blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 19 října, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 20 dubna, 2022
Obsah článku

Holicí strojky Braun Series 7

Braun Series 7 představuje vyšší třídu planžetových holicích storjků pro muže. V této řadě přichází s řadou inovativních technologií, se kterou máte šanci na dosažení ještě lepších výsledků. O co se jedná? To co vzešlo z dílny německého výrobce a co je tou správnou volbou se dozvíte v tomto článku.

O Braun Series 7

I přes to, že Braun nabízí nejvyšší kategorii planžetových strojků - Series 9, mohou být pořád některé modely Series 7 zajímavé. Hlavně když zvážíme množšstí nabízených funkcí a cenu, za kterou je můžeme získat.

Produkty z řady 7 jsou skvělou volbou pro muže s citlivou pokožkou, kteří se holí pravidelně každý den a chtějí se na svůj strojek spolehnout.

Použité technologie

Výrobce do produktů Series 7 inegroval řadu pokročilých technologií. Pojďme si je představit podrobněji.

MicroMotion

Samostatné uchycení holicích prvků v hlavě holicího strojku je přizpůsobeno k holení jemných kontur obličeje.

MacroMotion

Výkyvná holicí hlavice, která se může pohybovat v úhlu 40° a dokáže tak kopírovat větší zakřivení. Díky tomu strojek udržuje dokonalý kontakt s pokožkou.

Zastřihovač ActiveLift

Účinný zastřihovač (střední díl holivíc hlavy) se postará o oholení vousů, které přiléhají k pokožce. Dokáže si tak poradit s každou křivkou vaší tváře.

Zastřihovač

Slouží k perfektnímu doladění vašeho vzhledu. Velmi jednoduše s ním upravíte kupříkladu kotlety nebo knír. Klasika, která je téměř nutností.

Precision Head&Lock

Jedná se o zámek hlavy holicího strojku. Díky tomu má uživatel záruku vysoké přesnosti, a to i tehdy, bude-li se holit například na bradě nebo na jiných hůře přístupných místech.

OptiFoil

OptiFoil představuje kryt planžet, který je tenký tak, že umožňuje břitům kontakt s pokožkou na vzdálenost 0,05 mm aniž by došlo k podráždění. Oholení je tedy na pohled srovnatelné s žiletkou.

Ochranný SkinGuard

Tato funkce dokazuje, že holení může být vysoce příjemné a pohodlné. Ani majitelé citlivé pokožky už se nemusejí trápit se zarudnutím a podrážděním. Po oholení zůstává kůže jemná a hladká.

Clean&Charge

Stanice Clean&Charge strojek dobije, promaže a hygienicky vyčistí. Odstraníte až 99,9 % bakterií, díky tomu je použití čisticí stanice až 10x účinnější než běžné čištění. Emulze čisticí stanice je založena na bázi alkoholu.

Voděodolnost

Strojky jsou testovány na ponoření až do hloubky 5 metrů. To při běžném použití zaručuje spolehlivou voděodolnost, mohou být tedy standardně čištěny pod tekoucí vodou. Díky tomu je jejich údržba maximálně jednoduchá a rychlá.

Nastavení režimů

Holicí strojky Braun Series 7 umožňují 5 různých režimů holení. Ten svůj nejoblíbenější si vyberete jednoduchou volbou tlačítkem v závislosti na tom, co upřednostňujete: Bude to spíše rychlost holení anebo vysoký stupeň šetrnosti?

Systém 8D

Flexibilní holicí systém je založen na samostatných plovoucích prvcích (MicroMotion) na pohyblivé holicí hlavici (MacroMotion). Kombinací těchto dvou technologií se výrobce snaží kompenzovat nevýhody planžetové technologie, kterou je horší kontak s pokožkou v ostrých rysech tváře.

Rychlonabíjení

Typ baterie Li-Ion netrpí tzv. paměťovým efektem, nemusíme tedy čekat s nabíjením až do úplného vybití zařízení. Nabíjení strojku trvá 60 minut, kapacita baterie vydrží na 50 minut holení. V případě potřeby lze využít i funkci rychlonabíjení, která během 5 minut dobije akumulátor tak, abyste se mohli oholit alespoň jednou.

Suché a mokré holení

Každý model ze série umožňuje tzv. mokré i suché holení. To znamená, že se můžete holit i za použití holicího gelu nebo pěny. To některým mužům vyhovuje, protože pokožka je poté vláčnější a méně podrážená. Použití gelu či pěny současně nesnižuje žádným způsobem holicí výkon zařízení. Pro zjednodušení každodenního procesu holení se navíc můžete bez obav holit i přímo ve sprše.

Technologie Sonic

Tato technologis spočívá v tom, že strojek dokáže vyvinout 10 000 mikrovibrací v jedné vteřině a současně až 30 000 příčných střihů za minutu a to díky čtyřem specializovaným holicím prvkům. Účinnost strojku je pak znásobena speciální ultrazvukovou technologií. Ta dokáže analyzovat hustotu vousů až 160x za minutu a na základě toho přizpůsobit strojek vašim potřebám.

Nejlepší holicí strojek z řady Braun Series 7, model 7899cc

Po chytrých telefonech svět elektroniky nabízí i chytrý holicí strojek. Důkazem je tento model od Braun a jeho funkce Sonic. Ta umí samostatně detekovat místa na tváři, kde vousy rostou hustěji. Adekvátně tomu pak zvýší výkon celého zařízení.

Tento systém vám však nebere možnost volitelně nastavit 5 holicích režimů. Výběr toho pravého usnadňují tlačítka + a - na rukojeti strojků Series 7. Nastavení můžete přizpůsobit citlivé pokožce, nebo co nejrychlejšímu oholení.

Holicí prvky se postarají o důkladné oholení. Konstrukce strojku je založena na dvou planžetách Opti-Foil, skteré umožňují zastřižení ve vzdálenosti 0,05 mm od pokožky, holení tak vydrží déle. Zastřihovač ActiveLift (střední prvek holicí hlavy) si poradí i s vousy v problémových partiích. Ochranný SkinGuard garantuje maximální jemnost i pro citlivou pleť. Flexibilní holicí systém 8D může nabídnout samostatné plovoucí planžety a zastřihovač na výkyvné hlavici s technologií MicroMotion a MarcoMotion. Poradí si s každou linií tváře a dokáže zařídit kontakt s pokožkou. Precision HeadLock pak holicí hlavu uzamyká v případě kdy potřebujete oholit místa kolem kotlet a jim podobná.

Označení Wet&Dry můžeme znát i z jiných sérií Braun a i tady plní stejnou funkci, pro zvýšení uživatelského komfortu se můžete holit navíc i namokro. Vzhledem k voděodolné konstrukci se můžete holit přímo ve sprše. Integrovaný výsuvný zastřihovač se nachází v zadní části zařízení. Použijete ho tehdy, když potřebujete svou vizáž doladit ke skutečné dokonalosti. Slouží pro přesnou úpravu kotlet nebo třeba kníru.

Model Braun Series 7 7899cc ve své produktové řadě vyniká především díky možnosti použití čistící stanice Clean&Charge, což poznáte už z označení strojku, tedy CC. Tato stanice umožňuje dobíjení i hygienické čištění výrobku. Nedostatkem je zpracování stanice, na které je použití méně kvalitního plastu poznat.

V balení mimo nalezneme i další příslušenství v podobě praktického cestovního pouzdra. Uložíte do něj ale jen strojek, rozhodně ale nepojme nabíječku. Strojek je díky funkci Wet&Dry předurčen pro bezdrátový provoz na akumulátor. Na jedno nabití vydrží holit 50 minut. Pro nabití na plnou kapacitu potřebuje 1 hodinu. Musíte tedy počkat, než se strojek dobije. Jedná se sice o obvyklé chování bateriových strojků, nicméně vám nemusí vyhovovat. Pak raději sáhněte po modelech, které vyžadují pro svůj provoz připojení do sítě. Takové modely nabízí například Series 5 a Series 3.Dobrou pomůckou, když nemáte čas čekat, je rychlonabíjení na 5 minut. Po této době vám kapacita akumulátoru vystačí na jedno oholení.

S rozšířeným LED displejem snadno zjistíte, v jakém stavu je baterie a ověříte nabíjení. Současně můžete tímto způsobem monitorovat stav hygieny i planžety.

Silné stránky:

 • insteligentní funkce,
 • čisticí stanice,
 • ideální volba pro každodenní holení,
 • kvalita zpracování strojku.

Slabé stránky:

 • horší dílenské zpracování čisticí stanice.
Braun Series 7 7899cc s čisticí a nabíjecí stanicí.
Braun Series 7 7899cc s čisticí a nabíjecí stanicí.

Přečíst kompletní recenzi

Braun Series 7 7893s

Funkcemi se od svého předchůdce neliší nijak. Jako podstatný rozdíl tak musíme zmínit absenci čisticí stanice. Další příslušenství dotčeno v tomto případě nebylo, v balení tak můžete počítat rovněž s cestovním pouzdrem.

Silné stránky:

 • insteligentní funkce,
 • čisticí stanice
 • rychlejší a pohodlnější holení v porovnání se žiletkou,
 • kvalita zpracování strojku.

Slabé stránky:

 • absence Clean&Charge.

Braun Series 7 7855s

Rozdíl oproti předešlému modelu je pouze v barevném provedení, jinak jsou oba přístroje shodné. Pokud je vám tak sympatičtější klasická šedá a zároveň se obejdete bez čisticí stanice, dejte přednost tomuto modelu.

Silné stránky:

 • insteligentní funkce,
 • čisticí stanice
 • rychlejší a pohodlnější holení v porovnání se žiletkou,
 • kvalita zpracování strojku.

Slabé stránky:

 • absence Clean&Charge.

Závěr

Holicí strojky Braun Series 7 uspokojí i náročnější zákazníky, problém s nimi nebudou mít ani ti, kteří byli dosud zvyklí na použití žiletek. Oproti nim se navíc oholíte znatelně rychleji. Model s čisticí stanicí vám navíc významně ulehčí pravidelnou péči o váš holicí strojek.

Za kvalitní holení podpořené navíc i precizním zpracováním je však nutno vydat vyšší sumu. Braun Series 7 je tak vhodná hlavně pro náročnější uživatele, kteří si neváhají připlatit a všechny nabízené funkce využijí. Podle nás se vzhledem k životnosti holicích strojků, které jsou vyráběny přímo v Německu investice rozhodně vyplatí.

Náš tip na holicí strojek z řady Series 7
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.2

Braun Series 7 7899cc

 • čisticí a nabíjecí stanice – bezstarostná a jednoduchá údržba,
 • různé režimy holení,
 • sonická technologie - šetrné a účinné holení citlivé pokožky,
 • kvalitní zpracování - vyrobeno v Německu.
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram