blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Series 7000 MG7770/15, multifunkční zastřihovač vlasů a vousů

Silné stránky
 • Rukojeť z nerezové oceli
 • Bezúdržbový provoz
 • 18 nástavců 
 • 5 hodin provozu
 • Cestovní pouzdro
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • Není možné používat během nabíjení
 • Úzké nástavce na stříhání
Celkové hodnocení
5.0/5
Kde zakoupit

Pokud hledáte jediný zastřihovač, který zastoupí všechny ostatní, Philips Series 7000 MG7770/15 je přesně pro vás. Kvalitní zpracování, vysoký výkon a 18 různých nástrojů pro holení vám dá opravdovou flexibilitu, kterou si vaše vizáž zaslouží.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 16 února, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 27 března, 2022
Obsah článku
Philips Series 7000 MG7770/15
 • Rukojeť z nerezové oceli
 • Bezúdržbový provoz
 • 18 nástavců 
 • 5 hodin provozu
 • Cestovní pouzdro
 • Vodotěsný
Hodnocení
5.0/5
Kde zakoupit

Během desítek let své existence si společnost Philips vybudovala pověst značky, na kterou se mohou muži spolehnout. Pro ty z nich, kteří od svého zastřihovače vyžadují maximum, je zde Philips Series 7000 MG7770/15. Jak si tento multifunkční zastřihovač povede? To se dozvíte v této recenzi.

Příslušenství

Model MG7770/15 představuje vrchol snažení o zastřihovač, který se o vás postará opravdu od hlavy až k patě. 18 různých nástrojů vám dá maximální flexibilitu při rozhodování o vaší vizáži.Co tedy skutečně dělá z tohoto zastřihovače zajímavý produkt?

Balení obsahuje opravdu mnoho:

 • zastřihovač samotný,
 • kovový nástavec,
 • přesný kovový nástavec,
 • přesný holící strojek,
 • zastřihovač chloupků v nose a uších,
 • široký zastřihovač vlasů,
 • holící strojek na tělo,
 • nástavec na ochranu pokožky těla,
 • nastavitelný hřeben na vousy v rozmezí 3 až 7 mm,
 • 2 hřebeny na strniště,
 • 4 široké hřebeny na vlasy,
 • 2 hřebeny na postupné zastřihování vlasů,
 • 2 hřebeny na tělo,
 • čistící kartáček,
 • cestovní pouzdro.
S výběrem správného nástavce nebudete mít problém.
S výběrem správného nástavce nebudete mít problém.

Funkce zastřihovače Philips Series 7000 MG7770/15

Jak již bylo zmíněno výše jedná se o zastřihovač na vlasy, vousy i tělo. Díky mnoha nástavcům si poradí opravdu s každým úkolem, který před něj postavíte. Je ale třeba se podívat na jednotlivé funkce více do hloubky.

Úprava vousů

Tento zastřihovač vám umožní upravit vaše vousy přesně tak, jak si přejete. Pro dokonalý výsledek je vybaven několika nástroji, které vám k němu pomohou. O přesnou délku vousů se postará základní zastřihovací hlavice doplněná o tři nástavce pro holení vousů. Dva o velikosti 1 a 2 mm pro vytvoření působivého strniště a dále jeden polohovací nástavec, který lze nastavit na škále 3 až 7 mm.

Technologie Dual Cut zajišťuje, že se břity hlavice o sebe neustále brousí, proto si můžete být jisti, že i po několika letech budou ve stejně dobré kondici jako na začátku používání.

Pro dosažení přesnějších linií vousů jsou k dispozici další nástavce. Tzv. “přesný holící strojek” představuje perfektní způsob, jak doladit okraje vašeho plnovousu, zejména v obtížně přístupných oblastech na tváři a krku.

Pro vytvoření velmi jemných a precizních linií je připraven nástavec výrobcem nazvaný jako “přesný kovový zastřihovač”, který se bude hodit zejména mužům, kteří mají v úmyslu si pěstovat bradku a potřebují doladit poslední detaily jejich vizáže.

Úprava vlasů

Ani v oblasti úpravy vlasů nezůstává model MG7770/15 pozadu. I zde si vývojáři z Philipsu připravili několik velmi zajímavých nástrojů.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7770/15
S výběrem správného nástavce nebudete mít problém.
Hodnocení
5.0/5

Abyste mohli ostříhat ještě více vlasů najednou, využijte extra široký nástavec na strojek o velikosti 41 mm. Optimální délku vlasů si lze zvolit výběrem ze čtyř různých nástavců o velikosti 4, 9, 12 a 16 mm.

A v neposlední řadě je možné vytvořit speciální tvarované účesy pomocí dvou nástavců pro postupné zastřihování vlasů. K dispozici je jak verze pro levou stranu, tak pro pravou.

Péče o tělo

Samozřejmostí je také speciální nástavec určený pro zastřihování ochlupení na těle. Díky speciální technologii ochrany pokožky je možné oholit i obtížně přístupné partie na délku 0,5 mm.

V případě, že máte zájem o zachování delšího ochlupení je možné využít nástavce pro péči o tělo, které požadovanou partii upraví na délku 3 nebo  5 mm.

Zastřižení chloupků v nose a uších

Další z přiložených nástrojů vám umožňuje odstranění nechtěných chloupků z nosu a uší. To vše bez tahání a velmi rychle.

Vodotěsnost

Velmi důležité je zmínit, že modely Series 7000 jsou  plně vodotěsné a je tedy možné je využívat i ve sprše. To se bude hodit zejména v případě holení na těle.

Samozřejmě je možné i mokré holení, podobně jako opláchnutí zastřihovače pod tekoucí vodou, což velmi usnadňuje proces údržby vlasů a vousů.

Kvalita zpracování a ergonomie

Zastřihovač přesně naplňuje požadavky na materiál u strojku této cenové hladiny. Tělo Philips Series 7000 MG7770/15 je vyrobeno z nerezové oceli, aby tak byla zajištěna vysoká odolnost při běžném používání.

Prémiový materiál a špičkové zpracování, to je Philips MG770.
Prémiový materiál a špičkové zpracování, to je Philips MG770.

Gumové protiskluzové prvky jsou umístěny tak, aby zastřihovač pevně držel v rukou, i během používání s mokrými dlaněmi či ve sprše.

Philips u tohoto multifunkčního zastřihovače dbal na jednoduchost. Je zde přítomno pouze jedno tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Spolu s LED indikátorem stavu baterie a nabíjení.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7770/15
S výběrem správného nástavce nebudete mít problém.
Hodnocení
5.0/5

Existují také další zastřihovače na vousy, vlasy i tělo ze stejné produktové řady, které jsou velmi podobné modelu Philips Series 7000 MG7770/15. Příkladem může být recenze zastřihovače Philips Series 7000 MG7720/15.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi modelem popisovaným zde a právě modelem s označením MG7720/15?

Jelikož je Philips Series 7000 MG7720/15 levnější verzí multifunkčního zastřihovače, výrobce ubral několik nástavců a využil levnější materiály, vše tak, aby nebyla narušena základní idea zastřihovače - všestrannost a kvalita.

Konkrétně, rukojeť již není vyrobena z nerezové oceli, ale z hliníku. Životnost baterie je oproti modelu 7770/15 nižší a především, počet nástavců byl snížen z 18 na 14.

Oproti variantě  MG7770/15 zde chybí široký zastřihovač vlasů a tři hřebeny. Konkrétně, nejmenší nástavec pro zastřihování vlasů o velikosti 4 mm a poté pravý i levý hřeben pro postupné zastřihování vlasů.

Variantu MG7720/15 s hlinikovým tělem byste na první pohled téměž nerozeznali. Při bližším pohledu a hlavně na dotyk je však rozdíl citelný.
Variantu MG7720/15 s hlinikovým tělem byste na první pohled téměž nerozeznali. Při bližším pohledu a hlavně na dotyk je však rozdíl citelný.

Výdrž na baterii a nabíjení

Baterie je oblast, kde Philips Series 7000 MG7770/15 opravdu září. Díky pokročilé technologii lithium-iontových baterií je zastřihovač schopen po dvouhodinovém nabíjení vydržet 5 hodin v provozu.

A tato výdrž udávaná výrobcem je reálná.

Podobně jako v případě jiných multifunkčních zastřihovačů jako např. Braun MGK3080, není možné strojek používat během nabíjení. Což je na jednu stranu výhodné, protože to může zabránit nehodám, ale pro mnohé uživatele to může být nepříjemné.

Proto je u Philips Series 7000 MG7770/15 přítomna funkce zvaná rychlonabíjení, která by měla do 5 minut od zapojení do sítě zařídit, že je strojek schopen práce.

Pro ty, kteří chtějí tento zastřihovač využívat na cestách, je příjemná zpráva, že se adaptér přizpůsobí jakémukoliv napětí v rozmezí od 100 do 240V.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7770/15
S výběrem správného nástavce nebudete mít problém.
Hodnocení
5.0/5

Jak zastřihovač Philips Series 7000 MG7770/15 funguje?

Tento zastřihovač byl podroben testu v podobě dvouměsíčního intenzivního používání. Přišel tedy čas sumarizovat získané poznatky.

Komfort

Po ergonomické stránce nelze zastřihovači téměř nic vytknout. Tělo z nerezové oceli doplněné o gumové prvky zaručuje, že vám Philips Series 7000 MG7770/15 nevypadne z ruky ani při používání ve sprše. A i kdyby k tomu přece jenom došlo, robustní ocelová konstrukce zabrání jakémukoliv poškození.

Zastřihování vlasů a vousů

V případě zastřihování vousů zvládá tento zastřihovač opravdu téměř každý úkol, před který ho postavíte. Díky mnoha nástavcům a břitům lze upravit vousy přesně do takových tvarů, jaké požadujete.

Zastřihovač si poradí s hustými i dlouhými vousy stejně dobře, jako s porostem řidším a kratším. Hřebeny jsou vyrobeny z kvalitního plastu, a proto zde nehrozí nebezpečí, že by při intenzivním používání došlo k jejich poškození.

Pokud je vaším cílem rovnoměrně zastřižený plnovous, Philips Series 7000 MG7770/15 vám pravděpodobně bude schopný poskytnout výsledek, jaký požadujete. Je-li ovšem vaším cílem opravdu dokonale zastřižený plnovous, je možné, že budete muset dané místo strojkem přejet několikrát.

Kvůli tomu, aby nedocházelo k zpomalování strojku v důsledku hromadění zastřižených vousů, jsou zuby vyměnitelných hřebenů od sebe více vzdáleny. To ovšem způsobuje, že jim občas některý z delších vousů unikne.

V případě úpravy vlasů se ukazuje, jak kvalitním zastřihovačem Philips Series 7000 MG7770/15 skutečně je. Mnoho užitečných nástavců i silný zdroj zajišťuje, že se při stříhání vlasů nesetkáte s žádným omezením.

Ať už jsou vaše vlasy jakkoliv dlouhé či husté, tento zastřihovač nebude mít problém při jejich zastřižení. Mezery mezi zuby hřebenů, určených pro stříhání vlasů, jsou dostatečně velké. Nedochází proto k hromadění již zastřižených vlasů s následným zpomalováním strojku.

Další funkce

Ani v dalších oblastech se Philips Series 7000 MG7770/15 neztrácí a prokazuje tak svou všestrannost. Při péči o tělo není třeba obav, že by si strojek s něčím neporadil, i díky dvěma dodatečným hřebenům, které dávají více možností i v této oblasti. Samozřejmě je třeba postupovat opatrně především v okolí třísel a v podpaží, kde může dojít při neopatrném zacházení k poranění.

V případě zastřihování nosních a ušních chloupků není přístroji co vytknout. Pracuje rychle a bezbolestně.

Kde koupit Philips Series 7000 MG7770/15
S výběrem správného nástavce nebudete mít problém.
Hodnocení
5.0/5

Obecně lze Philips Multigroom označit za velmi povedený zastřihovač, u kterého se málokdy setkáte s úkolem, se kterým by si neporadil. Jeho možnosti jsou dále umocněny vodotěsným provedením, které otevírá mnoho nových možností. Perfektní výdrž baterie je třešničkou na dortu.

Celý tento barber shop můžete sbalit a vzít si ho s sebou na cesty.
Celý tento barber shop můžete sbalit a vzít si ho s sebou na cesty.

Čištění a údržba

Existují v zásadě dvě možnosti, jak tento zastřihovač vousů a vlasů vyčistit. První z nich není příliš efektivní a lze k ní využít kartáček přiložený v balení. Mnohem účinnější ovšem je, když strojek pouze opláchnete pod tekoucí vodou.

Odolnost proti vodě je v této kategorii zastřihovačů naprostou nutností.
Odolnost proti vodě je v této kategorii zastřihovačů naprostou nutností.

Břity není třeba promazávat a díky technologii Dual Cut ani brousit, jelikož si svou ostrost zachovají díky samobroušení.

Prodloužená záruka na 5 let

Philips chce dokázat, že svým výrobkům věří a tak nabízí všem zákazníkům 3 roky bezplatné záruky navíc. Po pořízení zastřihovače Philips MG7770/15 (nebo jiného výrobku značky Philips) se stačí zaregistrovat (do 3 měsíců po nákupu) na webových stránkách výrobce. Konkrétně na https://www.philips.cz/myphilips

Závěr - pro koho je Philips Series 7000 MG7770/15 vhodný?

Lze říci, že Philips Series 7000 MG7770/15 je multifunkčním zastřihovačem vhodným pro ty muže, kteří vědí co chtějí a nebojí se připlatit si opravdu za prémiovou kvalitu.

Zastřihovači nelze mnoho vytknout, poradí si s velkým množstvím rozmanitých úkolů, mimo jiné díky 18 různým nástrojům, které můžete využít. Philips Series 7000 MG7770/15 zvládne zastřihnout i velmi husté vlasy a vousy.

Velkou devizou tohoto zastřihovače je baterie s výbornou životností i délkou nabíjení. Zde se také objevuje jediné znatelné mínus, protože zastřihovač není možné využívat během nabíjení.

Materiálově i ergonomicky se jedná o velmi zdařilý strojek a pravděpodobně nenajdete nic lepšího. Proto si Philips Series 7000 MG7770/15 své místo v pánské koupelně jistě zaslouží.

Uživatelský manuál Philips Series 7000 MG7770/15

Philips Series 7000 MG7770/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
5

Špičový zastřihovač i pro profesionály

Pokud hledáte jediný zastřihovač, který zastoupí všechny ostatní, Philips Series 7000 MG7770/15 je přesně pro vás. Kvalitní zpracování, vysoký výkon a 18 různých nástrojů pro holení vám dá opravdovou flexibilitu, kterou si vaše vizáž zaslouží.

Pros

 • Rukojeť z nerezové oceli
 • Bezúdržbový provoz
 • 18 nástavců 
 • 5 hodin provozu
 • Cestovní pouzdro
 • Vodotěsný

Cons

 • Není možné používat během nabíjení
 • Úzké nástavce na stříhání
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips Series 7000 MG7770/15, multifunkční zastřihovač vlasů a vousů
Philips Series 7000 MG7770/15
Hodnocení: 5.0/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram