blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: IPL epilátor Braun Silk-expert BD 5001 IPL

Silné stránky
 • Bezbolestného odstranění chloupků
 • IPL za nízkou cenu
 • Variabilní nastavení režimů
Slabé stránky
 • Není vhodný pro každý typ pokožky
 • Bez baterie, pouze přímé napájení
 • Bez nástavců a pouzdra
Celkové hodnocení
3.7/5
Kde zakoupit

Vyměňte svou starou žiletku za moderní epilátor Braun Silk-expert BD 5001 IPL a poznejte výhody snadného a bezbolestného odstranění chloupků. Svůdně hladká pokožka na dlouhou dobu se stane realitou. Bez námahy a podráždění.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 27 května, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 24 března, 2022
Obsah článku
Braun Silk-expert BD 5001 IPL
 • Bezbolestného odstranění chloupků
 • IPL za nízkou cenu
 • Variabilní nastavení režimů
Hodnocení
3.7/5
Kde zakoupit

Braun BD 5001 IPL patří do modelové řady Silk-expert, která doplňuje sérii klasických epilátorů Silk-épil. Řada Silk-expert je založena na IPL technologii, která na rozdíl od epilátorů klasických slibuje spolehlivé a dlouhodobé odstranění nežádoucích chloupků. Konkuruje tak IPL produktům od značky Philips, které jsme rovněž recenzovali, jedná se o Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 a Philips Lumea Advanced SC1997/00. Jak se mu daří dodržovat svoje sliby v praxi? Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je princip holení IPL epilátoru Braun Silk-expert BD 5001 IPL?

Přístroj je založen na principu IPL epilace neboli působení intenzivního pulzního světla, které díky fototermolýze přímo ničí vlasové folikuly. Jedná se o velmi oblíbený a efektivní způsob epilace. Technologie SensoAdapt™ navíc rozpozná tón pokožky a adekvátně tomu přizpůsobí intenzitu vysílaného světla.

Jaká je životnost IPL epilátoru Braun Silk-expert BD 5001 IPL?

Výrobce při průměrném počtu 300 000 záblesků udává průměrnou životnost zařízení v délce až 15 let, při používání ke kompletní depilaci celého těla.

Je IPL epilátor bezpečný?

Epilátor a samotná IPL epilace je bezpečná, protože k ní dochází výhradně při kontaktu s pokožkou. Bezpečnost je rovněž doložena klinickými testy. Zejména zpočátku používání může být epilace mírně nepříjemná (štípání či pálení) pro jedince s citlivou kůží, později by však měly tyto pocity vymizet (kůže si tzv. zvykne).

Na jaké partie těla je možné IPL epilátor Braun Silk-expert BD 5001 IPL použít?

Díky variabilnímu nastavení režimů (standardní, jemný, extra jemný) můžete přístroj využít k epilaci celého těla, včetně obličeje a citlivých partií jako jsou třísla.

Jaký je optimální interval pro použití a za jak dlouho se dostaví viditelné výsledky?

Optimální interval použití je jedenkrát týdně. Později je možné frekvenci upravit podle vlastní potřeby. Viditelné výsledky by se měly dostavit asi za 4 až 5 týdnů.

Pro koho není přístroj vhodný?

Přístroj není vhodný pro odstraňování světlých (blond, šedých a zrzavých) chloupků kvůli malém obsahu pigmentu. Nejvhodnější je tedy pro středně a tmavé odstíny chloupků. Přístroj by rovněž neměly používat osoby s kožním onemocněním jako je například ekzém, lupénka aj.

Obsah balení

Obsah balení je v tomto případě skromný:

 • epilátor Silk-expert BD 5001,
 • napájecí adaptér (230V),
 • žiletka Gillette Venus Razor (bonus).
Příslušenstí bohužel není nikterak bohaté, nástavec by se hodil.
Příslušenstí bohužel není nikterak bohaté, nástavec by se hodil.

Mimo samotného zařízení a nabíječky v něm najdete jen holítko Gilette Venus jako i u některých dalších epilátorů řady Silk-expert. Jinak tvoří příslušenství v této sérii ještě exfoliační kartáč a u Silk-expert BD 3005 IPL najdeme textilní obal, který bychom určitě uvítali také u ostatních modelů. Nejpraktičtější by ovšem zejména na převážení bylo nepochybně pevné pouzdro. Nenajdeme zde ani žádné nástavce.

Kde koupit Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Test a recenze epilátoru Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Hodnocení
3.7/5

Funkce epilátoru

Pokud jste byli zklamáni přislušenstvím, tak technologie, kterými je IPL epilátor nabitý, vám vše vynahardí.

IPL technologie

Epilátor je založen na principu IPL neboli intenzivního pulzního světa. To zaručuje přímé zničení vlasového folikulu díky tzv. selektivní fototermolýze. Jde o moderní způsob epilace oblíbený zejména pro vysokou účinnost a komfort pro uživatele, byť samozřejmě konkrétní výsledek záleží na mnoha faktorech.

IPL epilace je vhodná pro prakticky všechny části těla, včetně citlivých míst, jako jsou třeba třísla.

Silk-expert BD 5001 IPL doporučuje přímo výrobce používat rovněž i na obličej. Odstraňování chloupků tímto způsobem je bezpečné a prakticky nebolí. Jen je nutné dbát na to, že před započetím IPL epilace musíme chloupky oholit. V každém případě ale zvažte Braun Face 830, který je na epilaci obličeje přímo stvořen.

SensoAdapt™

Technologie se speciálním snímačem, který dokáže rozpoznat tón vaší pokožky a adekvátně tomu nastavit intenzitu světla. Snímač vyšle za vteřinu až 80 impulzů pro maximálně přesnou a bezpečnou epilaci.

Vysoká rychlost záblesků

Model BD 5001 vysílá jednotlivé světelné záblesky v intervalu cca 1 až 2 sekundy, proto se hodí k ošetřování celého těla. Pro vaši představu, uvedená průměrná doba, za kterou si zvládnete dohladka epilovat nohy, činí přibližně čtvrt hodiny (8 minut jedna noha). Navíc to při průměrném počtu 300 000 záblesků znamená průměrnou životnost zařízení až 15 let, budete-li jej používat ke kompletní epilaci celého těla. Pozor, starší verze zařízení se pod totožným názvem doprodávají s životností pouze 120 000 záblesků.

Snímač kontaktu

Epilátor je zcela bezpečný, funguje totiž výhradně při kontaktu s pokožkou. Nesprávné použití je indikováno červeným světlem. Ten ověřuje speciální snímač. Absolutní bezpečnost i v domácích podmínkách v rukou laiků je doložena klinickými testy. Použití ochranných brýlí není nutné, viditelné světlo, které ze zařízení vychází, nemůže žádným způsobem poškodit váš zrak. Subjektivně však může být některým uživatelkám nepříjemné, použití brýlí je tak možné.

Snímač kontaktu z pokožkou, je stranou od samotného zdroje světla.
Snímač kontaktu z pokožkou, je stranou od samotného zdroje světla.

Variabilní nastavení režimů

Klouzavý režim využijete díky většímu počtu záblesků zejména na ošetření rozsáhlých ploch jako například nohy. Stačí tlačítko stisknout a držet. Naopak stisknutí a uvolnění dovoluje šetrné odstranění chloupků z menších oblastí, typicky obličej.

Zároveň si můžete nastavit i režimy:

 • standardní,
 • jemný,
 • extra jemný.

V jemném režimu jde o úsporu energie, jinak zůstává aktivována funkce snímače, který se přizpůsobuje pokožce. Extra jemný režim je založen na maximálním snížení energie. Toto nastavení je vhodné pro extrémně citlivou pokožku v partiích bikin a dalších místech, případně pro začátečnice, pro které by mohla být klasická epilace nepříjemná.

Kde koupit Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Test a recenze epilátoru Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Hodnocení
3.7/5

Kvalita zpracování a ergonomie

Samotnému přístroji z hlediska použitých materiálů a celkové konstrukce nelze příliš nic vytknout. Drobným nedostatek je tak pouze absence zapínacího tlačítka, buďte tak připraveny na to, že jakmile jej zapojíte do sítě, začne jednoduše hned fungovat. Pozor, je přirozené, že zařízení se v chodu zahřívá. Ergonomie by však mohla být vyřešena o něco lépe, abyste si při regulaci intenzity světla nezakrývaly ventilační otvor. Lze ocenit to, že epilátor je lehký a při provozu nevykazuje nadměrnou hlučnost.

No není to krasavec?
No není to krasavec?

Způsob napájení

Na současném trhu jsou rovněž epilátory, které vás při svém provozu žádnými kabely omezovat nebudou, například od stejného výrobce model Braun Silk-épil 9 9-561. Ten však nevyužívá IPL technologie, ale klasické pinzetové.

Nicméně Silk-expert BD 5001 využívá klasický způsob napájení ze sítě. Současně to ale znamená, že nemusíte čekat na to, než se přístroj opětovně nabije, k použití je tak připravený kdykoli. Na cesty se vám více může hodit model nabíjecí, proto zvažte před nákupem, kde a jak ho budete chtít nejčastěji používat. Silk-expert BD 5001 rozhodně potěší svoje uživatelky i tím, že přívodní kabel je dostatečně dlouhý a nijak vás neomezuje.

Jak Silk-expert BD 5001 IPL epiluje?

Absence jakéhokoli menšího nástavce se při holení projeví, k dispozici máte pouze velkou holicí hlavu, kterou může být obtížné vést správně tak, aby se adekvátně dotýkala pokožky a přístroj fungoval. A to zejména na hůře přístupných místech, jako jsou třeba kolena. Podobně nepřesná může být rozměrná holicí hlava i v obličejových partiích. Nejen z tohoto důvodu pro epilaci obličeje doporučujeme Braun Face 830. Nemáte si navíc příliš jak zkontrolovat, na která místa jste už epilátor použili, budete si tak muset najít svůj vlastní systém, abyste nic nevynechaly.

Epilace je rychlá a bezbolestná.
Epilace je rychlá a bezbolestná.

Pro první výsledky si samozřejmě budete muset počkat několik týdnů, průměrně očekávejte efekt za asi čtyři až pět týdnů. Patříte-li mezi typy s extrémně světlou pokožkou, ale tmavými chloupky, není vyloučeno, že si změny všimnete dříve, zhruba již po druhém použití. Je to proto, že tmavší chloupek obsahuje více melaninu, který pohltí energii.

Výrobce svoje výsledky shrnuje do jednoduché statistiky: Až 94 % žen uvádí výsledky pouze po 3 měsících používání. A hned 89 % žen potvrdilo výsledky i po uplynutí 12 měsíců od poslední aplikace.

Optimální interval použití je na počátku jednou týdně, později můžete frekvenci upravit dle potřeby. Výrobce uvádí toto prvotní použití zhruba v rozmezí 4 až 12 týdnů. Pro citlivější uživatelky může být ošetření zejména na počátku nepříjemné (mírné štípání či pálení), hlavně například v podpaží, nicméně kůže si postupem času „zvykne“. Při použití nehrozí podráždění pokožky ani zarůstání chloupků.

Pro koho je či není vhodný

Epilátor není schopen účinně odstranit velmi světlé chloupky (blond, ale také šedé či zrzavé) kvůli velmi malému obsahu melaninu. Rovněž by se mu měly vyhnout ženy toho nejtmavšího fototypu, vhodný je maximálně na středně tmavé odstíny pleti. Opět je to kvůli technologii, na které jsou IPL epilátory postaveny. Pokud vás tato charakteristika vystihuje, raději se poohlédněte po pinzetových epilátorech. Rozhodně vám můžeme doporučit Braun Silk-épil 9 9-561 a Braun Silk-épil 7 7-561.

V omezené míře jej mohou používat i muži. Nejedná se o holicí strojek, výsledky u mužských vousů proto rozhodně nebudou optimální a pánové by měli raději zůstat u produktů určených přímo pro ně. Pánové ale mohou epilátor Braun Silk-expert BD 5001 IPL používat třeba k odstranění ochlupení na zádech či pažích. Důsledně se však vyhněte oblasti genitálií.

Čištění a údržba

Po každém použití se doporučuje přístroj důkladně očistit, stačí vypnout, nechat vychladnout a po sundání přední části jednoduše otřít. Pozor! Epilátor není omyvatelný. Můžete však použít desinfekční vlhčené ubrousky.

Kde koupit Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Test a recenze epilátoru Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Hodnocení
3.7/5

Závěr

Epilátor Braun Silk-expert BD 5001 IPL prokáže dobrou službu každé ženě, která touží po hladké pokožce, nebaví ji denní holení žiletkou a současně si netroufá na vytrhávaní chloupků voskem či podobnými metodami.

Samozřejmě ale musíte předem vyzkoušet účinnost produktu na svém typu pokožky, nemůže z podstaty fungovat u všech. Snadno vyřešíte i nepříjemné průvodní jevy holení, jež se často objevují.

S IPL epilátorem nehrozí zarůstání chloupků nebo podráždění kůže. Když vám takříkajíc sedne, ráda mu odpustíte i nutnost se s ním naučit precizně pracovat i s ne úplně praktickou holicí hlavu.

Uživatelský manál Braun Silk-expert BD 5001 IPL

Braun Silk-expert BD 5001 IPL
 • Kvalita epilace
 • Komfort
 • Zpracování
 • Napájení
 • Cena/výkon
3.7

Vy stále používáte žiletky?

Vyměňte svou starou žiletku za moderní epilátor Braun Silk-expert BD 5001 IPL a poznejte výhody snadného a bezbolestného odstranění chloupků. Svůdně hladká pokožka na dlouhou dobu se stane realitou. Bez námahy a podráždění.

Pros

 • Bezbolestného odstranění chloupků
 • IPL za nízkou cenu
 • Variabilní nastavení režimů

Cons

 • Není vhodný pro každý typ pokožky
 • Bez baterie, pouze přímé napájení
 • Bez nástavců a pouzdra
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: IPL epilátor Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Braun Silk-expert BD 5001 IPL
Hodnocení: 3.7/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram