Holicí strojky Philips OneBlade – porovnání, recenze a ceny

Philips kombinací holícího strojku a zastřihovače vytvořil elegantní produkt, který nazval OneBlade. Spíše než o produkt se jedná o celou produktovou řadu. Výrobce nabízí různé varianty produktu pro odlišné zákazníky. A zavděčí se i těm, kteří jsou opravdu nároční.Dříve, než se dostaneme k samotnému popisu jednotlivých modelů si pojďme shrnout, co vlastně Philips OneBlade ve světě holicích strojků, nebo zastřihovačů reprezentuje.

Jaké funkce OneBlade kombinuje?

Spojením zastřihovače a holicího strojku Philips nabízí vlastnosti obou těchto zařízení. Možná bychom v této rovině mohli uvažovat také o žiletce. Zejména kvůli provedení strojku a také kvůli tomu, jak jej při holení používáte.

Holení

Pokud zařízení použijete bez jakéhokoli nástavce, snadno se pohybem proti směru růstu vousů oholíte. Holení je překvapivě hladké a pokud příliš netlačíte, nehrozí vám podráždění. Ano, top modely holicích strojků jako jsou Braun Series 9 9290cc nebo Philips Series 9000 S9711/31 holí lépe, ale to vás asi nepřekvapí.

 

To, jak OneBlade holí si můžete přečíst v recenzi konkrétního modelu v tomto článku: Test a recenze: Philips OneBlade QP2520/30. Pokud nebereme v úvahu výdrž baterie tak jsou holicí schopnosti jednotlivých modelů shodné. Břity jsou pro všechny modely OneBlade stejné a tak u vyšších modelů netěžíte z rozdílné technologie.

Tvarování

Vzhledem k velikosti břitu a kompaktním rozměrům zařízení vidíte přesně tam, kam potřebujete. Nakloněním břitu pak získáte maximální přesnost a upravíte svoje vousy přesně tak, jak potřebujete. V této doméně OneBlade naprosto exceluje a málo který konvenční holicí strojek nebo zastřihovač se mu vyrovná.

 

Tvarování vousů zvládají všechny modely přibližně shodně. Pokud vám jde ale výhradně o tvarování, doporučili bychom modely bez označení Pro a to z toho důvodu, že jejich tělo je těsně před břitem zúžené a tak máte o něco lepší přehled o tom, kde se s hranami břitu pohybujete.

Zastřihování

Toto téma není nutné nějak rozvádět, vzhledem k dobrým holicím schopnostem stačí nasadit jeden z dodávaných hřebenových nástavců, nebo nastavitelný hřebenový nástavec (modely OneBlade Pro) a jednoduše zastřihnout vaše vousy. Pokud vám jde primárně o zastřihovací schopnosti, zvolte model Pro.

 

Modely Pro nabízejí nastavitelné hřebenové nástavce, které vám umožňují zvolit 12, reps. 14 různých délek zastřižení. Změnu délky snadno změníte kolečkem na nástavci a nemusíte se trápit neustálým střídáním nástavců. Logistika v případě cestování je s těmito modely také mnohem jednodušší.

Společná specifika holicích strojků Philips OneBlade

Je pro vás dostatečný benefit samotná technologie OneBlade? Směle si pořiďte nejlevnější model. Pokud vám však záleží na eronomii, délce nabíjení, výdrži na baterii a dalších funkcí, pak by vám zcela jistě neměli uniknout další modely z řady.V jádru jsou však všechny modely stejné – využívají stejnou technologii břitů. Mimo to u nich nalezneme i jiná specifika, ve kterých se od sebe jednotlivé modely vůbec neliší.

  • Výkyvný břit: Břit disponuje pružnou podstavou, která mu umožňuje dělat výkyvné pohyby a tím udržet co nejlepší kontakt s pokožkou. Vzhledem k tomu, že tento výkyvný mechanismus není částí těla holicího strojku, tak je i tato část u všech modelů OneBlade shodná.
  • Životnost břitu: Aby byl zachován zastřihovací výkon a komfort doporučuje výrobce každé 4 měsíce měnit břit.
  • Voděodolnost: Veškeré produkty jsou voděodolné a to samozřejmě kvůli tomu, aby byla údržba zařízení co nejjednodušší. Váš OneBlade stačí po použití opláchnout tekoucí vodou a o nic dalšího se nemusíte starat.
  • Mokré a suché holení: Díky voděodolnosti máte také možnost holit se s využitím pěny či gelu na holení. Z tohoto důvodu zároveň nemůžete strojek nabíjet při holení.
  • Ochrana pokožky: Při bližším pohledu na břit můžete spatřit zelené lemování tzv. hřebene, jehož zaoblené špičky chrání vaši pokožku před zraněním. Při pohybu zastřihovače po vaší tváři se vousy dostanou mezi za tento distanční hřeben a jsou zastřiženy oscilujícím břitem.
  • Ergonomie: Veškeré modely jsou opatřené protiskluzovými prvky, aby vám umožnili jak holení mokrou metodou, tak například holení ve sprše.

OneBlade QP2520/30

Philips OneBlade QP2520/30Tento model z řady OneBlade je jakousi „ekonomickou volbou“. Ano, nejdražší model z řady pořídíte za jednou tolik, ale v řeči absolutních čísel je to asi tisíc korun. Holicí schopnosti má tento model stejné jako ostatní výrobky z řady. Co se týče tvarování vousů, bude se vám s ním pravděpodobně pracovat o něco lépe, než s modely Pro.Obrovskou nevýhodou je u tohoto modelu délka nabíjení, která činí 8 hodin. Výdrž na baterii po takto dlouhé době představuje podprůměrných 45 minut. Další nevýhodou je typ baterie Ni-MH, který může trpět paměťovým efektem. U tohoto modelu také nečekejte žádnou indikaci nabití či stavu baterie, je pouze na adaptéru.

OneBlade QP2530/20

Philips OneBlade QP2530/20V porovnání s modelem QP2520/30 nabídne tato varianta jeden zastřihovací hřeben (2 mm) navíc. Díky své konstrukci u něj také platí, že je o něco více vhodný na tvarování vousů, než modely pro. Tento model si také polepšil z hlediska nabíjení. Využívá baterii Li-Ion (netrpí paměťovým efektem), která vám poskytne 60 minut holení, po 4 hodinách nabíjení.Stále se jedná o poměrně podprůměrný čas nabíjení, ale v porovnání se základním modelem jde o značné zlepšení. Co se týče indikace, tak tento model vás upozorní na plné nabití baterie, úplné vybití baterie a také o průběhu nabíjení.

OneBlade Pro QP6510/20

Philips OneBlade QP6510/20Modely s označení Pro poznáte už na první pohled. Oproti sportovnímu designu kterým disponují klasické modely jsou OneBlade Pro elegantnější a to jak po stránce barev, tak tvarování těla.Vyjma designu je hlavní odlišností modelu QP6510/20 jeho hřebenový nástavec, který umožňuje nastavit 12 různých délek od 0,5 mm až po 9 mm.S baterií jsme si v porovnání s předchozími modely opět polepšili. Toto zařízení umožňuje rychlonabíjení, což znamená 60 minut provozu na baterii po pouhé hodině nabíjení. Strojek vás bude informovat u úrovni nabití pomocí tříúrovňového LED displeje. Samozřejmě vás bude informovat o úplném nabití, vybití a procesu nabíjení.

Vítěz srovnání – Philips OneBlade Pro QP6520/20

Proč dělat kompromisy, když nemusíte? Nejvyšší model celé série vám je v porovnání s předchozími modely lepší v mnoha různých oblastech.Tento model je standardně dodávaný s hřebenovým nástavcem s 14 délkami v rozmezí 0,4 mm až 10 mm. Nabídne vám tak nejvíce možností a ještě k tomu zcela komfortně, bez nutnosti výměny nástavce při každé změně délky. Jako příslušenství dále dostanete nabíjecí stojánek. Váš OneBlade tak bude mít v koupelně vždycky svoje místo.Philips OneBlade QP6520/20Nadšení budou především ti z vás, kteří jsou často v pohybu. Strojek po pouhé hodině nabíjení vydrží v provozu až 90 minut. To z něj dělá rekordmana mezi dosud testovanými akumulátorovými storjky. S takovou výdrží hravě dosáhnete 15 holicích procedur, aniž byste museli strojek nabít. Tento OneBlade má také funkci cestovního zámku, strojek se vám tak na cestách nevybije. A aby toho nebylo málo, v balení vám společně se zařízením výrobce nadělí cestovní pouzdro.O indikaci se stará digitální LED displej, který vám indikuje jak stav baterie, či nabíjení, tak také samotný stav cestovního zámku.Vzhledem k nízkému cenovému rozdílu mezi základním modelem a tím nejlepším rozhodně doporučujeme zvolit právě tento, jelikož nabízí nejlepší poměr cena/výkon.
Vítěz porovnání modelů Philips OneBlade
  • Holení
  • Zpracování
  • Baterie
  • Cena/výkon
4.5

Philips OneBlade Pro QP6520/20

Precizní zastřižení a holení tak snadno jako se žiletkou, ale bez nepříjemného podráždění kůže a bez rizika pořezání? Holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20, to jsou dvě zařízení v malém kompaktním těle.

Philips OneBlade Pro QP6520/20
Zobrazit nejlepší nabídku
porovnat ceny prodejců

Holicí strojky Philips OneBlade srovnávací tabulka

OneBlade Pro QP6520/20OneBlade Pro QP6510/20OneBlade QP2530/20OneBlade QP2520/30
OneBlade Pro QP6520/20 OneBlade Pro QP6510/20 OneBlade QP2530/20 OneBlade QP2520/30
Hodnocení
Výdrž baterie 90 min. 60 min. 60 min. 45 min.
Doba nabíjení 1 hod. 1 hod. 4 hod. 8 hod.
Mokré holení
Rychlonabíjení
Nástavce 14 délek: 0,4 - 10mm 12 délek: 0,5 - 9mm 1, 2, 3, 5 mm 1, 3, 5 mm
Indikace IIndikátor nabíjení
Zobrazení stavu nabití/vybití
LED s plným rozlišením
Digitální displej
IIndikátor nabíjení
Zobrazení stavu nabití/vybití
3 úrovně, LED
IIndikátor nabíjení
Zobrazení stavu úplného nabití/vybití
Indikátor nabíjení na adaptéru
Příslušenství Nabíjecí stojánek Cestovní pouzdro 1 náhradní břit
Porovnání cen porovnat ceny prodejců porovnat ceny prodejců porovnat ceny prodejců porovnat ceny prodejců
Nejlepší nabídka Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku Zobrazit nejlepší nabídku