blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: holicí strojek Philips Series 5000 S5100/06

Silné stránky
 • Rychlé a přesné oholení na sucho
 • Tichost provozu
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
Slabé stránky
 • Drahé náhradní frézy
 • Chybí cestovní pouzdro
Celkové hodnocení
3.3/5
Kde zakoupit

Pokud zvolíte tuto ekonomickou variantu holicího strojku. Nebudete muset dělat až tolik kompromisů, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud nemáte příliš tvrdé vousy, které přiléhají k pokožce a roustou v rozličných směrech, tak se jistě spokojíte i s modelem Philips S5100/06, který je skvělou volbou v nižší třídě holicích strojků.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 21 ledna, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 26 července, 2022
Obsah článku
Philips Series 5000 S5100/06
 • Rychlé a přesné oholení na sucho
 • Tichost provozu
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení
Hodnocení
3.3/5
Kde zakoupit

Philips přináší mnoho prvků z vyšších tříd holicích strojků i do series 5000. Jak se to projevuje na jeho schopnostech a co můžete od tohoto modelu očekávat? Philips S5100/06 jsme vyzkoušeli za vás a přinášíme vám na něj ucelený pohled. Pokud byste byli více zvídaví, napište nám váš dotaz do komentářů pod článkem.

Příslušenství

Společně s holicím strojkem nedostanete mnoho. Na druhou stranu, využíváte vždy veškeré příslušenství, které výrobce ke strojkům dodává, nebo jej považujete za zbytečné nesmysly, které zdražují výrobek a v konečném důsledku využíváte pouze nabíječku? Co tedy k holicímu strojku dostanete?

V balení se nachází:

 • nabíječka,
 • zastřhovač (bez nástavců),
 • nabíječka,
 • plastový kryt na holicí hlavu,
 • manuál.

Osobně bych velmi ocenil, kdyby výrobce přidal do balení cestovní pouzdro. Ocenil bych ho u tohoto modelu mnohem více, než u planžetových holicích strojků. Ptáte se proč? Čas od času totiž s holicím strojkem cestuji.

Phlips S5100/06 disponuje odnímatelnou holicí hlavou, kterou můžete nahradit za zastřihovač. V cestovní tašce se mi však oba dva díly od sebe občas rozpojí. Vzhledem k tomu, že bezpečné zacházení se zavazadly personálu na letišti nevysvětlíte, musíte se smířit s tím, že se vám strojek (pravděpodobně neopatrně) odpojí od holicí hlavy. Sice si tyto dvě komponenty (nebo 3 včetně zastřihovače) můžete zabalit zvlášť, ale to už považuji za určitý diskomfort.

Jednoduchý design padne do oka snad každému.
Jednoduchý design padne do oka snad každému.

Nejvíce paradoxní je to, že strojek nabízí cestovní zámek, v zavazadle se vám tedy nespustí. Výrobce tak na cestování myslel i nemyslel. Osobně bych pouzdro uvítal více, než zámek. Většinou se totiž ve tvrzeném pouzdře strojek nespustí.

Pokud očekáváte, že výrobce společně s modelem S5100/06 dodá bohaté příslušenství, asi budete zklamaní. Pokud myslíte minimalisticky a nejste nároční, je to správná volba.

Standardně dodávaný zastřihovač neobsahuje nástavce. Můžete si je však dokoupit a tak tvarovat nejen svoje dlouhé vousy, ale případně i váš sestřih.

Model S5100/06 obsahuje ještě nadstandardní příslušenství v podobě nástavce pro tvarování vousů SmartClick. V této kapitole ho ale neuvádím z toho důvodu, protože ho v balení nedostanete. Více o nastavitelném zastřihovači naleznete v kapitole náhradní díly.

Kde koupit Philips Series 5000 S5100/06
Test a recenze holicího strojku Philips S5100/06
Hodnocení
3.3/5

Funkce holicího strojku Philips S5100/06

Philips S5100 přináší poměrně standardní funkce, které byste z hlediska jeho umístění v portfolia prodejte, také čekali. Nicméně, pojďme si je představit detailněji.

Multi Precision břity
Multi Precision břity

Břity s funkcí MultiPrecision

Systém MultiPrecision nabízí funkci nadzvedávání přiléhavých vousů a současné holení kratších i delších vousů. Podobné funkce nalezneme u modelů vyšších řad. Jsou však dostatečné u nižších řad holicích strojků? To se dozvíte dále v recenzi.

Hlavy otočné v 5 směrech

Všechny hlavy holicího strojku se dokáží pohybovat v 5 směrech nezávisle na sobě, což zajišťuje důkladné oholení brady, krku i čelisti. Pokud jste příznivci planžetových holicích strojků a máte výrazné rysy v obličeji, zbystřete.

Kvalita zpracování a ergonomie

Protiskluzová část s perforací
Protiskluzová část s perforací

Pochopitelně v této třídě holicích strojku nelze očekávat prémiové materiály jako jsou kov, sklo, karbon, nebo podobné prvky, kterými se většinou pyšní jen vlakové lodě výrobců.

Philips S5100 je celý z plastu, což odpovídá zařazení do portfolia. Navzdory tomu, že tento model nedisponuje funkcí Wet & dry, je většina povrhu vyhotovená z matného, decentně protiskluzového plastu s jemnou perforací, která vás jistě potěší. Otisky prstů tak nebudou všude, kam se podíváte, ale pouze na minoritní části holicího strojku.

Při silnějším stisknutí holicího strojku sotva kdy uslyšíte nějaké zavrzání. Veškeré díly dobře lícují. Z hlediska ergonomie nezle tomuto zařízení nic vyčíst.

Úchop je jistý jak v případě standardního holení, tak v případě použití zastřihovací hlavy.

Philips používá velmi podobný či shodný design pro více produktových řad. Výrobce tak šetří náklady a vy se díky tomu můžete těšit, že dostanete siluetu, kterou disponují i ty nejvyšší modelové řady. Pro všechny ideální, nemyslíte?

Výdrž na baterii a nabíjení

Philips deklaruje výdrž baterie 40 minut nebo 13 holení. Ve skutečnosti samozřejmě záleží na tom, jak husté vousy máte, resp. jak dlouho vám zabere dosáhnout požadovaného výsledku.

Během testu vydržel Philips S5100/06 v průměru 8 holení na jedno nabití, za předpokladu dvoudenního strniště. S delšími vousy náročnost holení roste a může se vám stát, že na jedno nabití absolvujete sotva 4 holení.

Kde koupit Philips Series 5000 S5100/06
Test a recenze holicího strojku Philips S5100/06
Hodnocení
3.3/5

Což není výsledek, který výrobce deklaruje. V porovnání s ostatními holicími strojky je tato hodnota podprůměrná.

Nabíjení vás rozhodně nezklame, strojek je plně nabitý za jednu hodinu. Co je však příjemné je funkce rychlého nabití, díky které získáte čas na jedno oholení během 5 minut, po které strojek připojíte k elektrické energii. Tato funkce je dnes již poměrně rozšířená, není však samozřejmostí a jistě potěší především ty, kteří notoricky zapomínají strojek nabít. Ano, i já patřím mezi ně.

Díky absenci funkce Wet & dry se navíc máte možnost holit se také s připojeným napájecím kabelem.

Holení

Vzhledem k tomu, že každý jsme jiný a dosahujeme s různými holicími strojky různých výsledků, byl v rámci co nejvyšší objektivity Philips S5100/06 podroben testu trvajícímu dva měsíce třemi různými testery.

 Jaký tedy S5100 je? Žiletka to není. Ale předpokládám, že to ani nikdo z vás nečekal.

Komfort a důkladnost

V případě, že nejste příznivci delších vousů a nejčastěji je na vašem obličeji maximálně 2 denní strniště, je tento holicí strojek ideální volbou. V případě takového strniště strojek hladce klouže po obličeji a zachytává vousy s vynikající přesností.

Pokud se neholíte příliš často a když už se k této činnosti dostanete, jsou vaše vousy delší než cca 3 mm, budete s tímto holicím strojkem poměrně bojovat.

S delšími vousy si Philips S5100 jednoduše neporadí. Abyste dosáhli dobrého oholení musíte po obličeji přejíždět ne jednou, ani ne dvakrát ale mnohokrát. Pokud máte citlivou pokožku tak víte, co to pro vás znamená.

Ani při mnoha pohybech strojek některé typy vousů jednoduše nezachytí a musíte je doholit žiletkou.

To není výjimkou ani u jiných strojku v této kategorii. Velkým pozitivem je, že strojek vousy pouze vynechá, nijak vás nepoštípe či jinak neporaní. Jistým řešením je použít nejprve zastřihovač a poté přistoupit ke standardnímu holení frézkami. Typicky je pro strojek největším problémem krk. Oblast nad horním rtem však také není jednoduché pokrýt. Viníkem jsou poměrně široké proužky v okolí frézek. S trochou cviku to však hravě zvládnete.

Kde koupit Philips Series 5000 S5100/06
Test a recenze holicího strojku Philips S5100/06
Hodnocení
3.3/5

Jak již bylo řečeno. Pokud se holíte často, budete se strojkem velice spokojeni a dokonce se vám ani nebude stýskat po možnosti mokrého holení. Důkladnost je více než dobrá s přihlédnutím k ceně holicího strojku.

Zastřihovač

Kde je zastřihovač? To je otázka, kterou si možná budete klást poměrně často. Pokud se vám podaří zastřihovač najít, jednoduše odtrhnete holicí hlavu směrem nahoru a připnete jej k tělu strojku. Tuto nevýhodu však modelu S5100/06, resp. holicím strojkům značky Philips odpouštíme. Zastřihovač vás odmění výbornou přesností a také tím, že na vše příkladně vidíte.

Přesnost a jednoduchá manipulace s připnutým zastřihovačem vás překvapí.
Přesnost a jednoduchá manipulace s připnutým zastřihovačem vás překvapí.

Philips nabízí možnost dokoupit hřebeny pro nastavení délky zastřihovače do 5. možných úrovní. To vám jednoduché výsuvné zastřihovače jiných výrobců neumožní. Pokud vaše vlasy nosíte na krátko, tak to vypadá na ideální volbu, že? Často cestujete a přitom zastřihovač hojně využíváte? Absence pouzdra v kombinaci s odepínatelným zastřihovačem vás nepotěší.

Čištění a údržba

Část recenze pojednávající o údržbě modelu S5100/06 od značky Philips na moc řádků nevydá. Ne, že by nebylo nutné holicí strojek jakkoli udržovat, ale jednoduše vám ani výrobce nedá moc na výběr. S holicím strojkem neobdržíte ani čisticí stanici a dokonce ani štětec, který u většiny prodávaných strojků zpravidla naleznete.

Jak se tedy o strojek starat? Na spodní straně holicí hlavy naleznete tlačítko, kterým po stisknutí holicí hlavu otevřete, resp. frézky se odklopí od pohonu na spodní části hlavy.

Výrobce říká, že otevřenou holicí hlavu opláchnete tekoucí vodou a je hotovo. Samozřejmě, že když nejprve strojek řádně vyklepete a vyfoukáte, uděláte ještě lépe.

Údržba spočívá v prostém oplachu vodou.
Údržba spočívá v prostém oplachu vodou.

Štětec není standradním příslušenstvím jednoduše z toho důvodu, abyste neopatrným čištěním nepoškodili frézky. Další částí údržby je výměna břitů (označení SH50/50), jejichž interval výměny je deklarován na 2 roky. Pochopitelně vám můžou vydržet delší i kratší dobu v závislosti na typu vašich vousů a četnosti holení. V porovnání s planžetovými strojky Braun, kde výrobce udává výdrž 18 měsíců si tak polepšíte o celý půl rok.

Finančně vás však obě varianty holicích strojků a náhradních břitů vyjdou v podstatě stejně, jelikož planžety pro nižší řady modelů značky Braun lze zakoupit o něco levněji, než 3ks sadu fréz pro holicí strojky značky Philips.

Náhradní díly

Vzhledem k výbavě strojku Philips S5100/06 nebudete mít s nákupem náhradních dílů příliš starostí. Jediným příslušenstvím, které můžete oficiální cestou zakoupit představují:

 • Náhradní frézky MultiPrecision, které jsou společné pro Series 5000 a nesou označení SH50/50, tuto komponentu můžete zároveň použít nejen pro řadu S5000 (model S5xxx) ale také pro modely AquaTouch (S5xxx) a Star Wars SW57xx.
 • Nástavec pro tvarování vousů SmartClick. Ten představuje nadstandardní vybavení, které v základním balení nedostanete. Není tak náhradním dílem ale příslušenstvím. Tento nástavec vám umožní tvarování vousů až v 5 různých délkách. Maximální nastavitelná délka je 5 mm, minimální pak 1 mm. Krokování je tedy nastaveno na 1 mm, se sejmutým nástavcem pak dosáhnete délky strniště 0,5mm.

Náhradní holicí hlavy jsou standardním náhradním dílem, který můžete očekávat snad u všech výrobců elektrických strojků, kteří to myslí vážně.

Kde koupit Philips Series 5000 S5100/06
Test a recenze holicího strojku Philips S5100/06
Hodnocení
3.3/5
Možnost dokoupit nastavitelný zastřihovač jistě ocení jedinci s bradkou či krátkým sestřihem.
Možnost dokoupit nastavitelný zastřihovač jistě ocení jedinci s bradkou či krátkým sestřihem.

Co je příjemným překvapením, to je nástavec pro tvarování vousů, který není ani tak náhradní díl, jako nadstandardní příslušenství. Mnoho konkurentů v této třídě nic podobného nenabízí a tak máte poměrně dobrou šanci získat více muziky za dobré peníze.

Prodloužená záruka

Velkou přidanou hodnotu je možnost prodloužení záruky o celý rok. Pokud holicí strojek zaregistrujete do 3 měsíců po jeho zakoupení na webových stránkách výrobce: www.philips.cz/myphilips získáte rok ke standardní dvouleté záruce navíc.

Závěr - pro koho je Philips S5100/06?

Nejdříve si povíme, pro koho tento holicí strojek není. Pokud často cestujete, využíváte zastřihovač a holíte se, až jsou vaše vousy znatelně delší než strniště, pak se raději poohlédněte pro jiném produktu. Pokud máte vousy jen zřídkakdy delší než strniště, je pro vás S5100 dobrou volbou.

Důkladnost holení je nejlepší, s jakou se u frézkových strojků v této cenové relaci můžete setkat. Skvělou volbou je tento strojek také pro mladší jedince či jedince, kteří mají slabší vousy. A věřte tomu, že jej dospívající muž využije nejen na rok či na dva, ale 5 i více let s největší pravděpodobností nebude žádný problém.

Philips S5100/06 je podobně jako Braun Series 3 3030s tím nejlepším, co v daném poměru cena/výkon můžete ve své kategorii pořídit. Pokud jste ochotni výrobci odpustit chybějící pouzdro a pár dalších detailů, nebudete nákupu litovat.

Uživatelský manuál Philips S5100/06

Philips Series 5000 S5100/06
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.3

Mnoho muziky za málo peněz

Pokud zvolíte tuto ekonomickou variantu holicího strojku. Nebudete muset dělat až tolik kompromisů, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud nemáte příliš tvrdé vousy, které přiléhají k pokožce a roustou v rozličných směrech, tak se jistě spokojíte i s modelem Philips S5100/06, který je skvělou volbou v nižší třídě holicích strojků.

Pros

 • Rychlé a přesné oholení na sucho
 • Tichost provozu
 • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení

Cons

 • Drahé náhradní frézy
 • Chybí cestovní pouzdro
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: holicí strojek Philips Series 5000 S5100/06
Philips Series 5000 S5100/06
Hodnocení: 3.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram