blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu
Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 října, 2017
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 19 dubna, 2022
Obsah článku

Holicí strojky Braun

Braun je inovativní výrobce s Německými kořeny, který vyrábí produkty pro osobní péči. Nejpopulárnějším produktem jsou elektrické strojky Braun, které jsou zároveň z celého portfolia produktů nejprodávanější.

Historie značky Braun

Společnost byla založena ve Frankfurtu v roce 1921, zakladatelem byl Max Braun. Při zakládání společnosti však vůbec netušil, kam ho osud nakonec zavede. Max Braun, jako inženýr mechaniky založil malý obchůdek, kde prodával potřeby pro inženýry (chcete-li kutily). Nejdříve začal s prodejem komponent pro výrobu rádií. Plastové prvky v komponentách, se kterými obchodoval byly tím, co podpořilo růst jeho podnikání a díky čemuž později Max začal vyrábět a následně prodávat kompletní rádia. V roce 1932 prodával dokonce kombinované rádio se záznamovým zařízením. Uznejte, tou dobou se muselo jednat o opravdový unikát.

Braun je značka, která za sebou má velký kus krásné historie.
Braun je značka, která za sebou má velký kus krásné historie.

Braun v jeho hlavním podnikání nadále pokračoval, až v letech 1950 začal vyrábět elektrické holicí strojky. Max Braun v té době samozřejmě již nepodnikal sám, ale zaměstnával řadu spolupracovníků. Elektrické holicí strojky značky Braun byly už v těchto dobách nejpopulárnějšími produkty, jaké kdy firma vyrobila. Zároveň byla s těmito produkty spojena také dobrá marže a tal holicí strojky a jejich vývoj zajišťuje společnosti Braun přísun peněž až dodnes. Přestože Braun vyrobil celou řadu různých výrobků, je známý především kvůli elektrickým holicím strojkům, zejména na severoamerickém trhu.

První elektrický holicí strojek Braun

První elektrický holicí strojek Braun S 50 se setkal s velkým obdivem. Tento model byl původně navržen v roce 1938, kvůli druhé světové válce však světlo světa nespatřil. Celá společnost musela ukončit návrhy produktů pro civilní sektor a v roce 1944 byly dokonce továrny společnosti kompletně zničeny. Braun v těchto těžkých časech musel veškeré továrny opětovně vybudovat. Brzy po dokončení stavby se však firma mohla těšit z více jak 150 zaměstnanců ve zbrusu nových výrobních prostorách.

První elektrický holicí strojek značky Braun, model S 50.
První elektrický holicí strojek značky Braun, model S 50.

První, již zmiňovaný elektrický holicí strojek značky Braun pak spatřil světlo světa v roce 1951. Tento strojek byl vybaven oscilačním holicím blokem s tenkou ocelovou fólií umístěnou nad ním. Tento koncept Braun využívá v podstatě dodnes.

Akvizice společnosti

Přichází rok 1967 a společnost Gillette z amerického Bostonu, které kupuje majoritní podíl společnosti Braun. Později, v roce 1982 přebírá Gillette celou společnost pod svá křídla. Gillette však ponechává Braun nadále Braunem, nedochází k rebrandingu ani podobným změnám. V letech 1970 začíná společnost Braun soutěžit s konkurencí také v oblasti jiných domácích spotřebičů. Mnoho jiných společností následně duplikuje spotřebiče značky Braun a snaží se na know-how značky, s doplněním o hůře placené zaměstnance v oblasti výroby, vydělat. Braun na toto snažení reaguje zahájením soudního procesu aby alespoň nějak kompenzoval ztráty z ušlého zisku. Nakonec se Braun zaměřuje na elektrické holicí strojky a zubní kartáčky pro severoamerický trh s tím, že na evropském trhu udržuje i ostatní malé spotřebiče.

Současný vlastník

V současnosti je Braun dceřinou společností Proctor & Gamble. Je zde ale určitá šance, že bude opět na prodej. V Evropě je divize malých spotřebičů vlastněna společností De Longhi.

Moderní budouva dnešního sídla společnosti Braun.
Moderní budouva dnešního sídla společnosti Braun.

Sídlo společnosti se nachází v německém Kronbergu. Bez ohledu na to, kdo společnost vlastní, nelze zpochybnit to, že značka Braun je po dlouho dobu jednou z nejvíce respektovaných značek, která se zabývá výrobou bezdrátových holicích strojků.

Shrnutí
Holicí strojky Braun
Název článku
Holicí strojky Braun
Popis
Jaké jsou vlastně kořeny značky Braun? V kterém roce vyrobila tato světoznámá společnost svůj první holicí strojek a jaká je její současná filosofie. To vše se dozvíte v následujícím článku.
Autor
Vydavetel
Ohol.cz
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram