blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Hairclipper Series 5000 HC5450, zastřihovač vlasů

Silné stránky
 • 24 různých nastavení délky vlasů
 • Bezúdržbové břity 
 • Baterie i síťové napájení
Slabé stránky
 • Nezvládá větší množství hustých vlasů
 • Není vodotěsný
Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Pokud stojíte o zastřihovač, který si poradí s každou délkou vlasů i vousů, Philips HC5450/80 je tím nejlepším kompromisem. Titanové břity s funkcí automatického borušení doplněné o technologii DualCut vám spolu se skvělou výdrží baterie zajistí výsledek zastřižení vlasů i vousů.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 5 ledna, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 27 března, 2022
Obsah článku
Philips Series 5000 HC5450/80
 • 24 různých nastavení délky vlasů
 • Bezúdržbové břity 
 • Baterie i síťové napájení
Hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Dnes podíváme na další produkt značky Philips a to konkrétně zastřihovač vlasů HC5450/80. Společnost Philips uvedla na trh již nespočet holících strojků, které si získaly oblibu statisíců můžu po celém světě. Je tohle konkrétní zařízení hit, nebo propadák? Co všechno se skrývá v balení a pod kapotou tohoto strojku? To se dozvíte v této recenzi.

Příslušenství

Říká se, že v jednoduchosti je síla a tohoto principu se pravděpodobně drželi vývojáři od Philipsu. Když se zbavíme kartonového obalu, stojí před námi tvrdý obal z černého plastu, připomínající malý kufřík. Ten prozatím skrývá zastřihovač vlasů i se zbylým příslušenstvím.

Philips HC5450/80 po rozbalení
Philips HC5450/80 po rozbalení

Kufřík lze samozřejmě využívat i po rozbalení zbylého setu, abychom nemuseli na cestách zastřihovač nechávat volně v zavazadlech. Co všechno v kufříku najdeme:

 • zastřihovač vlasů Philips HC5450/80,
 • zastřihávací nástavec,
 • přesný hřeben na vous,
 • nabíječka,
 • čistící kartáček.
K zastřihovači dostanete praktický kufřík.
K zastřihovači dostanete praktický kufřík

K tomuto zastřihovači existuje i jeho téměř identická sesterská verze, nazvaná Philips HC5450/15. Vzhledem k velmi nešikovnému popisu jednotlivých strojků na webu výrobce může být nejasné, jak se od sebe liší.

Abyste nebyli nepříjemně překvapeni, vyjasníme vše zde. Rozdíl nespočívá v konstrukci samotných zastřihovačů, ale v příslušenství. Philips HC5450/80 najdeme na rozdíl od druhého modelu v plastovém obalu, který u jeho protějšku zcela chybí. Podobně je to s hřebenem na vous, ten také nalezneme pouze u vyššího modelu.

Vyšší cena u zastřihovače Philips HC5450/80 je tedy způsobena dodatečným příslušenstvím, které u modelu Philips HC5450/15 k dispozici není.

Pro méně náročné zákazníky připravil Philips další model ze série 5000, označený HC5440/15. Ten je také určen pro zastřihování vlasů, ale mezi oběma modely existují rozdíly, které zapřičiňují nižší cenu Philipsu HC5440.

Oba modely mohou na první pohled působit velmi podobným dojmem, proto budou jednotlivé rozdíly pro větší názornost popsány v příslušných sekcích této recenze.

Kde koupit Philips Series 5000 HC5450/80
Zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5450/80
Hodnocení
4.3/5

Podobně jako u modelu 5450 rozhoduje přípona za lomítkem o příslušenství. Takže, pokud máte v ruce Philips 5440/80 očekávejte dodatečné příslušenství v podobě nástavce na zastřihování vousů a praktického kufříku pro uložení zastřihovače na cestách.

Zastřihovač Philips HC5450/80 a jeho funkce

Jak napovídá i originální název strojku Philips Hairclipper, primární funkcí tohoto strojku je zastřihování vlasů. Jak si ale ukážeme, zvládne i úpravu vousů.

Úprava vlasů

Po připojení hřebenu je zastřihovač připravený si poradit i s těmi nejhustšími vlasy. Díky pokročilé technologii DualCut představovanou dvakrát naostřenou stříhací jednotkou, je tento strojek schopen daleko rychlejšího zastřihování než starší zastřihovače vlasů Philips.

Spolehlivost zastřihovače dále zajišťují titanové břity, které jsou mnohem odolnější než obyčejná ocel a navíc jsou schopny samoostření. Zároveň je celý strojek díky konstrukci zabraňující tření mnohem tišší.

Po nasazení hřebene zvolíte délku zastřižení kolečkem, zvolenou délku vím strojek zobrazí přímo nad ním.
Po nasazení hřebene zvolíte délku zastřižení kolečkem, zvolenou délku vím strojek zobrazí přímo nad ním.

Je možné si vybrat mezi 24 různými délkami vlasů, mezi kterými je vždy přesně 1 mm odskok. Jsou nastavitelné pomocí ozubeného kolečka s funkcí uzamčení polohy. Zvolenou délku v milimetrech lze vidět v okénku přímo nad tímto kolečkem. Nejkratší možnou délku zastřihování představuje 0,5 mm, které můžeme dosáhnout odebráním hřebenu a nejdelší poté 23 mm.

Jeden z rozdílů mezi modely HC5440 a HC5450 spočívá právě v materiálu, použité pro výrobu holících břitů. Zatímco u modelu, kterému se věnuje tato recenze, se jedná o titan, u Philipsu 5440 jsou břity vyrobeny z nerezové oceli.

Holení vousů

Zastřihovač si poradí stejně dobře s vousy jako s vlasy. Díky speciálnímu hřebenu pro přesné holení lze snadno dosáhnout přesného tvaru i délky. I zde si lze vybrat mezi 24 různými délkami, jako v případě stříhání vlasů. Pro jemnější dočištění či vytvoření detailů se hodí odebrat nástavec a využít pouze samotný zastřihovač.

Společně s HC5450/80 dotanete hřeben na vlasy i na vousy
Společně s HC5450/80 dotanete hřeben na vlasy i na vousy

Turbo

U obou z možných využití se může hodit další z funkcí tohoto strojku, která nese vznosný název Turbo. Pokud se při holení setkáte s obzvlášť hustými vousy nebo nepoddajným pramenem vlasů, stačí přepnout do turbo módu a zvýšený výkon strojku by si měl poradit s každým druhem porostu.

Důležité je zmínit, že zastřihovač není vodotěsný, a proto není možné ho používat ve sprše. Toto je alespoň zčásti kompenzováno možností oddělit střihací jednotku od těla strojku a opláchnout ji pod tekoucí vodou, což velmi usnadňuje údržbu celého zařízení.

Dual Cut technologie

Tuto technologii můžeme znát například z modelu Philips MG7720. Jedná se v podstatě o to, že břity zastřihovače jsou broušené z obou stran a tak zastřihují při pohybu na obě strany.

Kde koupit Philips Series 5000 HC5450/80
Zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5450/80
Hodnocení
4.3/5

Klasické zastřihovače mají břity nabroušené a uspůzobené k zastřihování jen z jedné strany. Philips HC5450 tak zastřihuje nejen rychleji, ale také spolehlivěji.

Samoostřící břity

Navíc břity nemusíte ani brousit ani promazávat, zastřihovač je v tomto ohledu naprosto bezúdržbový.

Prodloužená záruka na 5 let

Philips i v případě tohoto zastřihovače nabízí všem zákazníkům 3 roky bezplatné záruky navíc. Pokud se do tří měsíců od zakoupení strojku zaregistrujete na stránkách výrobce, získáte 3 roky záruku navíc a to zcela zdarema. Registrovat se můžete na https://www.philips.cz/myphilips

Kvalita zpracování a ergonomie

Jak lze od strojku v této cenové hladině očekávat, převážně byl pro konstrukci využit plast. U zastřihovače to neubírá ani na funkčnosti ani na pohodlnosti, při holení se v ruce drží dobře, napomáhá tomu i tvar a speciální povrch ze zadní strany strojku, který napomáhá tomu, aby při holení neprokluzoval.

Ovšem, kde přichází problém, jsou hřebeny. V některých místech je plast příliš tenký, a proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti zejména při nasazování, aby aplikováním přílišné síly nedošlo k poškození. To je ale pouze malá nepříjemnost jinak hřebeny plní svou funkci dobře.

Lesklý plast na přední straně zastřihovače je magnetem na otisky prstů
Lesklý plast na přední straně zastřihovače je magnetem na otisky prstů

Podobně jako u zastřihovače Braun MGK3080 od konkurenční společnosti, i zde výrobce šetřil na počtu tlačítek. Na strojku se nachází pouze to pro vypnutí a zapnutí, dále pak to, kterým lze aktivovat Turbo mód. Místo pro nabíjení se nachází ve spodní části strojku, a proto při používání nijak nepřekáží.

Výdrž na baterii a nabíjení

Napájecí kabel je standardního provedení a téměř nijak se neliší od těch příslušejícím jiným modelům od Philips. Důležité je zmínit, že narozdíl od strojků společnosti Braun, (např. Series 3 3030s), u tohoto modelu není nabíjecí kabel zatočen do spirály a má dostatečnou délku.

90 minut použití bez kabelu po 1 hodině nabíjení

Doba nabíjení i následná výdrž baterie odpovídá hodnotám, uvedeným výrobcem, což ze zastřihovače dělá Philips HC5450/80 velmi výjimečný produkt a představuje tak jednu z hlavních kladných stránek.

Zastřihovač lze používat i během nabíjení, což se v některých situacích může zajisté hodit.

Kde koupit Philips Series 5000 HC5450/80
Zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5450/80
Hodnocení
4.3/5

Velmi podstatným rozdílem tohoto zastřihovače oproti modelu HC5440 je právě výdrž baterie. Nižší cena bohužel znamená i nižší výdrž baterie a mnohem delší dobu nabíjení. Pokud chcete používat Philips HC5440 po dobu 75 minut mimo nabíječku, budete ho muset předem nabíjet celých 8 hodin.

Jak Philips HC5450/80 funguje?

Tento zastřihovač jsem testoval během jednoho měsíce a za tuto dobu jsem se měl možnost velmi dopodrobna seznámit se všemi jeho funkcemi, možnostmi i limity. Přišel tedy čas předat získané zkušenosti dál.

Zastřihovač jsem využíval jak pro holení vousů, tak pro zastřihování vlasů. Tuto recenzi tedy rozdělím na dvě hlavní části.

Komfort

Po stránce ergonomie a celkového provedení jsem se zastřihovačem spokojen. Vzhledem k pořizovací ceně jsou materiály odpovídající. Jejich rozložení spolu s tvarem strojku a jeho designem zaručují komfortní zážitek.

Malý problém nastává pouze při nasazování hřebenů, jak už jsem psal výše, ale s tím se lze vyrovnat a dát si pozor. Naopak, z hlediska odolnosti a bezpečnosti oceňuji ocelové krytí stříhací jednotky, které by při případném upuštění zastřihovače z výšky zabránilo značnému poškození.

Zastřihování vlasů

Zastřihovač Philips HC5450/80 v této oblasti dostojí svému jménu a poradí si s úpravou většiny vlasů, před kterého ho postavíte. Pokud jsou vlasy rovnější a nezamotané, strojek je zvládne ostříhat.

Problém nastává až v případě, že potřebujeme zastřihnout vlasy přirozeně hustší a kudrnaté, případně vlasy běžně rovné, ale nyní zamotané (i dredy).

To byl několikrát i můj případ, kdy jsem se setkal s několika problémy. Předně, bez zapnutí turbo módu zastřihovač nezvládá větší množství hustých vlasů zpracovat a občas začne trošku tahat. Po zapnutí turbo módu se výkon zlepší, ale na hřebenu se usazují celé chuchvalce ustřižených vlasů, které je třeba vyklepávat.

Je třeba ale zdůraznit, že k tomuto dochází pouze v případě hustých a delších vlasů. V případě kratších běžných vlasů funguje zastřihovač bezproblémově. Pro náročnější uživatele můžeme doporučit Philips Multigroom Series 7000 MG7720/15 , o kterém píšeme zde.

Velmi oceňuji dlouhou výdrž na baterii, celý proces tak není limitován strachem z vybití. A i kdyby k němu náhodou došlo, zastřihovač lze využívat i v nabíječce.

Kde koupit Philips Series 5000 HC5450/80
Zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5450/80
Hodnocení
4.3/5

Zastřihování vousů

Pokud jsem byl s výkonem strojku v případě vlasů spokojen, v případě vousů už je má zkušenost horší. Zastřihovač si opět poradí s jednoduššími úkoly, ale problém přichází v případě, že chceme dosáhnout opravdu rovnoměrného oholení.

Díky širokým mezerám mezi zuby hřebenu to ani není možné, případně je třeba dlouho strojkem přejíždět po stejném místě. Zároveň je třeba dát pozor, pokud využíváme zastřihovač bez hřebenu pro vytváření ostřejších linií. Zejména na horním rtu může dojít k oděrkám a zarudnutí kůže, ale opatrným zacházením se tomu lze vyhnout.

Mohu ale říct, že jsem s výkonem zastřihovače spokojen i v oblasti úpravy vousů, pokud bych chtěl kvalitnější oholení, musel bych sáhnout po dražším modelu. Příkladem může být Philips Series 9000 S9711/31, jehož recenzi naleznete také u nás na webu.

Pokud bych měl shrnout svoje zkušenosti se zastřihovačem Philips HC5450/80, většina z nich je rozhodně pozitivní. Tento strojek vás nezklame, pokud před něj nepostavíte příliš složitý úkol.

Čištění a údržba

Existují dvě možnosti, jak Philips HC5450/80 čistit. Pomocí přiloženého kartáčku, případně pomocí odepnutí zastříhovací hlavice a následným opláchnutím pod tekoucí vodou. Obě metody lze samozřejmě také kombinovat. Podobně lze čistit i hřebeny od usazených vlasů.

Zastřihovač není voděodolný, při čištění musíte odepnout holicí hlavu a opláchnout ji zvlášť
Zastřihovač není voděodolný, při čištění musíte odepnout holicí hlavu a opláchnout ji zvlášť

Chválihodné je také to, že na břity není třeba nanášet olej ani je jinak promazávat.

Závěrem - pro koho je zastřihovač vhodný?

Osobně jsem se zastřihovačem Philips HC5450/80 spokojený. Představuje jeden z nejlepších strojků, který si lze v dané cenové hladině koupit a který zároveň nabídne záruku v délce 5 let. Dobře splňuje většinu úkolů, které před něj můžeme postavit. Jak název napovídá, zařízení je silnější v oblasti zastřihování vlasů.

Doporučit ho lze všem mužům, kteří mají rádi kombinaci výkonu, příjemného tvaru, dlouhé výdrže baterie a přívětivé ceny. Ovšem, pokud si potrpíte na symetrické a rovnoměrné zastřižené vousy, budete s tímto zastřihovačem zklamáni a musíte se poohlédnout ve vyšších cenových relacích a hlavně po specializovaném produktu.Philips OneBlade Pro QP6520/20 je k přesnému tvarování a zastřihování přímo stvořen.

Přesto si Philips HC5450/80 jistě své místo v koupelně mnoha můžu zaslouží.

Uživatelský manuál Philips Series 5000 HC5450/80

Kde koupit Philips Series 5000 HC5450/80
Zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5450/80
Hodnocení
4.3/5
Philips Series 5000 HC5450/80
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.3

Opravdový výkon a rychlost při zastřihování vlasů i vousů

Pokud stojíte o zastřihovač, který si poradí s každou délkou vlasů i vousů, Philips HC5450/80 je tím nejlepším kompromisem. Titanové břity s funkcí automatického borušení doplněné o technologii DualCut vám spolu se skvělou výdrží baterie zajistí výsledek zastřižení vlasů i vousů.

Pros

 • 24 různých nastavení délky vlasů
 • Bezúdržbové břity 
 • Baterie i síťové napájení

Cons

 • Nezvládá větší množství hustých vlasů
 • Není vodotěsný
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips Hairclipper Series 5000 HC5450, zastřihovač vlasů
Philips Series 5000 HC5450/80
Hodnocení: 4.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram