blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: holicí strojek Braun Cooltec CT2s

Silné stránky
 • Kvalita holení
 • Funknční zastřihovač
 • Chladící technologie
Slabé stránky
 • Špatně holí delší vousy
 • Chybí cestovní pouzdro
 • Vyšší váha
Celkové hodnocení
3.4/5
Kde zakoupit

Tento holicí strojek ocení nejvíce muži, kteří vyžadují precizní a rychlé oholení bez nepříjemného svědění či podráždění pokožky. Zajisté oceníte také voděodolnost strojku a především revoluční technologii aktivního chlazení. 

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 25 května, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 27 března, 2022
Obsah článku
Braun CoolTec CT2s
 • Kvalita holení
 • Funknční zastřihovač
 • Chladící technologie
Hodnocení
3.4/5
Kde zakoupit

Holicí strojek Braun Cooltec CT2s je první holicí strojek s technologií aktivního chlazení na světě. Díky této převratné technologii se již muži nemusí bát podráždění pokožky při holení. Toť slova výrobce, jaká je ale realita?

Obsah balení

V prvé řadě Cooltec CT2s zklame všechny vášnivé cestovatele. V balení tvrzené cestovní pouzdro bohužel nenajdete. Tento holicí strojek však necílí na světoběžníky, má mnohé jiné přednosti. Co tedy naleznete v balení:

 • samozřejmě samotný holicí strojek Braun Cooltec CT2s z řady Series 3 (stejně jako Braun 3030s),
 • nabíjecí stojánek pro holicí strojek,
 • ochranný kryt,
 • nabíječka SmartPlug,
 • čistící kartáček.
Co všechno naleznete v balení společně se strojkem CoolTec CT2s?
Co všechno naleznete v balení společně se strojkem CoolTec CT2s?

Nabíjecí stojánek slouží pro pohodlné odložení strojku, takže nehrozí jeho poškození a strojek má vždy své místo. Nabíječku SmartPlug však cestovatelé ocení. Tu lze totiž použít ve všech napěťových výstupech, které se běžně ve světě používají.

Co však znamená běžné napětí? Výrobce uvádí, že holicí strojek nabijete v rozmezí 100 - 240V, redukci do různých zdířek vám však již v balení nenabídne, tu si budete muset zajistit sami. Zvláštní, že?

Pouzdro nedostanete, za to můžete zařízení nabíjet, kde vás jen napadne. U výrobců holicích strojků jsme zvyklí. Napájení je pro všechny modely společné, aby byla výroba levnější.

Holicí strojek Braun CoolTec CT2s a jeho funkce

Jak jsem již zmínil, tentoplanžetový holicí strojek (jediný) z řady Braun Series 3 disponuje novou technologií aktivního chlazení. Tato novinka byla mimochodem plně schválena předními dermatology. Chlazení nabízí svěží a příjemný pocit po oholení. Zarudlé tváře a popálení vám tedy již nehrozí. Strojek sice nemá čistící stanici jako například Braun Series 5 5050cc. Můžete však zvolit jiný model řady řady CoolTec, který stanicí disponuje. Jedná se o modely:

Ano, právě "cc" v názvu znamená "Clean&Charge" respektive čisticí a nabíjecí stanici.

Braun CT2cc a CT4cc nabízí také čisticí stanici.
Braun CT2cc a CT4cc nabízí také čisticí stanici.

Všechny modely Braun CoolTec mají trojitý holicí systém, který obsahuje speciálně navržené holicí břity SensoBlade. Ty zachytí vousy rostoucí v různých směrech pro dokonale hladké a precizní oholení. Holicí strojek můžete ponořit až do hloubky 5 metrů. Díky tomu, je možné ho opláchnout pod tekoucí vodou a tím ho velmi jednoduše a pohodlně vyčistit. CoolTec je rovněž možné používat ve sprše.

Elektrický strojek má jednoduchý LED displej, který ukazuje stav baterie, ukazatel nutnosti čištění a také indikátor cestovního zámku. Cestovní zámekje funkce, kterou oceníte při převážení strojku. Zajistí totiž to, že se strojek sám v tašce nezapne. To vám alespoň z části vynahradí to, že cestovní pouzdro není součástí balení.

Kde koupit Braun CoolTec CT2s
Braun CoolTec CT2s
Hodnocení
3.4/5

Takže již nemusíte ztrácet čas holením u umyvadla. Můžete se oholit rovnou při sprchování. Navíc holení pod proudem vody snižuje podráždění pokožky.

Kvalita zpracování a ergonomie

Strojek působí na první pohled jednoduchým designem, na jeho přední straně naleznete pouze LED displej a tlačítko na aktivování chladící funkce. Cooltec CT2s se prodává v modro černé variantě, je stylová a zároveň skvěle vyjadřuje svoji hlavní funkci chladivým vzhledem.

Zařízení příjemně padne do ruky. Jeho vyšší váha, která činí 0,67 kg vás z počátku možná překvapí. Časem si však zvyknete a přestanete vyšší hmotnost vnímat.

Strojek je vyroben převážně z plastu, ale i přes plastové vyhotovení je poměrně robustní a dobře slícován. Nehrozí žádné nesnesitelné vrzání ani strach o to, že se zařízení rozpadne.

Výdrž na baterii a nabíjení

Braun CT2s má jako drtivá většina elektrických holicích strojků integrovanou baterii. Ta umožňuje holení po dobu až 45 minut. Plného nabití se dočkáte za jednu hodinu nabíjení. Doba výdrže baterie závisí také na používání funkce aktivního chlazení. Pochopitelně, čím více budete chladící funkci používat, tím rychleji se baterie vybije.

S nabijecím stojánkem bude mít váš Braun vždy svoje místo.
S nabijecím stojánkem bude mít váš Braun vždy svoje místo.

Ale i přesto, baterie většinou vydrží na několik oholení, případně jen stačí využít rychlého 5 minutového dobíjení. Možnost využití rychlonabíjení pro jedno oholení je vychytávka, která jistě ráno ušetří spoustu času a nervů. Stav baterie je samozřejmě viditelný na zmiňovaném LED displeji.

Holicí strojek zvládne na jedno nabití přibližně na 5 - 8 oholení, dle typu a hustoty vašich vousů.

Holení

Klasické holicí strojky jsou konstruovány tak, že se v holicí hlavici shromažďuje teplo, což často vede k podráždění pokožky. U tohoto přístroje je v holící hlavici zabudována aluminiová chladící destička, která ochlazuje pokožku během holení. Podráždění, zarudlost či svědění se minimalizují a pleť je po oholení příjemně svěží bez nutnosti použití zklidňujících přípravků po holení.

Holící hlavice disponuje trojitým holicím systémem, který obsahuje dva samostatně se pohybující prvky. V hlavici se nachází holicí břity SensoBlade, které byly navrženy tak, aby zachytily vousy rostoucí v různých směrech. Díky tomu, se vždy oholíte do hladka. Je jasné, že i toto tvrzení, která uvádí výrobce, má svoje mouchy.

Tři prvky holicí hlavice představují dvě planžety a zastřihovací, resp. chladící prvek uprostřed. Střední díl plní funkci lišty, která zachycuje přilnuté vousky k pokožce, aby je bylo možné zastřihnout. Jednotlivé prvky jsou pohyblivé nezávisle na sobě a tak se dobře dokáží přizpůsobit konturám vaší tváře. Pokud nemáte opravdu ostré rysy v obličeji, nebudete mít z tohoto hlediska problém.

Kde koupit Braun CoolTec CT2s
Braun CoolTec CT2s
Hodnocení
3.4/5

I tento strojek má svá negativa. Hlavním z nich je, že špatně holí delší vousy. Ideální je použití na dvou až tří denní strniště. Holení delších vousů znamená poměrně dlouhý proces a vícenásobné přejíždění stejných oblastí. Přiléhavé vousy a ty, které rostou různými směry jsou pro strojek také poměrně velkou výzvou. Při troše snahy si však poradíte i s nimi.

Zasřihovač vystupuje až nad holicí hlavu, takže přesně vidíte, kterou oblast ošetřujete.
Zasřihovač vystupuje až nad holicí hlavu, takže přesně vidíte, kterou oblast ošetřujete.

Zastřihovač

Stejně jako ostatní modely od značky Braun, má i tentoholicí strojek integrovaný zastřihovač. Ten bez problémů zachytí i delší vousy. Nachází na zadní straně strojku a je určen k přesnému tvarování kníru, bradky či kotlet. Manipulace s ním je poměrně jednoduchá a dá se rychle naučit. Zastřihovač se jednoduše jedním pohybem vysune ze zadní strany holicího strojku.

Čištění a údržba

Čištění a údržba je velmi jednoduchá. Po holení stačí holicí hlavu vyklepat od hrubých nečistot a poté strojek propláchnout pod tekoucí vodou. Pro důkladnější vyčištění je součástí balení i čistící kartáček. Nevýhodou tohoto strojku je, že nemá čistící stanici, tu však můžete nalézt u dalších modelů shodné řady, nebo u modelů vyšších řad jako jsou Brun Series 9 9290cc nebo Braun Series 7 7899cc.

Náhradní díly

Ke strojku Braun Cooltec CT2s je samozřejmě možné dokoupit náhradní planžety podle potřeby. Výměnu planžet je doporučeno provádět každých 18 měsíců v závislosti na jejich opotřebení, které samozřejmě závisí na frekvenci holení, důkladnosti při údržbě a typu vousů. Náhradní planžety jsou kvůli chladící technologii specifické a nesou označení 40B.

Závěr – pro koho je Braun CoolTec CT2s vhodný?

Pro mnoho mužů je značka Brauns pojována s kvalitou a dlouholetou tradicí. Což se potvrdilo i v případě tohoto přístroje. Jak však bylo v recenzi zmíněno, i tento strojek má svá negativa. Jako je chybějící čistící stanice či cestovní pouzdro.

CoolTect CT2s je dobrá volba!
CoolTect CT2s je dobrá volba!

Někteří uživatelé by mohli mít problém oholit delší vousy nebo vousy na krku, vše však také záleží na cviku a tvaru obličeje. Cooltec CT2s je tedy vhodný především pro muže, kteří si potrpí na spolehlivost a kvalitu. Také pro muže, kteří se chtějí vyhnout podráždění a nepříjemnému svědění pokožky. Největším benefitem strojku je bezesporu chladící technologie, kterou si jistě oblíbí jednoduše každý.

Uživatelský manuál Braun Series 3 CoolTec CT2s

Braun CoolTec CT2s
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.4

Chladivý efekt dostupný pro každého

Tento holicí strojek ocení nejvíce muži, kteří vyžadují precizní a rychlé oholení bez nepříjemného svědění či podráždění pokožky. Zajisté oceníte také voděodolnost strojku a především revoluční technologii aktivního chlazení. 

Pros

 • Kvalita holení
 • Funknční zastřihovač
 • Chladící technologie

Cons

 • Špatně holí delší vousy
 • Chybí cestovní pouzdro
 • Vyšší váha
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: holicí strojek Braun Cooltec CT2s
Braun CoolTec CT2s
Hodnocení: 3.4/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram