blog@ohol.cz
Ohol.cz
Menu

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6520/20

Silné stránky
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Vhodné pro citlivou pokožku
 • Bezpečnostní, zakulacené břity ochrání před poraněním
 • Dlouhá výdrž baterie (90 min.) a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný
Slabé stránky
 • Životnost břitu pouhé 4 měsíce
 • Poměrně drahé náhradní břity
Celkové hodnocení
4.5/5
Kde zakoupit

Precizní zastřižení a holení tak snadno jako se žiletkou, ale bez nepříjemného podráždění kůže a bez rizika pořezání? Holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20, to jsou dvě zařízení v malém kompaktním těle.

Datum poslední aktualizace
Datum vydání: 4 srpna, 2018
Datum poslední aktualizace
Aktualizace: 15 dubna, 2022
Obsah článku
Philips OneBlade Pro QP6520/20
 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Vhodné pro citlivou pokožku
 • Bezpečnostní, zakulacené břity ochrání před poraněním
 • Dlouhá výdrž baterie (90 min.) a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný
Hodnocení
4.5/5
Kde zakoupit

K upravenému muži patří i za všech okolností upravené vousy. Kompletně oholit nebo jen zastřihnout? Obojí zvládne holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20 ze série OneBlade od značky Philips. Pojďme si představit jeho funkce blíže.

Obsah balení

Holicí strojek není to jediné, co můžete po rozbalení krabice očekávat. V příslušenství nalezneme následující:

 • holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20,
 • hřebenový nástavec,
 • nástavec na nabíjení,
 • napájecí kabel,
 • cestovní pouzdro.
V balení vás překvapí nabíjecí stojánek, který u jiných modelů není úplnou samozřejmostí.
V balení vás překvapí nabíjecí stojánek, který u jiných modelů není úplnou samozřejmostí.

V balení vás překvapí nabíjecí stojánek, který u jiných modelů není úplnou samozřejmostí. Značka Philips sází na maximální praktičnost a funkčnost, k samotnému strojku a vyměnitelnému nástavci proto přidává mimo klasického kabelu i užitečný nabíjecí stojánek, kam se dá strojek i jen tak odložit. Přestože tak balení působí vcelku minimalisticky, nic zásadního vám chybět nebude. Výrobce nezapomněl dokonce ani na šikovné cestovní pouzdro. V řadě OneBlade se tak jedná o model s nejvybavenějším příslušenstvím.

Funkce holicího strojku

Holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20 není pouze obyčejným strojkem, jedná se o multifunkční zařízení, které vám zajistí dokonale upravenou tvář, ať si přejete precizně hladkou tvář nebo ležérní strniště. Plní i roli zastřihovače.

Technologie OneBlade

Tato speciálně navržená technologie je založena na vysoce výkonném ostří, které dokáže vykonat až dvě stovky pohybů během jediné sekundy. Konstrukci si můžeme představit tak, že pohyblivý nůž je de facto „uzamčen“ v pevném břitu. Tím zajistí precizní oholení, ale bez podráždění kůže. Strojek se vybaven systémem dvojí ochrany, ono pouzdro, ve kterém se nachází ostří, má hladký povrch a zaoblené špičky.

Zastřihovač

Unikátní zastřihovač je vybaven celkem 14 možnostmi nastavení délky. Ať je vaším požadavkem několikamilimetrové strniště nebo pěstěné vousy, s holicím strojkem OneBlade Pro QP6520/20 to není žádný problém.

Délku je možné nastavit v rozmezí 0,4 až 10 mm.

Množství nastavení délky střihu potěší snad každého.
Množství nastavení délky střihu potěší snad každého.

Oboustranný břit

S oboustranným břitem můžete kopírovat křivky tváře a holit tak i hůře přístupná místa s výsledkem, který si přejete. Břit je zároveň konstruován tak, aby zvládl dlouhodobou zátěž, odolal poškození a holil ve shodné kvalitě po dobu několika měsíců.

Výrobce uvádí životnost konkrétně čtyři měsíce, kdy počítá s frekvencí holení v průměru dvakrát týdně. Břity se tak reálně mohou opotřebovávat i více v závislosti na typu vousů.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6520/20
Philips OneBlade Pro QP6520
Hodnocení
4.5/5

Výdrž břitu tedy není vůbec dlouhá, to bohužel zvyšuje náklady na provoz holicího strojku.

Kvalita zpracování a ergonomie

Malé rozměry a nízká hmotnost slibují velmi snadnou manipulaci, které nahrává i ergonomický tvar rukojeti přístroje. Strojek díky němu velmi dobře padne do ruky. Princip nasazování nástavce je velmi jednoduchý, přitom vše spolehlivě drží na svém místě. Snadné je nejen holení a zastřihování, ale potřebná údržba zařízení. Vyměnit břit je otázkou okamžiku.

Výtku nelze mít ani k materiálovému zpracování strojku. Moderní design, který v koupelně neudělá ostudu, představuje pomyslnou třešničku na dortu. Potěší i nepřítomnost kabelu, strojek je nabíjecí, takže vás nebude nic omezovat a snadno jej sbalíte i na cesty. Tehdy určitě využijete i funkci cestovního zámku, která dokáže zamezit nechtěnému spuštění například v tašce. Co by vám použití lehce znepříjemnit mohlo, to je určitě mírně vyšší hlučnost.

Způsob napájení

Holicí strojek ke svému provozu využívá vestavěný akumulátor. Výrobcem udávané hodnoty jsou 90 minut holení na jedno nabití. Do plného stavu se pak strojek nabije za hodinu. V praxi jsou deklarované hodnoty reálné, Philips u tohoto přístroje plní to, co slibuje. Ve své kategorii při porovnání s ostatními přístroji, například s modelem Philips S5100/06, si tak jak výdrž, tak i nutná doba pro nabíjení zaslouží vyzdvihnout jakožto silné stránky modelu QP6520/20.

Z celé série OneBlade je pak na tom z hlediska pohotovostní doby a doby nabíjení tato verze strojku vůbec nejlépe.

Jak jsou na tom ostatní holici strojky řady OneBlade naleznete v detailním srovnání jednotlivých modelů.

Oproti základnímu modelu Philips OneBlade QP2520/30, který se nabíjí 8 hodin a v provozu vydrží 45 minut, zvládá model OneBlade Pro QP6520/20 plných 90 minut provozu při pouhé 1 hodině nabíjení. Využijete ho hlavně tehdy, když často cestujete nebo vám přívodní kabel jednoduše překáží. 

S nabíjecím stojánkem bude mít OneBlade Pro vždy svoje místo.
S nabíjecím stojánkem bude mít OneBlade Pro vždy svoje místo.

S nabíjecím stojánkem bude mít OneBlade Pro vždy svoje místo.[/caption] Abyste nebyli odkázaní jen na svůj odhad, je holicí strojek vybaven dobře čitelným LED displejem, který vás informuje o aktuálním stavu baterie (v procentech), a to jak při provozu, tak v okamžiku, kdy se strojek nabíjí. Případně se zaměřte na blikající kontrolku signalizující plné nabití nebo naopak stav blížící se k úplnému vybití. Mírné omezení tkví v tom, že výrobce varuje před nemožností používání strojku v okamžiku, kdy ho právě nabíjíte, což má bezpečnostní důvody. Když si tak dobití nepohlídáte včas, na dokončení holení si jednoduše budete muset chvíli počkat.

Jak OneBlade Pro QP6520/20 holí?

Dokáže si poradit i s delšími vousy a holicí hlava je menší. O to pohodlněji se s ní pracuje. Máte-li velmi tvrdé vousy, možná budete pociťovat slabší výkon, jinak ale nijak netahá. A pozor, smířit se musíte i s nepořádkem, vousy budou padat okolo vás, odsávat je totiž nedokáže. Jste-li zvyklí na žiletku, budete si v první řadě muset navyknout na trochu jiný způsob holení a specifický úchop s nakloněním. To by ale neměl být problém a během několika málo použití získáte spolehlivě správný grif.

Další poměrně podstatný fakt, který byste měli zohlednit před nákupem, je to, že holí hladce, avšak ne tak jako žiletka. To má ovšem svůj praktický důvod. Ve srovnání s žiletkou se nepořežete a strojek neublíží ani citlivé pleti. Holit se s ním mohou dokonce i ti, jejichž pokožka má sklon k tvorbě akné.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6520/20
Philips OneBlade Pro QP6520
Hodnocení
4.5/5
Výsledek holení není jako s žiletkou. To však ani není poslání Philips OneBlade.
Výsledek holení není jako s žiletkou. To však ani není poslání Philips OneBlade.

Holit se můžete na sucho i za mokra s použitím pěny nebo gelu vzhledem k tomu, že strojek je voděodolný. Trpíte-li už vzpomenutým sklonem k podráždění kůže, pravděpodobně vám více bude vyhovovat druhý způsob holení. U zastřižení je na místě ocenit variabilitu délek a vysokou přesnost při nastavování, která zajistí absolutně dokonalý výsledek. Hřebenový nástavec má hned 14 možností nastavení oproti základnímu OneBlade Pro QP2520/30.

Jakmile si nastavíte žádanou délku, nástavec se na této hodnotě uzamkne. Nemusíte se tak bát nechtěného přepnutí.

Při provozu máte kontrolu nad oblastí, kterou právě zastřiháváte, resp. holíte. Libovolnou úpravu tak zvládnete i poměrně rychle, s přihlédnutím k tomu, že čas dále ušetříte, když se budete holit ve sprše nebo vaně, což v tomto případě díky voděodolné konstrukci možné je. Nástavec nicméně využije pouze jednu stranu planžety. To je trochu škoda, koncept oboustranného holení, který OneBlade jinak nabízí, tímto trpí.

Čištění a údržba

Přístroj je voděodolný, což zjednodušuje i jeho údržbu. Stačí ho opláchnout pod vodou, odpadá zdlouhavé čištění kartáčkem. Lehce komplikovanější je čištění nástavce. 

Po použití stačí zařízení opláchnout.
Po použití stačí zařízení opláchnout.

Náhradní díly

Zde je nutné upozornit na vyšší pořizovací cenu náhradních hlavic. Stejně tak budete muset svěřit servisu případnou výměnu akumulátoru. Náhradní nastavitelná hlavice nebo stojánek se bohužel v nabídce ochodníků nevyskytují. Dávejte si na ně pozor, případná náhrada by se sháněla nejspíš velmi těžko.

Pro koho je Philips OneBlade Pro vhodný?

Holicí strojek nejlépe sedne všem, kteří jsou na úpravu svého zevnějšku nároční a využijí jak holení, tak i zastřihování. Potrpíte si na detailing jako z barber shopu? Pak je  OneBlade Pro jasná volba. Ocení muži, kteří potřebují být upravení za všech okolností, často cestují a nechce se jim převážet nabíječku a kabel. Bez nadsázky se model OneBlade Pro QP6520/20 stane vaším každodenním společníkem.

I když poměr ceny a výkonu je při pořízení příznivý, nutno je počítat s vyššími náklady později, při nakupování náhradních hlavic. Zvažte si tak, zda jeho možnosti opravdu plně využijete, aby se vám výdaje vyplatily. Druhou cílovou skupinou pro tento model z dílny Philips jsou bezesporu ti, kterým ostatní strojky nevyhovují z důvodu podráždění kůže.

Z podstaty přístroje pak od něj nelze ale očekávat holení zcela dohladka. To je tedy rozhodně skutečnost, která by vám neměla vadit. Pokud vám jde o dokonale hladké oholení, raději se poohlédněte po konvenčním holicím strojku, např. Philips Series 9000 S9711/31.

Uživatelský manuál Philips OneBlade Pro QP6520

Philips OneBlade Pro QP6520/20
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.5

Unikátní holicí technologie

Precizní zastřižení a holení tak snadno jako se žiletkou, ale bez nepříjemného podráždění kůže a bez rizika pořezání? Holicí strojek OneBlade Pro QP6520/20, to jsou dvě zařízení v malém kompaktním těle.

Pros

 • Multifunkční zařízení vhodné na péči o celé tělo
 • Vhodné pro citlivou pokožku
 • Bezpečnostní, zakulacené břity ochrání před poraněním
 • Dlouhá výdrž baterie (90 min.) a rychlé nabíjení
 • Vodotěsný

Cons

 • Životnost břitu pouhé 4 měsíce
 • Poměrně drahé náhradní břity
Jak se vám líbil tento článek?
Ohodnoťte tento článek
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související recenze

Test a recenze: Philips OneBlade Pro QP6520/20
Philips OneBlade Pro QP6520/20
Hodnocení: 4.5/5
© 2022 Ohol.cz – všechna práva vyhrazena.
blog@ohol.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram