blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Nejlepší epilátor na obličej

Silné stránky
 • Peelingový kartáček čištění pleti
 • Voděodolný, možno použít ve sprše
Slabé stránky
 • Na baterie, bez věstavěného akumulátoru
Celkové hodnocení
4.5/5
Kde zakoupit

Epilátor obličeje nemusí být nutně velkou investicí. Vybrali jsme pro vás Braun Face 810, který vám nabídne mnoho za relativně nízkou cenu. S tímto zařízením svůj obličej zbavíte nechtěných chloupků a navíc vám dopřeje hloubkové čištění pleti.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 13 července, 2019
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 15 dubna, 2022
Obsah článku
Epilátor na obličej
 • Peelingový kartáček čištění pleti
 • Voděodolný, možno použít ve sprše
Hodnocení
4.5/5
Kde zakoupit

Epilace obličeje představuje poměrně náročný úkol. Vzhledem k tomu, že se na obličeji nachází mnoho citlivých partií, je třeba postupovat obzvlášť opatrně, aby byl výsledek opravdu perfektní a nedošlo k nechtěným vedlejším účinkům. Proto je třeba věnovat zvýšenou pozornost výběru správného epilátoru.

Epilátorů, které umožňují epilaci obličeje existuje na trhu velké množství a v široké nabídce výrobců se často jako zákazník můžete ztrácet. V zásadě narazíte na tři druhy zařízení, které můžete pro epilaci obličeje použít. Pojďme se tedy podívat na to, jaké jsou výhody a nevýhody různých technologií, resp. typů zařízení.

Klasický epilátor

Braun Silk-épil 7 7-561

Pokud vlastníte epilátor, který používáte na jiné části těla, je logické, že ho budete chtít využít i pro úpravu obličeje. Je to na první pohled logická a ekonomická volba. Jednoduše nemusíte pořizovat další zařízení a pro péči o vaše tělo od hlavy až k patě vám vystačí pouze jedno.

Multifunkční epilátory, jako je například Braun Silk-épil 9 9-561, jsou vybaveny speciálním nástavcem pro epilaci obličeje. Ten vám váš úkol výrazně zjednoduší, je však třeba počítat s tím, že některé přístroje tímto nástavcem vůbec nedisponují a o to bude epilace složitější a méně přesná.

Ať už tedy vlastníte epilátor multifunkční, či klasický, vždy je třeba počítat s tím, že není primárně určen pro epilaci obličeje. Epilační hlavice může být příliš velká, takže se s ní bude na obličeji špatně manipulovat.

Zároveň některé chloupky mohou zůstat nedotčené, vzhledem k tomu, že epilátor zachytí pouze chloupky o délce od 2 milimetrů. To je způsobeno větší velikostí pinzet na epilační hlavici, které nejsou schopny zachytit jemné chloupky v obličeji, protože jsou primárně určené k epilaci končetin. Předpokládáme, že si před epilací nehodláte nechat narůst knírek.

IPL epilátor 

IPL epilátor Philips Lumea BRI956
IPL epilátor Philips Lumea

Další možností je využití IPL epilátoru. Tento druh epilátorů byl dlouho dostupný pouze v kosmetických salonech, ale v posledních letech řada výrobců představila IPL epilátory, které můžete využívat v pohodlí domova.

Pokud však chceme IPL epilátor použít na obličej, jsme limitováni samotnou technologií, na které je založen. Kvůli možnému zasažení očí světlem vycházejícím z epilátoru doporučují výrobci epilaci jen do úrovně horního rtu. A to ať už se jedná o výrobce Philips a epilátor Lumea Advanced SC1997/00 nebo o model od konkurenční značky Braun Silk-expert BD 5001 IPL.

Na internetu můžete nalézt nespočet článků zabývajících se touto technologií. Články se nejčastěji týkají následujících témat:

 • Je IPL epilace trvalá?
 • Je IPL epilace bolestivá?
 • Jaké partie lze a nelze epilovat?

Odpovědi na tyto dotazy naleznete v našem článku zaměřeném na IPL technologii.

Suma sumárum. Kvůli vysoké intenzitě pulzujícího světla není doporučeno používat jakýkoliv IPL epilátor okolo očí. Což vylučuje velkou část obličeje, takže ani IPL epilátor není ideálním způsobem, jak se o chloupky na obličeji postarat.

Epilace voskem

Epilace voskem
Epilace voskem

Ano, epilace voskem není zařízení jako ostatní. Vzhledem ke své popularitě si však zaslouží být v tomto porovnání.

Tato metoda epilace má jistě mnoho příznivců a v oblasti horního rtu či na tváři ji řada žen praktikuje.

Bohužel epilace voskem vyžaduje, podobně jako použití standardního epilátoru, délku chloupku alespoň 2-3 milimetry. Kromě toho také dokáže pěkně podráždit pokožku a v případě chybné aplikace i samotný ret (kde je kůže ještě citlivější).

Epilace v oblasti očí a obočí je z důvodu nepřesnosti této metody velmi složitá. Vosk z tohoto hlediska není ani zdaleka ideální ani na domácí epilaci a už vůbec ne na cestách. Nejlépe uděláte, když navštívíte odborníka.

Epilace voskem bohužel zabere relativně dlouhou dobu, a to jak v rukou odborníka, tak i svépomocí.

Vosk s sebou tedy přináší nejen komplikace při samotné aplikaci. Procedura je navíc zdlouhavá a chloupky musí mít k odstranění určitou délku.

Alternativou vosku může být šetrnější cukrová pasta.

Univerzální řešení v podobě multifunkčního epilátoru rozhodně není tím nejlepším řešením. IPL epilace může představovat nebezpečí pro vaše oči a vosk je zdlouhavou procedurou. Co je tedy klíčem k rychlé a efektivní epilaci obličeje?

Epilátor na obličej 

Poslední možností je využít specializované epilátory na obličej. Ty se snaží kompenzovat nedostatky dříve zmiňovaných metod.

Co tedy epilátory na obličej tolik odlišuje?

Velikost epilační hlavy

Na rozdíl od klasických epilátorů jsou jejich hlavice mnohem menší. Takže se dostanou do každé části vašeho obličeje a neunikne jim žádný chloupek.

Úzkou epilační hlavu oceníte
Úzkou epilační hlavu oceníte

Zejména v okolí nosu, očí či obočí se vám bude hodit, že se můžete spolehnout na přesnost vašeho epilátoru bez rizika, že se zbavíte příliš mnoha nebo příliš mála chloupků na daném místě.

Někteří výrobci nabízejí speciální epilační hlavice pro detailní odstranění chloupků. Přestože si většinou postačíte se standardní hlavicí epilátoru na obličej, je dobré vědět, že máte další možnosti.

Zachytí i krátké chloupky

Další výhodou tohoto druhu epilátorů je velikost chloupků, které hlavice dokáže zachytit. U epilačních hlav klasických epilátorů nebo při epilaci voskem je minimální délka chloupku, který je možné zachytit, 2 milimetry. Menší chloupky mají klasické hlavice problém zachytit. V případě hlavice epilátoru na obličej se můžete pustit i do chloupků, které mají délku okolo 0,2 až 0,5 milimetru.

To je umožněno tím, že je celá hlavice vybavena pinzetami mnohem menší velikosti, než je obvyklé u klasických epilátorů na tělo, nebo univerzálních epilátorů.

U správného epilátoru ovšem nezáleží pouze na velikosti hlavice a délce chloupků, se kterými si poradí. Porovnávací tabulka níže vám napoví co dalšího při pořizování epilátoru na obličej zvážit. Kromě toho vám také odpoví na otázku, který epilátor je ten nejlepší.

Blahodárné účinky masáže

Některé z epilátoru nabízejí možnost připojení masážní hlavice. Masáž dodá vaší tváři její přirozeně krásný odstín tím, že ji kompletně prokrví. Masážní hlavici můžete také použít pro úlevu od bolesti svalstva tváře nebo pro zmírnění podráždění po epilaci.

Epilátor obličeje s masážním nástavcem
Epilátor obličeje s masážním nástavcem

Stimulace obličeje k lepšímu prokrvení je často podceňovanou procedurou. Výsledky nejsou vidět přes noc. Pokud si však naleznete na pravidelnou masáž čas alespoň dvakrát do týdne, budete překvapeni.

Masáž obličeje lze provádět jak kartáčkem, tak i speciálním masážním nástavcem.

Chloupky rostou tenčí

V případě aplikace některé z depilačních metod mají chloupky tendenci tvrdnout a zvětšují se v průměru.

U epilačních metod se naopak chloupky postupně ztenčují a tak vám přidělávají s rostoucím počtem epilací ještě méně starostí.

Okamžité výsledky

U epilátorů na obličej oceníte také to, že je můžete použít prakticky kdekoli a kdykoli. Jsou skladné a lehké. Nejenže tedy nemusíte čekat na to, než dostanete v salonu termín na další epilaci voskem, nemusíte čekat ani na to, než se vrátíte domů ke svému klasickému epilátoru.

Epilátor na obličej tedy v porovnání jak s voskem, tak i s klasickými epilátory vyhrává na plné čáře. Je ideálním společníkem dotáhnout váš vzhled k dokonalosti v každé situaci.

Podle čeho si vybrat epilátor na obličej?

Většina nabízených epilátorů na obličej je multifunkčních. To znamená, že se nepostarají pouze o vaše chloupky na obličeji, ale získáte i další užitečné nástroje.

Formou nástavce na váš přístroj tak můžete využívat například kartáček na čištění vaší pleti, který je vybaven jemnými štětinkami, ten zbaví vaši pokožku nečistot šetrněji a rychleji, než manuální kartáček.

Masážní hlavice má za úkol pokožku promasírovat a zlepšit oběh krve přímo ve svrchní vrstvě kůže. Díky tomu budou i krémy a další přípravky, které na pleť aplikujete, fungovat mnohem lépe.

Další zajímavý kousek příslušenství, který k některým epilátorům dostanete, je zrcátko s vlastním osvětlením, abyste mohli váš obličej ještě pohodlněji ošetřit. Pravdou však je, že zrcátko poslouží pouze jako záložní řešení na cestách.

Baterie a způsob napájení je další velmi důležitý faktor, který vás může ovlivnit při rozhodování. Epilátory vyšších tříd jsou vybaveny dobíjecím akumulátorem. Zatímco u levnějšího epilátoru si budete muset vystačit s tužkovými bateriemi, které budete muset vyměnit po každém použití, případně externě dobít (pořízení dobíjecích se často vyplatí).

Některé epilátory disponují i dalšími funkcemi, které jistě oceníte při běžném používání. Většina z nich je voděodolná, takže jak samotné používání, tak i čištění zvládnete pod tekoucí vodou.

Epilátory umožňují využít dva směry otáčení, abyste tak mohli pohodlně měnit směr v případě, že chloupky v určité oblasti rostou do jiného směru. U dražších epilátorů pak můžete očekávat i další bonusové funkce, jako jsou různé rychlosti pro kartáček na pleť, pouzdra pro přenášení či cestovní zámek, aby se vám epilátor během cestování samovolně nezapnul.

Porovnání epilátorů na obličej

Jednotlivá epilační zařízení se samozřejmě v mnoha ohledech liší. Za různou cenu na trhu zakoupíte epilátory s různými funkcemi a příslušenstvím. Vybrali jsme pro vás několik zařízení, kterým byste měli věnovat pozornost. Žebříček je sestaven tak, aby pokrýval potřeby většiny uživatelů. Cílem není dostat do popředí nejdražší a nejvybavenější zařízení, protože pro mnoho uživatelů nebude tím vhodným.

NázevBraun Face 810Braun FaceSpa Pro 912Braun Face 830Remingtion EP7070Braun FaceSpa Pro 921
Epilátor obličeje Braun Face 810Epilátor obličeje Braun FaceSpa Pro 912Epilátor obličeje Braun Face 830Epilátor obličeje Remington EP7070Braun FaceSpa Pro 921
Hodnocení4.5/54.5/54.4/54.2/54.1/5
Příslušenství
 • čisticí kartáček
 • ochranný kryt
 • čisticí kartáček
 • ochranný kryt
 • mikrovibrační nástavec
 • stojánek
 • pouzdroí
 • čisticí kartáček
 • ochranný kryt
 • zrcátko se světlem
 • cestovní pouzdro
 • čisticí kartáček
 • ochranný kryt
 • mikrovibrační nástavec
 • detailní zastřihovač
 • čisticí kartáček
 • ochranný kryt
 • mikrovibrační nástavec
 • stojánek
 • pouzdro na příslušenství
Funkce
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
 • cestovní zámek
 • časovač ošetření
 • detekce nástavce
 • přepínání směru rotace
Napájenítužková baterie 1x AAvestavěný akumulátortužková baterie 1x AA
zrcátko 3x LR 1130
tužková baterie 1x AAvestavěný akumulátor
Voděodolnost
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ne
 • Ano
Počet rychlostí1 rychlost pro všechny nástavce1 rychlost pro epilaci (2 směry)

2 rychlosti pro kartáček a mikrovibrační hlavu
1 rychlost pro všechny nástavce1 rychlost pro všechny nástavce1 rychlost pro epilaci (2 směry)

2 rychlosti pro kartáček a mikrovibrační hlavu
Nejlepší nabídkaZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenuZobrazit cenu

Jak dosáhnout bezbolestné a důkladné epilace obličeje?

Stejně jako v případě jiných přístrojů určených pro odstranění nebo úpravu ochlupení, je třeba využívat epilátor správným způsobem, abyste zamezili případným zraněním, podrážděné pokožce či dalším nepříjemnostem. Obličej doporučujeme epilovat především před spaním. Případné zarudnutí (které je přirozenou reakcí) po probuzení zmizí a vy jej tak nebudete muset maskovat kosmetikou.

Potřebný čas: 30 minuty.

5 kroků, které vám zajistí perfektní epilaci:

 1. Připravte váš obličej na epilaci

  Očistěte jej od veškerých nečistot, odstraňte make-up a dalších kosmetické přípravky. Pokud máte k dispozici multifunkční epilátor, tak vám tento krok usnadní kartáček na pleť. Pokud používáte právě epilátor na obličej, tak si není třeba dávat pozor na délku chloupků, váš přístroj by je měl bez problémů zachytit.

 2. Nyní k samotné epilaci

  Přiložte epilátor ke kůži. Začněte zhruba centimetr pod chloupky, které chcete epilovat. Vždy pamatujte na to, abyste epilátorem postupovali proti směru růstu chloupků. Pokud máte potíže zjistit, jakým směrem konkrétní chloupky rostou, můžete se podívat blíže pomocí zrcátka, přiloženého k některým druhům epilátorů.

 3. Zapněte epilátor

  Pokud máte epilátor s více rychlostmi, doporučeno je začínat na střední hodnotě a podle výsledku buď rychlost přidat nebo ubrat. Pomalu postupujte přes chloupky, které chcete odstranit proti směru jejich růstu.

 4. Po epilaci

  Až se zbavíte veškerých chloupků, které jste chtěli odstranit, je třeba se věnovat pokožce vašeho obličeje. Můžete si všimnout, že bude zarudlá a podrážděná. Abyste zrychlili její regeneraci, můžete použít jakýkoliv zvlhčující přípravek či speciální krém po holení. 

 5. Péče o epilátor

  Jakmile jste se postarali o sebe, přišel čas na samotný epilátor. Odepněte nástavec a očistěte ho od veškerých chloupků či dalších nečistot, které jsou na něm usazené. Pokud jste využívali více nástavců, postarejte se takto o každý z nich. 

Pokud budete váš epilátor pravidelně čistit, zajistíte si nejenom lepší výsledky při epilaci, ale zvýšíte jeho životnost a zbavíte se bakterií, které se často v hlavicích usazují.

Vítěz srovnávacího testu Braun Face 810
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.5

Epilátor obličeje s nejlepším poměrem cena/výkon

Epilátor obličeje nemusí být nutně velkou investicí. Vybrali jsme pro vás Braun Face 810, který vám nabídne mnoho za relativně nízkou cenu. S tímto zařízením svůj obličej zbavíte nechtěných chloupků a navíc vám dopřeje hloubkové čištění pleti.

Pros

 • Peelingový kartáček čištění pleti
 • Voděodolný, možno použít ve sprše

Cons

 • Na baterie, bez věstavěného akumulátoru
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Nejlepší epilátor na obličej
Epilátor na obličej
Hodnocení: 4.5/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram