blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Braun Face 830, epilátor na obličej

Silné stránky
 • Zvětšovací zrcátko s osvětlením
 • Cestovní balení
 • Voděodolný
Slabé stránky
 • Na baterie 
 • Nie úplne vhodný na každý typ chĺpkov
Celkové hodnocení
4.4/5

Proč utrácet za drahé ošetření v kosmetickém salonu, když si můžete komfort profesionální péče dopřát doma? Braun Face 830 v sobě spojuje dvě funkce v jednom zařízení – epiluje a čistí.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 15 července, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Obsah článku
Braun Face 830
 • Zvětšovací zrcátko s osvětlením
 • Cestovní balení
 • Voděodolný
Hodnocení
4.4/5
Kde zakoupit

Braun Face 830, jakožto epilátor na obličej patří do segmentu péče o pokožku. Vedle ní nabízí značka Braun rovněž klasické epilátory, epilátory využívající IPL technologii a běžné holicí strojky. Model 830 totiž zvládne více než běžný epilátor. Co všechno tento epilátor na obličej umí? Nenechte si ujít také srovnávací test epilátorů obličeje.

Obsah balení

Epilátor představuje jedinečné spojení dvou funkcí a tomu odpovídá i obsah balení a veškeré příslušenství:

 • epilátor Braun Face 830,
 • čisticí hlava,
 • čisticí kartáček,
 • ochranný kryt,
 • zrcátko,
 • látkové pouzdro,
 • baterie.
Obsah balení náleží ceně epilátoru a také jeho zařazení v portfoliu prodejce.
Obsah balení náleží ceně epilátoru a také jeho zařazení v portfoliu prodejce.

Potěší, že výrobce pamatoval i na zvětšující zrcátko, se kterým budete mít ošetření dokonale pod kontrolou. Přidat by tak snad mohl pevné pouzdro namísto toho textilního. K balení nelze mít výraznější výhrady. Pochvalu si Braun navíc zaslouží za to, že svoje zákaznice rozmazluje dokonce i přiložením baterie.

Funkce epilátoru

Braun Face 830 nabízí funkce rovnou dvě. Ta první je už na první pohled jasná. Jedná se o samotné odstraňovávní chloupků i s kořínky, tedy epilaci.

Druhou funkci, kterou toto zařízení nabízí je čištění pleti. Pojďme si tedy obě tyto oblasti představit podrobněji.

Epilace

Epilační hlava je určena pro dokonalou epilaci i velmi jemných chloupků na obličeji. Deset speciálních otvorů si dokáže účinně poradit s chloupky o průměru 0,02 mm, tedy i s takovými, které prakticky nejsou vidět pouhým okem. Celkem umí tento epilátor na obličej vyvinout 200 pohybů za sekundu a mikrootvory kromě toho mění svůj směr otáčení podle vašeho požadavku.

Nástavec pro šetrnou epilaci obličeje.
Nástavec pro šetrnou epilaci obličeje.

Čištění pokožky - Sonic kartáček

Tento kartáček je určen díky efektivní mikrooscilaci pro důkladné čištění pórů. Ve srovnání s běžnou metodou čištění ručního představuje až 6x účinnější alternativu. Pleť bude zářivá a působící mladistvě. Současně tak zvýšíte i její schopnost přijmout účinné látky z pleťových krémů, sér a dalších pečujících přípravků.

Nástavec na čistění pleti je šetrný a účinný zároveň.
Nástavec na čistění pleti je šetrný a účinný zároveň.

Čisticí kartáček můžete použít rovněž k důkladnému odstranění make-upu. Dokonalé odličování představuje absolutní základ v péči o pleť. Zanedbat odstranění líčidel totiž znamená, že se vám vaše pokožka může „odvděčit“ ucpanými póry, ze kterých potom vzniknou zanícené pupínky.

Pro skutečně precizní odstranění make-upu můžete rovněž použít například váš oblíbený čisticí gel.

Kde koupit Braun Face 830
Epilátor na obličej, který vám jej dokonce i vyčistí jako u kosmetičky, to je Braun Face 830.
Hodnocení
4.4/5

Pro zjednodušení každodenní kosmetické rutiny můžete epilátor s kartáčkem použít přímo ve sprše.

Kvalita zpracování a ergonomie

Značka Braun si u svých výrobků tradičně dává záležet použitých materiálech i výrobních postupech. Nezaostává tak nijak ani kvalita zpracování. Stoprocentně to platí i v případě tohoto přístroje. Jeho malé kompaktní rozměry se vám navíc budou jednoznačně hodit při cestování, spolehlivě se vejde i do kabelky.

Čistou pleť si proto budete moci dopřát kdykoli a kdekoli. Nízká hmotnost a protáhlý tvar připomínající řasenku zajistí snadnou manipulaci a spolehlivý úchop u každodenního používání. Tlačítko pro změnu směru rotace je umístěno v pohodlné poloze tak, abyste jej mohla ovládat palcem. Ovládání ve sprše je bohužel trochu horší.

Hlavice zvládnete sama snadno vyměnit, úkon rozhodně nevyžaduje nadměrnou manuální zručnost nebo použití fyzické síly. Přitom ale drží po nasazení naprosto spolehlivě.

Způsob napájení

Epilátor Braun Face 380 lze napájet výhradně na baterie. Koresponduje to tak s myšlenkou, že by vás nemělo naprosto nic omezovat, pakliže s ním budete často cestovat. Kdo uvažuje o epilátoru primárně pro použití doma večer v koupelně, zauvažovat by měl určitě o produktu, který má napájení ze sítě jako například Braun LS 5560. Nebudete totiž limitovaní právě výdrží baterie a nebudete muset myslet na to, abyste funkční baterii vždy měli po ruce. Hlavně na počátku, když ještě nemáte zařízení vyzkoušené a nedokážete odhadnout, jako dlouho vydrží, se určitě vyzbrojte dostatečnou zásobou fungujících baterií.

Baterie v balení je příjemná maličkost.
Baterie v balení je příjemná maličkost.

Výhodou tohoto řešení ale určitě je, že výdrž přístroje máte ale v podstatě v rukou sami podle toho, jakou baterii zakoupíte. Můžete si navíc pořídit klasickou baterii a tu po vybití zlikvidovat nebo sáhnout po ekonomičtější alternativě v podobě baterií dobíjecích.

Na nabíjení přístroje proto čekat v zásadě není třeba.

Běžné baterie mají navíc ještě jednu výhodu oproti vestavěným akumulátorům. Každý akumulátor v čase svou kapacitu začne totiž ztrácet a jakmile jej potřebujete vyměnit, zařízení bývá nutno odnést do příslušného servisu, kde vám nový díl namontují. Vyměnit nefunkční tužkovou baterii můžete ale snadno sami doma. Pořizovací cena nových vyměnitelných baterii oproti novému akumulátoru je samozřejmě v podstatě zanedbatelná. V dlouhodobém horizontu se však jedná o podobnou investici.

Malé minus si zaslouží jen samotná výměna baterie, které chce trochu praxe. Odšroubování krytky je obtížné a budete si muset nějakým drobným předmětem pomoct. Ideální je opatrně se pokusit kryt sundat za pomoci mince. Musíte ale dát pozor, abyste nepoškodila plasty.

Jak Braun Face 830 epiluje a čistí?

Z hlediska epilace lze přístroj doporučit primárně majitelkám jemných a světlých chloupků. U silnějších chloupků můžete zaznamenat slabší výsledky. Proto cílí hlavně na ženy, pro muže jsou určeny jiné typy strojků které naleznete v příslušných kategoriích na našem webu. Rovněž lze doporučit, abyste si pečlivě ohlídala kvalitu použitých baterií, jinak se stanete doslova otrokem neustálého vyměňování „tužkovek“ a epilátor vám dlouho v provozu nevydrží a bude se vám stejně tak i zdát, že má slabý výkon.

Kde koupit Braun Face 830
Epilátor na obličej, který vám jej dokonce i vyčistí jako u kosmetičky, to je Braun Face 830.
Hodnocení
4.4/5
Epilační hlavice je přesná a zachytí i chloupky, které okem nevidíte.
Epilační hlavice je přesná a zachytí i chloupky, které okem nevidíte.

Přístroj můžete bez obav použít denně. Výrobce deklaruje dermatologické testování a vhodnost i pro citlivou pokožku. Reakce své pleti si však samozřejmě musíte individuálně vyzkoušet. Majitelky velmi citlivé pokožky si mohou všimnout nadměrného olupování. Nemělo by vám hrozit zčervenání či jiné závažnější podráždění.

Epilace s tímto zařízením nebolí a je znatelně rychlejší oproti běžné pinzetě, vše zvládnete během několika málo minut. Efekt i déle vydrží. Trhat si můžete nežádoucí chloupky na obličeji, ale také využít Braun Face 830 k velmi jednoduché úpravě obočí.

Podobně je na tom i čištění. Je efektivní, spolehlivé a subjektivně jde o proceduru příjemnou, kterou lze připodobnit dokonce k jemné masáži tváře. Pořizovací cena se vám tak zcela jistě postupem času vrátí, přístroj totiž nahradí pravidelné ošetření u kosmetičky. Alespoň pokud víte, že obě funkce skutečně využijete. Nejste-li dostatečně disciplinovaná na pravidelné ošetřování pokožky, upřednostněte raději pouze nákup epilátoru. Jediné co mu lze vytknout je to, že nepodává při čištění takový výkon jako klasické epilátory Braun Silk-épil 9 9-561 nebo Braun Silk-épil 7 7-561.

Vadit vám nebude při provozu ani svým zvukem, při chodu (jak při čištění, tak při epilaci) zůstává příjemně tichý. Příjemným detailem, který ale uvítáte, je zrcátko doplněné osvětlením, s nímž tak vždy přesně víte, kterou část tváře právě epilujete. První používání chce ale samozřejmě cvik, hlavně tedy, bude-li se jednat o váš vůbec první epilátor.

Čištění a údržba

Epilátor je voděodolný, proto je jeho údržba velmi jednoduchá, můžete ho rovnou opláchnout ve sprše, když ho budete používat. Opláchnutí pod tekoucí vodou by mělo pro běžnou údržbu stačit. V případě potřeby lze použít taktéž mýdlo nebo gel. Po vyčištění nechte nástavce vždy důkladně uschnout.

Náhradní díly

Výrobce doporučuje pravidelnou výměnu čisticího kartáčku pro zachování jeho optimální funkce. Nový byste si měla pořídit cca každé tři měsíce. Zakoupit si můžete nejen původní bílý, ale i růžový určený pro citlivou pleť, případně i modrý, který poskytne vaší pleti intenzivnější péči.

Závěr

Radost udělá hlavně těm z vás, které potřebují kompaktní zařízení na cesty. Z této filosofie pak vychází i princip spojení dvou přístrojů v jeden, což opět znamená hlavně ušetřené cenné místo v zavazadlech. Přenesete-li se tak přes to, že občas muselo pohodlí trochu ustoupit flexibilitě, získáte velmi dobře použitelný víceúčelový přístroj. Jste-li zastánkyní multifunkčnosti, představuje pro vás Braun Face 830 dobrou volbu. I když se jednorázově jedná o vyšší investici, svou funkčností vám ji tento epilátor v čase vrátí. Pokud chcete ušetřit, nebo si naopak koupit vybavenější model, pak vám doporučujeme navštívit srovnávací test epilátorů obličeje.

Uživatelský manuál Braun Face 830

Braun Face 830
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.4

Kosmetický salon do vaší kabelky

Proč utrácet za drahé ošetření v kosmetickém salonu, když si můžete komfort profesionální péče dopřát doma? Braun Face 830 v sobě spojuje dvě funkce v jednom zařízení – epiluje a čistí.

Pros

 • Zvětšovací zrcátko s osvětlením
 • Cestovní balení
 • Voděodolný

Cons

 • Na baterie 
 • Nie úplne vhodný na každý typ chĺpkov
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Braun Face 830, epilátor na obličej
Braun Face 830
Hodnocení: 4.4/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram