blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI958

Silné stránky
 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška
Slabé stránky
 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Cena
Celkové hodnocení
4.4/5

Philips Lumea Series 9000 BRI958 je povedený přístroj z edice IPL epilátorů. Jeho součástí jsou hned 4 vyměnitelné nástavce, které epilátor sám rozpozná a přizpůsobí podle nich nastavení intenzity ošetření. Výhodou je také skvělá životnost a možnost provozu na baterii. Potěší i přehledná mobilní aplikace, která vám vysvětlí, jak s přístrojem správně pracovat.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 22 července, 2021
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 30 května, 2022
Obsah článku
Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška
Hodnocení
4.4/5
Kde zakoupit

Philips Lumea Series 9000 BRI958 je dalším povedeným přístrojem ze série IPL epilátorů Philips Lumea. My jsme se na tento přístroj zaměřili podrobně a připravili jsme pro vás jeho obsáhlou recenzi. V článku se proto dozvíte, za co má od nás palec nahoru a co jsme naopak přístroji vytkli.

Obsah balení

Součástí balení je u tohoto IPL epilátoru vše důležité, co je pro jednoduché a rychlé ošetření potřeba. Těšit se můžete na:

 • samotný epilátor,
 • 4 vyměnitelné nástavce,
 • napájecí adaptér,
 • návod k použití
 • a praktickou tašku na cesty.

Samotný epilátor lze používat jak s napájecím adaptérem, tak bez něj, díky čemuž se hodí i na cesty. Na první pohled navíc zaujme svým líbivým designem s nádechem růžové barvy.

Elegantní taška pro uložení IPL epilátoru i nástavců potěší snad každého
Elegantní taška pro uložení IPL epilátoru i nástavců potěší snad každého

Funkce epilátoru

Philips Lumea Series 9000 BRI958 je moderní spotřebič, čemuž odpovídá i množství zajímavých funkcí, které nabízí.

Podobné funkce najdete i u konkurenčního Philips Lumea Prestige BRI956/00 IPL, který je o něco levnější, ale životnost jeho žárovky činí pouze 250 000 záblesků. I to je však samozřejmě velmi pěkná hodnota.

Částečně srovnatelný je i s přístrojem Beurer IPL8500, který ovšem nemá tolik nástavců a rovněž u něj problémově funguje funkce rozpoznání tónu pleti. Na druhou stranu se pohodlně používá, a to i bezdrátově.

IPL ošetření

Epilátor pracuje s moderním způsobem odstraňování chloupků. Přístroj funguje na principu pohlcování intenzivního pulzního světla melaninem, který je obsažený ve vlasovém folikulu. Ošetření lze provádět bezpečně v pohodlí domova, bez nutnosti návštěvy specializovaného kosmetického salonu.

Výrobce na základě objektivních studií zmiňuje, že už po třech ošetření se zbavíte 92 % chloupků. První čtyři ošetření je třeba provádět každé dva týdny, poté lze frekvenci prodloužit na čtyři týdny.

Senzor SmartSkin

Epilátor pracuje se zabudovaným senzorem SmartSkin, který dokáže rozpoznat tón vaší pokožky a na základě toho vám doporučí nejvhodnější intenzitu ošetření. Případně si můžete intenzitu ošetření zvolit sami. Na výběr máte celkem 5 možností.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI958
Hodnocení
4.4/5

IPL epilátor pracuje na principu kontrastu mezi pokožkou a barvou chloupků. Z toho důvodu jej není možné používat na bílých, šedých, světle blond a zrzavých chloupcích.

Nástavec na tělo

Nástavec na tělo má prohnutý tvar, díky čemuž se jednoduše přizpůsobí vašim křivkám. Jeho okénko na ošetření má 4,1 cm2 a je tedy vhodný na rychlé ošetření velkých ploch na těle, jako jsou zejména nohy, ruce a břicho.

Pokud byste hledali ještě efektivnější a rychlejší přístroj, doporučujeme Beurer IPL8500, který nabízí bezkonkurenční okénko s rozměrem 4,5 cm2.

Nástavec na tělo se zvětšeným okénkem umožňuje rychlejší epilaci
Nástavec na tělo se zvětšeným okénkem umožňuje rychlejší epilaci

Nástavec na oblast bikin

Nástavec na oblast bikin má optimální okénko o velikosti 3 cm2 se speciálním filtrem. Jeho zaoblený design se této specifické oblasti mnohem lépe přizpůsobí, díky čemuž je ošetření rychlé a efektivní.

Nástavec na podpaží

Pro boj s chloupky v oblasti podpaží slouží speciální nástavec s okénkem o velikosti 3 cm2. Jeho tvar je opět speciálně navržen tak, aby se vám s epilátorem dobře pracovalo i v této těžko dostupné oblasti.

Nástavec na podpaží je tvarován tak, aby hlava IPL epilátoru lépe přilnula
Nástavec na podpaží je tvarován tak, aby hlava IPL epilátoru lépe přilnula

Nástavec na tvář

Nástavec na obličej disponuje malým plochým aplikačním okénkem o velikosti 2 cm2. Díky tomu dosáhnete přesné aplikace paprsku nad horním rtem, na bradě a na tvářích. Nechybí ani speciální filtr, který slouží k prevenci poranění očí.

Okénko na obličej je opatřeno ochranným filtrem
Okénko na obličej je opatřeno ochranným filtrem

Bezdrátové použití

IPL epilátor lze bez problémů používat i bezdrátově. Nespornou výhodou této možnosti je, že se s přístrojem lépe manipuluje. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že odezva epilátoru není tak rychlá a na každý záblesk je třeba o trochu déle čekat (ve srovnání s připojením epilátoru do zásuvky).

Žádný gel

Při ošetření s Philips Lumea se obejdete bez jakéhokoliv gelu. Ošetření se provádí přímo na suché pokožce.

Mobilní aplikace Philips Lumea IPL

Pokud patříte mezi fanoušky moderních technologií, potěší vás mobilní aplikace Philips Lumea IPL, která je zdarma dostupná na operační systém Android i iOS.

V aplikaci si jednoduše vyberete, jaký produkt jste si pořídili a můžete si také nastavit automatickou notifikaci s připomínkou nutnosti dalšího ošetření. Zároveň si můžete vybrat, jak dlouho předem vám o tom má dát aplikace vědět.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI958
Hodnocení
4.4/5

Aplikace vás dále provede jednotlivými ošetřeními nohou, podpaží, břicha, oblasti bikin, obličeje i paží. Upozorní vás na to, co všechno je třeba provést před ošetřením a čemu se vyvarovat. Zároveň zde najdete obrázkový návod na to, jak nástavec připojit k epilátoru, jak přístroj správně držet a podobně. Pokud v této oblasti patříte mezi začátečníky, jedná se rozhodně o skvělou vychytávku, která vám zefektivní celý proces.

Kvalita zpracování a ergonomie

U tohoto epilátoru výrobce vsadil na prakticky stejný design jako u ostatních modelů z řady Philips Lumea. Epilátor se snadno drží v ruce a pohodlně se ovládá. Co se týče konstrukce, rozhodně z ní nebudete mít pocit, že byste byli ošizení. Jednotlivé díly na sebe totiž skvěle lícují a Philips Lumea tak na první pohled působí poctivým dojmem.

S výměnou jednotlivých nástavců není problém. Epilátor navíc dokáže sám rozpoznat, jaký konkrétní nástavec jste vložili a aktivuje program určený k ošetření konkrétní části těla.

Samotné ošetření probíhá jednoduše a epilátor můžete bez problémů ovládat jednou rukou. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že epilace celého těla vám pár desítek minut zabere a po takové chvíli už se může zdát epilátor těžký (přece jen má zabudovanou baterii). Není to však nic, co by vás výrazně omezilo a vy si kdykoliv můžete udělat krátkou přestávku.

Výdrž na baterii a nabíjení

Výrobce garantuje, že je tento epilátor schopen na jedno nabití vytvořit 130 záblesků při intenzitě ošetření 5, což odpovídá zhruba 30 minutám provozu. Pokud dojde k jeho vybití, snadno zařízení připojíte do zásuvky a můžete pokračovat v ošetření. Podporované napětí činí 100-240 V a opětovné nabití zabere zhruba 100 minut.

Pokud spěcháte, doporučujeme epilátor používat připojený v zásuvce. Dosáhnete tím dvojnásobně rychlejší produkce jednotlivých záblesků.

Jak Philips Lumea Series 9000 BRI958 epiluje

Efekt epilace vždy závisí na konkrétním typu pokožky. První viditelné výsledky lze však očekávat po prvních 3-4 ošetřeních.

Před ošetřením je nejprve třeba zbavit svou pokožku chloupků depilací (tedy například žiletkou). Následně se můžete pustit do epilace, která pochopitelně zabere o něco více času, na druhou stranu se vám odvděčí hladší pokožkou, o kterou nebudete muset po určité době tak často pečovat. Další rostoucí chloupky jsou zároveň tenčí, a tím pádem i jemnější.

Samotné ošetření je naprosto bezbolestné. Pokud máte citlivější pleť, můžete pociťovat pouze nepatrné známky štípání či pálení. To platí i v situacích, kdy si nastavíte neúměrně vysokou intenzitu ošetření (v takovém případě ji doporučujeme snížit).

Manipulace s epilátorem je jednoduchá. Problém může nastat pouze v těžko dostupných partiích. Například při epilaci zadní strany stehen či lýtek se vám vyplatí požádat o pomoc kamarádku nebo partnera.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI958
Hodnocení
4.4/5

Pozor si však dejte na epilaci v létě. Kůži byste totiž určitou dobu před a po epilaci neměla vystavovat slunečním paprskům. To však platí obecně pro všechny IPL epilátory, nikoliv pro tento konkrétní model.

Čištění a údržba

Jakmile ošetření ukončíte, epilátor vypněte a nechte jej vychladnout. Následně můžete sejmout nástavec a navlhčenou utěrkou jemně očistit jednotlivé části. Díly vždy nechte důkladně uschnout. Jelikož epilátor není vodotěsný, vyhněte se jeho ponoření do vody. Žádná další pravidelná údržba potřebná není.

Náhradní díly

Výrobce deklaruje, že IPL epilátor dokáže po dobu své životnosti vydat až 450 000 záblesků, což je skvělá hodnota. Například u Beurer IPL8500 tato životnost činí o něco méně, a to 300 000 záblesků. Srovnatelná je v případě modelu Philips Lumea Series 9000 BRI955/00.

Pokud dojde k nějakému poškození přístroje nebo třeba prasknutí skla pro vyřazování světla, měli byste tuto skutečnost konzultovat se servisním střediskem.

Videa související s IPL epilátorem

Philips pro uživatele epilátorů Lumea připravil stručný video návod, který doporučujeme majitelům před použitím jistě shlédnout.

V následujícím videu se dozvíte klíčové informace o recenzovaném IPL epilátoru. Pokud preferujete sledování videa před čtením, pak je video právě pro vás. Všem, co si přejí dozvědět se všechny informace do detailu, přesto doporučujeme psaný obsah.

Nejčastější otázky a odpovědi

Je IPL epilace bolestivá?

IPL epilace není bolestivá a nezpůsobuje ani podráždění. Majitelé citlivější pokožky mohou pociťovat mírně štípání či pálení, které lze ovšem vyřešit snížením intenzity světla. Zároveň se jedná o dočasné potíže, které by měly záhy odeznít.

Jaká je životnost tohoto epilátoru?

Výrobce udává, že životnost použité lampy činí 450 000 záblesků. Na bateriový provoz dokáže na jedno nabití vyprodukovat 130 záblesků při intenzitě ošetření 5.

Jaké nástavce jsou součástí balení?

Součástí balení jsou čtyři tvarované nástavce, které slouží k ošetření těla, podpaží, oblasti bikin a obličeje. Epilátor připojení konkrétního nástavce rozpozná a přizpůsobí tomu nastavení intenzity.

Kdo může IPL epilaci používat?

V podstatě všichni, kteří chtějí mít hladkou pokožku. Epilátor však není vhodný pro příliš tmavou pokožku a určité druhy chloupků (bílé, šedé, světle blond a zrzavé). IPL epilaci by se zároveň z bezpečnostních důvodů měly vyhnout těhotné a kojící ženy, jelikož v těchto podmínkách nebyl testován.

Kde koupit Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI958
Hodnocení
4.4/5

Závěr

Tento povedený spotřebič z dílny Philips Lumea je vhodný pro všechny, kteří se chtějí jednou provždy zbavit chloupků a v dlouhodobém horizontu ušetřit čas strávený klasickým holením. Zároveň se jedná o skvělé řešení pro ty, koho trápí zarůstající chloupky.

IPL epilátor potěší hned 4 vyměnitelnými nástavci s prohnutým designem, díky kterému se lépe přizpůsobí vašim křivkám. Potěší i chytré rozpoznávání tónu vaší pokožky. Ergonomické tvarování napomáhá snadnější manipulaci a celé ošetření je tak opravdu snadné. Epilátor dokáže fungovat i na baterii, pro rychlejší a efektivnější ošetření však doporučujeme připojení k napájecímu adaptéru. Díky tomu dokáže přístroj rychleji vytvářet jednotlivé záblesky.
Potěší i nulová starost s údržbou a jednoduché čištění, u kterého si vystačíte s obyčejnou vlhkou utěrkou. Pokud zkrátka hledáte výkonný spotřebič v boji proti chloupkům, s tímto IPL epilátorem nesáhnete vedle.

Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
4.4

Prohnutý tvar, který se přizpůsobí vašim křivkám

Philips Lumea Series 9000 BRI958 je povedený přístroj z edice IPL epilátorů. Jeho součástí jsou hned 4 vyměnitelné nástavce, které epilátor sám rozpozná a přizpůsobí podle nich nastavení intenzity ošetření. Výhodou je také skvělá životnost a možnost provozu na baterii. Potěší i přehledná mobilní aplikace, která vám vysvětlí, jak s přístrojem správně pracovat.

Pros

 • Epilace není bolestivá ani nezpůsobuje podráždění
 • 4 vyměnitelné nástavce
 • Přímé napájení i chod na baterii
 • Cestovní taška

Cons

 • Slabší výkon při používání na baterii
 • Cena
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips Lumea Series 9000 BRI958
Philips Lumea Series 9000 BRI958/00
Hodnocení: 4.4/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram