blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: epilátor Braun Silk-épil 9 9-561

Silné stránky
 • Kvalitní provedení
 • Mokré i suché epilování
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Možnost dokoupit peelingové a masážní nástavce
Slabé stránky
 • Provoz pouze na baterii
 • Laciný pytlík
Celkové hodnocení
4.1/5
Kde zakoupit

Precizní epilátor se zvětšenou hlavicí, 2 rychlostními úrovněmi a řadou doplňků, které vám pomohou při péči o vaši pokožku. Ať už preferujete epilaci na sucho, nebo na mokro, Braun Silk-épil 9 9-561 vás mile překvapí svou jemností.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 19 května, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Braun Silk-épil 9 9-561
 • Kvalitní provedení
 • Mokré i suché epilování
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Možnost dokoupit peelingové a masážní nástavce
Hodnocení
4.1/5
Kde zakoupit

Obdobně jako ostatní epilátory této německé značky i Braun Silk-épil 9 9-561 slibuje perfektní epilaci a hebkou pokožku. Pyšní se o 40 % větší hlavou než nabídnou ostatní řad Silk-épil a řadou zajímavých doplňků a příslušenství. Pojďme se tedy společně podívat, co tento bezdrátový kouzelník dokáže.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou hlavní funkce epilátoru Braun Silk-épil 9 9-561?

Přístroj disponuje dvěmi rychlostními funkcemi — pro jemnou i velmi účinnou epilaci různých partií. Díky několika nástavcům je možné strojek přizpůsobit aktuálním potřebám. Můžete jej využívat i jako zastřihovač chloupků či šetrný epilátor obličeje.

Jaké další výhody nabízí pinzetový epilátor Braun Silk-épil 9 9-561?

Výhodou je také například vysokofrekvenční masážní systém, který díky pulzujícím vibracím zajistí zmírnění bolesti v epilované oblasti. Nebo přidané světlo, které snadno nahradí nedostatečné osvětlení místnosti při epilaci. Další předností je voděodolnost a snadná výměna nástavců.

Je epilace s pinzetových epilátorem bolestivá?

Pro citlivější pokožku může být epilace klasickým pinzetovým epilátorem zejména zpočátku bolestivější. Tyto pocity by měl zmírňovat právě zabudovaný masážní systém. Pokud se chcete bolesti zcela vyhnout, poohlédněte se spíše po IPL epilátorech.

Jaká je výdrž baterie a jak dlouho je potřeba přístroj nabíjet?

Přístroj vydrží zapnutý až 40 minut. Počet použití na jedno nabití je velmi individuální. Přesný počet se odvíjí od toho, které partie chcete epilovat a v jakém stavu jsou vaše chloupky (délka, struktura, typ). Plné nabití pak trvá hodinu. 

Jak dlouho vydrží pokožka hladká po epilaci?

Výrobce udává, že pokožka po použití tohoto pinzetového epilátoru vydrží hladká až 4 týdny. Vždy však primárně závisí na rychlosti růstu a struktuře chloupků, která je velmi individuální.

Jaké náhradní díly je možné k přístroji dokoupit?

Velkou výhodou je široký sortiment nástavců. Můžete si zvlášť dokoupit například různé typy peelingových nástavců (ideální pro odstranění odumřelých kožní buněk a předcházení zarůstání chloupků) či nástavec pro hlubokou masáž obličeje.

Obsah balení

V originální krabičce Braun 9-561 se nachází základní vybavení (epilátor a nabíjecí adaptér) + 6 praktických doplňků:

 • zastřihovací nástavec (pro ty, kteří si hned netroufnou na epilaci),
 • nástavec pro šetrný kontakt s pokožkou,
 • nástavec na obličej (ocení zejména ženy s hirsutismem - nadměrný růst chloupků),
 • nabíjecí stojan,
 • pouzdro (spíše tedy textilní pytlík),
 • čistící kartáček.

Čistící kartáček je stará dobrá klasika, kterou najdete snad u všech holicích a epilačních strojků. Nástavce dokážou během chvíle z epilátoru vykouzlit depilátor nebo jej uzpůsobit i tak citlivým místům, jako je obličej.

Kde koupit Braun Silk-épil 9 9-561
Epilátor Braun Silk-épil 9-561
Hodnocení
4.1/5
Braun Silk-épil 9-561 má opravdu bohaté příslušenství.
Braun Silk-épil 9-561 má opravdu bohaté příslušenství.

Více si o nástavcích povíme dále v recenzi.

Co ale trochu zamrzelo, byl textilní pytlík.

Vzhledem k ceně epilátoru je přeci jen vhodnější si jej uložit do něčeho “odolnějšího”. Co se musí však nechat - do sáčku se vleze strojek i s nabíječkou a nástavci.

Funkce epilátoru

Ačkoliv není Braun Silk-épil 9 úplně malý, je v rámci svých možností šikovný. Disponuje totiž hned dvěma rychlostními funkcemi - 1 pro velmi jemnou epilaci, 2 pro velmi účinnou (a rychlejší) epilaci. Navíc díky několika nástavcům se dá strojek přizpůsobit aktuálním potřebám. V mžiku z něj máte zastřihovač chloupků, nebo šetrný epilátor obličeje. Ještě citlivější k vašemu obličeji bude Braun Face 830, který je pro epilaci obličeje přímo stvořen.

Masážní systém a pomocné světlo

Silk-épil 9 se také chlubí i vysokofrekvenčním masážním systémem. Strojek tak vydává při epilaci pulzující vibrace, díky kterým má efektivně a extra jemně epilovat danou oblast. Po vyzkoušení musím přiznat, že žádné velké kouzlo se nekonalo, ale opravdu byla epilace šetrnější. Bohužel na úkor kvality epilace samotné. Se zapnutými vibracemi se zdálo, že sem tam nějaký chloupek to jen přetrhne nebo vynechá.

Pomocné světlo je skvělé, při holení obličeje ho však vaše oči neocení.
Pomocné světlo je skvělé, při holení obličeje ho však vaše oči neocení.

Ale co nesmím zapomenout zmínit a pochválit, je přidané světlo, které osvětluje pokožku během epilace. Vyplatí se to zejména ve večerních hodinách nebo v případě, že nemáte v koupelně dostatečné osvětlení. Žádný chloupek vám pak neuteče.

Praktická voděodolnost

Epilační strojek si můžete vzít bez problémů do sprchy i do vany. Je bezdrátový a snadno přenosný. Jen se ho snažte neutopit. Asi by to přežil, ale jistota je jistota. Epilace na sucho i na mokro je pohodlná a rychlá. Záleží na každé ženě, co upřednostňuje.

Rychlá výměna nástavců

Vyměnit nástavce na epilátoru zabere pár vteřin. Nemusíte tedy povolávat manžela ani kamarádku na pomoc.

Kvalita zpracování a ergonomie

Jak už tady padlo, Braun Silk-épil 9 9-561 není úplně malinký. Dámám s drobnými rukami se může zdát manipulace trochu komplikovanější. Ale není to žádný velký problém, vzhledem k tomu, že epilátor má o 40 % zvětšenou hlavici. Očekává se tedy od něj, že bude větší než ty ostatní. Hlavice strojku je pohyblivá a přizpůsobuje se záhybům na těle. Nehrozí tak žádné složité ohýbání a hledání toho správného úhlu. Mile překvapil i tichý chod. Během epilování vás tak neruší hlasité bzučení.

Výdrž na baterii a nabíjení

Braun Silk-épil 9 v nabíjecím stojánku.
Braun Silk-épil 9 v nabíjecím stojánku.

Braun 9-561 je samozřejmě bezdrátový a vydrží zapnutý až 40 minut. Počet použití na jedno nabití je hodně individuální. Závisí to na tom, které partie chcete epilovat a v jakém stavu jsou chloupky.

Kde koupit Braun Silk-épil 9 9-561
Epilátor Braun Silk-épil 9-561
Hodnocení
4.1/5

Chvíli trvá, než se se strojkem sžijete a naučíte se jej ovládat. Další epilace už je rychlejší. Když se strojek vybije, stačí jej vložit do nabíjecí stanice. Z bezpečnostních důvodů není možné používat strojek během nabíjení. V konečném důsledku to příliš nevadí, neboť strojek se plně nabije už za 1 hodinu. Pak můžete zase vesele epilovat.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že první epilace může zabrat i těch 40 minut.

Jak Braun Silk-épil 9 9-561 epiluje?

Na svých stránkách udává Braun až 4 týdny hladkou pokožku. To je trochu odvážné tvrzení. Přeci jen každé ženě rostou chloupky jinak rychle a mají i jinou strukturu. Ovšem opravdu dokáže model 9-561 vykouzlit ten žádaný hladký efekt, který se vyrovná i voskové epilaci ze salónu. V porovnání s modelem Silk-épil 7 7-561 poznáte rozdíl hlavně v přídavných nástavcích.

Epilace bez nástavce a s nástavci

S nasazenou základní hlavicí strojek nevynechává chloupky a krásně si poradí i s těmi kratšími. Díky technologii MicroGrip je rychle a hlavně šetrně vytrhne i s kořínky. Opravdu jemné chloupky pro něj mohou být trochu problém, ale chce to jen ten správný grif.

Epilování trvá déle než holení žiletkou, za to výsledný efekt vydrží mnohonásobně déle. Ze začátku, než si na epilaci zvyknete, může být proces bolestivější. Proto epilátor Braun Silk-épil 9-561 nabízí masážní systém. Po jeho zapnutí je odstraňování ochlupení méně bolestivé, bohužel na úkor preciznosti. Sem tam se nějakému chloupku podaří utéct. Podobný problém může nastat i s dalšími nástavci. Je pak nutné přejet po daném místě vícekrát. Pokud se bolesti chcete zcela vyhnout, doporučujeme vám poohlédnout se po IPL epilátorech.

V případě, že inklinujete ke značce Braun zvolte model Silk-expert BD 5001 IPL. Skvělé IPL epilátory vyrábí také Philips, například Lumea Prestige IPL BRI956/00 nebo Lumea Advanced SC1997/00.

Výsledek epilace
Výsledek epilace

Co se týče zastřihovacího nástavce, i ten může přijít vhod, a to zejména na citlivé partie a oblast bikin, kde si na epilaci netroufneme. Zastřihování je bezbolestné a poměrně rychlé.

Čištění a údržba

Oproti pánským holicím strojkům Braun bohužel epilátory neobsahují čistící stanici. Jaká škoda. Čistit tedy musíte strojek ručně. Ze začátku se celý proces může zdát složitější, ale při pravidelné údržbě už to budete mít v oku i v ruce. Doporučuje se strojek rozložit, sundat nástavce, odstranit hrubé nečistoty kartáčkem, a pak propláchnout pod proudem vody. Strojek určitě nechte pár hodin uschnout na vzduchu.

Náhradní díly

Všechno příslušenství, které je součástí balení, se dá zakoupit zvlášť. Dokoupit můžete i praktické peelingové nástavce. Ty odstraňují odumřelé kožní buňky a předcházejí tak zarůstání chloupků. Životnost takového nástavce je cca 1 rok. Poté se doporučuje jej vyměnit za nový.

Sada nástavců pro péči o vaši pokožku
Sada nástavců pro péči o vaši pokožku.

Pokud zakoupíte sadu nástavců, vyjde zpravidla výhodněji. Jednu takovou můžete najít pod názvem Braun Face 80MV.

Kde koupit Braun Silk-épil 9 9-561
Epilátor Braun Silk-épil 9-561
Hodnocení
4.1/5

Nástavec pro hloubkovou masáž

Pokud máte rády masáže, je tento nástavec pro vás jako dělaný. Vyroben je z příjemného měkčího materiálu. Lehce a šetrně s ním namasírujete i obličej, a když použijete svůj oblíbený peelingový nebo čistící pleťový přípravek, budete mít jistotu, že je vaše pleť perfektně čistá.

Masážní nástavec nejen pro Braun Silk-épil 9-561.
Masážní nástavec nejen pro Braun Silk-épil 9-561.

Nástavec pro hloubkovou masáž naleznete pod označením Braun 79V.

Závěr - pro koho je Braun Silk-épil 9 9-561 vhodný?

Epilátor Braun Silk-épil 9 9-561 je jako dobrá kamarádka - je tady pro vás vždy, když je potřeba. Ať už si vzpomenete ráno před prací nebo večer před schůzkou, že vám na nohou přebývá pár milimetrů chloupků, vůbec nic se neděje. Váš epilátor přiběhne na pomoc. Tento epilátor si zamiluje každá žena, která:

 • chce mít hladkou pokožku i několik týdnů,
 • má ráda možnost volby (suché vs. mokré epilování),
 • má kuráž a nebojí se epilace,
 • a když už, tak hledá strojek šetrný k pokožce.

O epilátorech Braun se říká, že patří k vysoce efektivním a věrným kosmetickým doplňkům. A je to pravda. Ačkoliv má model 9-561 nějaké mouchy (textilní sáček, menší preciznost při použití nástavců), je to krok správným směrem. Když najdete ten správný model pro vás, je to láska i na několik let.

Uživatelský manuál Braun Silk-épil 9 9-561

Braun Silk-épil 9 9-561
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.1

Epilace a masáž v jednom

Precizní epilátor se zvětšenou hlavicí, 2 rychlostními úrovněmi a řadou doplňků, které vám pomohou při péči o vaši pokožku. Ať už preferujete epilaci na sucho, nebo na mokro, Braun Silk-épil 9 9-561 vás mile překvapí svou jemností.

Pros

 • Kvalitní provedení
 • Mokré i suché epilování
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Možnost dokoupit peelingové a masážní nástavce

Cons

 • Provoz pouze na baterii
 • Laciný pytlík
Jak se vám líbil tento článek?
4.5/5 - (2 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: epilátor Braun Silk-épil 9 9-561
Braun Silk-épil 9 9-561
Hodnocení: 4.1/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram