blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: epilátor Braun Silk-épil 7 7-561

Silné stránky
 • Mokré i suché epilování
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Možnost dokoupit peelingové a masážní nástavce
Slabé stránky
 • Nejde vypnout svetlo
 • Provoz pouze na baterii
Celkové hodnocení
4.0/5
Kde zakoupit

Nechcete v létě řešit každodenní holení žiletkou či bolestivou depilaci? Epilátor Braun Silk-épil 7 7-561 tento problém jednoduše vyřeší. Navíc můžete využít několik typů nástavců jak na obočí, tak na citlivou oblast bikin. V mžiku z něj tak uděláte šetrný zastřihovač.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 května, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 22 dubna, 2022
Obsah článku
Braun Silk-épil 7 7-561
 • Mokré i suché epilování
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Možnost dokoupit peelingové a masážní nástavce
Hodnocení
4.0/5
Kde zakoupit

Dámský epilátor Braun Silk-épil 7 7-561 byl navržen k šetrnému odstraňování chloupků. Je vhodný pro pravidelné používání, díky kterému bude epilace prakticky bezbolestná. Epilátor má několik funkcí, které slouží ke zklidnění pokožky a je rovněž doporučován dermatology. Řada 7 je ve všech ohledech velmi podobná řadě 9, která je však dražší. Proto bude tento epilátor rozumou volbou pro většinu uživatelů.

Německá značka Braun má dlouholetou historii, první elektrický holicí strojek pro muže byl vyroben dokonce již v roce 1951. A tak není divu, že tato značka postupem času začala vyrábět také produkty pro ženy a využívat svého know-how napříč oborem.

Obsah balení

Čím vás teto epilátor osloví je rozhodně obsah balení. Jistě, kupujete si tento konkrétní model, protože to od něj očekáváte. Vzhledem k poměru cena/hodnota je množství příslušenství nadstandardní. V balení naleznete:

 • epilátor Silk-épil řady 7,
 • holicí hlava,
 • zastřihovací nástavec,
 • nástavec pro citlivé oblasti (oblast bikin),
 • nástavec na obličej,
 • nástavec pro větší účinnost,
 • látkový vak,
 • nabíječka SmartPlug,
 • čistící kartáček.
Silk-épil 7 a jeho bílé příslušenství. Minimalismus, jednoduchost, krása.
Silk-épil 7 a jeho bílé příslušenství. Minimalismus, jednoduchost, krása.

Nabíječku SmartPlug ocení cestovatelé. Tuto nabíječku lze totiž použít ve všech napěťových výstupech, které se běžně ve světě používají. Konkrétně se jedná o rozsah napětí od 100 až do 240V. Redukci k jiným zástrčkám pochopitelně výrobce nedodává. Samozřejmou součástí balení je i přehledný návod, ve kterém naleznete veškeré podrobné informace o tom, jak epilátor používat.

Funkce epilátoru

Jaké zajímavé funkce může tento přístroj nabídnout? Existují dva typy epilátorů a to IPL a pinzetový. Braun Silk-épil 7 7-561 je druhý typ - tedy pinzetový, který chloupky vytrhne celé i s kořínkem. Epilace na rozdíl od klasického holení žiletkou vydrží delší dobu, proto se stává čím dál tím oblíbenější.

Mokré i suché holení

Strojek se pyšní několika funkcemi, které jistě všechny ženy ocení. První z nich je, jak už Wet & Dry v názvu napovídá – mokré i suché holení. Epilaci je tak možné provádět například i ve sprše či ve vaně, což nejen zrychluje celý proces, ale voda také zmírňuje bolest a podráždění.

Epilátor je tedy pochopitelně voděodolný, díky tomu, ho tak můžete velmi snadno aniž byste se museli bát o to, že ho utopíte. Pokud se bolesti chcete zcela vyhnout, doporučujeme vám poohlédnout se po IPL epilátorech.

V případě, že inklinujete ke značce Braun zvolte model Silk-expert BD 5001 IPL. Skvělé IPL epilátory vyrábí také Philips, například Lumea Prestige IPL BRI956/00 nebo Lumea Advanced SC1997/00.

Holení mokrou metodou je šetrnější, SmartLight vám při pokrytí pěnou však moc nepomůže.
Holení mokrou metodou je šetrnější, SmartLight vám při pokrytí pěnou však moc nepomůže.

Otočná epilační hlava

Otočná hlava se pohodlně přizpůsobí tvaru vašeho těla a vysokofrekvenční masážní systém poskytuje pulzující vibrace, které zajistí zmírnění bolesti při epilaci. Možná se vám to zdá příliš marketingové, ale vibrace bolest opravdu potlačí. Strojek má také speciální výstupky SoftLift, které nadzvednou chloupky těsně přiléhající k pokožce nebo které rostou naplocho. Díky tomu je epilace precizní.

Kde koupit Braun Silk-épil 7 7-561
Hodnocení
4.0/5

SmartLight

Jak výrobce uvádí - Technologie SmartLight umí odhalit i ty nejjemnější chloupky. Toto speciální světlo během epilace svítí a tím vám pomůže se snadnější orientací při holení, abyste neminula jediný chloupek.

Bez pěny už SmartLight pomůže výrazně více.
Bez pěny už SmartLight pomůže výrazně více.

Realita je taková, že se jedná o malé LED světlo, které by vám mělo usnadnit práci při holení. Do jisté míry také usnadní, dokud si neepilujete obličej a nesvít vám do očí. Nejde totiž vypnout! Nepříjemné světlo a ještě šetrnější epilaci však poskytuje epilátor na obličej Braun Face 830, se kterým vás žádné nepříjemnosti nečekají.

Dvě rychlosti epilace

Dále také zařízení umožňuje nastavit si dvě rychlosti epilace:

 • buď rychlost 1 pro jemnou epilaci,
 • nebo rychlost 2 pro účinnou epilaci.

Tato funkce se jistě bude hodit ženám, které s epilací teprve začínají a mají obavy z prvotní bolesti. V takovém případě je vždy lepší začínat na nižší rychlosti a postupně přecházet na rychlost vyšší.

Kvalita zpracování a ergonomie

Zpracování epilátoru je na velmi dobré úrovni. Žádné nepřijemné skřípání a vrzání. Jednoduše máte z epilátoru dorý pocit. Strojek je navíc příjemně tvarovaný, takže se pohodlně drží a ani při holení ve sprše nehrozí vyklouznutí z ruky. Navíc dámy jistě ocení decentní bílo-stříbrnou barvu.

Epilátor váží 0,43 kg, takže se s ním dá pohodlně manipulovat.

Rychlosti pro jemnou a účinnou epilaci se nastavují pomocí dominantního prstence uprostřed strojku. Nad ním se nachází chytré osvětlení SmartLight. Na spodní straně epilátoru potom naleznete indikátor stavu baterie. A jak to vlastně s tou baterií je?

Výdrž na baterii a nabíjení

Braun 7-561 samozřejmě nepotřebuje při používání síťový přívod. Takže holení s ním je skutečně velmi jednoduché, protože nebudete muset řešit překážející kabel. Epilátor je nabitý přibližně za 1 hodinu a na jedno nabití vydrží až 40 minut (tedy stejně, jako vyšší model Braun Silk-épil 9 9-561.

Indikátor nabíjení ukazuje průběh nabíjení pomocí jednoduché LED diody. Informace o stavu nabití přístroje se zobrazí přímo na čelní straně přístroje. SIlk-épil 7 Wet&Dry nebo jakýkoli jiný produkt značky Braun s tímto označením bohužel nelze z bezpečnostních důvodů používat s připojeným nabíjecím kabelem.

Při testování přístroje jsem si na jedno nabití pohodlně zvládla oholit obě nohy. Ze začátku to sice chce trochu cviku a trpělivosti, ale práce se strojkem je jednoduchá a dá se naučit tak, že budete zvládat epilaci čím dál rychleji.

Kde koupit Braun Silk-épil 7 7-561
Hodnocení
4.0/5

Jak Braun Silk-épil 7 7-561 epiluje?

Epilátor byl vyroben tak, aby zachytil i ty nejkratší chloupky. Díky speciální technologii čtyřiceti pinzet Close-Grip zachytí i chloupky, které mají pouze 0,5 milimetru. Klasická vosková epilace zachytí chloupky dlouhé nejméně 2 mm. Tyto speciální pinzety byly navrženy tak, aby zachytily chloupky blízko u pokožky, a v optimálním úhlu.

Využití této technologie je na výsledku dobře znát, Silk-épil 7 zachytí opravdu i to, co sotva vidíte.

Pružná hlava strojku s možností vychýlení dopředu i dozadu až o 15 stupňů se lépe přizpůsobí tělu. Takže ani problematická oblast kolen již dále nebude problém. Jak již bylo řečeno, tento model můžete používat jak na sucho, tak na mokro.

Doporučuje se použití ve sprše v teplé vodě, jelikož voda uvolňuje a také změkčuje chloupky. Teplo podporuje krevní oběh a zvyšuje pohodlí při epilaci, protože mírně znecitlivuje pokožku.

Jak budete strojek využívat však záleží na vás. Každému přeci jen vyhovuje něco jiného. Všechny ženy jistě znají ten nepříjemný pocit tahání během epilace – Epilátor Silk-épil 7 7-561 má speciální vysokofrekvenční masážní systém, který stimuluje pokožku a tím tuto nepříjemnost eliminuje.

Minimalistický design se opravdu povedl.
Minimalistický design se opravdu povedl.

Nevýhodou tohoto přístroje je, že na některých místech pokožky se musí přejíždět několikrát, aby byl výsledek dokonalý. Někomu by také mohlo vadit, že světlo SmartLight nelze vypnout. Což je nepříjemné především v případě epilace obličeje, kdy může světlo oslňovat. Tento malý nedostatek se však dá do jisté míry vyřešit překrytím světla prstem.

Pomocí tohoto zastřihovače si jednoduše v pohodlí domova samy doma upravíte požadované oblasti.

Zastřihovač a nástavce

Tento přístroj je skutečně multifunkční. Již nebudete muset docházet pravidelně ke kosmetičce na odstraňování chloupků v obličeji či v oblasti bikin, protože to hravě zvládnete samy doma. Epilátor má přesný zastřihovač chloupků, určený pro oblast bikin nebo obočí. Kam si s pinzetovým nástavcem řada z nás jednoduše netroufne. Zastřihovač má dva nástavce, a to 5 mm nebo 8 mm.

Výrobci se snaží nástavci suplovat i taková zařízení, jako je epilátor obličeje. Dosáhnout stejného výsledku jako s epilátorem na obličej je však pro klasické epilátory větší problém, než se zdá. Rozhodně vám doporučujeme poohlédnout se po něčem, jako je Braun Face 830.

Dále v balení naleznete nástavce pro epilaci citlivých oblastí a nástavec na obličej. Nástavec pro citlivé oblasti, jako je podpaží nebo okolo bikin umožňuje rychlou a jednoduchou epilaci. V případě epilace tváře je vhodné použít nástavec k tomu určený, který odstraní jemné chloupky.

Kde koupit Braun Silk-épil 7 7-561
Hodnocení
4.0/5

Čištění a údržba

Čištění tohoto epilátoru je skutečně velice jednoduché. Jelikož je voděodolný, stačí jen důkladně propláchnout pod tekoucí vodou. Pro důkladnější vyčištění je v balení čistící kartáček. Před samotným oplachem však holicí hlavu důkladně vyklepejte, abyste se zbavili hrubých nečistot.

Náhradní díly

Veškerou výměnu dílů provádějte dle potřeby (podle míry opotřebení) nebo pokud se jakýkoli díl poškodí či rozbije. Skvělé je, že lze jednotlivé nástavce zakoupit jednotlivě, nebo ve výhodných sadách. Dokoupit můžete praktické peelingové nástavce. Ty odstraňují odumřelé kožní buňky a předcházejí tak zarůstání chloupků. Životnost takového nástavce je cca 1 rok. Poté se doporučuje jej vyměnit za nový.

Sada nástavců pro péči o vaši pokožku
Sada nástavců pro péči o vaši pokožku.

Pokud zakoupíte sadu nástavců, vyjde zpravidla výhodněji. Jednu takovou můžete najít pod názvem Braun Face 80MV.

Nástavec pro hloubkovou masáž

Pokud máte rády masáže, je tento nástavec pro vás jako dělaný. Vyroben je z příjemného měkčího materiálu. Lehce a šetrně s ním namasírujete i obličej, a když použijete svůj oblíbený peelingový nebo čistící pleťový přípravek, budete mít jistotu, že je vaše pleť perfektně čistá.

Masážní nástavec nejen pro Braun Silk-épil 9-561.
Masážní nástavec nejen pro Braun Silk-épil 9-561.

Nástavec pro hloubkovou masáž naleznete pod označením Braun 79V.

Závěr - pro koho je Braun Silk-épil 7 7-561 vhodný?

Dámský epilátor Braun Silk-épil 7 7-561 je vhodný především pro ženy, které se již dále nechtějí velmi často holit žiletkou nebo trápit s epilačními vosky. Použití epilátoru je jednoduché a dá se snadno naučit. Po delší době používání je epilace prakticky bezbolestná.

Navíc velkou výhodou je i bohaté příslušenství tohoto strojku, a to zastřihovač na oblast bikin či obočí a dva epilační nástavce na obličej a okolí bikin.

Díky těmto nástavcům a zastřihovači se již nebudete muset trápit s klasickou žiletkou nebo s vytrháváním pinzetou. Epilovat můžete jak na sucho, tak na mokro. Ideálně v teplé vodě, což celý proces značně zpříjemňuje.

Výhodou epilace je samozřejmě její dlouhá výdrž. V začátcích používání se doporučuje epilovat jednou týdně, postupem času se může interval mezi odstraňováním chloupků prodloužit na dva až tři týdny (samozřejmě s přihlédnutím na konkrétního jedince), což se perfektně hodí právě teď v letním období, kdy se žádná z nás nechce trápit s nepříjemnými chloupky a neustále řešit holení.

Uživatelský manuál Braun Silk-épil 7 7-561

Kde koupit Braun Silk-épil 7 7-561
Hodnocení
4.0/5
Braun Silk-épil 7 7-561
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4

Skvělý pomocník z řady 7

Nechcete v létě řešit každodenní holení žiletkou či bolestivou depilaci? Epilátor Braun Silk-épil 7 7-561 tento problém jednoduše vyřeší. Navíc můžete využít několik typů nástavců jak na obočí, tak na citlivou oblast bikin. V mžiku z něj tak uděláte šetrný zastřihovač.

Pros

 • Mokré i suché epilování
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Možnost dokoupit peelingové a masážní nástavce

Cons

 • Nejde vypnout svetlo
 • Provoz pouze na baterii
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: epilátor Braun Silk-épil 7 7-561
Braun Silk-épil 7 7-561
Hodnocení: 4.0/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram