blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI955

Silné stránky
 • Pokud je epilace prováděna správně, je zcela bezbolestná
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • 3 vyměnitelné nástavce
 • Cestovní taška
Slabé stránky
 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Výdrž 30 minut, nabití 100 minut
Celkové hodnocení
4.3/5

Philips Lumea Series 9000 BRI955 je špičkový IPL epilátor, který rozhodně stojí za pozornost. Jeho součástí jsou 3 vyměnitelné nástavce a výkonná žárovka. Přístroj umožňuje bezproblémový provoz i na baterii a první výsledky jsou viditelné už po 3 ošetřeních. Výhodou je také intuitivní mobilní aplikace, kterou si můžete zdarma stáhnout.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 8 července, 2021
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Philips Lumea Series 9000 BRI955/00
 • Pokud je epilace prováděna správně, je zcela bezbolestná
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • 3 vyměnitelné nástavce
 • Cestovní taška
Hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Zbavte se chloupků jednou provždy. IPL epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI955 vám v boji proti chloupkům bez pochyby pomůže. Přečtěte si, co od něj můžete očekávat, jaké funkce nabízí a v čem přesně vyniká. Dozvíte se také, v jakých oblastech si vedou lépe konkurenční přístroje.

Obsah balení

IPL epilátor se prodává ve středně velké krabici, jejíž součástí je vše podstatné, co je pro bezproblémovou epilaci potřeba. Těšit se proto můžete na:

 • samotný IPL epilátor,
 • 3 vyměnitelné nástavce,
 • napájecí adaptér,
 • návod k použití
 • a cestovní tašku.

Hned po rozbalení nás epilátor zaujal svým luxusním designem. Přítomná taška nahrává tomu, že si přístroj můžete vzít s sebou i na cesty. Navíc jej lze používat i bezdrátově, a tedy v podstatě kdekoliv.

Funkce epilátoru

Pojďme si nyní posvítit na veškeré funkce, které tento IPL epilátor z rodiny Philips Lumea nabízí.

Tento model je prakticky stejný jako Philips Lumea Series 9000 BRI958, liší se prakticky jen v množství vyměnitelných nástavců. Podobné funkce na vás čekají i u modelu Philips Lumea Prestige BRI956/00 IPL, který je navíc o něco levnější. Životnost jeho žárovky však činí jen 250 000 záblesků (ne že by to pochopitelně bylo málo).

Přístroj bychom mohli částečně srovnat i s epilátorem Beurer IPL8500, u kterého nás však zklamala funkce rozpoznání pleti. Zároveň nemá tolik vyměnitelných nástavců.

IPL ošetření

Při IPL ošetření dochází k pohlcování intenzivního pulzního světla melaninem, který je obsažen ve vlasovém folikulu. Díky tomu dochází k postupné redukci chloupků. Sám výrobce uvádí, že se už po třech ošetřeních můžete zbavit až 92 % chloupků.

Výhodou je také to, že lze IPL ošetření provádět bezpečně v pohodlí domova a není nutné navštěvovat žádný speciální salón.

Senzor SmartSkin

IPL epilátor disponuje zabudovaným senzorem SmartSkin, který umí automaticky rozpoznat tón vaší pokožky. Následně vám na základě toho doporučí nejvhodnější intenzitu ošetření přesně na míru.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI955/00
IPL epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI955
Hodnocení
4.3/5

Pokud by vám toto nastavení nevyhovovalo, můžete si samozřejmě intenzitu ošetření zvolit sami. Přístroj umožňuje výběr z 5 různých možností.

Nástavec na tělo

Nástavec na tělo je zároveň největším nástavcem, který k tomuto epilátoru dostanete. Jeho okénko na ošetření má totiž velikost 4,1 cm2. Vzhledem k tomu jej využijete k ošetření větších ploch, jako jsou zejména nohy, ruce a břicho. Díky prohnutému tvaru je epilace jednoduchá i v těžko dostupných místech.

I když je okénko u tohoto nástavce poměrně velké, některé konkurenční modely mívají ještě větší. Zástupcem je například Beurer IPL8500, u kterého má aplikační okénko velikost 4,5 cm2 a ošetření je tak ještě o něco rychlejší.

Nástavec na tvář

Nástavec na tvář disponuje okénkem o velikosti 2 cm2 a integrovaným filtrem pro prevenci poranění očí. Díky tomu je možné dosáhnout velmi přesné aplikace paprsku například nad horním rtem, na bradě či na tváři.

Nástavec na oblast bikin

Nástavec na oblast bikin má střední okénko o velikosti 3 cm2. Výhodou je jeho zaoblený design, díky kterému dosáhnete mnohem lepšího pokrytí citlivých partií.

Bezdrátové použití

Přístroj lze používat jak připojený do zásuvky, tak i bezdrátově. I když se v takovém případě s epilátorem jednodušeji manipuluje, jeho odezva není tak rychlá a na každý záblesk je třeba o trochu déle počkat (používat se však tímto způsobem bez problémů dá).

Žádný gel

Při ošetření se nepoužívá žádný gel. IPL epilace se totiž provádí přímo na čisté a suché pokožce.

Mobilní aplikace Philips Lumea IPL

Zajímavou vychytávkou je v tomto případě i mobilní aplikace Philips Lumea IPL, kterou si můžete zcela zdarma stáhnout na operační systém Android i iOS.

Po otevření mobilní aplikace se vám zobrazí možnost pro volbu přístroje, který jste si právě pořídili. Zároveň si zde můžete například nastavit, aby vás aplikace automaticky upozornila na nutnost ošetření (sami tak nebudete muset na nic myslet).

Pokud patříte mezi nováčky na poli IPL epilace, aplikace vás dále provede jednotlivými ošetřeními nohou, podpaží, břicha, oblasti bikin, obličeje i paží. Dozvíte se, co je třeba provést před ošetřením a čemu se vyhnout. Součástí je i obrázkový návod, jak jednotlivé nástavce k epilátoru připojit a mnoho dalšího.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI955/00
IPL epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI955
Hodnocení
4.3/5

Kvalita zpracování a ergonomie

V tomto ohledu není epilátoru příliš co vytknout. Design přístroje se totiž příliš neliší od ostatních modelů Philips Lumea. I přes své větší rozměry se pohodlně drží v ruce a můžete jej bez obav ovládat jednou rukou. Kvalita konstrukce je na poměrně vysoké úrovni a jednotlivé části na sebe skvěle pasují.

Stejně tak musíme epilátor pochválit za pohodlnou výměnu jednotlivých nástavců. Přístroj navíc sám rozpozná, pro jaký nástavec jste se rozhodli, a na základě toho přizpůsobí své nastavení.

Ošetření celého těla vám pár desítek minut zabere. Vzhledem k tomu, že IPL epilátor není úplně nejlehčí (vlivem vestavěné baterie), vás může po určité době bolet ruka. Není to ale žádný zásadní problém a v průběhu ošetření si kdykoliv můžete udělat krátkou přestávku.

Výdrž na baterii a nabíjení

Philips garantuje, že přístroj dokáže na jedno nabití vyprodukovat minimálně 130 záblesků při intenzitě ošetření 5 (stejně jako v případě Philips Lumea Series 9000 BRI958). Na jedno nabití vydrží pracovat zhruba 30 minut. Jakmile dojde k jeho vybití (nebo kdykoliv budete potřebovat), můžete přístroj jednoduše nabít připojením do zásuvky. Podporované napětí činí 100-240 V a plné nabití mu zabere zhruba 100 minut.

Pokud budete epilátor bezdrátově, pravděpodobně si všimnete jedné věci. A to, že produkce jednotlivých záblesků není tak rychlá, jako když je přístroj připojený do zásuvky. Pokud tedy spěcháte, doporučujeme jej používat s připojení do elektrické sítě, díky čemuž dosáhnete dvojnásobné rychlosti intervalu jednotlivých záblesků.

Jak Philips Lumea Series 9000 BRI955 epiluje

IPL epilátor nelze vzhledem k principu jejího fungování používat na bílých, světle blond, šedých a zrzavých chloupcích. Zároveň není vhodný pro příliš tmavou pokožku, u níž není prakticky žádný kontrast mezi barvou kůže a barvou chloupků.

Efekt epilace vždy závisí na konkrétním případu a typu pokožky. Obecně však můžeme říct, že jsou první výsledky viditelné už po prvních 3-4 ošetřeních. Přečtěte si například naši recenzi epilátoru Beurer IPL8500, u kterého jsme prováděli dlouhodobé testování včetně fotografií.

Předtím, než se do epilace pustíte, je třeba pokožku zbavit chloupků pomocí depilace (tedy například klasickou žiletkou). Než pokročíte k samotné epilaci IPL epilátorem, použijte detekci pokožky senzorem SmartSkin. Lumea vám doporučí vhodnou intenzitu světla dle odstínu vaší pokožky. Následně zkuste všechny intenzity od 1 až po úroveň, kterou vám sám epilátor doporučil. Vyčkejte 24h a v případě, že se na vaší pokožce neprojeví žádné podráždění, můžete začít s epilací.

Po několika ošetřeních je zpravidla viditelný výrazný úbytek chloupků, které jsou zároveň jemnější. Rovněž se jedná o skvělé řešení pro ženy, které trápí zarůstající chloupky.

Samotné ošetření se provádí na suché pokožce. IPL epilace není bolestivá. Pokud máte citlivou pokožku, můžete pociťovat drobné štípání či pálení, které je zpravidla dáno příliš vysokou intenzitou záření (a je nutné ji snížit). To by však měl váš předchozí test intenzity odhalit.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI955/00
IPL epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI955
Hodnocení
4.3/5

Ošetření je třeba zpočátku opakovat vždy po dvou týdnech. Po čtyřech ošetřeních doporučuje výrobce provádět ošetření každé čtyři týdny. Konečná frekvence však vždy závisí na konkrétním typu pokožky.

Video návod

Philips pro uživatele epilátorů Lumea připravil stručný video návod, který doporučujeme majitelům před použitím jistě shlédnout.

Čištění a údržba

S čištěním a údržbou přístroje si nemusíte zbytečně lámat hlavu. Jakmile ošetření ukončíte, nechte IPL epilátor vychladnout. Poté z něj jednoduše sejměte použitý nástavec a všechny části otřete vlhkou utěrkou. Vyhněte se ponoření do vody (přístroj není voděodolný). Žádná další speciální údržba potřebná není a čištění vám zabere pouze pár minut.

Náhradní díly

Philips Lumea Series 9000 BRI955 dostal do vínku výkonnou lampu, která dosahuje životnosti 450 000 záblesků (stejně jako v případě Philips Lumea Series 9000 BRI958). Tato hodnota je velmi slušná, protože například u konkurenčního modelu Beurer IPL8500 činí životnost lampy 300 000 záblesků.

Pokud by v průběhu používání došlo k nějaké závadě nebo třeba prasknutí skla pro vyřazování skla, můžete se obrátit na jedno ze servisních míst, které Philips uvádí na svých webových stránkách.

Nejčastější otázky a odpovědi

Je IPL epilace bolestivá nebo nepříjemná?

Pokud je IPL epilace prováděna správně, je zcela bezbolestná. Osoby s citlivější pletí mohou pociťovat pouze mírné známky pálení či štípání, které lze však zpravidla odstranit snížením intenzity záření.

Jaké nástavce jsou součástí balení?

Součástí tohoto epilátoru je nástavec na epilaci těla, obličeje a oblasti třísel. Díky zabolenému tvaru se dobře přizpůsobí tělesným křivkám.

Jaká je životnost tohoto epilátoru?

Použitá lampa se pyšní životností 450 000 záblesků, což je rozhodně skvělé číslo.

Jak dlouho trvá epilace celého těla?

Pro kompletní epilaci nohou si vyhraďte zhruba 15 minut. Linii bikin ošetříte za přibližně 2 minuty, podpaží za 2,5 minuty a oblast tváře za 1,5 minutu. Uvedené časy jsou pochopitelně orientační a mohou se lišit v závislosti na konkrétním použití.

Závěr

Philips Lumea Series 9000 BRI955 je povedený a zároveň výkonný IPL epilátor, který lze použít k ošetření celého těla. Zaujala nás přítomnost hned 3 vyměnitelných nástavců, přičemž přístroj dokáže sám rozpoznat, jaký typ jste na něj zrovna nasadili a na základě toho upravit své nastavení. Výhodou je také funkce rozpoznání tónu pleti.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI955/00
IPL epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI955
Hodnocení
4.3/5

Potěší i bezdrátový provoz, díky kterému se s epilátorem jednoduše manipuluje. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že v takovém případě vytváří jednotlivé záblesky o něco pomaleji.

Výhodou je také prakticky nulová starost s údržbou a čištěním. Pokud patříte mezi fanoušky moderních technologií, rozhodně oceníte i přehlednou mobilní aplikaci, která je ke stažení zcela zdarma.

Philips Lumea Series 9000 BRI955/00
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
4.3

Výkonný přístroj pro epilaci celého těla

Philips Lumea Series 9000 BRI955 je špičkový IPL epilátor, který rozhodně stojí za pozornost. Jeho součástí jsou 3 vyměnitelné nástavce a výkonná žárovka. Přístroj umožňuje bezproblémový provoz i na baterii a první výsledky jsou viditelné už po 3 ošetřeních. Výhodou je také intuitivní mobilní aplikace, kterou si můžete zdarma stáhnout.

Pros

 • Pokud je epilace prováděna správně, je zcela bezbolestná
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • 3 vyměnitelné nástavce
 • Cestovní taška

Cons

 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Výdrž 30 minut, nabití 100 minut
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI955
Philips Lumea Series 9000 BRI955/00
Hodnocení: 4.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram