blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 28 října, 2018 | aktualizace: 15 dubna, 2022

Holicí strojky Philips OneBlade - porovnání, recenze a ceny

Holicí strojky Philips OneBlade - porovnání, recenze a ceny

Philips kombinací holícího strojku a zastřihovače vytvořil elegantní produkt, který nazval OneBlade. Spíše než o produkt se jedná o celou produktovou řadu. Výrobce nabízí různé varianty produktu pro odlišné zákazníky. A zavděčí se i těm, kteří jsou opravdu nároční. Dříve, než se dostaneme k samotnému popisu jednotlivých modelů si pojďme shrnout, co vlastně Philips OneBlade ve světě holicích strojků, nebo zastřihovačů reprezentuje.

Recenze vybraných produktů

Obsah článku

Jaké funkce OneBlade kombinuje?

Spojením zastřihovače a holicího strojku Philips nabízí vlastnosti obou těchto zařízení. Možná bychom v této rovině mohli uvažovat také o žiletce. Zejména kvůli provedení strojku a také kvůli tomu, jak jej při holení používáte.

Holení

Pokud zařízení použijete bez jakéhokoli nástavce, snadno se pohybem proti směru růstu vousů oholíte. Holení je překvapivě hladké a pokud příliš netlačíte, nehrozí vám podráždění. Ano, top modely holicích strojků jako jsou Braun Series 9 9290cc nebo Philips Series 9000 S9711/31 holí lépe, ale to vás asi nepřekvapí.

To, jak OneBlade holí si můžete přečíst v recenzi konkrétního modelu v tomto článku: Test a recenze: Philips OneBlade QP2520/30. Pokud nebereme v úvahu výdrž baterie tak jsou holicí schopnosti jednotlivých modelů shodné. Břity jsou pro všechny modely OneBlade stejné a tak u vyšších modelů netěžíte z rozdílné technologie.

Tvarování

Vzhledem k velikosti břitu a kompaktním rozměrům zařízení vidíte přesně tam, kam potřebujete. Nakloněním břitu pak získáte maximální přesnost a upravíte svoje vousy přesně tak, jak potřebujete. V této doméně OneBlade naprosto exceluje a málo který konvenční holicí strojek nebo zastřihovač se mu vyrovná.

Tvarování vousů zvládají všechny modely přibližně shodně. Pokud vám jde ale výhradně o tvarování, doporučili bychom modely bez označení Pro a to z toho důvodu, že jejich tělo je těsně před břitem zúžené a tak máte o něco lepší přehled o tom, kde se s hranami břitu pohybujete.

Zastřihování

Toto téma není nutné nějak rozvádět, vzhledem k dobrým holicím schopnostem stačí nasadit jeden z dodávaných hřebenových nástavců, nebo nastavitelný hřebenový nástavec (modely OneBlade Pro) a jednoduše zastřihnout vaše vousy. Pokud vám jde primárně o zastřihovací schopnosti, zvolte model Pro.

Modely Pro nabízejí nastavitelné hřebenové nástavce, které vám umožňují zvolit 12, reps. 14 různých délek zastřižení. Změnu délky snadno změníte kolečkem na nástavci a nemusíte se trápit neustálým střídáním nástavců. Logistika v případě cestování je s těmito modely také mnohem jednodušší.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou hlavní funkce a společná specifika modelové řady Philips OneBlade?

Modely z řady OneBlade nabízí hladké oholení bez podráždění (s vyvinutím optimálního tlaku). Vzhledem ke kompaktním rozměrům excelují strojky v maximální přesnosti při úpravě a tvarování vousů.
Díky hřebenovým nástavcům nebo nastavitelnému hřebenovému nástavci (modely OneBlade Pro) dokáží také jednoduše zastřihnout vousy do požadované délky. Všechny strojky z této řady mají výkyvný břit, jsou voděodolné s protiskluzovými prvky a mají zaoblené hrany čepele, aby co nejvíce ochránily pokožku před podrážděním.

Jaké náhradní břity se používají u jednotlivých strojků a jaká je četnost jejich výměny?

Náhradní břity jsou pro všechny modely OneBlade stejné a nesou označení QP230/50. Výrobce deklaruje životnost břitů 4 měsíce při holení 2krát týdně. Tento údaj se může lišit v závislosti na tom, jak často budete strojek využívat, zda se budete holit suchou, nebo mokrou metodou. Tvrdost vašich vousů hraje také svoji roli. Jeden břit by vám však měl průměrně vystačit na 30 oholení.

Jaké jsou hlavní přednosti a případné nedostatky modelu OneBlade QP2520/30?

Největší předností je určitě cena — jedná se o nejlevnější model z řady OneBlade. Výhodou je také pohodlná práce a přehled při tvarování vousů, které jsou dány zúžením těla přístroje těsně nad břitem (na rozdíl od modelů Pro). Holicí schopnosti jsou stejné jako u pokročilejších modelů. Naopak největší nevýhodou je délka nabíjení, která činí 8 hodin, přičemž výdrž baterie po plném nabití vystačí pouze na 45 minut práce s přístrojem.

Jaké jsou hlavní přednosti a případné nedostatky modelu OneBlade QP2530/20?

Oproti variantě OneBlade QP2520/30 nabízí tento model o jeden zastřihovací hřeben (2 mm) navíc. Přívětivější je také doba nabíjení — pro plné nabití je potřeba 4 hodiny nabíjení, které poté vystačí na 60 minut provozu. I u tohoto modelu platí, že je díky své konstrukci vhodnější na tvarování než modely Pro, a to primárně díky zúžení těla přístroje těsně nad břitem (poskytuje lepší přehled o tom, kde se pohybujete hranami přístroje).

Jaké jsou hlavní přednosti a případné nedostatky modelu OneBlade Pro QP6510/20?

Modely Pro disponují oproti klasickým modelům elegantním designem, který zaujme na první pohled. Největšími přednostmi jsou pak hřebenové nástavce s možností nastavení 12 různých délek od 0,5 mm až po 9 mm a rychlonabíjecí baterie, která umožňuje 60 minut provozu na baterii po pouhé hodině nabíjení. Příjemným bonusem je rovněž nabíjecí stojánek, funkce cestovního zámku a digitální LED displej pro indikaci stavu baterie.

Který z modelové řady OneBlade nejlépe obstál v našich testech?

Vítězem testu se stal jednoznačně Philips OneBlade Pro QP6520/20, který nabízí nejlepší poměr cena/výkon, a to především díky hřebenovému nástavci, krátké době nabíjení a skvělé výdrži baterie.

Společná specifika holicích strojků Philips OneBlade

Je pro vás dostatečný benefit samotná technologie OneBlade? Směle si pořiďte nejlevnější model. Pokud vám však záleží na ergonomii, délce nabíjení, výdrži na baterii a dalších funkcí, pak by vám zcela jistě neměli uniknout další modely z řady.

V jádru jsou však všechny modely stejné - využívají stejnou technologii břitů. Mimo to u nich nalezneme i jiná specifika, ve kterých se od sebe jednotlivé modely vůbec neliší.

 • Výkyvný břit: Břit disponuje pružnou podstavou, která mu umožňuje dělat výkyvné pohyby a tím udržet co nejlepší kontakt s pokožkou. Vzhledem k tomu, že tento výkyvný mechanismus není částí těla holicího strojku, tak je i tato část u všech modelů OneBlade shodná.
 • Životnost břitu: Aby byl zachován zastřihovací výkon a komfort doporučuje výrobce každé 4 měsíce měnit břit.
 • Voděodolnost: Veškeré produkty jsou voděodolné a to samozřejmě kvůli tomu, aby byla údržba zařízení co nejjednodušší. Váš OneBlade stačí po použití opláchnout tekoucí vodou a o nic dalšího se nemusíte starat.
 • Mokré a suché holení: Díky voděodolnosti máte také možnost holit se s využitím pěny či gelu na holení. Z tohoto důvodu zároveň nemůžete strojek nabíjet při holení.
 • Ochrana pokožky: Při bližším pohledu na břit můžete spatřit zelené lemování tzv. hřebene, jehož zaoblené špičky chrání vaši pokožku před zraněním. Při pohybu zastřihovače po vaší tváři se vousy dostanou mezi za tento distanční hřeben a jsou zastřiženy oscilujícím břitem.
 • Ergonomie: Veškeré modely jsou opatřené protiskluzovými prvky, aby vám umožnili jak holení mokrou metodou, tak například holení ve sprše.

OneBlade QP2520/30

Philips OneBlade QP2520/30

Tento model z řady OneBlade je jakousi „ekonomickou volbou“. Ano, nejdražší model z řady pořídíte za jednou tolik, ale v řeči absolutních čísel je to asi tisíc korun. Holicí schopnosti má tento model stejné jako ostatní výrobky z řady. Co se týče tvarování vousů, bude se vám s ním pravděpodobně pracovat o něco lépe, než s modely Pro. Obrovskou nevýhodou je u tohoto modelu délka nabíjení, která činí 8 hodin. Výdrž na baterii po takto dlouhé době představuje podprůměrných 45 minut. Další nevýhodou je typ baterie Ni-MH, který může trpět paměťovým efektem. U tohoto modelu také nečekejte žádnou indikaci nabití či stavu baterie, je pouze na adaptéru.

OneBlade QP2530/20

Philips OneBlade QP2530/20

V porovnání s modelem QP2520/30 nabídne tato varianta jeden zastřihovací hřeben (2 mm) navíc. Díky své konstrukci u něj také platí, že je o něco více vhodný na tvarování vousů, než modely pro. Tento model si také polepšil z hlediska nabíjení. Využívá baterii Li-Ion (netrpí paměťovým efektem), která vám poskytne 60 minut holení, po 4 hodinách nabíjení. Stále se jedná o poměrně podprůměrný čas nabíjení, ale v porovnání se základním modelem jde o značné zlepšení. Co se týče indikace, tak tento model vás upozorní na plné nabití baterie, úplné vybití baterie a také o průběhu nabíjení.

OneBlade Pro QP6510/20

Philips OneBlade QP6510/20

Modely s označení Pro poznáte už na první pohled. Oproti sportovnímu designu kterým disponují klasické modely jsou OneBlade Pro elegantnější a to jak po stránce barev, tak tvarování těla. Vyjma designu je hlavní odlišností modelu QP6510/20 jeho hřebenový nástavec, který umožňuje nastavit 12 různých délek od 0,5 mm až po 9 mm. S baterií jsme si v porovnání s předchozími modely opět polepšili. Toto zařízení umožňuje rychlonabíjení, což znamená 60 minut provozu na baterii po pouhé hodině nabíjení. Strojek vás bude informovat u úrovni nabití pomocí tříúrovňového LED displeje. Samozřejmě vás bude informovat o úplném nabití, vybití a procesu nabíjení.

Vítěz srovnání - Philips OneBlade Pro QP6520/20

Philips OneBlade QP6520/20

Proč dělat kompromisy, když nemusíte? Nejvyšší model celé série vám je v porovnání s předchozími modely lepší v mnoha různých oblastech. Tento model je standardně dodávaný s hřebenovým nástavcem s 14 délkami v rozmezí 0,4 mm až 10 mm. Nabídne vám tak nejvíce možností a ještě k tomu zcela komfortně, bez nutnosti výměny nástavce při každé změně délky. Jako příslušenství dále dostanete nabíjecí stojánek. Váš OneBlade tak bude mít v koupelně vždycky svoje místo. 

 Nadšení budou především ti z vás, kteří jsou často v pohybu. Strojek po pouhé hodině nabíjení vydrží v provozu až 90 minut. To z něj dělá rekordmana mezi dosud testovanými akumulátorovými storjky. S takovou výdrží hravě dosáhnete 15 holicích procedur, aniž byste museli strojek nabít. Tento OneBlade má také funkci cestovního zámku, strojek se vám tak na cestách nevybije. A aby toho nebylo málo, v balení vám společně se zařízením výrobce nadělí cestovní pouzdro. O indikaci se stará digitální LED displej, který vám indikuje jak stav baterie, či nabíjení, tak také samotný stav cestovního zámku. Vzhledem k nízkému cenovému rozdílu mezi základním modelem a tím nejlepším rozhodně doporučujeme zvolit právě tento, jelikož nabízí nejlepší poměr cena/výkon.

Holicí strojky Philips OneBlade srovnávací tabulka

NázevPhilips OneBlade Pro QP6520/20Philips OneBlade Pro QP6510/20Philips OneBlade QP2630/30Philips OneBlade QP2530/20 Philips OneBlade QP2520/30
NáhledOneBlade Pro QP6520/20OneBlade Pro QP6510/20OneBlade QP2630/30OneBlade QP2530/20OneBlade QP2520/30
Hodnocení4.5/54.3/53.6/53.4/53.4/5
Výdrž baterie 90 min.60 min.60 min.60 min.45 min.
Doba nabíjení1 hod.1 hod.4 hod.4 hod.8 hod.
Mokré holení
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
Rychlonabíjení
 • Ano
 • Ano
 • Ne
 • Ne
 • Ne
Nástavce 14 délek: 0,4 - 10mm12 délek: 0,5 - 9mm1, 2, 3, 5 mm1, 2, 3, 5 mm1, 3, 5 mm
Indikace
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu nabití/vybití
 • LED s plným rozlišením
 • Digitální displej
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu nabití/vybití
 • 3 úrovně, LED
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu úplného nabití/vybití
 • IIndikátor nabíjení
 • Zobrazení stavu úplného nabití/vybití
 • Indikátor nabíjení na adaptéru
Příslušenství
 • Nabíjecí stojánek
 • Cestovní pouzdro
 • Bez příslušenství
 • Měkké pouzdro
 • Ochranný nástavec
 • Hřeben na tělo
 • Náhradní břit
 • Bez příslušenství
 • Náhradní břit
CenaZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenu
Vítěz porovnání modelů Philips OneBlade
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.5

Philips OneBlade Pro QP6520/20

Precizní zastřižení a holení tak snadno jako se žiletkou, ale bez nepříjemného podráždění kůže a bez rizika pořezání? Holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20, to jsou dvě zařízení v malém kompaktním těle.

Zobrazit cenu
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
2 comments on “Holicí strojky Philips OneBlade - porovnání, recenze a ceny”
 1. Všechno dobrý, ale katastrofálně chatrná konstrukce hlavice s břitem.
  Po necelých čtyřech týdnech se rozpadla. A cena náhrady? Darmo mluvit.
  Mám Remington koupený 1996 v Anglii. Je těžký do ruky, maká pořád, stál 10 liber.
  Pokorně jsem se vrátil.

  Michal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejlepší v testu
Philips OneBlade Pro QP6550/15
Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6550/15
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Hřeben se 14 nastavitelnými délkami
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný
Zobrazit cenu Zobrazit recenzi
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram