blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: holicí strojek Braun Series 7 7899cc

Silné stránky
 • Vysoká kvalita holení
 • Holení na sucho i mokro
 • Nabíjecí a čistící stanice
 • Cestovní pouzdro
Slabé stránky
 • Nešikovná pozice zastřihovače
 • Vyšší cena čistících kapslí a planžety
Celkové hodnocení
4.2/5
Kde zakoupit

Tento planžetový holicí strojek pro muže poskytuje šetrné oholení bez podráždění a precizní zastřižení kotlet a knírku. Strojek je určen těm, kteří mají citlivkou pokožku nebo a touží po kvalitním a bezbolestném oholení. Příjemný pocit po oholení vás dostane!

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 8 května, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 července, 2022
Braun Series 7 7899cc
 • Vysoká kvalita holení
 • Holení na sucho i mokro
 • Nabíjecí a čistící stanice
 • Cestovní pouzdro
Hodnocení
4.2/5
Kde zakoupit

Jemné oholení bez podráždění a perfektní zastřižení kotlet a knírku. To slibuje Braun u holícího strojku Series 7 7899cc. Vzali jsme si ho tedy pod hledáček. Jak dopadl?

Příslušenství

Obdobně jako u ostatních holících strojků Series 7 na vás v balení čeká:

 • nový strojek ve vší parádě,
 • čistící stanice,
 • adaptér k nabíjení,
 • malý čistící kartáček
 • a praktické cestovní pouzdro.

Čistící stanici se budeme věnovat o pár řádků níže, ale co stojí určitě za zmínku, je cestovní pouzdro. Nejedná se totiž o tradiční plátěný sáček (nebo pytlík, jak je libo), kterým byl vybaven například model Braun Series 5 5050cc. Obdržíte bytelné pouzdro se vším všudy - pevným materiálem, přesně střiženým tvarem a vybavený zipem. Strojek tak můžete s čistým svědomím uložit do batohu i kufru a nemusíte se bát, že vám jej při cestování dopravce potluče.

Braun 7899cc vás potěší bohatým příslušenstvím.
Braun 7899cc vás potěší bohatým příslušenstvím.

Holící strojek Braun Series 7 7899cc a jeho funkce

Tento šetrný elektrický holící strojek má v sobě zabudovanou ultrazvukovou technologii Sonic, díky které se hlavice perfektně přizpůsobuje vousům a dle výrobce zvládne až 30 000 příčných střihů za minutu. Rychlostí světla vás sice neoholí, za to slibuje šetrné, precizní oholení v téměř každé situaci.

Braun myslel i na rozdílné mužské potřeby - holení na sucho vs. holení s pěnou či gelem. Model 7899cc wet&dry si naprosto bez problémů poradí s oběma variantami. Dokonce si jej můžete vzít i do sprchy a zabít tak dvě mouchy jednou ranou.

5 režimů pro maximální pohodlí

Oproti Braun Series 3 3030s u něj najdete navíc super vychytávku - možnost volby režimu.

Volit můžete z 5 variant, od velmi citlivé až po turbo. Holící strojek si tak snadno přizpůsobíte aktuálním potřebám.

A nebojte se zapnout turbo, strojek vám nevyletí z ruky ani neprobudí celý dům. Je velmi tichý a dobře ovladatelný.

Vylepšené prvky pro jemné a pohodlné holení

Díky kombinaci 5 moderních prvků pojme elektrický strojek při holení na jeden záběr mnohem víc vousů. O které prvky se jedná?

Kde koupit Braun Series 7 7899cc
Braun Series 7 7899cc s čisticí a nabíjecí stanicí.
Hodnocení
4.2/5
 • OptiFoil - Zdvojnásobená povrchová úprava pro dlouhodobé a dokonalé oholení.
 • ActiveLift - Speciální zastřihovač, který nadzvedne a zachytí vousy i v problémových partiích.
 • SkinGuard - Ochranný doplněk pro zjemnění kůže a pohodlné oholení.
 • 8-D systém - Technologie umožňující holení v 8 různých osách.
 • Precision Head&Lock - Přidaná funkce pro uzamknutí hlavice pro precizní oholení špatně dostupných míst.
 • Rozšířený displej - Zobrazuje stav baterie a znečištění. Velmi přesná indikace nabíjení, baterie, podrobného stavu hygieny a planžety.
Holicí hlava se samostatně plovoucími prvky.
Holicí hlava se samostatně plovoucími prvky.

Planžety jsou samostatně plovoucí, což jim umožňuje pohodlně se přizpůsobit pleti. Obdobně jako ostatní elektrické holící strojky Braun je i tento obdařen technologiemi MicroMotion a MacroMotion, které se postarají o větší i menší kontury.

Kvalita zpracování a ergonomie

K velkým výhodám strojku patří jeho voděodolnost. Vzít si jej můžete do sprchy a klidně i do vany. Strojek zvládne hloubku do 5 metrů. Po stranách je navíc opatřený gumovou aplikací, díky které se snadno drží a nevyklouzává z ruky. A když už se nějaká ta nehoda stane, nemusíte si rvát vlasy ani připravovat peněženku, strojek s největší pravděpodobností poběží dál jako švýcarské hodinky (pokud jej samozřejmě nepřejede kamion nebo nespadne ze 4 metrů).

Výdrž na baterii a nabíjení

V tomhle ohledu se jedná o lepší průměr. Strojek vám vystačí na 7denní dovolenou, ale když už chcete vyrazit někam na déle než týden, musíte počítat s nabíjením. Holící strojek Braun 7899cc vydrží v provozu 50 minut. Což vystačí na cca 8 - 11 holení. Samozřejmě závisí na tom, jak husté a dlouhé vousy máte.

Nemůžete se holit a současně strojek nabíjet. Budete si muset 1 hodinu počkat. Na jednu stranu je to poměrně nepraktické, z hlediska bezpečnosti ale pochopitelné.

Standardní nabíjecí pozice ve stanici Clean&Charge.
Standardní nabíjecí pozice ve stanici Clean&Charge.

V dolní části zařízení se nachází indikátor stavu baterie. Během chvíle tak zjistíte, jestli potřebuje baterie dobít, případně jestli už je strojek připraven k dalšímu použití. Jakmile začne světlo značit slabou baterii, je čas začít nabíjet. A tady přijde jedno velké ouha.

Možná by se mezi námi našli takoví, co by si nejraději vzali strojek zapojený do elektřiny i do vany. Pokud vás tlačí čas, strčte strojek do sítě alespoň na 5 minut. Toto “rychlonabití” by mělo vystačit na jedno oholení. Pak jej stačí vrátit zpět do nabíječky a můžete utíkat do práce.

Holení

A konečně se dostává k tomu nejdůležitějšímu - k samotnému holení. Elektrický holící strojek Braun 7899cc má dodatek Wet&Dry a opravdu holí stejně dobře, ať už preferujete holení na sucho, nebo s pěnou. Praktická je i voděodolnost. Jak už v této recenzi padlo, můžete s ním klidně i do sprchy. Navíc je strojek velmi tichý, a to i při tom maximálním výkonu.

Co nesmíme ještě zapomenout zmínit, je hlavice. Oproti jiným (většinou levnějším modelům jiných značek) se holící strojek Braun Series 7 7899cc pyšní velmi šetrnou a perfektně přilnavou hlavicí, která si poradí i s problémovými místy kolem krku a brady.

Břitva vs. Braun 7899cc

Určitě to taky znáte. Vystřídali jste plno elektrických strojků, ale ani jeden se nevyrovnal břitvě. Žádný strojek nenechal tak hladkou a jemnou položku. Tento model pánského holicího strojku patří k těm málo unikátům, které ji mohou konkurovat. Holí tak jemně, že z toho budete ještě nějakou chvíli paf. Strojek je velmi šetrný a nikde netahá.

Podle slov výrobce, se přizpůsobí vousům a zvládne jedním tahem to, co jiné ve dvou. S tímhle tvrzením to nebude tak žhavé, ale oproti nižším řadám je o poznání preciznější. Hlavice dobře kopíruje kontury obličeje a poradí si i s jizvami a jinými problémovými místy. Občas se ale stane, že jí nějaké to místečko uteče. Obzvláště, pokud je špatně dostupné a vousy rostou všemi směry. V takovém případě je lepší přejet pleť strojkem vícekrát.

Kde koupit Braun Series 7 7899cc
Braun Series 7 7899cc s čisticí a nabíjecí stanicí.
Hodnocení
4.2/5

Praktický zastřihovač knírku a kotlet

I tento elektrický holící strojek má podobně jako ostatní modely značky Braun integrovaný zastřihovač knírku a kotlet. Pomocí jednoho tahu jej vysunete a můžete se pustit do úpravy. Manipulace se zastřihovačem je poměrně jednoduchá. Během chvíle se naučíte se strojkem manipulovat a pokud máte zkušenosti s nižšími třídami holících strojků Braun, půjde vám holení raz dva.

Pozice zastřihovače bohužel není ideální.
Pozice zastřihovače bohužel není ideální.

Nevýhodou integrovaného zastřihovače je jeho poloha při vysunutí. Jelikož nevyčnívá nad holicí hlavu, tak při jeho používání podstatně hůře vidíte na partie, které chcete zastřihnout. Není to takový problém u kotlet, kde na pozici zastřihovače vidíte z boku.

Při zastřihování knírku nebo brady však nešikovná pozice zastřihovače představuje značný hazard pro váš knírek nebo bradku.

Čištění a údržba

Braun ke svým holícím strojkům dodává i praktickou čistící stanici Clear&Charge. Ta umožňuje pohodlné čištění, dobíjení a promazávání stiskem jednoho tlačítka.

Nejvhodnější program čistění vybere stanice za vás.

Řádné čištění trvá přibližně 30-40 minut v závislosti na volbě programu. Pokud nemáte tolik času a potřebujete holicí strojek rychle sbalit, můžete použít rychlý čistící program na 25 vteřin. V nejhorším případě jej stačí vyfoukat, pročistit přiloženým kartáčkem a opláchnout pod tekoucí vodou.

Stejně jako čistící stanice vyšší řady (např. Braun Series 9) má i tato integrované sušení. Strojek tak nemusíte nechávat tradičně uschnout na vzduchu (což trvá i několik hodin). Stanice si se sušením hravě poradí a strojek je po ukončení zvoleného programu připraven k dalšímu použití.

Čisticí a nabijecí stanice vás svým zpracováním nenadchne.
Čisticí a nabijecí stanice vás svým zpracováním nenadchne.

Sušení probíhá pomocí zabudovaného větráku. Co to znamená? Proces je výrazně rychlejší než například u čisticí stanice konkurenčního holicího strojku Philips Series 9000 S9711/31, která je vybavena pasivním topným tělesem.

Stinnou stránkou využití aktivní technologie s ventilátorem je poměrně vysoká hlučnost stanice při samotném procesu sušení.

Co se týče kvality zpracování samotné čisticí stanice, příliš vás nepotěšíme. Při stisknutí tlačítka při výměně roztoku se tenké plasty prohýbají a vy máte strach, abyste křehkou stanici nepoškodili. Takové provedení si stanice vzhledem ke kvalitně zpracovanému strojku jistě nezaslouží.

Kde koupit Braun Series 7 7899cc
Braun Series 7 7899cc s čisticí a nabíjecí stanicí.
Hodnocení
4.2/5

Náhradní díly

Všechny strojky řady 7 mají kompatibilní příslušenství a můžete je poměrně lehce sehnat na internetu a ve specializovaných obchodech.Náhradní kazeta, která by vám měla vydržet budoucích 18 měsíců nese označení 70S.

Náhradní kazeta k modelu 7899cc, která je společná pro všechny modely Series 7.
Náhradní kazeta k modelu 7899cc, která je společná pro všechny modely Series 7.

Kromě náhradních břitů také zakoupíte i náhradní náplň do čistící stanice a dokonce s vratným obalem!

V průměru vám náplň vydrží necelé tři měsíce v závislosti na četnosti používání. Pozor ale, i když čisticí stanici používat nebudete a bude v ní vložen otevřený roztok, časem se vypaří. Obsahuje totiž alkohol. Rozhodně však stanici doporučujeme používat!

I další příslušenství vyjde jen na pár stovek, ale je to investice, která se vyplatí. Díky němu pojede strojek na 100 %.

Závěr - pro koho je Braun Series 7 7899cc vhodný?

I přes prvotní skeptický pohled se jedná o velmi podařený kousek, který si poradí i s kudrnatými vousy. Ač má nějaké mouchy, dominují mu silnější stránky. Hlavice je šetrná a jemná i k opravdu citlivým místům na obličeji. Žádné trhání a podráždění, po oholení zůstane jen jemná pokožka. Tento model je jednoznačným konkurentem modelu značky Philips - model S7370/12, jehož holicí technologie je také jako stvořená pro jedince s citlivou pokožkou. Obě zařízení jsou vynikající, záleží na vás, zda upřednostňujete rotační holicí strojky, nebo planžetové.

Zpět ale k testovanému produktu. Elektrický holící strojek Braun Series 7 7899cc je vhodný pro muže:

 • s citlivou pokožkou,
 • pro ty, kteří neholdují manuálnímu čištění,
 • kteří se nebojí vzít strojek i do sprchy
 • a všem ostatním, co jednoduše chtějí precizní oholení planžetovým holicím strojkem.
Braun Series 7 7899cc
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.2

Jemnost v každém detailu

Tento planžetový holicí strojek pro muže poskytuje šetrné oholení bez podráždění a precizní zastřižení kotlet a knírku. Strojek je určen těm, kteří mají citlivkou pokožku nebo a touží po kvalitním a bezbolestném oholení. Příjemný pocit po oholení vás dostane!

Pros

 • Vysoká kvalita holení
 • Holení na sucho i mokro
 • Nabíjecí a čistící stanice
 • Cestovní pouzdro

Cons

 • Nešikovná pozice zastřihovače
 • Vyšší cena čistících kapslí a planžety
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
2 comments on “Test a recenze: holicí strojek Braun Series 7 7899cc”
 1. Mam holici strojek Braun, series 7 jiiz nekoliklet. S vlastnim holenim jsem spokojeny, ale holici hlavou se mohu holit vzdy jen cca 3-4 mesice a musim koupit novou za pomerne velke penize v soucasne dobe 1.512,- Kc, coz mi pripada neumerne jak k cene, tak trvanlivosti, holim se kazdy den a nevim co delam spatne pri cisteni a jestli ma cisteni vliv na trvanlivost .0mlouvam se, ale nevim kam se obratit pro radu, v obchodech tomu naprosto nerozumi. Dekuji Kocourek

 2. Dobrý den,

  některé holicí strojky jsou dodávány s čisticí a nabíjecí stanicí, která strojek kromě čištění také desinfikuje a promazává. To je i případ tohoto modelu Series 7. Jiné modely takové příslušenství mít nemusí, a tak hodně záleží na tom, jaký konkrétní model vlastníte. Mazání a důkladné čištění prodlužuje životnost břitů. Pokud stanici nemáte a čistíte vodou, tak voda v břitu často pomalu vysychá a zanáší ho tak vodním kamenem případě korozí, což na trvanlivosti nepřidá. Pokud byste si nechtěl pořizovat stanici nebo nový strojek, tak můžete při čistění holicí hlavu pořádně vyklepat, osušit a navíc použít olej.

  Na životnost břitů má kromě údržby vliv také vous samotný. Tvrdé a tlusté vousy životnost břitu přirozeně zkracují. Změkčení můžete dosáhnout holením s gelem nebo pěnou (pravděpodobně tak dosáhnete i lepšího výsledku). Ujistěte se však, že váš strojek takové holení umožňuje. Braun Series 7 7899cc mokré holení umožňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: holicí strojek Braun Series 7 7899cc
Braun Series 7 7899cc
Hodnocení: 4.2/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram