické žiletky.

Depilovat s ním lze dokonce i citlivou oblast intimních partií. Využít jej můžete pouze prř holení sucho. Pokud preferujete mokré holení, máte bohužel smůlu. Absence této funkce pak však nahrává využití holení při napájení ze sítě, to by jinak možné nebylo.

Kde koupit Braun Silk-épil LS 5560
Dámský holicí strojek Braun LS 5560
Hodnocení
3.8/5
Braun LS 5560, holicí hlava a nástavce.
Braun LS 5560, holicí hlava a nástavce. Zdroj: Filip Fríd

Vzhledem k tomu, že se jedná o depilátor, tak chloupky nevytrhává, proto je holení absolutně bezbolestné, nehrozí vám pocity nepříjemného „tahání“ a pohyb po kůži je vždy plynulý. Pakliže se vám zdá, že strojek neholí úplně optimálně, zkuste jej použít až na delší chloupky. Na těch kratších nemusejí být výsledky úplně tak dobře patrné.

Oproti žiletkám se stejně tak s tímto přístrojem nezraníte. Velmi při holení oceníte rovněž absolutně tichý chod zařízení. Holení vám může trvat delší dobu v porovnání se žiletkou minimálně zpočátku, a to hlavně na rozsáhlejších plochách, typicky tedy na nohách. Na manipulaci s depilátorem LS si možná budete muset nejprve zvyknout, nicméně počáteční nejistotu překonáte díky snadnému a intuitivnímu ovládání velmi rychle.

Před pořízením se vyplatí zapřemýšlet, zda nástavce opravdu využijete anebo zvolíte některý z modelů konkurenčních značek bez nich. Braun nabízí svoje depilátory Silk-épil shodně s nástavci. Ten pro zkracování se dá nastavit v rozmezí od 4 mm do 8 mm a určen je tak proto primárně na úpravu oblasti v linii bikin, pakliže se nechcete holit zcela.

Čištění a údržba

Strojek je plně omyvatelný, to znamená, že Braun LS 5560 snadno očistíte pouze pod tekoucí vodou. Holicí hlavu je před čištěním vždy potřeba sejmout. Použít můžete mimo čisté vody rovněž neabrazivní mýdlo. Následně necháme důkladně vyschnout.

Peelingový nástavec čistíme za pomocí přiloženého kartáčku, lze též použít mýdlo a vodu. Pak jej musíme opět nechat vyschnout. Holicí díly je rovněž potřeba pravidelně promazávat, abychom životnost depilátoru prodloužili co nejvíce.

Náhradní díly

Postupem času se planžeta i břitový blok opotřebovávají, takže je bude v průběhu životnosti depilátoru pravděpodobně nutné měnit. Nevýhodou modelu Braun LS 5560 je fakt, že náhradní díly jsou dražší.

Výměna plovoucí planžety se po několika letech provozu prakticky vůbec nevyplatí.

K pořizovací ceně si tak musíte připočítat ještě tento výdaj do budoucna. Díly jsou snadno dostupné v autorizovaných servisech nebo přímo u prodejců v maloobchodní síti. Odhadovaná životnost břitů činí pro vaši představu cca jeden rok.

Závěr

Depilátor docení zejména majitelky citlivé pokožky, kterým holení klasickým způsobem nevyhovuje, protože jim způsobuje podráždění pokožku. Dlouhodobě se ovšem jedná o variantu ekonomicky srovnatelnou například s IPL epilátory, a to hlavně z hlediska jednorázové investice za depilátor a pozdějšího dokupování náhradních dílů. Ti z vás, které preferují hladkou pokožku po co nejdelší dobu, bych taktéž doporučila spíše sáhnout po některém z IPL epilátorů.

Braun LS 5560 depiluje bez bolesti a nezpůsobuje podráždění, to je jeho hlavní přednost.
Braun LS 5560 depiluje bez bolesti a nezpůsobuje podráždění, to je jeho hlavní přednost.

Budete-li si jistá, že potřebujete právě depilátor, Braun LS jednoznačně zvítězí svou variabilitou. Díky tomu, že ho lze volitelně použít na baterii nebo do sítě, hodí se domů i na cesty. Závěrem je ještě nutné zmínit i velmi příznivý poměr ceny a výkonu, což je nezanedbatelný parametr při rozhodování o koupi.

Kde koupit Braun Silk-épil LS 5560
Dámský holicí strojek Braun LS 5560
Hodnocení
3.8/5

Tento holicí strojek Braun je díky svému zaoblenému designu speciálně navržen pro ženy. Přizpůsobí se přímo jejich tělu, nehodí se tak pro použití u pánů. Ti by měli jednoznačně zůstat u produktových řad výrobků, které jsou navrženy zase přímo pro ně.

Uživatelský manuál Braun LS 5560

Braun Silk-épil LS 5560
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.8

Absolutně bez podrážedění a bolesti!

Je pro vás holení trápení a hladká nepodrážděná kůže vypadá jako zážitek z říše snů? S depilátorem Braun to tak být už nemusí. Netrapte se už dál neestetickými chloupky a zažijte moderní způsob holení.

Pros

 • Výměnné nástavce
 • Baterie i síťové napájení
 • Omyvatelný

Cons

 • Dražší náhradní díly
 • Chybí cestovní pouzdro
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: depilátor Braun LS 5560
Braun Silk-épil LS 5560
Hodnocení: 3.8/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram