Nejlepší dámský holicí strojek, epilátor, depilátor

Holení. Činnost, která ženy více obtěžuje, než těší. Jak se holení zbavit co nejrychleji a na co nejdelší dobu? Takový návod hledá většina z nás. Mnohé holicí strojky a přípravky slibují něco, co nedokáží dodržet. Na trhu se ale vyskytují výjimky, které udělají vaše nohy hedvábně hebké po poměrně dlouhé období. Abychom vám usnadnili rozhodování a dilema při nákupu, při rozhodování který holicí strojek zvolit. Shrnuli jsme pro vás všechny dosud testované holicí strojky z našeho blogu, do jednoduché a přehledné tabulky. Pokud by vás přeci jen zajímaly podrobné recenze, naleznete je v rubrikách epilátory Braun nebo epilátory Philips. Dříve, než se vrhneme na samotné srovnání zařízení, tak nás čeká trocha nutné teorie. Tu oceníte zejména v případě, pokud s dámskými elektrickými holicími strojky nemáte žádné zkušenosti.

Víte, jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Depilace

Tuto metodu holení všichni dobře známe. Jedná se o klasické holení žiletkou, nebo holicím strojkem, kdy nedochází k odstraňování chloupků s kořínky, ale pouze k jejich zkrácení. Z toho vyplývá, že k zachování hladké pokožky budete muset depilaci praktikovat v porovnání s epilací výrazně častěji.

Při depilaci pomocí jednorázových holítek nebo žiletkových strojků může docházet k podráždění kůže nejčastěji ve formě pálení nebo červených pupínků. Depilace elektrickými holicími strojky je šetrnější a z dlouhodobého hlediska také levnější. Narozdíl od žiletek si také můžete vybrat, zda se budete holit na sucho, nebo mokrou metodou.

Výhodou depilace je rychlost procedury. Epilace nebo IPL epilace vám zabere více času, nemusíte je však opakovat tak často.

Epilace

Epilace je způsob odstraňování chloupků, při kterém jsou chloupky odstraněny i s kořínky. Díky tomu vydrží oholení déle, než při klasické depilaci. Při epilaci se nejčastěji používá vosk nebo pinzetový epilátor. Holicí hlavy elektrických epilátorů zpravidla obsahují 20 – 40 pinzet, které chloupky zachytí a následně vytrhnou. Čím více pinzet holicí hlava obsahuje, tím je zpravidla epilace rychlejší.

Pro někoho může být epilace bolestivá. V těchto případech lze zvolit epilátor, se kterým se můžete holit ve vodě. Některé z epilátorů mají také masážní holicí hlavici, která bolest zmírňuje. Pokud si však na vytrhávání chloupků pomocí epilátoru zvyknete, procedura nadále bolestivá nebude a vaše chloupky budou navíc jemnější než dříve.

IPL epilace

Pokud máte příliš citlivou pokožku a epilátor není pro vás, IPL epilátor vyřeší epilaci bez bolesti. Je to nejmodernější způsob odstraňování chloupků, který má svůj původ v profesionálním ošetření v kosmetických salonech. S IPL epilátory je však možné využívat moderní metodu i doma. Jedná se o spolehlivý způsob epilace, kdy je efekt dlouhodobý.

Intenzivní pulsní světlo (neboli IPL), které dalo této technologii jméno, je pohlcováno melaninem obsaženým v chloupkovém folikulu, ze kterého chloupek vyrůstá. Zasažením folikulu dojde k jeho zničení a následnému vypadnutí chloupku. Tato metoda epilace lze aplikovat na hladkou pokožku. Nemusíte čekat na to, než vám chloupky narostou do určité délky. Tímto způsobem po několikanásobném ošetření dosáhnete požadovaného efektu.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co zvážit při výběru dámského holicího strojku, epilátoru či depilátoru?

Zvažte především, jak často a pro jaké partie budete holicí strojek či epilátor používat. Záleží také na tom, zda dáváte přednost povrchovému odstranění chloupků (depilace) s kratším efektem, nebo spíše vytrhávání či odstraňování chloupků (epilace) s dlouhodobějším efektem. Rozhodujícím faktorem je rovněž citlivost vaší pokožky.

Jaké jsou největší výhody depilace?

Největší výhodou depilace je rychlost a jednoduchost metody a zpravidla menší pořizovací náklady depilátorů.

Proč je stále populárnější IPL epilace a v čem spočívá?

IPL epilátory fungují na principu využití intenzivního pulzního světla, které se váže na melanin v chloupkovém folikulu, zahřívá jej, uvede chloupek do neaktivního stavu a ten během několika týdnů vypadává. Největší výhodou je proto především dlouhodobý efekt, bezbolestnost a šetrnost k pokožce (zpočátku epilace po 2 týdnech, v udržovací fázi postačí provést za 4—8 týdnů).

V čem spočívá hlavní rozdíl mezi epilací a depilací?

Při depilaci dochází k odstranění pouze povrchové části chloupku — nejčastěji se provádí pomocí žiletky či holicího strojku. Naproti tomu při epilaci jsou odstraněny chloupky i s kořínkem, typicky pomocí pinzetového epilátoru či vosku. Revoluční IPL metoda epilace pak nabízí dlouhodobé odstranění chloupků prostřednictvím intenzivního pulzního světla.

Jaké jsou největší výhody epilace?

Hlavní výhoda spočívá v dlouhodobější efektivitě. Díky tomu, že jsou chloupky odstraněny i s kořínky, obvykle trvá několik týdnů, než opět dorostou. Často jsou také jemnější a méně výrazné.

Jaké jsou nejlepší dámské holící strojky, depilátory a epilátory na trhu?

Na základě našich srovnávacích testů je nejlepším IPL epilátorem Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00, klasickým epilátorem Braun Silk-épil 9 9-561 a depilátorem Braun LS 5560.

Nejlepší dámské holicí strojky dle kategorie

Nejlepší IPL epilátor
Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Nejlepší klasický epilátor
Braun Silk-épil 9 9-561
Braun Silk-épil 9 9-561
Nejlepší depilátor
Braun LS 5560
Braun LS 5560

Žebříček dámských elektrických holicích strojků

Název zařízeníTyp zařízeníMokré holeníBezbolestné holeníDlouhotrvající efektBateriový provozHodnocení 
Vítěz srovnání!
Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00IPL epilátorAnoAnoAno4,4Zobrazit nejlepší nabídku
Philips Lumea Series 9000 IPL BRI958/00Philips Lumea Series 9000 IPL BRI958/00IPL epilátorAnoAnoAno4,4Zobrazit nejlepší nabídku
Braun Face 830Braun Face 830Pinzetový epilátorAnoAno4,4Zobrazit nejlepší nabídku
Beurer IPL8500Beurer IPL8500IPL epilátorAnoAnoAno4,3Slevový kód: OHOL15

Zobrazit nejlepší nabídku
Philips Satinelle Prestige BRE650/00Philips Satinelle Prestige BRE650/00Pinzetový epilátorAnoAnoAno4,3Zobrazit nejlepší nabídku
Philips Lumea Series 9000 IPL BRI955/00Philips Lumea Series 9000 IPL BRI955/00IPL epilátorAnoAnoAno4,3Zobrazit nejlepší nabídku
Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00Philips Lumea Prestige BRI950/00IPL epilátorAnoAnoAno4,3Zobrazit nejlepší nabídku
Philips Lumea Advanced SC1998/00Philips Lumea Advanced SC1998/00IPL epilátorAnoAno4,2Zobrazit nejlepší nabídku
Braun Silk-épil 9 9-561Braun Silk-épil 9 9-561Pinzetový epilátorAnoAno4,1Zobrazit nejlepší nabídku
Philips Lumea Advanced SC1997/00Philips Lumea Advanced SC1997/00IPL epilátorAnoAno4,0Zobrazit nejlepší nabídku
Philips Lumea Advanced SC1994/00Philips Lumea Advanced SC1994/00IPL epilátorAnoAno3,9Zobrazit nejlepší nabídku
Braun Silk-épil 7 7-561Braun Silk-épil 7 7-561Pinzetový epilátorAnoAno4,0Zobrazit nejlepší nabídku
Braun LS 5560Braun LS 5560DepilátorAnoAnoAno3,8Zobrazit nejlepší nabídku
Braun Silk-épil 5-5185 LegsBraun Silk-épil 5-5185 LegsPinzetový epilátor3,8Zobrazit nejlepší nabídku
Braun Silk-expert BD 5001 IPLBraun Silk-expert BD 5001 IPLIPL epilátorAnoAno3,7Zobrazit nejlepší nabídku
Veet Sensitive PrecisionVeet Sensitive PrecisionDepilátorAnoAno3,7Zobrazit nejlepší nabídku
Philips SatinShave Advanced BRL140/00Philips SatinShave Advanced BRL140/00DepilátorAnoAnoAno3,4Zobrazit nejlepší nabídku
Shrnutí
Název článku
Nejlepší dámský holicí strojek, epilátor, depilátor
Popis
Holení představuje pro většinu žen činnost, která je obtěžuje. Jaká metoda holení vám zabere nejméně času, nebolí a zanechá vaši pokožku hedvábně hebkou na co nejdelší dobu? Na to vám odpoví srovnání holicích strojků, které jsme vytvořili na základě podrobných recenzí z našeho blogu.
Autor
Vydavetel
Ohol.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *