blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: zastřihovač vousů Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1

Silné stránky
 • Nesporně kvalitní za nízkou cenu
 • Snadné čištění
 • Vodotěsný
   
Slabé stránky
 • Menší plocha záběru
 • Pouze tři nástavce na zastřihování
Celkové hodnocení
3.6/5

Nechcete mít několik přístrojů na zastřihování, holení i úpravu vousů? Pak je zastřihovač Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1 tím pravým pro vás. Tento skladný multifunkční přístroj obstará vše natolik kvalitně, že se ho nebudete chtít vzdát.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 28 prosince, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 26 července, 2022
Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
 • Nesporně kvalitní za nízkou cenu
 • Snadné čištění
 • Vodotěsný
   
Hodnocení
3.6/5
Kde zakoupit

Zastřihovač vousů Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1 je víceúčelový strojek, který vousy rovnoměrně zastřihuje, přesně tvaruje a hladce holí. Přístroj je vhodný pro úpravu jakéhokoliv stylu vousů. Proč mu věnovat pozornost, nebo proč jít o dům dál, se dozvíte v recenzi.

Obsah balení

Přístroj je bezpečně zabalený v těsném a stabilním plastovém obalu. Nákup z internetu, jakákoliv přeprava či poslání někomu jako dar tedy není pro Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1 žádný problém.

Co v balení očekávat:

 • zastřihovač vousů,
 • nasazovací žiletková hlavice (břit ProGlide),
 • 3 nástavce na různou délku vousů (2, 4 a 6mm),
 • stojánek,
 • jedna baterie AA.
Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1, obsah balení
Obsah balení je opravdu štědrý

Na rozdíl od některých podobně zaměřených produktů, neobsahuje balení tvrdé cestovní pouzdro. Výhodou ale zůstává, že je zastřihovač díky svému tvaru a velikosti velmi skladný a hravě se vejde do každé cestovní kosmetické tašky. Jak si stojí jako celek?

Funkce zastřihovače Gillette Styler

Víceúčelový zastřihovač využijete nejen k rovnoměrnému zastřižení vousů, ale také k jejich hladkému oholení. Zaříuzení se tak postará o celkovou úpravu tváře a tvaru nebo stylu vousů.

K tomu strojek užívá kombinaci zastřihovače s technologií od společnosti Braun, třech nástavců pro zastřihávání na délku 2 mm, 4 mm nebo 6 mm a žiletkového břitu Fusion ProGlide pro hladké holení. Zastřihovač vousů je vodotěsný a k jeho provozu slouží jedna baterie AA. Nelze ho tudíž napájet s pomocí věstavěného akumulátoru, jako je tomu u mnoha podobných zařízení zvykem.

Strojek je skladný s malými rozměry. Díky funkci zastřihovače a holicího strojku je ideálním doplňkem na cesty a dovolené pro každého muže, který si chce zabalit jen to nejnutnější, ale přesto nechce zanedbat péči o svůj vous.

Kvalita zpracování a ergonomie

Gillette Styler vyniká na svoji cenovku kvalitní konstrukcí, moderním designem i snadným ovládáním. Strojek je skladný s malými rozměry.

Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Gillette Styler má kompaktní rozměry

Díky funkci zastřihovače a holicího strojku je ideálním doplňkem na cesty a dovolené pro každého muže, který si chce zabalit jen to nejnutnější, ale přesto nechce zanedbat péči o svůj vous. Vodotěsnost přístroje je pak třešničkou na dortu. Použití a údržba se díky tomu stane hračkou za každé situace.

Kde koupit Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Zastřihovač vousů Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Hodnocení
3.6/5

Výdrž baterie a nabíjení

Výrobce udává, že obvyklá výdrž přístroje napájeného jednou AA baterií, je 1-1,5 měsíců. Opravdová výdrž samozřejmě závisí na četnosti užití přístroje a také na kvalitě zvolené baterie. Každodenní zastřihávání s méně kvalitní baterií proto přináší i mnohem nižší výdrž. Proto je vhodné si pořídit samostatnou nabíječku na baterie typu AA, čímž je problém vyřešený.

Baterie je ukryta v těle zastřihovače Gillette Styler
Baterie je ukryta v těle zastřihovače

Pokud však dáváte přednost přístroji s vlastním akumulátorem, je vhodnější sáhnout po jiném produktu. Takovým řešením může být například produkt Philips OneBlade QP2520/30. Nebo jinému zastřihovači z rodiny OneBlade.

Dosluhující baterii poznáte podle toho, že se strojek zpomalí nebo zcela zastaví. Indikaci stavu baterie zařízení bohužel nenabídne. Tehdy vyjměte starou baterii a vložte novou. Výměnu provádějte pouze se suchým přístrojem a v suchém prostředí.

Jak Gillette ProGlide Styler 2v1 funguje?

Jak holení žiletkovým břitem, tak zastřihávání s pomocí nástavců i bez nich si zaslouží hodnocení ve své vlastní kategorii.

Zastřihovač

Technologie od firmy Braun zajišťuje, že víceúčelový zastřihovač od Gillette zastřihuje rovnoměrně a snadno se ovládá. Protože je zastřihovač vodotěsný, klidně ho můžete využít i ve sprše. Tři vyměnitelné nástavce umožní zastřihávat do délky 2 mm, 4 mm nebo 6 mm, přičemž je nutné brát v potaz, že nejsou z příliš tvrdého plastu. Při hrubém zacházení by mohlo dojít k jejich poničení.

Maximální délka 6 mm dělá přístroj nevhodným pro ty, kteří mají pořádně dlouhé vousy. „Dřevorubcům“ nebo třeba hipsterům proto nemusí stačit. Ostatně 6 mm dlouhý vous není takřka nic. V tom případě by možná bylo zajímavější, poohlédnout se po vhodnějším zastřihovači. Například zastřihovací a holící přístroj Philips Oneblade Pro QP6520/20 si poradí i s 10 mm dlouhým vousem. Cena je však téměř trojnásobná. Pořádný vous za to ale stojí.

Holení břitem

K hladkému oholení používá strojek břit Fusion ProGlide, který je snadno vyměnitelný se zastřihovačem. Kvalitou pak břit vůbec nezaostává za ostatními podobně koncipovanými strojky. Od konkurence jej však odlišuje zarovnávací břit. Ten umožňuje oholit těžko přístupná místa nebo přesně vytvarovat vousy. Zarovnávací břit se nachází na vrcholku břitů, ale z jejich druhé strany. Břit tedy stačí pouze otočit a můžete začít s finálními úpravami, snadné a efektní.

Gillette Styler osazený žiletkovým břitem
Gillette Styler osazený žiletkovým břitem

Problém může nastat jen u pánů s citlivější pokožkou. Těm může žiletkový břit způsobit podráždění. Vhodnější by pro ně mohl být například elektrický holicí strojek. K top přístrojům v této kategorii patří Philips S9711/31, s nejlepším poměrem cena/výkon v našich testech vyšel strojek Braun 3030s a pro ty s opravdu velmi citlivou pokožkou pak doporučujeme Philips S7370/12.

Ergonomicky, konstrukčně a funkčně skvěle zhotovený strojek dělá z čištění a údržby hračku. Lehce z něj nečistoty vyklepáte, vyfouknete, popřípadě je jednoduše vypláchnete.

Čištění a údržba

Ergonomicky, konstrukčně a funkčně skvěle zhotovený strojek dělá z čištění a údržby hračku. Lehce z něj nečistoty vyklepáte, vyfoukáte, popřípadě je jednoduše vypláchnete. Tomu nahrává také vodotěsnost zastřihovače Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1. Stejně jednoduché je to i s údržbou nebo výměnou břitu, který můžete nadto vymést štětečkem nebo jedním stiskem vyjmout a vyměnit

Kde koupit Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Zastřihovač vousů Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Hodnocení
3.6/5

Náhradní díly

Žiletkový břit Fusion ProGlide vydrží obvykle až jeden měsíc používání, samozřejmě v závislosti na frekvenci holení. Poté je dobré ho vyměnit za nový, jinak se může rapidně snížit jeho funkčnost. V případě přístroje Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1, kde je pouze jeden břit, tato situace nastane právě za jeden měsíc po prvním použití. Naštěstí není problém nové břity dokoupit. Ztupený břit se proto nikdy nestane konečným problémem.

Se stejnou frekvencí budete muset vyměnit také baterii, ale ani v tomto případě to není nic fatálního. Výměny představují jisté provozní náklady. Je tedy na vás zda se vám vyplatí pořídit dobíjecí baterie s nabíječkou, nebo kupovat jednorázové.

Zastřihovací část strojku využívající technologii firmy Braun není vyměnitelná. Naštěstí je vyrobena natolik kvalitně, že bude svůj úkol plnit, dokud bude sám zastřihovač vousů Gillette funkční.

Zastřihovač od firmy Gillette je tedy rozhodně vhodný pro muže, kteří shánějí přístroj se skvělým poměrem cena/výkon. Za nízkou cenu se tu hraje opravdu velké divadlo.

Závěr - pro koho je zastřihovač vhodný?

Zastřihovač od Gillette má tyto silné stránky:

 • malý, skladný, a proto vhodný na cesty,
 • nesporně kvalitní za nízkou cenu,
 • víceúčelový: zastřihne, oholí i vytvaruje vousy,
 • snadný k ovládání a údržbě,
 • vodotěsný.

Ale má i tato negativa:

 • nelze nabíjet a baterie se relativně rychle vybíjí,
 • má pouze tři nástavce na zastřihování.

Zastřihovač je tedy rozhodně vhodný pro muže, kteří shánějí přístroj se skvělým poměrem cena/výkon. Za relativně nízkou cenu získáte zařízení, které je lepší, než obyčejný žiletkový strojek a navíc je díky zastřihovači vhodné i pro tvarování vousů.

Strojek je také vhodný pro ty, kteří hodně cestují a chtějí vousům dopřát kvalitní péči bez toho, aniž by sebou museli brát několik neskladných přístrojů.

Ti z vás, kteří si však potrpí na prvotřídní produkt nebo mají opravdu dlouhé vousy, by však měli jít o dům dál a poohlédnout se po některém z modelů OneBlade Pro. Podobně byste se měli zachovat i tehdy, když máte velmi citlivou pokožku a žiletkový břit vám způsobuje podráždění. V tom případě je lepší sáhnout například po strojku Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry, případně pro zastánce planžetové technologie po modelu Braun Series 7 7899cc.

Další zajímavé tipy vám může přinést také náš žebříček otestovaných holících i zastřihovacích strojků. Pokud však nemáte citlivou pokožku nebo pěstěný plnovous, tak vás Gillette Styler určitě nezklame.

Kde koupit Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Zastřihovač vousů Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Hodnocení
3.6/5
Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.6

Hladké oholení a přesné zastřižení doma i na cestách

Nechcete mít několik přístrojů na zastřihování, holení i úpravu vousů? Pak je zastřihovač Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1 tím pravým pro vás. Tento skladný multifunkční přístroj obstará vše natolik kvalitně, že se ho nebudete chtít vzdát.

Pros

 • Nesporně kvalitní za nízkou cenu
 • Snadné čištění
 • Vodotěsný
   

Cons

 • Menší plocha záběru
 • Pouze tři nástavce na zastřihování
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: zastřihovač vousů Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Gillette Fusion ProGlide Styler 2v1
Hodnocení: 3.6/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram