blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: holicí strojek Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry

Silné stránky
 • Holicí hlava pohyblyvá v 5 směřech
 • Důkladné a hladké oholení
 • Kvalitní zpracování
 • Cestovní pouzdro
Slabé stránky
 • Chybí nabíjecí stojan
 • Nemá indikátor nabití akumulátoru, pouze kontrolku úplného vybití
Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Potrpíte si na maximální komfort při holení? Philips S7370 byl speciálně navržen s ohledem na citlivou pokožku. Komfortnější oholení mezi frézkovými holicími strojky budete hledat stěží. Další skvělou zprávou je, že nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy! 

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 4 března, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 28 března, 2022
Obsah článku
Philips Series 7000 S7370/12
 • Holicí hlava pohyblyvá v 5 směřech
 • Důkladné a hladké oholení
 • Kvalitní zpracování
 • Cestovní pouzdro
Hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Philips S7370/12 z řady Series 7000 je elektrickým holicím strojkem střední třídy, který vyplňuje mezeru mezi Series 5000 a Seriest 9000. Je navržen se zaměřením na citlivou pokožku. Z nižší řady 5000 naleznete na našem webu recenzi modelu Philips S5100/06 z řady 9000 poté recenzi vlajkové lodi Philips S9711/31. Jaké klady a zápory Series 7000 přináší? To se dozvíte v následující recenzi.

Obsah balení

Krabice ve které přístroj dorazí je podobně jako u Series 9000 dobře dimenzovaná. Nákupů přes internet se tak bát nemusíte, strojek je velmi dobře chráněn a takřka se nemá jak poškodit. Obsah balení:

 • holicí strojek Philips S7370/12 Series 7000 (jak jinak),
 • nástavec pro detailní zastřihování,
 • nabíječka,
 • cestovní pouzdro,
 • uživatelský manuál.

Narozdíl od modelů nižších tříd, jako je například i Philips S5100/06 dostanete s tímto holicím strojkem tvrdé cestovní pouzdro. Dobrá zpráva pro všechny cestovatele.

Do cestovního pouzdra s trochou snahy vměstnáte i přídavný zastřihovač
Do cestovního pouzdra s trochou snahy vměstnáte i přídavný zastřihovač

Rychlý úvod k tomu, co v balení obdržíte máme za sebou. Přejděme tedy k bližšímu pohledu na samotné zařízení.

Holicí strojek Philips Series 7000 S7370/12

První věc, která vás osloví je neobvyklá barva holicího strojku. Samozřejmě je barva a design subjektivní záležitostí. Osobně mi však provedení strojku v pastelově modré a bílé barvě velmi připomíná výrobky z produktových řad pro ženy.

Balení holicího strojku Philips S7370/12
Balení holicího strojku Philips S7370/12

Na přední části holicího strojku je stejně jako u modelu S5100/06 pouze vypínací tlačítko. V případě, že jej stisknete po dobu tří vteřin tak vás potěší aktivací cestovního zámku, se kterým se vám holicí strojek náhodně nespustí uvnitř vašeho zavazadla a následně nevybije baterii.

Phlips udělal dobrou práci co se týče zapracování talčítka. Poskytuje vám krásnou zpětnou vazbu a jeho "klik" je velmi uspokojící jak pro vaše uši, tak pro váš palec. Možná by mohl být stisk hlubší, to je však již poměrně extrémní hodnocení a je téměř jisté, že to nikoho trápit nebude. Ano jsou to detaily, ale ty vás jistě potěší.

Indikátory holicího strojku
Indikátory holicího strojku

Na první pohled tedy na přední straně holicího strojku není nic, co by vás překvapilo. Pokud však zbystříte. Můžete spatřit malé symboly, které představují indikátory stavu holicího strojku. Ty vám dají vědět například o aktivací cestovního zámku, nebo stav baterie.

Nyní je na čase přejít ke zhodnocení hlanvního prodejního argumentu modelu S7370/12 a tím není nic jiného než holicí hlava.

Kde koupit Philips Series 7000 S7370/12
Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry
Hodnocení
4.3/5

Co vám tedy Philips za vaše tvrdě vydělané peníze nabídne? Je vám holicí hlava řady modelů 7300 a 7700 povědomá? Měla by, je totiž identická s modely 9300 a 9700. Frézky mají jinou grafiku, nicméně výrobce popisuje V-track systém řady 9000 a břity řady 7000 velmi podobně.

Vlevo frézky pro Series 7000 vpravo pro Series 9000
Vlevo frézky pro Series 7000 vpravo pro Series 9000

Nejlepší informace je to pro ty, kteří zvažují zakoupení modelu z řady 7300 či 7700. Těšit se můžete z toho nejlepšího, co Philips aktuálně nabízí a to za ještě méně, než v případdě vlajkové lodi značky.

Mezi holicími jednotkami jako takovými pak můžete nalézt tři malé rozdíly, které se vám budu snažit stručně popsat. Holicí jednotka je složena ze tří fréz (holicích hlav). Každá hlava se skládá ze dvou částí, holicí kotoučový břít a chránič.

Při bližším pohledu můžete spatřit odlišné kruhové vzory. Jeden na okraji holicí hlavy, druhý směřující do středu. Vnější vzor slouží ke správnému nasměrování (směrem k břitu) a následnému zastřižení delších vousů, zatímco vnitřní pracuje pouze s krátkými vousy a také pomáhá nadzvednout vousy, které přiléhají k vaší pokožce. Když poté kroužíte holicím strojkem po vaší pokožce, vousy se zachytnout do obou těchto drážek a jsou zastřiženy frézkami.

Prvnvím rozdílem je věc, která dělá Philips S7370/12 tak šetrný k vaší pokožce. Jedná se o modré kroužky které obkopují frézky. Ty nevytvářejí téměř žáné tření a zcela bez námahy kloužou po vaší pokožce. Výrazný rozdíl v komfortu lze cítit také v porovnání s vlajkovou lodí Philips S9711/31, který má kroužky s výrazným spádem.

Modré kroužky jsou z hlediska komfortu zásadní
Modré kroužky jsou z hlediska komfortu zásadní

Stručně a jednoduše, použitím těchto kroužků dosáhl výrobce maximálního komfortu s minimálním podrážděním.

Na druhou stranu kroužky top modelu Philips S9711/31 dobře napomáhají při zvedání vousů přilnutých k pokožce a jejich následnému zastřižení. To se bohužel o hladce zakřiveném modelu S7370/12 říci nedá.

Dalším rozdílem je holicí hlava pohyblyvá v 8 směřech (Series 9000), v porovnání s holicí hlavou pohyblivou pouze v 5 směrech (Series 7000).

Abych byl upřímný, dokud nepřijde na holení ostrých rysů obličeje, tak rozdíl nepoznáte. Na velmi výrazných tvarech obličeje už rozdíl patrný je. Není to však nic, s čím by si strojek neporadil, pouze v učitých partiích strávíte déle času a budete muset najít ten správný způsob holení.

Holicí hlavy vrcholové řady i řady 7000 jsou samozřejmě vylisovány zcela shodně. Odebrání tří směrů pohybu pochopitelně výrobce provedl z toho důvodu, aby si příliš nekonkuroval ve vlastních řadách.

Kde koupit Philips Series 7000 S7370/12
Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry
Hodnocení
4.3/5

Kvalita zpracování a ergonomie

Stejně jako i jiné holicí strojky, Philips Series 7000 ze zadní strany v reklamním spotu neuvidíte. Zadní strana není vzhledná, je však praktrická. Philips tělo výborně vytvaroval a tak se strojek skvěle drží. Povrhchová úprava v provedení tvrzené gumy posktyje protiskluznou vrstvu (dokonce s texturou), díky které vám strojek nevyklouzne ani ve sprše, ani při aplikaci holicího gelu či pěny.

Zadní strana strojku Philips S7370
Zadní strana strojku Philips S7370

Navzdory této povrchové úpravě není úchop tak pevný jako u Philips Series 9000. Pokud vám na pevném úchopu velmi záleží, raději se poohlédněte po high-end modelu Philips S9711/31. Philips tedy ví, jak to udělat lépe, ale nechce. Možná by si tak konkuroval ve vlastních řadách. Co se týče gripu, je na tom 9000 lépe. Co však komfort úchopu? To se dozvíte dále v recenzi.

Při výměně holicích hlav nebudete muset hledat manuál
Při výměně holicích hlav nebudete muset hledat manuál

V nižníš partiích zadní strany holicího strojku spatříte "Made in Netherlands", co vás u tohoto modelu jistě potěší. Dalším skvělým detailem je to, že Philips nikdy nezapomene uvést názvy náhradních dílů, které patří ke konkrétnímu modelu.

Kdo z vás by si po 2 letech používání vzpomněl, kde má uživatelský manuál a poté tuto informaci hledal v něm? Na samém konci madla holicího strojku se nenachzí nic jiného než zdířka pro napájecí konektor.

Jaký je Philips S7370/12 v dlani?

Nadstandardandně komfortní! Dle mého názoru je Series 7000 v dlaně dokonce komfortnější než nejvyšší řada Series 9000. To hlavně z důvodu tvarování madla Series 7000, které je mohutnější. Více klenutý záhyb v zadní straně lepšímu úchopu přispívá také. Philips změnou šířky madla a klenutím úchopu udělal řadě 9000 špatnou službu co se týče komfortu držení.

Na druhou stranu Series 7000 má oproti 9000 jistý handicap v povrchové úpravě. Vyberte si, co je pro vás důležitější.

Holicí strojek je díky využití plastu poměrně lehký. Váha je v rámci těla zařízení dobře rozdistribuovaná a holicí hlava nepůsobí těžkým odjmem (což je často problém například značky Panasonic). I přes využití plastových komponent lze dotykem cítit až prémiové zpracování.

Výdrž na baterii a nabíjení

Po připojení napájecího adaptéru, resp. po započení nabíjení začne bílý indikátor na spodní straně strojku blikat. Zařízení řady 7300 disponují bohužel jen jednouchým indikátorem, který nízkou úroveň nabití reprezentuje oranžovou barvou. Pokud je strojek schopen alespoň jednoho oholení, rychlé bílé blikání přejde v pomalé až do doby, kdy se strojek zcela nenabije, poté zůstane indikátor svítit.

Philips pravděpodobně považuje ukazatel stavu baterie za prémiový prvek. Modely z řady 7700 disponují ukazatelem ve třech úrovních (kde každá reprezentuje 33,3 % kapacity). Konkurenční modely značek Panasonic a Braun přistupují k ukazatelům stavu baterie o mnoho lépe. Philips by měl v tomto ohledu jistě zapracovat.

Výrobce u modelu S7370/12 deklaruje 50 minut výdrže na bateri po jedné hodině nabíjení. Pokud u Li-ion baterie dojde k vybití, údajně stačí pouhých 5 minut tzv. "rychlonabíjení", které vám poskytne 3 minuty holení. Za tuto dobu se pravděpodobně neoholíte (někdo možná ano). Když vám však zůstane část tváře neoholené, není to žádná katastrofa a hravě to zvládnete.

Kde koupit Philips Series 7000 S7370/12
Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry
Hodnocení
4.3/5

Reálná výdrž baterie i délka nabíjjení skutečně odpovídají slibům výrobce. Stačí 1 hodina nabíjení, na 50 minut provozu, příjemné hodnoty.

Napájecí adaptér samozřejmě podporuje střídavé napětí v rozsahu od 100 do 240V. Napájení holicího strojku tak nebude problém prakticky kdekoli na světě, každopádně si nezapomeňte přibalit redukci pro připojení k různým zástrčkám. Ta se v balení nenachází.

Plně nabitý holicí strojek indikuje také vypnutá LED dioda napájení. Ta se vypne 30 minut po nabití. Nyní je tedy čas přejít k samotnému holení!

Holení

Milionová otázka? Jak Philips S7370/12 holí? Zatraceně dobře. Pokud preferujete frézové holicí strojky, tak tento strojek porazí snad už jen model nevyšší řady a to Philips S9711/31.

Pokud vaše vousy rostou ve všech možných i nemožných směrech, pak stačí využít krouživých pohybů a holicí hlava si s nimi poradí. Větší otvory na vstupu k břitu poté podají skvělý výkon i na tvrdších a tlutších vousech.

Ano, přesně na tom typu vousů, se kterými bojuje většina planžetových holicích strjoků. Pro dosažení perfektního oholení je nutné projít jistou učící fází. To vás ale čeká prakticky u jakéhokoli holicího strojku, bez ohledu na technologii.

Přiznávám, že moje první oholení nebylo dokonalé, donutilo mě však hledat tu správnou tehcniku, kterou však nebylo vyvíjení vyššího tlaku. Tímto směrem se nevydávejte ani vy, strojek to jednoduše nevyžaduje.

Líbí se vám design řady 7300?
Líbí se vám design řady 7300?

Příliš vysoký tlak nebo setrvání s holicím strojkem na jednom místě po příliš dlouhou dobu nedopadá nijak dobře. Většinou si odnesete silné podráždění pokožky ve formě popálení.

Bohužel chybějící tři osy pohybu, které nabízí Philips S9711/31, v některých případech opravdu chybí. Ne však ve smyslu, že byste si bez nich nevěděli rady. Pouze holení ostřejších rysů obličeje zabere nějaký čas navíc.

Důkladnost oholení

S důkladností oholení jsem byl celkově spokojen. Zařížení vám nenabídne to nejdůkladnější oholení. To je však jistou daní za to nejkomfortnější oholení, které frézové holicí strojky nabízí. Kdo by to byl řekl, že tři malé modré kroužy udělají takový rozdíl.

Kde koupit Philips Series 7000 S7370/12
Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry
Hodnocení
4.3/5

Philips Series 7000 nádherně klouže po vaší pokožce, i když je zcela suchý.

Mnoho odborníků si stěžuje na tahání a "štípání" rotačních holicích strojků. To však jistě není případ tohoto modelu. Tyto neduhy se týkají zejména nejnižší třídy holicích strojků, se kterou se u značky Philips pravděpodobně ani nesetkáte. Pokud však máte příliš dlouhé vousy, zastříhněte je nejprve zastřihovačem. To je však obecná rada pro použití jakéhokoli elektrického holicího strojku.

Strojek pracuje také velmi dobře při mokrém holení. Pokud tedy hledáte to nejkomfortnější holení, zkuste využít holicí gel či pěnu. Zážitek se těžko popisuje, už suché holení bylo jako pohlazení. Pěna tento efekt samozřejmě ještě znásobí.

Nejsou to však jen samá pozitiva. Kvůli rozměrné holicí hlavě budete mít možná problém při holení pod nosem nebo v oblasti uší, resp. kotlet. Já využívám postup kdy tyto oblasti holím pouze jednou frézou holicí hlavy. Chce to jistý cvik ale výsledek je supokojivý.

Zastřihovač

Pokud zatáhnete za holicí jednotku směrem nahoru, dojde k jejímu oddělení od těla holicího strojku. Philips tuto funkci nazývá "SmartClick". K uvolnění holicí jednotky není nutné vyvíjet příliš mnoho síly. Na druhou stranu nástavec na těle drží pevně a netrpí nějakými vůlemi.

Tuto funkci Philips navrhl a zpracoval velice dobře. Po sejmutí konvenční holicí jednotky přichází čas, kdy se dostává ke slovu zastřihovač. Ano, model Philips S7370/12 stejně jako ostatní modely značky Philips nemá zastřihovač vysouvací, nýbrž přídavný.

Standardně dodávaný zastřihovač s modelem S7370/12
Standardně dodávaný zastřihovač s modelem S7370/12

Dodávaný zastřihovač jistě nanahradí zařízení, k tomuto účelu stvořené. K základním úkonům však vystačí. K běžnému zastřižení oktlet, kníru či bradky je poměrně přesný. Když však přijde na hustší vousy, příliš neexceluje.

Pokud si potrpíte na detailing a chcete v tomto směru opravdu přesné a revoluční zařízení, pak se jistě stojí za to poohlédnout po Philips OneBlade QP2520/30.

Je však třeba uznat, že v porovnání s mnohými výsuvnými zastřihovači lze u modelu S7370/12 vidět přesně tam, kam je potřeba. To, co by vám mohlo ve výhledu překážet jste totiž odpojili.

Upřímně, používání zastřihovače mi po čase začlo lézt na nervy. Je poměrně otravné neustále přeměňovat holicí hlavu a zasřihovač. Navíc mě děsí fakt, že zastřihovač můžete poměrně snadno ztratit, nebo jej při odcestování zapomenout. Pokud jste často na cestách, tak vás jinak elegantní řešení, které Philips nabízí, nepotěší.

Kde koupit Philips Series 7000 S7370/12
Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry
Hodnocení
4.3/5

Čištění a údržba

Lehkým zatlačením holicí hlavy směrem vzhůru můžete oddělit frézky od pohonného ústrojí. Když na to přijde, tak tímto způsobem budete přistupovat k výměnám břitům na tomto zařízení. Druhá věc je údržba, kdy hlavu odpojíte z důvodu vyklepání a opláchnutí nečistot.

Vysypání hrubých nečistot, vyfoukání drobnějších a následný oplach, to je vše.
Vysypání hrubých nečistot, vyfoukání drobnějších a následný oplach, to je vše.

Vzhledem k absenci čisticí a dobíjecí stanice je čištění jasné. Spočívá ve vyklepání nečistot, nějakém "profouknutí" a následném oplachu vodou.

Vzhledem ke složitosti mechanismu břitů se vyhněte zásahům štětcem. Při otočení vrchni strany holicí hlavy směrem k podložce odhalíte samotné břity, které v příslušné pozici zadržují oranžové jistící kroužky, které můžete uvolnit otočením do prostisměru vyznačených šipek.

Jisticí kroužky jsou naprosté peklo!
Jisticí kroužky jsou naprosté peklo!

Bohužel tato operace vyžaduje jistou dávku trpělivosti. Za pomocí vlastních prstů se vám uvolnění bude provádět poměrně těžko, doporučuji pinzetu či jemné kleště. Philips bohužel v balení nedodává uvolňovací nástroj, tak jako v případě Series 9000.

Pokud jste četli recenzi modelu Series 9000 tak jistě víte, že výměna břitů, resp. systém zamykacích kroužků je to nejhorší, co elektrické holicí strojky Philips potkalo. Zároveň také můžete následující část recenze přeskočit. Pokud vám recenze unikla tak minimálně části s výměnou holicích fréz věnujte pozornost: Test a recenze: Philips OneBlade QP2520/30.

Stejně nedotažené technické řešení u modelu Philips S7370/12 mně tedy popravdě vůbec nepřekvapilo.

Po uvolnění zadržovacího kroužku jednoduše otočte hlavu opačným směrem a frézka vypadne na podložku. Jelikož břity přirozeně ztrácení svoje vlastnosti, doporučuje je Philips jednou ročně měnit. Náhradní frézky můžete naštěstí koupit přímo od výrobce, ty nesou označení SH70. Philips toto označení vytisknul také na zadní stranu madla zařízení, za což ho jistě před výměnou pochválíte! Navzdory předepsané roční výměně můžete s břity vydržet mnohem déle. Vše samozřejmě závisí na frekvenci používání a také na typu vousů.

Zpět ale k samotné výměně. Po nahrazení starého břitu za nový musíte být velmi opatrní. Jistící kroužek je nutné umístit do specifické pozice ještě předtím, než frézku zajistíte. V opačném případě může dojít k poškození celé holicí jenodtky, což není levná záležitost.

Výrazně tedy doporučuji měnit jednostlivé frézky postupně. Abyste se mohli při výměně individuálních kusů inspirovat správným umístěním jisticího kroužku.

Náhradní díly

Philips deklaruje výdrž břitů u modelu S7370 na jeden rok. Není však problém dosáhnout delší výdrže. Vše závisí na pečlivosti při údržbě, frekvenci používání a typu vousů. Pokud už přijde na nákup břitů, zvolte typ SH70. Tuto informaci si pamatovat nemusíte, stačí si pamatovat pouze to, že ji Philips vyznačil na zadní stranu vašeho holicího strojku.

Kde koupit Philips Series 7000 S7370/12
Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry
Hodnocení
4.3/5

Netradiční příslušenství představuje Smar Click kartáček na obličej. Ten slouží k hloubkovému čistění vaší pokožky. Skládá se z 32 000 vláken, které mají průměr pouhých 50 µm. Cílem čištění s tímto příslušenstvím je odstranění odumřelých kožních buněk a zvýšení okysličení pokožky.

Během testu jsme kartáč nevyzkoušeli. Pro některé zákazníky by však mohl být velmi zajímavý.

Příslušenství, které vám planžetový holicí strojek nenabídne.
Příslušenství, které vám planžetový holicí strojek nenabídne.

Posledním možným příslušenstvím, resp. náhradním dílem je samotný SmartClick nástavec, u kterého můžete navíc regulovat délku. Pokud vaše bradka vyžaduje více než jen jednu délku zastřižení, tak pak stačí sáhnout po dílu s označením RQ111/50. Pokud si však potrpíte na detailing a hledáte skutečně špičkový zastřihovač, pak si nenechte ujít recenzi modelu Philips OneBlade QP2520/30.

Závěr – pro koho je Philips S7370

S modely 7300 přichází něco, co je velmi těžké popsat. Není to však to, že by zařízení nebyla dobrá, právě naopak. V této cenové hladině nenajdete lepší frézový holicí strojek. Pokud bych měl hádat, jak Series 7000 přišla na svět, řekl bych něco ve stylu:

 • Vývojový tým: Právě jsme vytvořili úžasnou řadu holicích strojků Series 9000. Ostatní holicí strojky nestojí za nic.
 • Marketingový tým: Výborně! Odstraníme některé funkce a vytvoříme novou produktovou řadu abychom rozšířili portfolio produktů.

Komfort je opravdu špičkový, důkladnost holení více než dostatečná. Zpracování je na úrovni prémiových modelů. Technika převzatá ze Series 9000 vás tedy nezklame. Pokud jste ochotni prominout strojku jednoduchý indikátor nabíjení, horší grip než u Series 9000 (za to ale lepší komfort držení), tak není o čem přemýšlet.

Klíčové prvky má Philips S7370/12 zvládnuté na jedničku, ostatní detaily jsou téměř nepodstatné a věřím, že nad nimi mávnete rukou.

Koneckonců cenový rozdíl mezi zmínenými modely řady 7300 a 9000 je stále značný, pokud vás však neomezuje rozpočet jistě zapřemýšlejte i o modelu nejvyšší řady 9000, který vám navíc nabídne čistící a dobíjecí stanici. Pokud se vám zdá cenový rozdíl těchto modelů příliš velký a čisticí stanici nevyužijete, tak volbou modelu Series 7000 S7370/12 rozhodně neuděláte chybu!

Uživatelský manuál Philips Series 7000 S7370/12

Philips Series 7000 S7370/12
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.3

Špičkový komfort za skvělou cenu

Potrpíte si na maximální komfort při holení? Philips S7370 byl speciálně navržen s ohledem na citlivou pokožku. Komfortnější oholení mezi frézkovými holicími strojky budete hledat stěží. Další skvělou zprávou je, že nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy! 

Pros

 • Holicí hlava pohyblyvá v 5 směřech
 • Důkladné a hladké oholení
 • Kvalitní zpracování
 • Cestovní pouzdro

Cons

 • Chybí nabíjecí stojan
 • Nemá indikátor nabití akumulátoru, pouze kontrolku úplného vybití
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
2 comments on “Test a recenze: holicí strojek Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry”
 1. Dobrý den, potřebuji nový napájecí kabel na el. holicí strojek Philips series 7000.Poradite prosím jaký? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: holicí strojek Philips Series 7000 S7370/12 Wet & Dry
Philips Series 7000 S7370/12
Hodnocení: 4.3/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram