blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Series 3000 MG3740/15, multifunkční zastřihovač vousů, vlasů a chloupků

Silné stránky
 • Bezúdržbové břity
 • Bohaté příslušenství
 • Baterie i síťové napájení
Slabé stránky
 • Velmi pomalé nabíjení
 • Není vodotěsný
Celkové hodnocení
3.1/5

Pokud rádi měníte svou vizáž, Philips Series 3000 MG3740/15 je právě pro vás. 9 různých nástavců vám dovolí opustit koupelnu pokaždé jako jiný člověk. Samoostřící břity z nerezové oceli zajistí při holení dokonalý zážitek. Vlasy, vousy, či chloupky v na těle i v nose - nic není problém.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 12 ledna, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Philips Series 3000 MG3740/15
 • Bezúdržbové břity
 • Bohaté příslušenství
 • Baterie i síťové napájení
Hodnocení
3.1/5
Kde zakoupit

Obstojí multifunkční zastřihovač Philips Series 3000 MG3740/15 v tvrdé konkurenci? Když zmíníme značku Philips, nespočtu mužů se vybaví kvalita a preciznost, kterými se vyznačují všechny holící strojky, které tato společnost uvede na trh. A právě proto se dnes podíváme na další produkt z jejich portfolia.

Příslušenství

Jak již napovídá originální název, Philips MultiGroom Series 3000, hlavní myšlenkou za tímto víceúčelovým zastřihovačem je, aby se o vás postaral od hlavy až k patě. S tímto strojkem můžete svou vizáž měnit doslova každý den v týdnu.

Uvnitř balení se kromě samotného zastřihovače skrývá 8 dalších nástavců, které vašemu holení dodají opravdovou flexibilitu. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé nástavce a jejich funkce:

Balení obsahuje:

 • zastřihovač Philips Series 3000 MG3740/15,
 • dva hřebeny pro strniště (velikost 1 a 2 mm),
 • nastavitelný hřeben na vousy (velikost 3 až 7 mm),
 • 3 hřebeny na vlasy (velikosti 9, 12 a 16 mm),
 • přesný kovový zastřihovač,
 • zastřihovač nosních a ušních chloupků,
 • nabíječka,
 • čistící kartáček,
 • cestovní pouzdro.
Obsah balení zastřihovače MG3740/15
Obsah balení zastřihovače MG3740/15

Funkce zastřihovače Philips Series 3000 MG3740/15

Jak je patrné z výše zmíněného výčtu příslušenství, Philips Series 3000 MG3740/15 je skutečně multifunkční zastřihovač, který si poradí s každým druhem holení. Co od něj můžete očekávat a jaké funkce nabízí?

Úprava vlasů

Ti uživatelé, kteří se rozhodli využít tento zastřihovač pro úpravu vlasů, jistě nebudou zklamáni. Dostane se jim jak vysokého výkonu, který si poradí s většinou porostů, tak i možnosti volby, co se týče délky sestřihu. Pro úpravu vlasů jsou určeny tři speciální nástavce, o délce 9, 12 a 16 mm.

Pokud byste potřebovali doladit vaši vizáž rovnými liniemi, stačí použít zastřihovač bez nástavce, tak snadno dosáhnete požadovaného výsledku.

Úprava vousů

Ani v této oblasti zastřihovač rozhodně nezaostává. Pro dokonalou úpravu vašich vousů si Philips připravil dva hřebeny o délce 1 a 2 mm. Poté nastavovací hřeben s délkou od 3 do 7 mm, chcete-li delší vousy.

Kde koupit Philips Series 3000 MG3740/15
Test a recenze multifunkčního zastřihovače Philips Series 3000 MG3740/15
Hodnocení
3.1/5

Podobně jako v případě vlasů, potřebujete-li přesnější linie, je zde k dispozici řešení. Tentokrát nejen v použití zastřihovače bez nástavce, ale také v podobě speciálního nástavce pro přesné zastřihování vousů.

Zastřihování chloupků v nose a uších

V neposlední řadě je k dispozici i nástavec, který zajistí snadné odstranění chloupků v nose a uších.

Na rozdíl od konkurenčních produktů, například zastřihovače Braun MGK3080, u tohoto modelu značky Philips chybí speciální nástavec pro péči o tělo. Budete tedy muset využít některý z dostupných nástavců.

Břity a vodotěsnost

Důležité je zmínit, že břity jsou z nerezové oceli, lze u nich tedy předpokládat značnou trvanlivost.

Díky samoostřící technologii si není třeba lámat hlavu ani s jejich broušením. Důležité je zmínit, že samotný zastřihovač není vodotěsný, není tedy možné ho používat ve sprše.

Jednotlivé nástavce i střihací jednotku je ovšem možné odpojit a opláchnout pod vodou, což značně usnadňuje čištění.

Ocelové břity se o sebe jemně třou a navzájem se tak brousí. Výsledkem jsou stejně ostré břity po třech letech používání jako první den.

Prodloužená záruka na 5 let

Philips chce dokázat, že svým výrobkům věří a tak nabízí všem zákazníkům 3 roky bezplatné záruky navíc. Po pořízení zastřihovače (nebo jiného výrobku značky Philips) se stačí zaregistrovat (do 3 měsíců po nákupu) na webových stránkách výrobce. Konkrétně na https://www.philips.cz/myphilips

Kvalita zpracování a ergonomie

Jak lze od zastřihovače v dané cenové hladině očekávat, je vyroben převážně z plastu, nikoliv z hliníku. Kov však nabídne vyšší modelová řada, kterou představuje zastřihovač Philips MG7720/15. Co je třeba ocenit je to, že Philips přidal dostatek protiskluzových gumových prvků tak, aby strojek při používání neprokluzoval a dobře se držel.

Zadní strana zastřihovače v protiskluzovém provedení
Zadní strana zastřihovače v protiskluzovém provedení

Zároveň je až překvapivě lehký a dobře se s ním manipuluje. Vývojáři dále šetřili na tlačítkách a ukazatelích, na strojku se nachází pouze jedno, kterým ho zapnete nebo vypnete. Na zastřihovači tak nenaleznete ani tlačítko pro turbo mód, který můžete znát z recenze modelu Philips HC5450.

Kde koupit Philips Series 3000 MG3740/15
Test a recenze multifunkčního zastřihovače Philips Series 3000 MG3740/15
Hodnocení
3.1/5

Vzhledem k tomu, že zastřihovač můžete používat během nabíjení, je důležité zmínit, že zdířka se nachází ve spodní části strojku, a nijak tak při holení nepřekáží.

Výdrž na baterii a nabíjení

V této oblasti bohužel Philips MG3740/15 výrazně zaostává za konkurencí, i za ostatními strojky značky Philips.

Pro plné nabití baterie je třeba velmi dlouhých 16 hodin, po kterých strojek vydrží pouhé hodinové používání.

Co je ale třeba dodat, doba výdrže udávaná výrobcem se od skutečné neliší, přestože je třeba se k ní propracovat skrz 16 hodin nabíjení. V porovnání s vyšším modelem MG7720/15, který nabídne nejlepší výdrž na baterii z dosud recenzovaných holicích strojků i zastřihovačů. Dalším skvělým příkladem z hlediska výdrže baterie a délky nabíjení je zastřihovač OneBlade Pro QP6520.

Velkým plus je možnost využívat strojek během nabíjení, což v kombinaci s dlouhou nabíječkou výrazně snižuje nebezpečí, že strojek nebudete moci používat kvůli vybité baterii.

Umístění konektoru a rovný, dlouhý napájecí kabel vám alespoň použití s připojeným adapterem zpříjemní.
Umístění konektoru a rovný, dlouhý napájecí kabel vám alespoň použití s připojeným adapterem zpříjemní.

Dále je třeba zmínit to, že nabíječka si podobně jako u všech holicích strojků dokáže poradit s jakýmkoliv napětím v rozmezí od 100 do 240 V, což ze zastřihovače dělá ideálního společníka na cesty. Tedy, ne úplně ideálního. Nebýt výdrže baterie, tak nabíječku můžete nechat doma.

Jak zastřihovač Philips Series 3000 MG3740/15 funguje?

Přišel čas sumarizovat získané poznatky a vrhnout světlo na klady i zápory tohoto zařízení. Tato část recenze je členěna na více částí, kde každá z nich představuje funkci, která s tímto multifunkčním zastřihovačem souvisí.

Komfort

Jak již bylo uvedeno výše v recenzi, po této stránce zastřihovač rozhodně nezklame. Strojek je lehký a díky gumovým prvkům ani neprokluzuje. Malý problém se objevuje s tlačítkem pro zapínání, které lze obtížně používat, pokud má člověk mokré ruce. Jinak ale nejde zastřihovači mnoho vytknout.

Zastřihování vlasů

Pokud se rozhodnete využít zastřihovač pro úpravu vlasů, rozhodně nebudete zklamáni. Philips Series 3000 MG3740/15 podá dobrý výkon ve většině případů. Jsou zde ale i stinné stránky, které výsledný efekt zhoršují.

Na rozdíl od jiných zastřihovačů v podobné cenové hladině, které nabízejí široké spektrum možných délek sestřihu, Philips Series 3000 MG3740/15 nabízí pouze tři hřebeny s fixní délkou.

Kde koupit Philips Series 3000 MG3740/15
Test a recenze multifunkčního zastřihovače Philips Series 3000 MG3740/15
Hodnocení
3.1/5

Pokud mezi ně započítáme i hřebeny, které nejsou určené primárně k stříhání vlasů, stále nám vychází menší rozpětí délek, než například u konkurenčního zastřihovače Braun MGK3080, který umožňuje vlasy zastřihnout v různých délkách od 0,5 do 21 mm.

Dále se u tohoto modelu objevuje klasický problém levnějších zastřihovačů. Výkon dostačuje v případě rovných a méně hustých vlasů, ale pokud máte vlasy delší nebo zamotané, přichází menší problém.

To je ovšem nedostatek, se kterým lze počítat a vlasy před stříháním minimálně rozčesat, což může výrazně pomoci. Philips Series 3000 MG3740/15 tedy v oblasti zastřihování vlasů nijak nezáří, ale svou práci většinou odvede uspokojivě.

Holení vousů

Pro holení vousů je tento zastřihovač vybaven čtyřmi speciálními nástavci, které pokrývají většinu běžných délek, ve kterých lze vousy pěstovat. Můžete si tedy vybrat délku vousů od 1 do 7 mm. Jednotlivé stupně mají vždy odskok 1 mm.

Nástroje určené na úpravu vousů jsou: přesný kokový zastřihovač, 2 šedé zastřihovače vousů a jeden nastavitelný, černý hřeben
Nástroje určené na úpravu vousů jsou: přesný kokový zastřihovač, 2 šedé zastřihovače vousů a jeden nastavitelný, černý hřeben

Strojek si velmi dobře poradí s jakýmkoliv porostem, který před něj postavíte. Vousy opravdu zastřihuje, netahá za ně ani je nežmoulá. Pro vytvoření náročnějších tvarů na obličeji můžete vyzkoušet přesný kovový zastřihovač, který si s tímto úkolem poradí lépe. Ne však tak dobře, jako některý ze zastřihovačů řady OneBlade, které jsou ke tvarování přímo navrženy.

Opět je ale třeba dodat, že pokud si přejete důkladně oholené vousy, budete muset použít strojek dražší, specializovaný. Vhodným by mohl být Braun Series 9 9290cc, nebo konkurenční, rotační holicí strojek Philips Series 9000 S9711/31.

Philips MG3740 si tedy poradí s velkou škálou úkolů v oblasti holení vousů, ale pro opravdu profesionální zážitek je třeba sáhnout pro modely z vyšších řad, případně pro specializované holicí strojky.

Další funkce

Poslední z nástavců, určený pro úpravu chloupků v nose a uších, poslouží svému účelu také dobře a jistě s ním budete spokojeni. Proces je rychlý a především bezbolestný. Nástavec za chloupky netahá, ale opravdu je zastřihuje.

Obecně řečeno je Philips MG3740 opravdu povedeným zastřihovačem, který si poradí s většinou úkolů, ke kterým je určený.

Čištění a údržba

Existují dvě možnosti, jak tento zastřihovač čistit. Prvním z nich je použití přiloženého kartáčku, s tím je ale proces náročný a zbytečně zdlouhavý. Mnohem jednodušší je používané hřebeny a holící jednotku opláchnout pod tekoucí vodou. Nic vám rozhodně nebrání obě z těchto metod kombinovat.

Kde koupit Philips Series 3000 MG3740/15
Test a recenze multifunkčního zastřihovače Philips Series 3000 MG3740/15
Hodnocení
3.1/5

Další výhodou je fakt, že břity není třeba promazávat a díky samoostřící technologii by měly zůstat ostré velmi dlouho.

Závěr - pro koho je zastřihovač vhodný?

Philips MG3740/15 rozhodně není tím nejlepším zastřihovačem na světě. Ani na trhu, ani ve své cenové hladině. Oproti konkurenci ho sráží především dlouhá doba nabíjení a také menší výběr v možných délkách vlasů a vousů.

Ale to rozhodně neznamená, že by se jednalo o zastřihovač špatný. Naopak, své úkoly plní velmi dobře, pokud přijmete jeho limity. S vousy si poradí velmi dobře a dokáže vytvořit i složitější kreace pomocí přesného zastřihovače.

Obecně řečeno, Philips MG3740/15 je vhodný pro muže, kteří potřebují v koupelně flexibilitu, ale zároveň nejsou ochotni strávit hodiny před zrcadlem a utratit za zastřihovač či holicí strojek tisíce korun.

Tento zastřihovač stále nabídne mnoho:

 • bezúdržbový provoz, břity jsou samoostřící a nepotřebují mazat,
 • kvalitní zpracování,
 • množství kvalitního příslušenství,
 • možnost prodloužení záruky na 5 let.

Na jaký jiný zastřihovač v této cenové relaci získáte záruku 5 let? Máte pravdu, u jiných značek budete hledat marně.

Pro profesionálnější oholení bude třeba zvolit strojek jiný, například Philips Series 7000 MG7720/80, ale Philips MG3740/15 si místo v pánské koupelně jistě zaslouží.

Uživatelský manuál Philips Series 3000 MG3470/15

Philips Series 3000 MG3740/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.1

Vše co k holení potřebujete - v jednom zastřihovači

Pokud rádi měníte svou vizáž, Philips Series 3000 MG3740/15 je právě pro vás. 9 různých nástavců vám dovolí opustit koupelnu pokaždé jako jiný člověk. Samoostřící břity z nerezové oceli zajistí při holení dokonalý zážitek. Vlasy, vousy, či chloupky v na těle i v nose - nic není problém.

Pros

 • Bezúdržbové břity
 • Bohaté příslušenství
 • Baterie i síťové napájení

Cons

 • Velmi pomalé nabíjení
 • Není vodotěsný
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips Series 3000 MG3740/15, multifunkční zastřihovač vousů, vlasů a chloupků
Philips Series 3000 MG3740/15
Hodnocení: 3.1/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram