blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: holicí strojek Braun Series 1 130s

Silné stránky
 • Poměr cena výkon
 • Kvalita holení
 • Funknční zastřihovač 
 • Tichý chod
Slabé stránky
 • Bez baterie
 • Drahé náhradní planžety
Celkové hodnocení
2.0/5

V nabídce pánskýcho holicích strojků dnes mnoho bezbateriových již nenajdete. Braun Series 1 130s je však výjimka. Tento planžetový holicí strojek sází na svoji cenovou dostupnost a jednoduchost. Překvapí vás jeho tichý chod a překvapivě dobře fungující zastřihovač.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 3 května, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 července, 2022
Obsah článku
Braun Series 1 130s
 • Poměr cena výkon
 • Kvalita holení
 • Funknční zastřihovač 
 • Tichý chod
Hodnocení
2.0/5
Kde zakoupit

Planžetový holící strojek Braun Series 1 130s (označovaný také jako Braun 1130s) je sice již při letmém pohledu na jeho cenu i vybavení typickým zástupcem základní třídy, co má do ideálního holícího strojku daleko, to ale samozřejmě nikterak nesnižuje jeho základní užitnou hodnotu. Pokud jsou základní funkce pánského holícího strojku vše, co u něj hodláte využít, tak nakonec, proč ne?

Příslušenství

První věcí, která asi každého zákazníka napadne je to, co vše je u elektrického holícího strojku této cenové kategorie může očekávat jako součást standardní dodávky? V základním zákaznickém balení u tohoto pánského holícího strojku najdeme:

 • samotný model, zde konkrétně Braun Series 1 130s,
 • ochranný kryt,
 • napájecí kabel,
 • čistící kartáček.
Co dostanete společně s holicím strojkem Braun 130s?
Co dostanete společně s holicím strojkem Braun 130s?

V balení rozhodně neočekávejte cestovní tašku či tvrzené pouzdro, ani náhradní holicí hlavu nebo čisticí a dobíjecí stanici, to je holt doména holicích strojku v jiných sférách portfolia výrobce.

Funkce holicího strojku Braun 130s

Jaké má tento planžetový holící strojek speciální funkce? Ano, v této kategorii jednoduše nelze očekávat zázraky, přesto vás výbava nezklame. Všechny pánské holící strojky a modely série Braun Series 1 disponují technologií SmartFoil. Jde o velmi tenké kryty čepele zajišťující co nejtěsnější kontakt s pokožkou a které díky svému specifickému tvaru a profilu tolik nezatěžují pokožku během oholení.

Holicí strojek splňuje certifikaci dle normy IPX7. To se v praxi projevuje tak, že s ním buď můžete na chvíli pod tekoucí vodu (tj. běžné oplachování při čištění), popřípadě jej krátce ponořit do stálé, neproudící vody do hloubky až pět metrů.

Design holicího strojku je jednoduchý, tím lépe.
Design holicího strojku je jednoduchý.

Holicí hlava Series 1 obsahuje pouze jednu planžetu. Bohužel se zde nedočkáte více planžet nebo dokonce technologií jako jsou UltraActiveLift u modelů Braun Series 3 3030s nebo Braun Series 5 5050cc či dokonce HyperLift & Cut, kterým se pyšní vrchol nabídky značky Braun Series 9 9290cc.

Poradí si tento zástupce modelové řady Series 1 i s vodou? Všechny příznivce planžetových strojků a hladkého oholení bezesporu potěšíme dobrou zprávou. Jelikož je Braun Series 1 130s voděodolný.

Mimo to je Braun 130s vybaven výsuvným zastřihovačem dlouhých vousů, pro tvarování kníru nebo kotlety.

Kvalita zpracování a ergonomie

Díky jednoduchosti celého zařízení nemusíte mít o úroveň zpracování přílišné obavy. Žádné výrazné vrzání těla se nekoná, spasování jednotlivých částí holicího strojku je také překvapivě dobré. Jednoduché tělo i holicí hlava vás pravděpodobně nezklamou a budou vám sloužit delší dobu, než byste sami očekávali.

Kde koupit Braun Series 1 130s
Test a recenze holicího strojku Braun Series 1 130s
Hodnocení
2.0/5

Výdrž na baterii a nabíjení

Nenechte se zmást názvem této kapitoly. Pravda je taková, že Braun 130s žádnou vestavěnou baterií nedisponuje, je napájen přímo ze sítě.

Pokud jste v minulosti měli u holicích strojků s baterií problém, s tímto zařízením se vám to jednoduše stát nemůže.

Absence cestovního balení, zámku a dalších funkcionalit pro cestovatele vás tedy nakonec ani nemůže mrzet, jednoduše tento holicí strojek na tuto skupinu zákazníků necílí. Pokud vyhledáváte nejlevnější možnou variantu planžetového holicího strojku, který vám dovolí bezdrátovou funkci, poohlédněte se po modelu Braun Series 3 3030s.

Jediným cestovatelským pozitivem je to, že holicí strojek lze napájet v rozmezí 100 až 240V.

Braun 1130s je dodáván s adaptérem, který má poměrně standardní kabel jako například u mobilního telefonu. Vzhledem k tomu, že je strojek napájen pouze ze sítě, tak bychom uvítali kabel delší a především kroucený. Dodávaná varianta není příliš praktická a pokud nemáte dobře dostupné napájení, tak se raději poohlédněte po jiném elektrickém holicím strojku. Kabel také čas od času vypadává. Je tedy stále na čem pracovat.

Holení

Asi to nejdůležitější, co všechny u elektrického holícího strojku zajímá, je to, jak dobře se mu s ním bude žít a jak dobrým mu bude sluhou. Jak se tedy holicí strojek nejnižší produktové řady Series 1 holí? Zcela upřímně. Vzhledem k postavení tohoto zažízení nemůžete očekávat mnoho. Základními předpoklady pro to, abyste byli se strojkem spokojeni jsou délka vousů, jejich tloušťka a hustota. Máte jemný porost, který není delší než třídenní strniště Výborně, pravděpodobně na vás Braun 1130s odvede slušnou práci. Pokud však tyto specifika nesplňujete, měli byste zamířit v portfoliu značky Braun výše.

Důležité je však zmínit, že Braun 130s je i přes jeho negativa zdaleka nejlepší volbou v dané kategorii. Jiná značka v této cenové relaci jednoduše nenabídne více, naopak.

Velkým překvapením byl zastřihovač, opravdu funguje!
Velkým překvapením byl zastřihovač, opravdu funguje!

V rámci testu nás poměrně trápil slabší motor holicího strojku. Zmínit také musíme poměrně nedokonalé zachytávání vousů a to především těch v oblasti krku a brady, kde je nutné přejet vícekrát. Pokud vaše vousy rostou ve všech možných směrech a navíc přiléhají k pokožce, určitě se zaměřte na vyšší modely, které disponují technologiemi pro nadzvedávání vousů a jejich následnému zastřižení. Modely planžetových holicích strojků, které touto technologií disponují naleznete v následujících recenzích zaměřených jak jinak než na značku Braun. Co vás však potěší je tichý chod holicího strojku. Nemusíte si tedy bát, že si pořídíte produkt, který vydává hlasité zvuky a nefunguje.

Zastřihovač

Co vás jistě potěší, je přítomnost výsuvného zastřihovače na zadní straně holicího strojku. V této kategorii je poměrně běžné, že se nejedná o zastřihovač ale "trhač". Příjemným překvapením je, že u tohoto modelu tomu tak není. Zastřihovač opravdu funguje!

Údržba

Údržba tohoto holicího strojku je tím pádem velmi jednoduchá. Jak jste zvyklí i u zařízení vyšších tříd tak i Braun Series 1 130s stačí opláchnout pod vodou, vysušit a uložit na své místo. Vzhledem k napájení ze sítě nemusíte časem řešit kalibraci baterie nebo její výměnu. Její absence tak přináší další výhodu.

Kde koupit Braun Series 1 130s
Test a recenze holicího strojku Braun Series 1 130s
Hodnocení
2.0/5

Náhradní díly

Jako každý holicí strojek a to ať už planžetový nebo frézkový, i Braun 1130s vyžaduje občasnou výměnu holicí hlavy. Její živostnost samozřejmě závisí na typu vašich vousů a frekvenci holení. Rok by vám však měla bez problému vydržet. Když přijde na samotnou koupi náhradní holicí hlavy, vyhledávejte tu s označením 10B nebo 11B.

Náhradní holicí hlava
Náhradní holicí hlava

Závěr – pro koho je Braun 130s vhodný?

Je elektrický holící strojek Braun 130s vhodný i pro vás? Jelikož jde o nejlevnější model v nabídce značky, tak jej lze pojmou jako tu nejjednodušší cestu pro vstup do světa planžetových holicích strojků.

Pokud máte jemné vousy a nevyžadujete cestovní funkce jako jsou cestovní zámek, pouzdro, vysokokapacitní baterie a další, tak jistě může plnit účel, ke kterému byl stvořen.

Jistě oceníte tichý chod motoru, který je napájen kabelem přímo ze sítě.

Odpadávají vám tím pádem také starosti s baterií a nabíjením. Pokud jste v minulosti měli s bateriemi v holicím strojku problém, tak jistě víte, že vás tyto problémy zastihnou v ten nejméně vhodný okamžik. Například s oholenou polovinou obličeje před pracovním pohovorem.

Zastřihovač tohoto modelu překvapil, jedná se snad o jediný funkční integrovaný zastřihovač, který v této cenové kategorii funguje.

Uživatelský manuál Braun Series 1 130s

Braun Series 1 130s
 • Holení
 • Zpracování
 • Cena/výkon
2

Jeden z posledních svého druhu

V nabídce pánskýcho holicích strojků dnes mnoho bezbateriových již nenajdete. Braun Series 1 130s je však výjimka. Tento planžetový holicí strojek sází na svoji cenovou dostupnost a jednoduchost. Překvapí vás jeho tichý chod a překvapivě dobře fungující zastřihovač.

Pros

 • Poměr cena výkon
 • Kvalita holení
 • Funknční zastřihovač 
 • Tichý chod

Cons

 • Bez baterie
 • Drahé náhradní planžety
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: holicí strojek Braun Series 1 130s
Braun Series 1 130s
Hodnocení: 2.0/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram