blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: IPL epilátor Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00

Silné stránky
 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 3 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška
Slabé stránky
 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Cena
Celkové hodnocení
4.4/5
Kde zakoupit

Holení, které zdržuje, obtěžuje, zkrátka ukrajuje vám čas na mnohem příjemnější činnosti? Dejte mu definitivně sbohem s moderní technologií IPL. Objevte možnosti nových epilátorů Philips Lumea. Stanou se vaší nejen letní láskou.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 16 června, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 14 dubna, 2022
Philips Lumea Prestige BRI956/00
 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 3 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška
Hodnocení
4.4/5
Kde zakoupit

Epilátor Philips Lumea Prestige BRI956/00 patří do produktové série IPL epilátorů. Jedná se o nejvyšší model ze série, nižším modelem je Philips Lumea Advanced SC1997/00. V rámci svého produktového portfolia nabízí značka Phillips pro ženy dále klasické epilátory a holicí strojky. IPL epilátory představují moderní, spolehlivou a bezpečnou metodu na odstraňování nežádoucích chloupků. A jak si v praxi vede Lumea Prestige?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou největší přednosti IPL epilátoru Philips Lumea BRI956/00?

Jedná se o nejvyšší model z řady epilátorů Philips Lumea. Díky vyměnitelným nástavcům pro různé partie (tělo, tvář, oblast bikin, podpaží) se postará o dlouhodobé až trvalé odstranění chloupků na celém těle.

V čem tkví výhody IPL epilátorů a IPL epilace jako takové?

Hlavní výhodou je dlouhodobý efekt, bezbolestnost a šetrnost k pokožce. Princip IPL epilace spočívá v použití intenzivního pulzního světla, které se váže na melanin v chloupkovém folikulu, zahřívá jej a způsobí, že chloupek během několika týdnů vypadne.

Je epilace pomocí Philips Lumea BRI956/00 bezpečná?

Během 25 let vývoje IPL metody epilace nebyl prokázán žádný negativní účinek na lidské zdraví. Přístroj by pouze neměly používat ženy během těhotenství a kojení, protože nebyl vyvinut ani testován na použití v těchto obdobích.

Může laserová epilace způsobovat bolest či nepříjemné pocity?

Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění. Jedinci s citlivou kůží mohou zaznamenat štípání či mírné pálení (především v oblasti třísel), které lze vyřešit snížením intenzity světla.

Za jak dlouhou dobu je možné pomocí IPL epilátoru Philips Lumea Prestige dosáhnout dokonale hladké pokožky?

Výrobce deklaruje prokazatelné výsledky již během prvních 3 až 4 ošetřeních prováděných v rozestupu 2 týdnů. Pro udržení efektu dokonale hladké pokožky je potřeba ošetření opakovat v rozmezí 4 až 8 týdnů.

Jaká je životnost epilátoru?

Výrobce uvádí životnost lampy 250 000 záblesků — v lidské řeči vám epilátor bude sloužit zhruba 15 let. Na bateriový provoz epilátor zvládne přibližně 130 záblesků, potom jej musíte nabít, nebo připojit k napájení.

Pro koho je Philips Lumea BRI956/00 určený?

Pro všechny, kteří touží po hladké pokožce, chtějí ušetřit drahocenný čas a nevadí jim vyšší počáteční investice do kvalitního epilátoru. Spokojení budou také všichni, kteří řeší problémy se zarůstajícími chloupky. Přístroj je rovněž ekologičtější než běžná depilace pomocí žiletek a holících pěn či krémů.

Obsah balení

V balení nechybí nic podstatného, perfektní jsou hlavně vyměnitelné nástavce, které jsou svým tvarem a velikostí uzpůsobeny k efektivnímu odstraňování chloupků různých částí těla. V tom ho lze ocenit rozhodně například oproti konkurenčnímu Braun Silk-expert BD 5001 IPL. Co konkrétně vás tedy čeká:

Kde koupit Philips Lumea Prestige BRI956/00
Král mezi IPL epilátory, to je Philips Lumea Prestige IPL BRI956.
Hodnocení
4.4/5
 • epilátor Lumea Prestige,
 • 3x speciální nástavce,
 • adaptér,
 • pouzdro na uschování,
 • návod k použití.
Co vás čeká po vybalení z krabice?
Co vás čeká po vybalení z krabice?

Pamatováno bylo i na praktické cestovní pouzdro. Epilátor tak můžete používat kdekoli a kdykoli, lze jej spouštět s napájením na kabel i bez něj. Postrádáme tak snad jen možnost si do zvláštního pouzdra uložit jednotlivé nástavce.

Funkce epilátoru

Lumea IPL

Nejmodernější způsob odstraňování chloupků, který má svůj původ v profesionálním ošetření v kosmetických salonech. S IPL epilátory je však možné využívat moderní metodu i doma. Jedná se o spolehlivý způsob epilace, kdy je efekt dlouhodobý až trvalý. Odstranit se v závislosti na typu kůže a dalších faktorech podaří průměrně asi 85 % chloupků.

Epilace pomocí světla je zcela bezpečná, při použití světla nedochází k poranění okolních tkání.

Intenzivní pulsní světlo (neboli IPL), které dalo této technologii jméno, je pohlcováno melaninem obsaženým právě v chlupovém folikulu, ze kterého chloupek vyrůstá. Tímto způsobem se po několikanásobném ošetření dosahuje požadovaného efektu. Lumea IPL je založena na více než 14 let trvajícím výzkumu, na kterém se podíleli zkušení dermatologové. Proto výrobce deklaruje, že má v rámci svých studií ověřeny výsledky již během prvních 3 až 4 ošetření, která stačí provádět v rozestupu 2 týdnů. Následně pro udržení žádoucího stavu je nutné ošetření opakovat, a to v rozmezí 4 až 8 týdnů.

SmartSkin

S tímto senzorem si nastavení můžete regulovat podle svých potřeb. Dokáže totiž rozpoznat tón pleti a vůči němu upravit intenzitu nastavení energie. Vybíráte si až z 5 různých stupňů. Díky této variabilitě dosahuje epilátor perfektních výsledků na různých typech pokožky.

Nástavec na tělo

S větší velikostí nástavce lépe obsáhnete větší plochu na těle. Využitelný je hlavně pro oholení partií nohou, případně pro odstranění chloupků na pažích, včetně partií, jako jsou například kolena. Díky specificky tvarované hlavici snadno ošetříte i těžko přístupná místa. Okénko má v tomto případě celkovou plochu 4,1 cm².

Nástavec na tvář

Okénko pro ošetření je v tomto případě cíleně zmenšeno na pouze 2 cm². To dovoluje dostatečně přesnou aplikaci i v oblasti tváře. Současně má nástavec epilátoru integrován i vlastní malý filtr. Pokud je pro vás epilace tváře častou záležitostí, doporučujeme se poohlédnout po epilátoru Braun Face 830 který se na epilaci obličeje specializuje.

Nástavce v balení pokryjí všechny vaše potřeby, nic vám při epilaci nebude chybět.
Nástavce v balení pokryjí všechny vaše potřeby, nic vám při epilaci nebude chybět.

Nástavec na oblast bikin

Tento nástavec jednak vyniká vhodnou velikostí. Díky okénku o velikosti 3 cm² se s ním pohodlně pracuje při holení v oblasti třísel. Stejně tak je vybaven speciálním průhledným filtrem. Filtr tomuto nástavci zajišťuje vysokou účinnost vzhledem k tomu, že chloupky v této oblasti mohou být silnější a hustší v porovnání s těmi na nohou. Běžné nástavce si s nimi proto nemusejí zcela účinně poradit.

Přístroj je vhodný a zcela bezpečný i pro odstranění pubického ochlupení.

Nástavec na podpaží

Okénko tohoto nástavce má celkovou plochu 3 cm². Nástavec současně díky speciálnímu zakřivení dovoluje snadno ošetřit i oblast podpaží, která může být s běžnými nástavci hůře přístupná.

Kde koupit Philips Lumea Prestige BRI956/00
Král mezi IPL epilátory, to je Philips Lumea Prestige IPL BRI956.
Hodnocení
4.4/5
Nástavec na podpaží skvěle plní svoji funkci.
Nástavec na podpaží skvěle plní svoji funkci.

Smart Recognition

Přístroj dokáže sám detekovat, který nástavec má zrovna připojený. Proto dokáže na míru upravit intenzitu světla. Ošetření je tak nejen účinné, ale i vysoce bezpečné.

Integrovaný bezpečnostní systémem

Celé ošetření máte spolehlivě pod kontrolou. Epilátor má zabudovaný bezpečnostní systém, který brání nechtěným zábleskům. Zařízení dokáže vyprodukovat více než 250 000 záblesků. Světlo může být nepříjemné, avšak není žádným způsobem nebezpečné, epilátor byl dermatologicky testován. Používat ochranné brýle proto při epilaci nemusíte. Pouze se doporučuje použití v dobře osvětlené místnosti, aby nemohlo dojít k nežádoucímu oslnění.

Přístroj nebyl vyvinut a testován k použití těhotnými nebo kojícími ženami. Proto se v tomto období epilace za pomocí IPL nedoporučuje. Dále jej nepoužívejte na pihy nebo mateřská znaménka. Jinak IPL technologie žádným způsobem kůži nepoškozuje, používat ho lze i v letním období, kdy může být kůže kvůli slunci citlivější.

Nastavení intenzity světla

Nemusíte se spoléhat jen na vestavěný senzor SmartSkin. Intenzitu nastavení světla si s epilátorem Phillip Lumea nastavíte i sami podle svých potřeb. Využít můžete celkem 5 úrovní. Ovšem pozor, nenastavíte si ani tak více, než vám samo zařízení doporučilo. To je bezpečnostní prvek pro ochranu před nechtěným přepnutím intenzity, které by mohlo způsobit poškození kůže.

Nastavení intenzity světla je intuitivní.
Nastavení intenzity světla je intuitivní.

Žádný gel

IPL epilátor Philips Lumea můžete používat i tzv. „nasucho“.

Epilované partie není nutné předem ošetřovat gelem či jinými přípravky.

Kvalita zpracování a ergonomie

Zpracování z hlediska materiálového nelze nic vytknout, přístroj působí dostatečně robustně. Rozhodně z IPL epilátoru nebudete mít pocit, že plastové tělo je ošizené. Jednotlivé díly na sebe lícují a celkový pocit ze zařízení je více než dobrý. Lumea zkrátka působí dostatečně „poctivým“ dojmem už na pohled. Líbivý design v bílé kombinované se starorůžovou je příjemným bonusem. Výrobcem deklarovaná předpokládaná životnost lampy činí až 20 let. To předpokládá možnost si až 200x oholit celé tělo. Reálně to znamená, že při použití pouze na konkrétní partie těla by vám měl vydržet přibližně 15 let. Do tohoto propočtu se ale samozřejmě nezahrnuje například životnost baterie, která bude reálně kratší. Přístroj je však možné používat i bez baterie.

Ergonomie zařízení je skvělá, vše je dostupné, dobře padne do ruky, fantazie.
Ergonomie zařízení je skvělá, vše je dostupné, dobře padne do ruky, fantazie.

Ergonomie použití je velmi dobrá, přístroj padne dobře do ruky, úchop je s kulatou rukojetí jistý, vyměnitelné nástavce usnadňují epilaci, přičemž výměna je velmi snadná, rychlá a nevyžaduje zvláštní technickou zručnost. A výhodou je i fakt, že si můžete vybrat způsob použití s kabelem či bez něj. K ovládacím tlačítkům je rovněž velmi dobrý přístup.

Abyste si mohla být jistá, že přístroj pokládáte na kůži správně, je epilátor vybaven kontrolním světlem, které se v takovém případě rozsvítí.

Umístěno je v zadní části přístroje a je k němu pohodlný přístup, ať si budete epilovat nohy nebo podpaží, vždy máte jistotu, že používáte Lumeu správně.

Kde koupit Philips Lumea Prestige BRI956/00
Král mezi IPL epilátory, to je Philips Lumea Prestige IPL BRI956.
Hodnocení
4.4/5

Výdrž na baterii a nabíjení

Philips Lumea Prestige BRI956/00 je možné používat bez kabelu, když nemáte po ruce zásuvku. Když nechcete řešit nabíjení nebo nemáte prostor k tomu, abyste čekali, okamžitě jej zapojíte do sítě a můžete používat. Jedná se tak o velmi variabilní epilátor použitelný doma i na cestách. Podporované napětí je 100-240 V. Pozor, pokud spěcháte, použijte přístroj v síti. Tak je epilátor znatelně rychlejší než na baterii. Pro někoho se tím může do značné míry výhoda možnosti použití na adaptér setřít.

Navíc provoz na baterii, jak uvádí přímo výrobce v manuálu, na ošetření celého těla nestačí.

Nabíjení vám zabere necelé 2 hodiny.

Jak Philips Lumea Prestige BRI956/00 epiluje

Technologie IPL je nevyhnutelně závislá především na typu pokožky. Lze ale říci, že výsledky jsou viditelné již skutečně za zhruba první 2 až 3 ošetření. Na dokonale hladkou pokožku si budete muset počkat v průměru 4 až 8 týdnů.

Epilace s Philips Lumea je jednoduchá a bezbolestná.
Epilace s Philips Lumea je jednoduchá a bezbolestná.

Pokud jste dosud byla zvyklá na použití žiletek, musíte samozřejmě počítat s tím, že si na holení vyhradíte více času, zejména na počátku, než si na tento způsob odstranění chloupků zvyknete. Ošetření celého těla zvládnete do cca hodiny. Nicméně úspora času se vám později vrátí v tom, že v udržovací fázi následně stačí epilátor používat již jen jednou za několik týdnů. Manipulace s Philips Lumea Prestige BRI956 je velmi pohodlná a používá se intuitivně. Sama si ale musíte najít svůj systém, abyste odhadla, které partie se vám už podařilo ošetřit a které nikoli. Počítejte i s tím, že epilátor je oproti klasickým žiletkám nevyhnutelně těžší, zpočátku tak pro vás jeho hmotnost může být trochu nezvyklá. Zde navíc hmotnost narostla na konečných 560 gramů kvůli integrované baterii.

V kterém období epilátor používat

Použití v letním období možné je. Používání v zimě má ale několik podstatných výhod. V první řadě vás asi nebudou v éře dlouhých kalhot tolik stresovat nedokonale oholené nohy, protože při čekání na výsledek je přece jen potřeba se obrnit trpělivostí. Na světlé, neopálené kůži jsou výsledky navíc lepší. A kůži byste určitou dobu před a po epilaci slunečním paprskům vystavovat vůbec neměla, epilaci se určitě vyhněte i tehdy, pokud jste se spálila od slunce. To vše je ale určitá „daň“ za IPL technologii jako takovou, nikoli nedostatek tohoto epilátoru.

Bez bolesti a zarůstání chloupků

Ošetření nebolí, nicméně jste-li citlivější, můžete v průběhu epilování zaznamenat mírně nepříjemné pocity jako štípání či pálení, a to zejména v oblasti třísel. Vyřešit to můžete i snížením intenzity světla. Kůže po epilaci nebude podrážděná.

Pořízení IPL epilátoru je cestou i pro ty z vás, které trápí při klasickém holení zarůstání chloupků.

Čištění a údržba

Po použití zařízení vypněte a nechte jej vychladnout. Poté sejměte nástavec a navlhčeným měkkým hadříkem důkladně vyčistěte veškeré části. Týká se to okénka snímače, filtru u nástavce bikin, reflektoru ve vnitřní části nástavce, vnějšího povrchu nástavců i samotného okénka, který vyzařuje z epilátoru světla. Díly nechte důkladně uschnout. Přístroj nevystavujte vysokým teplotám a skladujte v bezprašném prostředí. Pozor, tento model není omyvatelný.

Náhradní díly

Po uplynutí životnosti může být nutné vyměnit lampu nebo baterii epilátoru. Tyto opravy byste měli konzultovat se servisem, stejně jako další situace jako například rozbité sklo u okénka pro vyzařování světla a další.

Kde koupit Philips Lumea Prestige BRI956/00
Král mezi IPL epilátory, to je Philips Lumea Prestige IPL BRI956.
Hodnocení
4.4/5

Dobrou zprávou je, že IPL epilátor Philips Lumea BRI956/00 zakoupíte kompletní, bez nutnosti dokupovat jakékoli příslušenství.

Závěř

Epilátor je vhodný především pro ty uživatelky, které chtějí ušetřit čas, přejí si dokonale hladkou pokožku a nevadí jim vyšší vstupní investice. Nákup tohoto epilátoru velmi oceníte, pokud vás trápí zarůstající chloupky. IPL epilace je také bezesporu ekologičtější, než využívání jednorázových žiletek a gelů.

Philips Lumea vám bude dělat radost!
Philips Lumea vám bude dělat radost!

Nesmí vás odradit ani to, že výsledky IPL epilace se nedají předem příliš dobře odhadnout. Dá se říci, že pro něj platí obecné zásady IPL technologie, dobré výsledky tak neuvidí blondýnky s velmi světlými chloupky, obdobně nelze očekávat slibovaný efekt na chloupcích šedých či zrzavých. Pro tyto dámy však nabízí skvělé řešení Braun v podobě epilátorů Braun Silk-épil 9 9-561 a Braun Silk-épil 7 7-561. Rovněž se nehodí k odstraňování mužských vousů. Pánové by měli používat klasické holicí strojky určené přímo pro ně. Takže si to shrňme:

 • Chcete mít krásně hladkou pokožku již po několika použitích?
 • Máte problémy se zarůstáním chloupků?
 • Chcete ušetřit čas strávený depilací či epilací?
 • A navíc ke všemu jednat ekologicky?

Potom je pro vás Philips Lumea Prestige IPL BRI956 zřejmě jasnou volbou, my bychom rozhodně neměnili.

Uživatelský manuál Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00

Philips Lumea Prestige BRI956/00
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
4.4

Král IPL epilátorů

Holení, které zdržuje, obtěžuje, zkrátka ukrajuje vám čas na mnohem příjemnější činnosti? Dejte mu definitivně sbohem s moderní technologií IPL. Objevte možnosti nových epilátorů Philips Lumea. Stanou se vaší nejen letní láskou.

Pros

 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 3 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška

Cons

 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Cena
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
16 comments on “Test a recenze: IPL epilátor Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00”
 1. Dobrý den. Rád bych se zeptal, jestli lze IPL Philips Lumea použít na epilaci mužských vousů (vousy tmavé, pokožka svetlá) Jak účinné by bylo, kdybych to vyzkoušel? Děkuji za odpověď.

 2. Dobrý den,

  IPL epilátory nejsou vhodné k epilaci mužských vousů. Ty jsou v porovnání s chloupky (na které jsou epilátory určené) o dost tlustší, a tak by energie vyzářená výbojkou neměla takový efekt. Vícenásobné opakování záblesku by pak mohlo způsobit popálení pokožky.

  Proto IPL epilátor na vousy nemůžeme doporučit.

  Děkujeme za pochopení.

 3. Dobrý deň, chcem sa opýtať pred ošetrením sa majú oholiť alebo vydepilovať nohy. Následne ako urobím ošetrenie a ďalšie je o dva týždne neskôr, nesmiem sa holiť do ďalšieho ošetrenia? Ďakujem krásne za odpoveď 😊

 4. Dobrý den, depilujte se ideálně den nebo dva před epilací. Důležité je rozlišovat pojmy depilace – kdy chloupek zkracujete žiletkou či strojkem a epilace – kdy chloupky vytrháváte i s kořínkem. Rozhodně se před používáním IPL epilátoru alespoň několik týdnů neepilujte (například epilátorem nebo cukrovou pastou), v takovém případě by IPL epilace neměla jak zasáhnout chloupek, protože by již byl odstraněn jinou metodou a ještě by se dostatečně nerozvinul, aby pohlcoval energii z IPL epilátoru.

  Chloupky si nenechávejte před IPL epilací příliš dlouhé (holte se jako obvykle). IPL epilace by pak mohla být bolestivá, protože by energii světla pohlcoval celý chloupek na povrchu, což způsobuje popálení.

 5. Dobrý den, objednala jsem si již tento epilator, ale dočetla jsem se, že přístroj není vhodný používat při srdeční nedostatečnosti. Mám srdeční nedomykavost chlopní, tak nevím, jestli mi to neuškodí? Předem děkuji za odpoved

 6. Dobrý den, výrobce bohužel za takových podmínek epilátor netestoval. V redakci tyto zkušenosti také nemáme. Doporučení vám z těchto důvodů dát nemůžeme. Používejte tedy prosím IPL epilátor pouze na vlastní nebezpečí.

  Omlouváme se, že vám nemůžeme dotaz tohoto charakteru odborně zodpovědět.

 7. Dobrý den,

  ano, IPL epilátor můžete použít na mužský hrudník. Před samotnou IPL epilací však nezapomeňte na depilaci chloupků žiletkou nebo holicím strojkem. V opačném případě by mohla být epilace nepříjemná. V horším případě by mohla způsobit popálení.

 8. Dobrý den, častější používání nedoporučujeme. Výsledky zásadně neurychlí a můžete si způsobit podráždění pokožky.

 9. Dobrý den, mohou IPL epilátor používat i těhotné ženy? Děkuji předem za odpověď.

 10. Dobrý den,

  IPL epilátory nebyly vyvinuty a testovány k použití těhotnými nebo kojícími ženami. Proto se v tomto období epilace za pomocí IPL nedoporučuje.

 11. Dobrý den, ráda bych se zeptala, zjistila jsem, že nástavec na tělo nemá žádné sklíčko uvnitř, je to tak schválně, nebo tam to sklíčko chybí? Ostatní nástavce sklíčka normálně mají, ale u tohoto žádné není, jde o chybu ze strany výrobce?

 12. Dobrý den, nástavec neobsahuje sklíčko záměrně. Nemusíte mít žádné obavy. Proč tomu tak je se můžete dozvědět níže:

  Nástavce lze v tomto ohledu rozdělit do dvou kategorií. Se sklíčkem a bez něj.

  Nástavce se sklíčkem jsou typicky opatřeny filtrem, který snižuje intenzitu záblesku. Typické je to například pro nástavce na obličej, který obsahuje sklo s filtrem kvůli nebezpečí zasažení očí.

  Nástavce bez sklíčka jsou zpravidla na méně citlivé partie. Každý nástavec je specificky tvarovaný s ohledem na použití pro různé partie.

  Typickým příkladem může být nástavec na epilaci podpaží, který je tvarovaný tak, aby dobře kopíroval tvar samotného podpaží a zároveň nemá sklíčko. Poranění očí v tomto případě příliš nehrozí a chloupky v podpaží bývají často tvrdší, tudíž je chceme zasáhnout maximální intenzitou záblesku.

 13. Dobrý deň, pri aplikácii na nohy pulzuje červené svetlo, je to v poriadku? V každom videu som videla jemný svetlý záblesk, nie červený.
  Ďakujem.

 14. Dobrý den, při přitlačení epilátoru na kůži se může jevit, že epilátor emituje červené světlo. Záblesk je však bílý. Červené zbarvení je dáno osvícením podkoží. Podobného jevu můžete docílit, když si například přiložíte svítilnu ke kůži libovolně na těle. Pokud používáte okénko s filtrem, tak se tento efekt může ještě umocnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: IPL epilátor Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Philips Lumea Prestige BRI956/00
Hodnocení: 4.4/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram