blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Braun MGK3080, multifukční zastřihovač vlasů, vousů i chloupků

Silné stránky
 • Poměr cena/výkon
 • Bohaté příslušenství na vlasy i vousy
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • K dokonalosti stříhání a holení chybí kousek
 • Systém nastavování délky sestřihu
Celkové hodnocení
3.7/5
Kde zakoupit

Pokud hledáte zastřihovač, který vás nezklame, Braun MGK3080 je právě pro vás. Až 9 různých způsobů holení, vodotěsné provedení, a navrch skvělá výdrž baterie. Spolehněte se na multifunkční zastřihovač pro muže, kteří vědí, jaký styl je pro ně nejlepší.

7 nástavců pro holení, skvělá výdrž baterie, funkce Wet & Dry

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 28 prosince, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 července, 2022
Obsah článku
Braun MGK 3080
 • Poměr cena/výkon
 • Bohaté příslušenství na vlasy i vousy
 • Vodotěsný
Hodnocení
3.7/5
Kde zakoupit

Německá společnost Braun představuje nestora na trhu s pánskými holicími potřebami, a proto dobře rozumí touze mužů po dokonalé vizáži. Zastřihovač vlasů a vousů Braun MGK3080 představuje doslova všechno, co pro její dosažení potřebujete. Co všechno se skrývá v balení s označením 9v1? To se dozvíte v tomto testu.

Příslušenství

Je to právě příslušenství, které dělá z tohoto zastřihovače velmi zajímavý produkt. Jak již napovídá originální název, Multi Groomer Kits, Braun zde hraje především na maximální flexibilitu. Ať už na vašem obličeji plánujete cokoliv, tento zastřihovač vás nezklame.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, v balení se skrývá mimo samotného zastřihovače 7 chytrých nástavců a manuální holící strojek Gillete Fusion. Pojďme se teď podívat na výčet jednotlivých nástavců a jejich funkcí.

Balení obsahuje:

 • zastřihovač Braun MGK3080,
 • hřeben na vousy s nastavitelnou délkou v rozmezí 3–11 mm,
 • hřeben na vousy s nastavitelnou délkou v rozmezí 13-21 mm,
 • hřebeny s pevnou délkou 1 mm & 2 mm
 • nástavec pro péči o tělo,
 • přesný zastřihovač,
 • zastřihovač chloupků v nose a uších,
 • manuální holící strojek Gillete Fusion,
 • čistící kartáček,
 • SmartPlug nabíječka,
 • praktické cestovní pouzdro.
Obsah balení zastřihovače Braun MGK3080
Obsah balení zastřihovače Braun MGK3080

Funkce zastřihovače Braun MGK3080

Jak již bylo řečeno, tento zastřihovač si poradí se všemi druhy holení. 7 různých nástavců vám dává opravdový výběr, a rozhodně se vám nestane, že by vám potřebný nástroj chyběl.

Pojďme se tedy podívat na jednotlivé holící prvky.

Úprava vousů

Čtyři hřebeny vám umožňují rozhodnout se pro délku vousů od 1 mm až po 21 mm, což je flexibilita, kterou jistě oceníte. To samo osobě ovšem není nic moc neobvyklého. Ovšem, v kombinaci s dalším nástavcem pro přesné zastřižení, či s Gillete Fusion můžete dosáhnout přesnosti oholení, která není obvyklá u podobných produktů.

Nastavení hřebene zastřihovače do požadované délky je řešeno poměrně standardně. Šlo by to i lépe.
Nastavení hřebene zastřihovače do požadované délky je řešeno poměrně standardně. Šlo by to i lépe.

Úprava vlasů

Stejné nástavce, které využijeme pro úpravu vousů, lze samozřejmě zapojit i do zastřižení vlasů, a ani na tomto poli nezaostává Braun MGK3080 pozadu.

Péče o tělo

Další z nástavců v balení nám dovoluje přeměnit zastřihovač v perfektní nástroj pro oholení celého těla. Podpaží, hruď či třísla, nic není problém.

Kde koupit Braun MGK 3080
Multifunkční zastřihovač na vlasy, vousy a chloupky Braun MGK3080 9v1
Hodnocení
3.7/5

Zastřižení chloupků v nose a v uších

Poslední z dostupných nástavců dovoluje snadné odstranění chloupků z nosu i uší, a to vcelku pohodlně a bez zbytečného tahání.

Vodotěsnost

Důležité je zmínit, že samotné břity jsou z kvalitní nerezové oceli, takže u nich lze předpokládat značnou přesnost a trvanlivost. Náš popis zastřihovače Braun by ovšem nebyl kompletní, kdybychom nezmínili vodotěsnost.

“Nabídne vám větší pohodlí a praktičnost, protože se dá bezpečně používat ve sprše. Jednoduché čištění pod tekoucí vodou.”

Díky technologii Wet & Dry je skutečně možné tento přístroj využívat i ve sprše, což není u produktů tohoto druhu i cenové kategorie obvyklé. Tuto vlastnost oceníte zejména při odstraňování chloupků na těle, ale i v jiných případech.

V balení například chybí účinnější metoda čištění břitů kromě kartáčku, ale díky vodotěsnému provedení není nic sanžšího, než celý strojek po holení opláchnout pod tekoucí vodou, což spolehlivě odstraní veškeré nečistoty.

Kvalita zpracování a ergonomie

Jak se dá očekávat podle cenové hladiny, ve které se tento zastřihovač pohybuje, strojek i jednotlivé nástavce jsou primárně v plastovém provedení.

Nelze ovšem říct, že by to strojku ubíralo na pohodlnosti či dokonce funkčnosti. Na důležitých místech je doplněn o gumové, protiskluzové destičky, proto se není třeba bát, že by při používání ve sprše prokluzoval.

Dále velmi oceňuji, že Braun šetřil s tlačítky a zbytečnými ukazateli. Na samotném strojku se nachází pouze jedno velké tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Dále LED indikátor, který ukazuje stav baterie, a v případě, že využíváme nástavce pro holení vousů a vlasů, tlačítko v zadní části strojku. To nám dovoluje posouvat nástavcem a rozhodnout tak o délce vousů.

Ale, velkou slabinou, která v mých očích tento model zčásti sráží, je právě systém nastavování délky sestřihu. Odepínání i právě změna délky holení se provádí stejným tlačítkem, a proto může dojít k nechtěnému uvolnění nástavce místo pouhého posunutí do požadované polohy.

Výdrž na baterii a nabíjení

Napájecí kabel je identický jako kabely u jiných strojků společnosti Braun. Podobně jako u modelu Braun Series 3 3030s, i zde se objevuje problém s délkou nabíjecího kabelu, pro který Braun opět zvolil formu nepříliš vhodné spirály. Některé kusy však dostali klasický kabel. Jak tyto dvě varianty zastřihovačů rozlišit a zakoupit ten správný, to bohužel nevíme.

Kde koupit Braun MGK 3080
Multifunkční zastřihovač na vlasy, vousy a chloupky Braun MGK3080 9v1
Hodnocení
3.7/5

Jedná se ale pouze o drobnější nedostatek, který celkový dojem z produktu příliš nemění, vzhledem k tomu, že Braun MGK3080 není konstruován pro holení při nabíjení. Z bezpečnostních důvodů to není možné.

Proces nabíjení můžete kontrolovat na LED indikátoru, který bude blikat dokud se bude strojek nabíjet. Jakmile začne trvale svítit zelená, baterie je na své plné kapacitě.

Doba nabíjení udávaná výrobcem se od skutečné příliš neliší.

Braun udává dobu nabíjení 60 minut, což přibližně odpovídá realitě. Po 60 minutovém nabíjení lze strojek využívat zhruba dalších 60 minut, což opět odpovídá informacím uvedeným výrobcem.

Zároveň, pro ty, kteří často cestují přijde vhod, že nabíječka se přizpůsobí jakémukoliv napětí od 100 do 240 V. Což umožňuje pohodlné využívání většiny zásuvek světa

Jak zastřihovač Braun MGK3080 funguje?

Tento zastřihovač jsem měl příležitost testovat 2 měsíce a za tu dobu jsem se dopodrobna seznámil se všemi funkcemi, nástavci i údržbou. Proto přišel čas sumarizovat získané zkušenosti.

Pro charakteristiku tohoto zastřihovače se hodí jedno trefné české přísloví: “Devatero řemesel, desátá je bída.”

Při využívání většiny funkcí jsem měl pocit, že toto rčení perfektně vystihuje přístroj, který mám v ruce. U každého ze způsobů holení si vedl obstojně, ale k dokonalosti zde vždy něco chybělo. Proto se teď zaměřím na jednotlivé oblasti a u každé zmíním svou zkušenost.

Komfort

Jak je uvedeno výše, po ergonomické stránce jsem se zastřihovačem spokojen. Až na malý problém s nástavci při určování délky oholení nelze po této stránce přístroji nic moc vytknout. Dobře se drží, a gumové prvky zaručují, že neproklouzne, ani v mokrém stavu.

Na druhou stranu, není zde ani žádný prvek, který by přímo potěšil, či zaujal. Design odpovídá cenové hladině i účelu zastřihovače.

Kde koupit Braun MGK 3080
Multifunkční zastřihovač na vlasy, vousy a chloupky Braun MGK3080 9v1
Hodnocení
3.7/5

Zastřižení vlasů a vousů

V případě klasického holení ať už vlasů nebo vousů jsem vypozoroval, že Braun MGK3080 zvládne bez problémů jednodušší úkoly, ale pokud se rozhodnete pro náročnější styl oholení, dochází mu dech.

Při stříhání vlasů, kdy není třeba příliš přesnosti, dostačuje bohatě. V této oblasti není strojku co vytknout. Poradí si s každou délkou vlasů, a díky různým nástavcům lze dosáhnout požadovaného tvaru i délky. Díky vodotěsnosti je snadné vlasy z přístroje odstranit.

Pokud se ovšem podíváme na to, jak si zastřihovač Braun vede při holení vousů, přichází problém.

Především, při využívání větších hřebenů hlavně v oblastech mimo tváře může dojít i k ošklivému poranění, pokud si opravdu nedáme pozor. Zároveň, pokud využíváme jemnější nástavce, může dojít k podráždění kůže a vzniku nepěkných červených fleků.

Dále, pokud budete chtít dosáhnout opravdu rovnoměrného oholení na určitou délku, budete muset daná místa pravděpodobně přejíždět několikrát, aby si strojek poradil i s delšími vousy. Ovšem, pokud vám na tomto nezáleží, není zde problém.

Jak jsem již řekl, tento multifunkční zastřihovač si poradí s jednoduššími úkoly, ale pro opravdu komfortní a kvalitní oholení vousů je třeba využít jiné specializované holící strojky, jako například Braun Series 7 7899cc, další kůň ze stáje Braun. Pro přesné tvarování vousů bychom mohli čtenářům doporučit strojek Phillips OneBlade Pro, který je na našem webu rovněž recenzovaný.

Další funkce

Několikrát jsem vyzkoušel zastřihovač i s jeho dalšími nástavci a v případě holení ochlupení na celém těle je potřeba opět dbát zvýšené opatrnosti, protože zde platí to, co jsem uvedl v případě holení na zakřivených površích. Pokud si nedáme pozor, můžeme se primárně v oblasti třísel poranit.

V případě zastřihování nosních a ušních chloupků jsem spokojen, zastřihovač skutečně dostojí slibu výrobce. Proces není bolestivý a vše je rychle hotovo.

Opravdu musím ocenit vodotěsnost a díky tomu i možnost využívat zastřihovač ve sprše, což otevírá spoustu nových možností pro vlhké holení. Především pro zastřihování kudrnatých vlasů je tato možnost nedocenitelná. Obecně řečeno lze Braun MGK3080 opravdu označit za velmi flexibilní zastřihovač, který bude vašim potřebám stačit, pokud před něj nepostavíte příliš složitý úkol.

Čištění a údržba

Jak jsem již naznačoval, jsou zde dvě možnosti, jak Braun MGK3080 čistit. Pomocí přiloženého kartáčku, či přímo pod tekoucí vodou. Osobně jsem kartáček nikdy nevyužil, k očištění mi vždy stačila pouze tekoucí voda, která přístroj spolehlivě zbavila všech zbývajících vousů.

Kde koupit Braun MGK 3080
Multifunkční zastřihovač na vlasy, vousy a chloupky Braun MGK3080 9v1
Hodnocení
3.7/5

Závěr - pro koho je zastřihovač vhodný?

Braun MGK3080 si své místo v pánské koupelně jistě zaslouží. Není to nejdokonalejší zastřihovač, ale vezmeme-li v potaz cenovou hladinu, na které se pohybuje, nelze ani očekávat více.

Osobně bych tento zastřihovač doporučil všem mužům, kteří rádi mění svou vizáž, potřebují strojek, na který se mohou spolehnout, ale zároveň nechtějí v koupelně před zrcadlem strávit půl dne a utratit polovinu výplaty.

Braun MGK3080 je pracant, který vás upraví od hlavy až k patě!
Model MGK3080 je pracant, který vás upraví od hlavy až k patě!

Jak jsem již řekl, jako vlajková loď multifunkčních zastřihovačů od Braunu (jsou zde i další zastřihovače ze stejné řady, ale s menší variabilitou nástavců) poskytuje dostatečnou flexibilitu, ale pro skutečně profesionální oholení vlasů či vousů bude třeba zvolit produkt specializovaný a především dražší. Například Braun Series 9 9290cc. Přesto jsem s Braunem MGK3080 spokojen.

Uživatelský manuál Braun MGK3080

Braun MGK 3080
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.7

Opravdu univerzální zastřihovač

Pokud hledáte zastřihovač, který vás nezklame, Braun MGK3080 je právě pro vás. Až 9 různých způsobů holení, vodotěsné provedení, a navrch skvělá výdrž baterie. Spolehněte se na multifunkční zastřihovač pro muže, kteří vědí, jaký styl je pro ně nejlepší.

7 nástavců pro holení, skvělá výdrž baterie, funkce Wet & Dry

Pros

 • Poměr cena/výkon
 • Bohaté příslušenství na vlasy i vousy
 • Vodotěsný

Cons

 • K dokonalosti stříhání a holení chybí kousek
 • Systém nastavování délky sestřihu
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Braun MGK3080, multifukční zastřihovač vlasů, vousů i chloupků
Braun MGK 3080
Hodnocení: 3.7/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram