blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 17 října, 2018 | aktualizace: 19 dubna, 2022

Holicí strojky Braun Series 5

Holicí strojky Braun Series 5

Holicí strojky Braun Series 5 představují střední třídu planžetových holicích strojků. Výrobce se v porovnání s předchozí generací snažil dosáhnout maximálního výsledku, za přijatelné náklady. Zasloužily se o to některé nové technologie. Pro koho jsou tyto strojky určeny a co mohou konkrétně nabídnout?

Recenze vybraných produktů

Obsah článku

O Braun Series 5

Strojky z této řady charakterizuje především šetrnost, o kterou se stará technologie AutoSense. Flexibilní 8směrná hlava zase nabízí pohodlné, přesné a účinné holení na všech partiích tváře. Modely z řady Series 5 dostaly od výrobce spousty funkcí. V následujících řádcích si o nich povíme více.

MicroMotion

Technologie samostatného zavěšení stříhacích prvků dovoluje pohyb každému holicímu prvku zcela individuálně, čímž umožňuje oholení i výrazných kontur tváře.

MacroMotion

Zajišťuje přizpůsobení holicí hlavy, která si tak zachovává kontakt s pokožkou. Díky tomu za sebou zanechává minimální množství neoholených vousů.

Břity SensoFoil

Unikátní břity zajišťují vysoce těsný kontakt s pokožkou bez toho, aby ji podráždily. Výsledkem je hladká kůže bez začervenání a poškrábání.

LED displej

S jednoduchým LED displejem snadno zjistíte, jestli je váš strojek dostatečně nabitý, ověříte si ukazatel hygieny a jednoduše zkontrolujete také cestovní zámek.

Ergonomický tvar

Pogumovaná rukojeť skvěle padne do ruky a současně je i vysoce bezpečná. Holit se můžete i ve sprše bez obavy z toho, že vám strojek z mokrých rukou vyklouzne.

Funkce MultiHeadLock

Strojek si jednoduše přizpůsobíte do požadovaného úhlu tak, aby vám jeho pozice nejvíc vyhovovala. Celkem si můžete vybrat z až 5 možností. Navíc lze využít také zámek pozice.

UltraActiveLift

Dokáže zachytit všechny vousy, a to i ty, které se nacházejí v partiích krku a brady. Právě tady může být holení s běžnými strojky problematické, neboť nedokáží pojmout přiléhající vousy.

Voděodolnost

Voděodolnost jednotlivých zařízení byla testována až do hloubky 5 metrů. Jednoduše je tak můžete čistit opláchnutím pod tekoucí vodou. Svůj strojek proto udržíte v čistotě, okamžitě připravený k použití.

Zastřihovač

Integrovaný zastřihovač je vysoce přesný pro tvarování kotlet nebo kníru. Svou image s ním doladíte k dokonalosti. Zároveň se nemusíte bát, že byste si při jeho použití jakkoli ublížili a dočkali se nepříjemně podrážděné kůže.

Wet & Dry

Takto označené výrobky je možné používat i při tzv. „mokrém“ holení s pěnou nebo gelem. Holit se můžete rovnou ve sprše. Při tomto způsobu holení strojky neztrácejí svůj výkon. Příjemným benefitem je vyšší šetrnost k tváři. Holení s pěnou nebo gelem tak zvláště ocení hlavně majitelé citlivé pleti.

Auto-Sense

Holicí strojek se „porozhlédne“ po vaší tváři a zanalyzuje vaše vousy. Na základě analýzy potom upraví výkon celého zařízení tak, abyste se mohli oholit s co nejmenším počtem tahů a a bez nutnosti vyvíjet tlak. A to znamená i s minimálním rizikem podráždění kůže. Vyhodnocování s prápadnou změnou výkonu na základě tloušťky vousů umožňuje technologie měnit až 13x za sekundu.

Clean & Charge

Speciální nabíjecí stanice dokáže strojek hygienicky vyčistit, promazat a nabít. Ovládá se velmi snadno, čisticí program volí sama, uživatel pouze stiskne tlačítko. Stanice dokáže odstranit až 99,9 % bakterií, ve výsledku její používání tak zajistí až 10x lepší čištění než po pouhém opláchnutí zařízení vodou.

Lithium-iontová baterie

Dobíjecí baterie dovoluje holení až po dobu 50 minut, konkrétní hodnota závisí na jednotlivých zařízení. Následně každý strojek vyžaduje vždy 60 minut nabíjení. S funkcí rychlého nabíjení se můžete 1x oholit, zatímco strojku stačí pouze 5 minut na nabíječce. Pětiúrovňový ukazatel baterie rovněž zobrazuje hygienický stav a cestovní zámek. U některých modelů se můžete hoilt se strojkem připojeným v síti nebo na bateri. U modelů, které jsou označeny jako Wet&Dry, se z bezpečnostních důvodů lze holit pouze bez připojeného kabelu.

Holicí strojek řady Series 5, model 5030s

Strojek díky výše uvedeným technologiím poskytne důkladné oholení. Za to je zodpovědná především flexibilní osmisměrná výkyvná holicí hlava. Ta dokáže díky technologii MacroMotion zajistit důkladný kontakt s liniemi vaší tváře. Současně samostatné zavěšení střihacích prvků MicroMotion přispívá k lepšímu přilnutí. Holení je velmi důkladné, musíme ale počítat s tím, že jste-li zvyklí na žiletku a budete s ní výsledek porovnávat, Braun Series 5 5030s tak dokonalých výsledků nedosáhne. Na druhou stranu se s ním ale určitě neporaníte, oholíte se rychleji a údžbu zajistíte jednoduchým oplachem. To vám žádná žiletka nenabídne.

Středová zastřihávací lišta si dokáže poradit i s vousy, které rostou do stran nebo naplocho. K dotvarování vousů pak slouží i zastřihovač, který je umístěný na zadní straně holicího strojku. Po jeho vysunutí stále dobře vidíte na zastřihovanou oblast. Ergonomický tvar vám holení zpříjemní, přesto ale v ruce strojek pocítíte, a to díky větším rozměrům i hmotnosti. Kvůli využití planžetové technologie je strojek v porovnání s rotačními modely shodné řady hlučnější. U tohoto modelu není dostupná čisticí stanice Clean&Charge. V balení najdete u této varianty látkový sáček, který slouží jako cestovní pouzdro. V příslušenství bychom určitě ocenili pouzdro pevnější, ve kterém by se dal strojek lépe přenášet.

Tento konkrétní model je možné používat jak na baterii, tak s připojeným kabelem.

A co ho dělá tak oblíbeným? Je to především skvělý poměr cena/výkon. V podstatě představuje vstupní bránu do nové série holicích strojků. Pokud si nevyberete žádný model z Braun Series 1 nebo Series 3, tak je tento model v řadě 5 prvním na ráně.

Silné stránky:

 • dobrý poměr ceny a výkonu, 
 • možnost použití s připojeným kabelem, 
 • kvalita zpracování.

Slabé stránky:

 • absence pevného pouzdra,
 • poměrně robustní zařízení.
Braun Series 5 5030s
Braun Series 5 5030s

zobrazit porovnání holicích strojků

Zobrazit cenu

Braun Series 5 5050cc

Dostupnými funkcemi je stejný jako ostatní modely série, tedy i jako předchozí model.

Právě přítomnost čistící a nabíjecí stanice je to, co Braun Series 5 5050cc odlišuje od varianty Braun Series 5 5030s.

Využijí ho tak ti, kteří nechtějí údržbě svého strojku věnovat příliš času navíc a současně si přejí naprostou jistotu, že jejich zařízení je dokonale hygienicky čisté a připravené k použití. V balení rovněž najdeme měkké cestovní pouzdro vhodné k uskladnění strojku, případně jeho přenášení.

Silné stránky:

 • čisticí a napájecí stanice,
 • možnost použití s připojeným kabelem,
 • kvalita zpracování.

Slabé stránky:

 • absence pevného pouzdra,
 • horší zpracování čisticí stanice,
 • poměrně robustní zařízení.

 

Braun 5050cc

zobrazit porovnání holicích strojků

Zobrazit cenu

Braun Series 5 5040s

Tento model opět funguje shodně jako předcházející varianty strojků. Rozdílem je tak primárně absence čisticí stanice, jak už vyplývá i z názvu modelu, který je označen písmenem S. Výhodou je naopak to, že je navržen pro mokré a suché holení. Výrobce deklaruje výdrž baterie 45 minut. Drobný rozdíl je pak oproti našemu top modelu Braun Series 5 5030s i v designovém provedení, respektive v barvě. Detaily jsou na tomto výrobku vyvedeny v modré, který indikuje přítomnost funkce Wet&Dry.

Silné stránky:

 • funkce Wet&Dry,
 • eliminuje podráždění pokožky.

Slabé stránky:

 • nižší výdrž na beterii než ostatní modely z řady,
 • holení pouze na baterii.
Braun Series 5 5040s
Braun Series 5 5040s

zobrazit porovnání holicích strojků

Zobrazit cenu

Braun Series 5 5145s

Jak už vyplývá z názvu, číslice 51 značí novější model, kdy si celá série prošla jakýmsi omlazením. Braun se v základu rozhodl zachovat veškeré aktualizované funkce, rozdíly jsou tak pouze drobné – v barevném provedení nebo v dodávaném příslušenství. Tak je tomu i v tomto případě. V balení totiž najdeme prémiové tvrdé cestovní pouzdro. Také u této varianty nalezneme označení Wet & Dry, které nám říká, že strojek může být využit pro holení suché i mokré.

Silné stránky:

 • modernizované provedení,
 • tvrzené cestovní pouzdro.

Slabé stránky:

 • horší poměr cena/výkon,
 • holení pouze na baterii.
Braun Series 5 5145s
Braun Series 5 5145s

zobrazit porovnání holicích strojků

Zobrazit cenu

Závěr

Vyhovovat celá série bude těm, kteří hledají především kompromis mezi cenou a funkcemi holicího strojku. Series 5 nabídne řadu komponent a vychytávek, které můžeme pozorovat u strojků vyšších tříd. Cena je přitom poměrně přívětivá a plynule navazuje na Series 3. Díky týdenní výdrži na baterii představují holicí strojky Braun Series 5 dostatečně výkonná zařízení, která svým výkonem i kvalitou zpracování mají v rámci střední třídy holicích strojků silnou pozici.

Náš tip na holicí strojek z řady Series 5
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.6

Braun Series 5 5050cc

 • čisticí a nabíjecí stanice - bezstarostná a jednoduchá údržba,
 • uzamykatelná holicí hlava,
 • možnost použití s připojeným kabelem,
 • kvalitní zpracování.
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejlepší v testu
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram