blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: IPL epilátor Philips Lumea Advanced SC1997/00

Silné stránky
 • Při opakovaném používání vidno výsledky
 • Cestovní pouzdro
 • Dostatečně dlouhý kabel
Slabé stránky
 • Bez baterie, pouze přímé napájení
 • Pouze jeden nástavec
Celkové hodnocení
4.0/5

Udělat si z holení svůj soukromý relaxační rituál? I to je možné díky moderním technologiím. Tato činnost už pro vás nemusí být nepříjemná a zdlouhavá. S epilátory Philips Lumea se můžete cítit žensky bez námahy.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 23 června, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 29 května, 2022
Philips Lumea Advanced SC1997/00
 • Při opakovaném používání vidno výsledky
 • Cestovní pouzdro
 • Dostatečně dlouhý kabel
Hodnocení
4.0/5
Kde zakoupit

Philips Lumea Advanced SC1997/00 patří společně s modelem Lumea Prestige IPL BRI956/00 do produktového portfolia IPL epilátorů značky Philips. Ta má svůj segment rozdělený na produkty určené pro muže i pro ženy.

V rámci druhé kategorie určené dámám nabízí značka Philips klasické holicí strojky, epilátory a právě i nejmodernější metodu IPL epilace. Co umí Lumea v porovnání se svými konkurenty?

Nenechte si ujít srovnávací test IPL epilátorů Philips Lumea

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou největší přednosti epilátoru Philips Lumea Advanced SC1997/00?

Kromě snadného, bezbolestného a efektivního odstranění nežádoucích chloupků je velkou předností senzor odstínu pokožky, který dokáže zanalyzovat odstín pokožky a přizpůsobit mu celkové nastavení přístroje. Pro přesnější ošetření menších partií jistě oceníte také nástavec na obličej, integrovaný UV filtr, který ochrání kůži i před škodlivým vlivem UV zářením či úsporu financí díky tomu, že k epilátoru už nebudete potřebovat žádné holicí gely či speciální doplňky.

Jaký je princip IPL epilace a pro koho je vhodná?

IIPL epilace spočívá v pohlcování energie intenzivního pulzního světla tmavým barvivem (melanin) v chloupku. Díky síle tohoto světla se chloupek zahřeje, poté dojde k jeho umrtvení a nakonec během několika týdnů vypadne. Epilace pomocí epilátoru Philips Lumea Advanced je vhodná pro pleť s fototypem fototyp I. až IV., přičemž nejlepších výsledků je dosahováno u chloupků tmavé blond, hnědé a černé barvy. Ideální je také samozřejmě co největší kontrast mezi zbarvením chloupku a pokožky, protože díky tomu je IPL světlo pohlceno chloupkem a ne samotnou pokožkou.

Jaká je životnost přístroje?

Odhadovaná životnost lampy je podle výrobce až 20 let, a to při použití na dolní části nohou, oblasti bikin, podpaží a tváře.

Pro koho není epilace pomocí IPL epilátoru Philips Lumea Advanced vhodná?

Výrobce uvádí, že tento IPL epilátor není vhodný pro majitelky velmi tmavé pleti. Účinnost IPL technologie se také minimálně projeví na chloupcích blond, šedých nebo zrzavých. Účinnost je však velmi individuální. Přístroj není také vhodný k odstraňování mužských vousů.

Jak dlouho vydrží hladké oholení a za jak dlouho nastoupí účinek?

Výrobcem je deklarována až 75% redukce chloupků po 4 ošetřeních. Následně by pokožka měla vydržet hladká po dobu 8 týdnů, poté je potřeba epilaci opakovat.

Je epilace pomocí Philips Lumea Advanced SC1997/00 bezpečná?

Ano, epilátor prošel dermatologickým testováním a při správném používání je zcela bezpečný. Při ošetření byste se měli vyhnout mateřským znamínkům nebo pihám. Přístroj rovněž nebyl testován na používání v průběhu těhotenství a kojení.

Kde koupit Philips Lumea Advanced SC1997/00
IPL epilátor pro ženy, Philips Lumea Advanced
Hodnocení
4.0/5

Obsah balení

Balení obsahuje mimo vlastního přístroje také adaptér, u kterého je rozhodně na místě ocenit dlouhý přívodní kabel. Nadstandardem je vyměnitelný nástavec, ne u všech epilátorů jej najdete. Co vše v balení naleznete:

 • epilátor Lumea Advanced,
 • nástavec pro obličej,
 • cestovní pouzdro,
 • uživatelská příručka,
 • napájecí adaptér,
 • hadřík na čištění.
Obsah balení vás nijak nepřekvapí. Klasika jako u jiných IPL epilátorů.
Obsah balení vás nijak nepřekvapí. Klasika jako u jiných IPL epilátorů.

Philips uživatelky potěší i přítomností cestovního pouzdra, do kterého si epilátor uschováte, když ho budete potřebovat na cestách. Hadřík na čištění je příjemná drobnost, která potěší a nedá důvod k tomu, aby vám balení připadalo jakkoli ošizené.

Funkce epilátoru

Jde o výsledek spolupráce předních dermatologů, kteří se snažili přenést profesionální kosmetické ošetření do domácích podmínek a zpřístupnit ho běžným uživatelkám. IPL je moderní metodou, která slibuje snadné, rychlé, bezbolestné a efektivní odstranění nežádoucích chloupků.

Zkratka IPL se odvozuje od slov Intense Pulsed Light neboli intenzivní pulzní světlo. To vystihuje už sám princip tohoto postupu. Jde o širokospektrální světelný výboj, který bychom mohli přirovnat k laseru. Tento výboj zasáhne přímo vlasový folikul, ze kterého vyrůstá chloupek. Buňky se teplem zničí, chloupek tak už znovu nevyroste.

Philips Lumea Advanced nabízí 5 různých úrovní intenzity světla.
Philips Lumea Advanced nabízí 5 různých úrovní intenzity světla.

V ideálním případě, IPL epilace nemá garantované stoprocentní výsledky, nejefektivnější je na tmavém ochlupení, protože paprsek je zachytáván právě melaninem v chloupku (čím více melaninu, tím tmavší chloupek). Nicméně se stále jedná o jednu z nejúčinnějších metod a oproti třeba vytrhávání chloupků voskem jde navíc o epilaci bezbolestnou, a to i v tak citlivých partiích, jako jsou třísla.

Senzor odstínu pokožky

Inteligentní senzor dokáže sám analyzovat odstín pokožky a na tomto podkladě vybere nejvhodnější nastavení přístroje. Což epilátoru Lumea propůjčuje vysokou efektivitu. Celkem zařízení disponuje 5 úrovněmi nastavení intenzity světla.

Slide/Slash

Tato funkce vám výrazně usnadní epilaci. Nemusíte díky ní totiž držet tlačítko pro opakovaný záblesk. Interval mezi jednotlivými záblesky je 3,5 sekundy.

Nástavec na obličej

Nástavec slouží pro přesnější ošetření menší plochy například nad horním rtem. Použití v takto citlivé oblasti je současně i bezpečné díky vestavěnému filtru. Okénko nástavce má 2 cm², standardní nástavec naproti tomu má 4 cm². Můžete jej použít i pro ošetření dalších méně rozsáhlých partií, jako je například linie bikin. Co se epilace obličeje týče, tak skvělou možností je epilátor obličeje Braun Face 830, který jsme také recenzovali.

Epilátor je dodáván s dvěma typy nástavců, jejich výměna je naprosto jednoduchá.
Epilátor je dodáván s dvěma typy nástavců, jejich výměna je naprosto jednoduchá.

Integrovaný bezpečnostní systém

Integrovaný bezpečnostní systém je určen pro ochranu před nechtěnými záblesky. V praxi to znamená, že epilátor funguje pouze při kontaktu s pokožkou, a to jen tehdy, pokud jej správně přiložíte.

Integrovaný UV filtr chrání kůži i před škodlivým vlivem UV záření. Zařízení prošlo dermatologickým testováním. Při správném použití je proto jeho použití absolutně bezpečné, a to i na obličej nebo oblast třísel.

Kde koupit Philips Lumea Advanced SC1997/00
IPL epilátor pro ženy, Philips Lumea Advanced
Hodnocení
4.0/5

Neměly by jej však používat ženy v těhotenství a v průběhu kojení, na této skupině epilátor nebyl oficiálně testován.

Vyhněte se i použití světla na mateřská znaménka nebo pihy. Rovněž dodržujte pokyny výrobce z hlediska opalování, bezprostředně před a po epilaci byste svou kůži neměla vystavovat účinkům slunečního záření. Je to z toho důvodu, že se zvyšuje citlivost kůže. Týká se to nejen pobytu na slunci, ale i v soláriu. S dodržením těchto opatření přístroj použít v průběhu letních měsíců můžete.

Philips si na bezpečnosti dává opravud záležet, nemusíte tak mít žádný strach.
Philips si na bezpečnosti dává opravud záležet, nemusíte tak mít žádný strach.

Fotoepilace je absolutně šetrná, nezpůsobuje žádné alergie nebo podráždění kůže. Objevit se může mírné zarudnutí, které spontánně vymizí a není nijak rizikové. Jak zarudnutí předejít? TIP: udělejte si jednoduchý test snášenlivosti a podle něj upravíte nastavení intenzity světla. Stačí na vyzkoušet na kousku kůže, než začnete epilovat celé tělo.

Žádný gel ani jiné příslušenství

Nečekají na vás žádné skryté výdaje. Jednoduše zapnete a epilujete, přístroj nepotřebuje dokupování žádných holicích gelů nebo jiných speciálních doplňků.

Volitelné nastavení

Sami si nastavíte jednu z celkových 5 úrovní intenzity světla. To garantuje maximálně přesné ošetření s nejlepšími výsledky. Samozřejmě je ale nutné dbát i na svůj pocit, pokud vám budou záblesky nepříjemné, jednoduše intenzitu uberte.

Kvalita zpracování a ergonomie

Už na první pohled je jasné, že Lumea od zančky Philips patří k těm produktům, které rozhodně nebudou budit dojem laciné dětské hračky. Použitým materiálům a ani zpracování není co vytknout, vše sedí tak, jak má a celkově působí přístroj dostatečně pevně.

Díky ergonomickému tvaru i dobře padnoucí rukojeti je manipulace s ním přes jeho větší rozměry absolutně bezproblémová.

Kvalita zpracování je opravdu příkladná!
Kvalita zpracování je opravdu příkladná!

Což se potvrdí i tehdy, když jej vezmete do ruky. Než si na něj zvyknete, může vám ovšem připadat příliš těžký. V porovnání s jinými epilátory robustnější je. Používání chce ale spíš jen trochu cviku.

Podobně to ostatně platí pro všechny zástupce IPL epilátorů Lumea. Ať hovoříme o modelech Advanced nebo Prestige. Při samotné epilaci rozhodně uvítáte dvojici různých nástavců, které pokryjí buď větší plochu nebo díky užšímu okénku přesněji zacílí na menší oblast. Nástavec se jednoduše nasadí na okénko pro vyzařování světla. Jakmile ho nepotřebujete, stačí pouze vysunout. Výměnu nástavců zvládne proto spolehlivě i naprostý laik.

Režim posouvání a záblesků dále dovoluje plynulý pohyb, kdy nemusíte přerušovat epilování, čímž vám výrazně celou proceduru ulehčuje. Lumea nabízí celkem 250 000 záblesků. Odhadovaná životnost lampy tak činí až 20 let, a to při použití na dolní části nohou, oblasti bikin, podpaží a tváře, jak uvádí přímo výrobce.

Kde koupit Philips Lumea Advanced SC1997/00
IPL epilátor pro ženy, Philips Lumea Advanced
Hodnocení
4.0/5

Výdrž na baterii a nabíjení

Na rozdíl od modelu vyšších řad je epilátor Lumea Advanced SC1997/00 určen výhradně pro použití s kabelem. Nemusíte tak hlídat stav adaptéru, případně přerušovat epilaci jen proto, že baterie dochází a je potřeba dát přístroj nabít nebo si vzít zdroj napájení. Zařízení podporuje napětí 100-240 V.

Na druhou stranu je použití s kabelem méně pohodlné a praktické, a to zejména na cestování. Když si adaptér zapomenete, pak epilátor prostě používat nemůžete. Budete-li jej ale používat převážně doma, stane se pro vás kabel spíš výhodou. Jinak můžeme doporučit volit model Lumea BRI956/00, případně i druhý akumulátorový typ BRI950/00.

Jak Lumea Advanced SC1997/00 epiluje

Výrobce na tomto modelu deklaruje až 75% redukci chloupků, a to již po pouhých 4 ošetřeních. Následně značka Philips na základě svých výzkumů uvádí statisticky, že pokožka by měla vydržet hladce oholená po až 8 týdnů. Pak je potřeba ošetření zopakovat.

Výsledek vás po pár procedurách opravdu překvapí.
Výsledek vás po pár procedurách opravdu překvapí.

Průměrně se efekt skutečně dostaví po průměrně 2 až 3 použitích.

Je ale samozřejmě potřeba vytrvat, aby byl výsledek opravdu precizní, potřebujete pravidelnou aplikaci v délce několika týdnů. Ošetření je záležitostí několika málo minut, vhodně nastavit si ale musíte intenzitu záblesků. Výrobce uvádí, že by vám epilace neměla ve většině případů zabrat víc než 15 minut, což odpovídá realitě. Pokud vám nepomůže senzor odstínu pokožky, upravte si nastavení manuálně. V citlivých oblastech bude potřeba nižší stupeň, jinak může být celá procedura nepříjemná. Epilace nohou je ale prakticky bezbolestná.

Výhodou odstraňování za pomocí IPL je to, že kůže není s dodržením správného postupu nijak podrážděná. Po ošetření můžete ojediněle pociťovat, že pleť je suchá, proto se doporučuje aplikovat neparfémovaný hydratační krém nebo pleťové mléko.

Vzhledem k absenci většího počtu nástavců může být použití epilátoru nepohodlné. Občas trvá, než se zařízení podaří správně zaměřit danou oblast, platí to třeba pro třísla. Také si musíte najít způsob, jak si zapamatovat, která místa jste už epilovala. Jinak vám v nenasvícených plochách pochopitelně chloupky porostou dále. Postupem čase ale samozřejmě v ovládání epilátoru získáte větší cvik. Chvíli zvykat si budete i na o něco větší hmotnost. Ocenit určitě musíme dostatečně dlouhý přívodní kabel, díky tomu je s Lumeou přes výše uvedené nedostatky pohodlná manipulace a dosáhnete pohodlně na všechna místa, kam budete potřebovat.

Pro epilaci si budete muset najít vlastí "grif", hlavně nevynechat žádnou část těla.
Pro epilaci si budete muset najít vlastí "grif", hlavně nevynechat žádnou část těla.

Poškození očí při epilaci obličeje nehrozí a speciální ochranné pomůcky nejsou nutné. Vhodné je však snížit jas pozorovaných záblesků dostatečným osvětlením v místnosti. Používat světlo přímo do očí však výrobce zásadně nedoporučuje, pozor.

Pro subjektivní zlepšení pohodlí je možné si také nasadit brýle, jsou-li vám záblesky nepříjemné. Stačí vám ty sluneční.

Zarazit by vás neměla jedna drobná nepříjemnost. To, že Lumea funguje a likviduje chloupky, možná už při epilaci ucítíte. Charakteristický zápach připomíná spáleninu a ke komfortnímu pocitu uživatelky tak úplně nepřispívá. Byť samozřejmě na konečný výsledek v podobě hladké pokožky to vliv mít nebude.

Kde koupit Philips Lumea Advanced SC1997/00
IPL epilátor pro ženy, Philips Lumea Advanced
Hodnocení
4.0/5

Čištění a údržba

Jakmile epilátor nepotřebujeme, vypneme jej a před další manipulací bychom jej měli nechat vždy vychladnout. To, že se v chodu zahřívá, je zcela přirozené. Zařízení není omyvatelné, adaptér ani vlastní přístroj proto nikdy neponořujte do vody. K čištění všech součástí lze použít měkký mírně navlhčený hadřík.

Zásadně se vyhýbáme agresivním čističům nebo přípravkům abrazivním. Po otření necháme jednotlivé díly opět pečlivě vyschnout. Z hygienických důvodů svůj epilátor nikomu nepůjčujte.

Náhradní díly

Nikdy zařízení nepoužívejte, pokud je rozbitý filtr či okénko pro vyzařování světla. V takovém případě je nutné opravu navíc vždy svěřit odbornému servisu. Rozhodně se o výměnu jakýchkoli součástí IPL epilátoru nesmíte pokoušet sami.

Závěr

O pořízení epilátoru Philips Lumea Advanced SC1997/00 by měly uvažovat všechny ty uživatelky, které už nebaví časté holení obyčejnou žiletkou. A současně se budou epilovat hlavně doma, proto jim nevadí používání výlučně na kabel. Navíc je potřeba se naučit s epilátorem pracovat a nezatratit ho na první dojem, investujte do něj tak jen tehdy, když se nebojíte, že výsledek možná na prvních pár pokusů nebude úplně precizní.

Není tak dobrý, jako Philips Lumea Prestige. Ale i tak jde o skvělou volbu.
Není tak dobrý, jako Philips Lumea Prestige. Ale i tak jde o skvělou volbu.

Taktéž je potřeba vzít v potaz, že je dostupný u tohoto modelu pouze jeden nástavec, a to na obličej. Kdo jich potřebuje více, musí pátrat v sérii po jiném modelu. Oproti lépe vybavené verzi Philips Lumea Prestige BRI956/00 vítězí nicméně tento epilátor především nižší cenou.

V porovnání s konkurenčními značkami je i tak cena tohoto modelu o něco vyšší, nicméně se vám vzhledem k jeho výkonnosti i k předpokládané životnosti určitě v čase koupě vyplatí. Účinnost je samozřejmě individuální, přímo v uživatelské dokumentaci k tomuto přístroji je zřetelně uvedeno, že majitelky velmi tmavé pleti by používat zařízení neměly vůbec. Použitelný je pro fototyp I. až IV. Nejlepších výsledků je dosahováno u chloupků tmavé blond, hnědé a černé barvy.

Minimálně se účinnost IPL technologie projeví na chloupcích blond, šedých nebo zrzavých. Rovněž je nevhodné odstraňování mužských vousů tímto postupem. Pokud tedy patříte do skupiny, na které je IPL technologie krátká, nezbývá vám, než zvolit pinzetovou variantu. Naštěstí Braun dělá výborné epilátory Braun Silk-épil 9 9-56 nebo Braun Silk-épil 7 7-561. A pánové by měli samozřejmě zůstat u klasických strojků, které jsou určeny přímo pro ně.

Uživatelský manuál Philips Lumea Advanced SC1997/00

Philips Lumea Advanced SC1997/00
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
4

Epilace pohodlně a bez bolesti

Udělat si z holení svůj soukromý relaxační rituál? I to je možné díky moderním technologiím. Tato činnost už pro vás nemusí být nepříjemná a zdlouhavá. S epilátory Philips Lumea se můžete cítit žensky bez námahy.

Pros

 • Při opakovaném používání vidno výsledky
 • Cestovní pouzdro
 • Dostatečně dlouhý kabel

Cons

 • Bez baterie, pouze přímé napájení
 • Pouze jeden nástavec
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Test a recenze: IPL epilátor Philips Lumea Advanced SC1997/00
Philips Lumea Advanced SC1997/00
Hodnocení: 4.0/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram